Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: vinnichi »

Czy są jakieś informacje kiedy trafią nowi summonersi do sklepów?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Fiacik »

vinnichi pisze: 23 gru 2021, 09:44 Czy są jakieś informacje kiedy trafią nowi summonersi do sklepów?
Pisałem do wydawcy i premiera przewidziana jest na połowę stycznia.
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Summoner Wars

Post autor: dannte »

warlock pisze: 23 gru 2021, 08:30 Zagraliśmy póki co tylko jedną partię (w pierwszą edycję miałem rozegranych ponad 40), ale już teraz wiem, że KAŻDA zmiana w zasadach jest na lepsze:

- wbudowany "zegar gry" w formie utraty życia mistrza przywołań przy zbyt defensywnej grze wymusza konflikt już od pierwszego ruchu
- jednostki strzeleckie mają mniejszą szansę trafienia od jednostek walczących wręcz (te drugie pudłują tylko na jednej ściance K6) i nareszcie nie są jednoznacznie lepsze.
- wydarzenia zagrywane są teraz w różnych fazach i to rozwiązanie sprawdza się fantastycznie, można z nich korzystać o wiele bardziej taktycznie. Twórcy otworzyli sobie przestrzeń do projektowania zupełnie nowych zdolności.
- żetony wzmocnienia i dodatkowy symbol na kości również pozwalają w bardzo sprytny sposób modyfikować zdolności jednostek, wprowadzając dodatkowe efekty zachodzące w trakcie ataku lub sprawiając, że jednostka będzie zachowywać się inaczej z biegiem czasu (w zależności od liczby żetonów na niej)
Do tych co wymieniłeś dodałbym jeszcze pozytywne zmiany w rozstawianiu murów (teraz: bram) i ich zredukowane HP.

Natomiast mi się nie podoba zmiana graficzna oraz podwyższenie punktów HP i punktów ataku praktycznie każdej z jednostek - nie zmienia to prawie nic mechanicznie, ale sprawia wrażenie epickości (według mnie znacząco zwiększa losowość i chwiejność rozgrywek). Ale prawdą jest, że w pierwszej edycji było sporo jednostek z atakiem = 1, które były bezużyteczne w większości zastosowań.

Ja grałem tylko w demo - breakers vs goblins - i gra się wydawała bardziej płytka, mniej decyzji do podjęcia (ale to nie znaczy, że jest gorsza). Powiedz mi, czy kupiłeś tę grę z zamiarem pozbycia się pierwszej edycji? Bo dla mnie to największy problem tej nowej edycji - dwóch podobnych gier nie chcę mieć, a pozbywać się starej nie mam zamiaru. Spodziewam się jaka będzie odpowiedź, ale mam nadzieję, że mnie zaskoczysz :D
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Summoner Wars

Post autor: adamsb81 »

Witajcie. Pytanko mam. Synowi brakuje tylko dwóch talii, elfy dżungli talia 2 oraz straż przednia talia 2. Niestety są niedostępne, a ceny tych z drugiej ręki niemożliwie wysokie. Są gdzieś w czeluściach lnternetu skany tych że talii?. Lub ktoś ma ?
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Summoner Wars

Post autor: dannte »

adamsb81 pisze: 29 gru 2021, 21:29 Witajcie. Pytanko mam. Synowi brakuje tylko dwóch talii, elfy dżungli talia 2 oraz straż przednia talia 2. Niestety są niedostępne, a ceny tych z drugiej ręki niemożliwie wysokie. Są gdzieś w czeluściach lnternetu skany tych że talii?. Lub ktoś ma ?
Jeśli problemem nie jest angielski to mam jpg tych dwóch talii w wersji oryginalnej, gdy były kiedyś dostępne na https://www.plaidhatgames.com/
Mogę się podzielić.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Summoner Wars

Post autor: adamsb81 »

Myślę że damy radę
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Wosho »

Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: EsperanzaDMV »

Wosho pisze: 09 sty 2022, 21:32 Nowe, stare talie:
https://www.youtube.com/watch?v=kqu_11y79qQ
Sam materiał spoko, mogłem sobie porównać nowy styl graficzny z poprzednim... ale co mu odbiło, by na sam koniec tak zmasakrować pudełko? :(
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Scamander »

Te dwie talie wrzuci sobie do większego pudła z Mastersetem, więc to pudełko mu niepotrzebne :wink:
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Fiacik »

Poślizgów ciąg dalszy. Pytałem dziś o nadchodzącą premierę i na ten moment wydawca już nie wie kiedy ona nastąpi... ale kiedyś napewno.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: vinnichi »

Może wolą na allegro cały nakład puścić
https://allegro.pl/oferta/summoner-wars ... 1579653884
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Tommy »

Fiacik pisze: 13 sty 2022, 11:33 Poślizgów ciąg dalszy. Pytałem dziś o nadchodzącą premierę i na ten moment wydawca już nie wie kiedy ona nastąpi... ale kiedyś napewno.
Kilka dni temu kolega do nich zagadał, od wtorku mamy już gry w rękach (sprzedali bezpośrednio).
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Fiacik »

Zgoda. Sprzedają we własnym sklepiku. Ja jednak nie zwykłem kupować po SCD.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: adalbert »

Na żywo zagrałem dopiero 2 partie, ale sporo pykam online. W mojej wstępnej ocenie gra jest bardziej dynamiczna od pierwszej edycji (w którą swego czasu grałem bardzo dużo). Właściwie to powinna mieć osobny temat, ponieważ zmiany są jednak znaczące. Mamy tu mniej szachów a więcej naparzanki. Wydaje mi się, że próg wejścia jest nieco wyższy niż przy pierwszej edycji (sporo rozmaitych efektów na kartach), ale szybko się to oswaja. Generalnie polecam.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Largo »

Miał już może ktoś okazję testować polską wersję? Wszystko jest ok w kwestii jakości i tłumaczenia :) ?
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: adalbert »

Jeżeli chodzi o fizyczną kopię, to grałem dotąd na egzemplarzu kolegi i nie miałem uwag. Nie zauważyłem też jakiś baboli w tłumaczeniu. Aczkolwiek jest tak, że po lekturze kart mogą być pewne niejasności odnośnie do ich interpretacji. Tutaj nieoceniona była apka. Była też już jakaś drobna aktualizacja/errata - nie można mieć dwóch takich samych aktywnych wydarzeń w jednym czasie.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Grellenort »

Ktoś wie, dlaczego ta gra ma wciąż okrągłe zero recenzji na rodzimym jutubie? Za granicą to już prawie staroć w przeliczeniu na planszówkowe lata...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: warlock »

Na liczniku 4 partie, nowa edycja z każdą kolejną rozgrywką tylko zyskuje ;). Jest mózgożerniej niż w pierwowzorze z uwagi na bardziej złożone interakcje między kartami (szczególnie, że wydarzenia można zagrywać w różnych fazach, a jednostki mają bardziej skomplikowane umiejki). Fantastyczna zabawa ;).
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Aras »

A czy jest dostępna gdzieś polska wersja do kupienia?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: kozz84 »

Już (!) jest dostępna. trolle mają to i inne sklepy też powinny mieć.
DEX123
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2020, 08:16

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: DEX123 »

Jak to jest z dodatkami do 2giej edycji?
Sa kompatybilne? Czy raczej trzeba czekać na dodatki stricte pod nowe wydanie?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: kozz84 »

Dodatki nie są kompatybilne. 2 edycja wprowadza sporo zmian i nie da się mieszać obydwu edycji.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Rafal75 »

Coś jakoś cicho o grze. Zastanawiam się nad zakupem ale ani recenzji ani szumu wokół gry. Wina wydawcy czy słaba gra?
dannte
Posty: 727
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 422 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: dannte »

Rafal75 pisze: 10 kwie 2022, 21:54 Coś jakoś cicho o grze. Zastanawiam się nad zakupem ale ani recenzji ani szumu wokół gry. Wina wydawcy czy słaba gra?
W jakim sensie cicho? Że tutaj na forum?
Wydawca na dniach organizuje turniej, na który można się zapisać, jeśli masz dostęp do aplikacji: https://www.plaidhatgames.com/news/2022 ... -factions/
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Rafal75 »

dannte pisze: 10 kwie 2022, 23:53
Rafal75 pisze: 10 kwie 2022, 21:54 Coś jakoś cicho o grze. Zastanawiam się nad zakupem ale ani recenzji ani szumu wokół gry. Wina wydawcy czy słaba gra?
W jakim sensie cicho? Że tutaj na forum?
Wydawca na dniach organizuje turniej, na który można się zapisać, jeśli masz dostęp do aplikacji: https://www.plaidhatgames.com/news/2022 ... -factions/
Mam na myśli tutaj w Polsce
ODPOWIEDZ