Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: esubotowicz »

psia.kostka pisze: 07 sty 2022, 20:39 Mówisz? Kawaler żonatego nie zrozumie :D
Jeszcze mogą być dzieci 😄
Spoiler:
Ewa
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: misiencjusz »

Miało być bez zakupów, ale Pax Pamir jest taki dobry, a promocja w Planszostrefie tak kusi, że wjeżdża na scenę Pax emancipation
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Diserve »

Rise of Fenris bo było na liście i trafiło się w okazjach Ceneo
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

6 talii do KeyForge, po dwie z zestawów których z córą nie mamy - bo po 5,5 zł talia to jak za darmo.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

W celu realizacji planu przeorganizowania półek w kierunku gry solo, zakupiłem:

Apex Theropod Collected Edition (dziękuję kaszkiet za pomoc w zakupach w mepel.pl!)
Mage Knight Ultimate Edition (jeszcze nie dojechała, mam nadzieję, że opłacało się połakomić na egzemplarz poniżej 300 zł)
Tales of the Arabian Nights (używka z Holandii, mam nadzieję, że stan rzeczywiście będzie bdb)
Karciane Podziemia
Karciane Podziemia Las Cieni

Poza tym:
Dogs of War - polowałem dłuuuugo na angielską wersję, jeszcze czekam aż dotrze - bo szybki gameplay I angażujący
Eufrat i Tygrys - ostatnio sprzedałem, ale stwierdziłem, że to był błąd i trzeba go naprawić
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tomuch »

W grudniu Mikołaj trochę poszalał, trzeba było nowego kallaksa wstawić, więc to już nie są przelewki...
1. Podstawki:
- 303, bo ostatnia z serii samolotowej IPN-u,
- Ghost Adventure: Zakręcona Przygoda, bo takiego mechanizmu jeszcze nie miałem,
- Carcassonne: Safari, bo w Big Boksie jest wszystkiego za dużo, a tu tylko podstawka,
- Soldiers in Postmen's Uniforms, bo wsparty na KS-ie dawno temu,
- Magic Maze Kids, bo na normalnego Madżik Mejza przyjdzie jeszcze czas,
- Nusfjord, bo Uwe i to ponoć dobry Uwe,
- The Duke: Lord's Legacy, bo to jedna z gier, w które grałem historycznie najczęściej,
- Warfighter: The WWII Tactical Combat Card Game, bo chciałem jakiegoś Warfightera,
- Tulpenfieber, bo to Uwe i to ponoć zły Uwe (a Hengista też mam),
- Trismegistus: Ostateczna Formuła, bo takich promocji się nie omija,
- Basilica, bo mała, wredna gierka, a przy tym bardzo ładna,
- Eliksir mnożenia, bo trzeba łączyć przyjemne z pożytecznym,
- Pora liczyć, bo podobnie jak wyżej, tylko na wcześniejszym etapie,
- Zaplątana Sawanna, bo wskoczyło do torby na targach,
- Przewrotne Żabki, bo prezent...

2. Dodatki, bo a) lubię mieć wszystko/dużo do gry, która mi się podoba, b) bo akurat było dostępne, a z tym różnie bywa, c) bo tak jakoś:
- Alchemicy: Królewski Golem,
- Horror w Arkham LCG – Powrót do Przerwanego kręgu,
- Opowiadanki: Nowe przygody,
- Aura: Pszczoła i Krowy,
- Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie – Czyhający w Mroku,
- Wirus! 2 Ewolucja i Halloween,
- Tank Duel Expansion #1: North Africa i Tank Pack #1,
- Agricola: Torfowisko (kiedyś już miałem, sprzedałem, ale uważam, że ten dodatek trzeba mieć),
- Basilica: Festum Fatuorum,
- promki do Palca Bożego, Pracowni Snów, Patchwork Doodle, Spirit Island, Kowali Losu.

Dobrze, że w styczniu nie ma żadnego Mikołaja... ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dhel »

W końcu zakupiony Mage Knight w edycji Ultimate. Zobaczymy o co tyle halo z tym tytułem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: japanczyk »

Cywilizacja poprzez Wieki - obok oferty za 95 zł ciezko było przejsc obojetnie
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: aspo »

U mnie na półce pojawił się klasyk - Cytadela (najnowsza edycja w przyzwoitej cenie). Potrzebuję czegoś na 6-os. wyjazd, a Tajniacy i inne imprezówki jakby się ograły.
A najmłodsza latorośl wzięła swój portfelik, mamę za rękę i poszła kupić Zombie Teenz ;]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

tomuch pisze: 12 sty 2022, 23:20 Dobrze, że w styczniu nie ma żadnego Mikołaja... ;)
Nie podciągniesz pod dzień dziadka lub babci? ja tam podciągam na żywca jak się tylko da.... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Seykan »

japanczyk pisze: 13 sty 2022, 01:01 Cywilizacja poprzez Wieki - obok oferty za 95 zł ciezko było przejsc obojetnie
Ahhh, a więc to Ty! :twisted:

Kurka, spóźniłem się kilka minut xd Zazdroszczę, akurat zagrałem sobie z lekka w aplikacji no i jak znajdę dobry deal to kupuję (to był dobry deal^^)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: japanczyk »

Seykan pisze: 13 sty 2022, 14:17 Ahhh, a więc to Ty! :twisted:

Kurka, spóźniłem się kilka minut xd Zazdroszczę, akurat zagrałem sobie z lekka w aplikacji no i jak znajdę dobry deal to kupuję (to był dobry deal^^)
Zawsze chciałem zagrac z dziewczyna, ale postawiłem sobie ze wiecej niż 100 zl nie dam
Jak nie podejdzie to oddam po koszcie :)
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mecenas »

Heroes of Tenefyr wraz z dodatkiem Second Curse,

bo One-stop co-op shop zachwala jaka to dobra gra, i bo lubię ostatnio fajne gry oparte na mechanice push your luck
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Jinx1337 »

Anno Domini 1666 + dodatki- bo kocham A. Dumasa, H. Sienkiewicza i J. Komudę.
Mój #2 skirmish, zaraz po Mythic Battles: Pantheon.

BattleCON Unleashed wraz z Devastation/War/Fate/Trials/Wanderers of Indines, żeby mieć FULL zestaw - bo kocham nawalanki 2D, a ten system absolutnie WYMIATA. Exceed od Level99 się do niego niestety nawet nie umywa. Mam kontentu na lata.

Tsukuyumi Full Moon Down + dodatki - bo 'information perfect' area control i świetnie wydane przez WhatTheFrog!

Elekt + dodatki - bo taki poker dla dwóch graczy, świetnie wydany przez WhatTheFrog!

Neuroshima Hex 3.0 - edycja Moloch + wszystkie frakcje - bo lubię skirmishe na planszy :)

Clash of Cultures Monumentalna Edycja - bo kocham Civkę :)

BattleCON awansował do moich top #10!!!! Jest niesamowity.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Witchma »

Skusiłam się na Barona Voodoo w promocji LDG.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: esubotowicz »

Etherfields,
bo przeczytałam wątek o tej grze i mnie strasznie zaintrygowała.
Ewa
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Witchma pisze: 14 sty 2022, 10:41 Skusiłam się na Barona Voodoo w promocji LDG.
Ja też. Miałem wątpliwości czy potrzebuje kolejnego abstrakta ale cena fajna. Za 70 nie chciałem, za 50 zł z darmową wysyłką było już się nad czym zastanawiać :) Natomiast nie znalazłem na forum żadnej wzmianki by komuś się to jakoś podobało nieco bardziej niż średnio. Po zapoznaniu się z instrukcją (uwag jest polska instrukcja na stronie wydawnictwa) wydaje się ciekawe.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: azazelmo »

seki pisze: 14 sty 2022, 12:24
Witchma pisze: 14 sty 2022, 10:41 Skusiłam się na Barona Voodoo w promocji LDG.
Ja też. Miałem wątpliwości czy potrzebuje kolejnego abstrakta ale cena fajna. Za 70 nie chciałem, za 50 zł z darmową wysyłką było już się nad czym zastanawiać :) Natomiast nie znalazłem na forum żadnej wzmianki by komuś się to jakoś podobało nieco bardziej niż średnio. Po zapoznaniu się z instrukcją (uwag jest polska instrukcja na stronie wydawnictwa) wydaje się ciekawe.
Ja się nie zdecydowałem, chociaż cena świetna i gra w moim stylu. Niestety, grafiki strasznie mi nie podeszły, ale to już subiektywna ocena.
Za to na ich stronie znalazłem Small Islands, które wpadło mi w oko. Gra kafelkowa. Wydaje się ok. Jest na BGA, więc sobie sprawdzę. Cena wysoka, ale może będzie na nie podobna promocja co na Baronie.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: AntBehindLeaf »

seki pisze: 14 sty 2022, 12:24
Witchma pisze: 14 sty 2022, 10:41 Skusiłam się na Barona Voodoo w promocji LDG.
Ja też. Miałem wątpliwości czy potrzebuje kolejnego abstrakta ale cena fajna. Za 70 nie chciałem, za 50 zł z darmową wysyłką było już się nad czym zastanawiać :) Natomiast nie znalazłem na forum żadnej wzmianki by komuś się to jakoś podobało nieco bardziej niż średnio. Po zapoznaniu się z instrukcją (uwag jest polska instrukcja na stronie wydawnictwa) wydaje się ciekawe.
To ja się przyznam, że się jaram tą grą i kupiłem dwie sztuki (dam komuś w prezencie przy okazji). Tematyka idealna by obok Fearsome Floors grać w to, w okolicach haloween. Obejrzałem kilka dłuższych recenzji/how to play i jestem zdziwiony skąd takie sceptyczne podejście do niej. Jak zagram to zweryfikuję mój hype i coś skrobnę w temacie o grze,ale wydaje mi się kozacka :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

AntBehindLeaf pisze: 14 sty 2022, 13:08
seki pisze: 14 sty 2022, 12:24
Witchma pisze: 14 sty 2022, 10:41 Skusiłam się na Barona Voodoo w promocji LDG.
Ja też. Miałem wątpliwości czy potrzebuje kolejnego abstrakta ale cena fajna. Za 70 nie chciałem, za 50 zł z darmową wysyłką było już się nad czym zastanawiać :) Natomiast nie znalazłem na forum żadnej wzmianki by komuś się to jakoś podobało nieco bardziej niż średnio. Po zapoznaniu się z instrukcją (uwag jest polska instrukcja na stronie wydawnictwa) wydaje się ciekawe.
To ja się przyznam, że się jaram tą grą i kupiłem dwie sztuki (dam komuś w prezencie przy okazji). Tematyka idealna by obok Fearsome Floors grać w to, w okolicach haloween. Obejrzałem kilka dłuższych recenzji/how to play i jestem zdziwiony skąd takie sceptyczne podejście do niej. Jak zagram to zweryfikuję mój hype i coś skrobnę w temacie o grze,ale wydaje mi się kozacka :)
Mi tez się wydaje sprytna. Można lecieć szybko z punktami bo to niewątpliwie wyścig kto pierwszy osiągnie założony poziom punktacji a można iść w kierunku blokowania kostek rywali. Możliwości dużo, decyzji dużo z uwagi na dużą ilość kostek, które można przemieszczać a jeszcze zdolności swoje lub innych które można kupować też daje spore pole do decyzji. Moje pytanie brzmi tylko czy nie za duży bałagan się z tego robi. Podejmowanie decyzji przypomina mi Pięć klanów. Tam też szukamy optymalnego ruchu. Tam też odpalamy specjalne akcje w zależności od tego co i gdzie przesuniemy, tu mamy podobnie za zgarnięte kostki i ich symbole. Zobaczymy tylko, czy przez wielopoziomowe układanie kostek (sorry to są chyba dusze) nie robi się z tego coś czego nie idzie opanować.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Witchma »

seki pisze: 14 sty 2022, 13:23 Podejmowanie decyzji przypomina mi Pięć klanów. Tam też szukamy optymalnego ruchu. Tam też odpalamy specjalne akcje w zależności od tego co i gdzie przesuniemy, tu mamy podobnie za zgarnięte kostki i ich symbole. Zobaczymy tylko, czy przez wielopoziomowe układanie kostek (sorry to są chyba dusze) nie robi się z tego coś czego nie idzie opanować.
Obejrzałam wczoraj rozgrywkę i też mi się to skojarzyło z Pięcioma Klanami, więc za te pieniądze żal było nie wziąć :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Ja też się złamałem i Voodoo kupiłem.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Diuna imperium byla w promocji taniej jak używki, to postanowiłem zobaczyc o co tyle krzyku

Palec Bozy j/w dodam, że już z dobra mata

Ale mi półka wstydu urlosla...FCM tylko folia zdjęta, Bonfire po 1 grze, Praga Captur Regini chyba po 2 grach, CoC po 1 grze, Szczęki lwa jak FCM, Daimyo z figurkami tylko folia zdjeta i pewnie jeszcze coś o czym nie pamiętam.
Miałem nic nie kupować, póki nie ogram tego co mam, a tu za tydzień PortalCon 🤦
Jak żyć? Gdzie ten czas?
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Synom, szczególnie starszemu spodobało się Wysokie Napięcie, więc już jadą dodatkowe mapy z pudełkiem
Power Grid: Brazil/Spain & Portugal, żeby mieć gdzie dawać kolejne mapy :D

Grzech było nie kupić w outletowej promocji Portalu Barrage za 169 zł.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: karawanken »

Wyspa Dinozaurow, bo pokazałem zdjęcia gry siostrze i szwagrowi. Powiedzieli, że fajnie wygląda. No nie było innej możliwości :D
ODPOWIEDZ