Wojna o pierścień / War of the ring (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: vinnichi »

Może zapowiedziany serial? Kto to wie, należało się jak psu zupa!!
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: kolosm »

Ta gra jest po prostu nieśmiertelna i coraz więcej ludzi tego doświadcza :)
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: HoLi »

kolosm pisze: 15 paź 2021, 19:51 Ta gra jest po prostu nieśmiertelna i coraz więcej ludzi tego doświadcza :)
Bo bazuje na nieśmiertelnej trylogii :) .
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Evokenx »

Wiadomo czy mini dodatek Drzewiec również będzie dodrukowany? :)
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: antonio3333 »

Wie ktoś gdzie można jeszcze w miarę dobrej cenie dorwać podstawkę ?
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Odnośnie dodatku drzewca nic mi nie wiadomo, a zakup na ten moment w rozsądnej cenie WOP niestety raczej nierealny, jeśli za takowa weźmiemy powyżej lekko 300,chyba że jakiś używany egzemplarz. WOP odstrasza być może długością instrukcji zresztą niesłusznie gdyż ta jest dość łatwo przyswajalna,to raczej później w trakcie rozgrywki pojawiaja się pewne niuanse🙂, na ten moment pewnie cena, ale jeśli już ktoś zagra albo inaczej zasmakuje rozkoszy rozgrywki🙂ten będzie grał i grał,grał.... niejednokrotnie wracał po jakiejś przerwie🙂. Polecam kawał dobrej roboty,wykonany przez Pana A. Hnacika na YT, tam jest cały profesjonalny wykład na temat WOP😉
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jakmis83 »

Pablo B pisze: 17 paź 2021, 08:20 Polecam kawał dobrej roboty,wykonany przez Pana A. Hnacika na YT, tam jest cały profesjonalny wykład na temat WOP😉
Zgadzam się z Tobą, ale odnosząc się do instrukcji: sam Andrzej Hnacik podkreśla, że każdy kto chce grać w WoP, powinien PRZECZYTAĆ instrukcję przynajmniej raz.
I ja się z tym zgadzam, chociaż ten materiał jest niezwykle pomocny, świetnie zrobiony i przynajmniej mi rozwiał sporo wątpliwości, odnośnie niuansów :D
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jasiek66 »

Board news donoszą, że Galakta robi dodruk Wojny o pierścień z dodatkami, także jak ktoś planuje zakup to niech poczeka:)

https://www.youtube.com/watch?v=27AeEGQ1c2s
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: CoLdY7 »

jasiek66 pisze: 18 paź 2021, 11:08 Board news donoszą, że Galakta robi dodruk Wojny o pierścień z dodatkami, także jak ktoś planuje zakup to niech poczeka:)

https://www.youtube.com/watch?v=27AeEGQ1c2s
Kupiłem podstawkę w folii niespełna tydzień temu... za 360 PLN

Przepłacilem w świetle tych informacji?
W jakiej cenie może być dodruk?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jasiek66 »

Nieznacznie. Bardziej jest to informacja dla osób, które czają się na dodatki.
Pablo B
Posty: 52
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:46
Been thanked: 5 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Pablo B »

Jeśli juz będzie dodruk to wydaje mi się że cena powinna być w granicach 290 do 330 taka rozsądna, PŚ 80 do 100 i WŚ 160 do 180, ale niestety inflacja tez nie śpi.Jesli chodzi o instrukcje WOP to dobrze jest ja przeczytać dla przypomnienia od czasu do czasu, nawet jeśli rozegrało się kilkadziesiąt partii🙂.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: lemon_curry »

czy do podróżowania w ukryciu Drużyny sprawdziłby się system jak w Draculi?

Tam podróżujący odkłada zakrytą kartę regionu, do którego się udaje..
W WOPie po odkryciu Drużyny wymyślasz sobie szlak, którym podróżowałeś i wymyślasz najnowszą pozycję a tak miałbyś konkretną ścieżkę podróży (nie jest to tak ważne) i konkretną pozycję po odkryciu Drużyny (już ważniejsze)
Możnaby wydrukować talię kart z regionami i odkłądać na zakryty stosik kolejne karty regionów, po których się poruszamy..

Czy to byłby grywalne i w ogóle sensowne? Byłoby klimatyczne.
Lubię to w Draculi
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Vanatox »

lemon_curry pisze: 03 lis 2021, 17:16 czy do podróżowania w ukryciu Drużyny sprawdziłby się system jak w Draculi?

Tam podróżujący odkłada zakrytą kartę regionu, do którego się udaje..
W WOPie po odkryciu Drużyny wymyślasz sobie szlak, którym podróżowałeś i wymyślasz najnowszą pozycję a tak miałbyś konkretną ścieżkę podróży (nie jest to tak ważne) i konkretną pozycję po odkryciu Drużyny (już ważniejsze)
Możnaby wydrukować talię kart z regionami i odkłądać na zakryty stosik kolejne karty regionów, po których się poruszamy..

Czy to byłby grywalne i w ogóle sensowne? Byłoby klimatyczne.
Lubię to w Draculi
Spróbuj i nam powiedz.
Awatar użytkownika
Anarprim
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2021, 09:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Anarprim »

lemon_curry pisze: 03 lis 2021, 17:16 Czy to byłby grywalne i w ogóle sensowne? Byłoby klimatyczne.
Lubię to w Draculi
Dla mnie istniejący system poruszania się Drużyny Pierścienia jest idealny i klimatyczny. Musisz zwrócić uwagę że chociaż pożądane jest jak najszybsze dotarcie do Mordoru to podczas partii zdarzają się sytuację w których będziesz chciał zrewidować swoją zaplanowaną trasę (tak jak to czyniono we Władcy Pierścieni - klimat), a powodów może być kilka tak na szybko to:

1) powiernik złapie za dużo punktów zepsucia i drużyna zdecyduje się odpocząć aby się uleczyć na przykład w Lorien czy Minas Tirith

2) gdzieś w pobliżu może toczyć się jakaś kluczowa bitwa lub oblężenie, a kilka kart wymaga aby drużyna znajdowała się w tym samym regionie więc może z taktycznego punktu widzenia warto będzie trochę zboczyć z zakładanej trasy

3) Balrog pojawi się w Morii

Podsumowując myślę że jeśli chodzi o grywalność i sensowność taka zmiana systemu ograniczałaby swobodę taktyczną gracza Wolnych Ludów co niepotrzebnie zmieniłoby balans sił. Co do klimatu to już bardziej subiektywna kwestia. Dla mnie jest bardzo klimatycznie tak jak jest ale dla Ciebie nie musi więc decyzja jest w Twoich rękach.
Awatar użytkownika
Anarprim
Posty: 18
Rejestracja: 29 wrz 2021, 09:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Anarprim »

Jeden z użytkowników na BGG udostępnił nowy wariant wprowadzający alternatywnych liderów jak by był ktoś ciekawy i chciałby spróbować przetestować coś nowego to podrzucam link do tematu:https://boardgamegeek.com/thread/275447 ... es-variant
jjftw12
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 09:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: jjftw12 »

Cześć,

Czekając na dodruk chciałem się dopytać, jak wygląda ilość błędów pod kątem tłumaczenia?

Czy Galakta w poprzednich dodrukach poprawiała błędy, czy temat był ignorowany?

Ostatecznie jaką wersje językową polecacie?

Dzięki z góry :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: sin »

jjftw12 pisze: 02 sty 2022, 11:44
Spoiler:
Kupiłem WoP w styczniu 2021 razem z dodatkami i wszystkie błędy z erraty (tej nieoficjalnej) w moich egzemplarzach były wyeliminowane. Polskojęzyczna wersja jest spoko, chociaż mam trochę obawy co do pierwszego druku nadchodzących Krolów.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
ArtsPe
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2021, 00:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ArtsPe »

Hej,

Z ciekawości - w jakich cenach kupowaliście WoPa? Czy 300-330 zł to cena odpowiednia? Czy jest gdzieś opcja kupienia w rozsądnej cenie czy zostały jedynie używki? Przymierzam się do zakupu już od kilku miesięcy, używka jakoś mnie nie odrzuca jeśli jest w dobrym stanie (a jakby miała jakkolwiek odróżniające się figurki - podstawka, kolor, to wgl byłaby bajka :) ), ale ciągle nie umiem się przełamać, boje się że ogrom zasad i długość rozgrywki zabije zabawę. Za sobą mam kilka dłuższych gier np Tainted Grail ogrywane 6h itp, ale zawsze w większym gronie (4 os).

Próbowaliście gry na 3-4 osoby? Jak wam to chodziło? Wciągało czy jednak podział sił był słaby? Czytałem wiele recenzji, głównie odradzają ten tryb gry, ale ciekawy jestem czy jest aż tak źle?

Dzięki za wszelkie info ;)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Emil_1 »

ArtsPe pisze: 13 sty 2022, 15:49 Hej,

Z ciekawości - w jakich cenach kupowaliście WoPa? Czy 300-330 zł to cena odpowiednia? Czy jest gdzieś opcja kupienia w rozsądnej cenie czy zostały jedynie używki? Przymierzam się do zakupu już od kilku miesięcy, używka jakoś mnie nie odrzuca jeśli jest w dobrym stanie (a jakby miała jakkolwiek odróżniające się figurki - podstawka, kolor, to wgl byłaby bajka :) ), ale ciągle nie umiem się przełamać, boje się że ogrom zasad i długość rozgrywki zabije zabawę. Za sobą mam kilka dłuższych gier np Tainted Grail ogrywane 6h itp, ale zawsze w większym gronie (4 os).

Próbowaliście gry na 3-4 osoby? Jak wam to chodziło? Wciągało czy jednak podział sił był słaby? Czytałem wiele recenzji, głównie odradzają ten tryb gry, ale ciekawy jestem czy jest aż tak źle?

Dzięki za wszelkie info ;)
1. Ma być dodruk.
2. Ja kupiłem za 280zł wiele lat temu.
3. To jest gra 2-osobowa
Miłego dnia! :)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

270zł chyba zapłaciłem, ale to było lata temu.

Tryb na 4 osoby część osób nienawidzi a część lubi. Ja nie grałem, więc się nie wypowiadam, ale myślę, że to po prostu zależy od grających. Na 3 osoby podejrzewam może być trochę średnio ze względu na dysbalans po stronach stołu.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: EVOCATVS »

ArtsPe pisze: 13 sty 2022, 15:49 Z ciekawości - w jakich cenach kupowaliście WoPa? Czy 300-330 zł to cena odpowiednia?
Na początku 2020 roku kupowałem za 300, bez paru zł, wliczając już zniżkę ze sklepu. Także te 300-330 wydaje mi się ok.
ArtsPe
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2021, 00:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: ArtsPe »

Emil_1 pisze: 13 sty 2022, 15:55
ArtsPe pisze: 13 sty 2022, 15:49 Hej,

Z ciekawości - w jakich cenach kupowaliście WoPa? Czy 300-330 zł to cena odpowiednia? Czy jest gdzieś opcja kupienia w rozsądnej cenie czy zostały jedynie używki? Przymierzam się do zakupu już od kilku miesięcy, używka jakoś mnie nie odrzuca jeśli jest w dobrym stanie (a jakby miała jakkolwiek odróżniające się figurki - podstawka, kolor, to wgl byłaby bajka :) ), ale ciągle nie umiem się przełamać, boje się że ogrom zasad i długość rozgrywki zabije zabawę. Za sobą mam kilka dłuższych gier np Tainted Grail ogrywane 6h itp, ale zawsze w większym gronie (4 os).

Próbowaliście gry na 3-4 osoby? Jak wam to chodziło? Wciągało czy jednak podział sił był słaby? Czytałem wiele recenzji, głównie odradzają ten tryb gry, ale ciekawy jestem czy jest aż tak źle?

Dzięki za wszelkie info ;)
1. Ma być dodruk.
2. Ja kupiłem za 280zł wiele lat temu.
3. To jest gra 2-osobowa
O dodruku słyszałem, zapewne jednak pojawi się pod koniec roku lub przy dzisiejszych wysyłkach nawet w przyszłym? Próbowałeś kiedyś zagrać we 4 czy jednak rozegrałeś kilka partyjek i widzisz że to kompletnie nie ma sensu?
Marek Ch.
Posty: 71
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Marek Ch. »

Emil_1 pisze: 13 sty 2022, 15:55 3. To jest gra 2-osobowa
Nie gadaj głupot. Jeżeli ma się naprawdę odpowiednich partnerów to rozgrywki wieloosobowe są wspaniałe. Nie zmienia to faktu, że pewnie 99% rozgrywek gra się we 2.
Gucu102
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2020, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Gucu102 »

Ja mam pytanie z innej beczki.. Myślicie, że jest szansa na nową edycję?

Chciałbym mieć ją w swojej kolekcji, ale mam wrażenie, że druga edycja względem aktualnych planszówek mocno się zestarzała.
Liczyłbym na jakieś odświeżenie.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: War of the ring / Wojna o pierścień (R. Di Meglio, M. Maggi, F. Nepitello)

Post autor: Fojtu »

Gucu102 pisze: 13 sty 2022, 19:49 Ja mam pytanie z innej beczki.. Myślicie, że jest szansa na nową edycję?

Chciałbym mieć ją w swojej kolekcji, ale mam wrażenie, że druga edycja względem aktualnych planszówek mocno się zestarzała.
Liczyłbym na jakieś odświeżenie.
Myślę, że przez najbliższe 5 lat nie ma co liczyć. Aktualnie zaraz wychodzi kolejny dodatek i myślę, że jest jeszcze miejsce na minimum jeden. Do tego Ares teraz zajmuje się wydaniem gry karcianej w świecie LOTRa, więc mają co robić.

Gra jakoś strasznie się IMO nie zestarzała. Jasne, parę drobnych rzeczy tu i tam pewnie możnaby poprawić, ale nic kosmicznego. To dalej dla mnie niekwestionowany lider w swojej kategorii, lepszy od rebelii.
ODPOWIEDZ