Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Spoiler:
Myślę, że z tymi 10k sztuk przesadziłeś, są figurkowe KS, które nie zbierają tylu backerów. A raczej nikt nie ma wątpliwości, że takie 2k sztuk to by w ciągu tygodnia poszło. Poza tym, największy koszt przy figurkach, który sprawia, że warto iść w duże liczby to koszt matrycy, które już przecież ma bo wcześniej te figsy były robione. A robiąc nowe figurki, które sprzedaje w sklepie ten koszt musi ponownie ponieść, no i nie sądze, żeby produkował je w liczbie 10k. Zresztą i tak nic by nie stało na przeszkodzie, żeby zrobił preorder i zlecił druk jak się zbiorą chętni. Piszesz, że wzbudził by tym niechęć, no jak dla mnie to on bardziej tę niechęć wzbudza wypuszczaniem pojedyńczych figurek, które nic nie wnoszą w czasie gdy ludzie czekają na gameplayową zawartość ( tu przy okazji ominął by zarzut, że marnuje ludzi na nowe rzeczy co może doprowadzać do opóźnień przy GC). Dodruk dodatków, na które wszysczy (prawie ;p) czekają jak dla mnie by mu jednak PRowo wyszedł na dobre.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

QuBek pisze: 08 sty 2022, 16:27 Hm, jestem w tej imprezie jakiś czas poprzez sklepowe zamówienie BF i moze vos mi umknęło: myślałem, ze backerkit jest tylko dla wspierających. Można normalnie się zarejestrować na BK i tam składać preordery?
Można było się zarejestrować do poniedziałku po BF bodaj i zrobić zamówienie na GCE, CoD, zestaw nowych dodatków lub na Blackest Bundle(czyli fala 3 i 4 prawie wszystko co na KS z wyjątkiem paru figsów). Nie jest to to samo co mają wspierający KS, gdyż oni mogą kupować pojedyncze dodatki i chyba wszystko co jeszcze nie wydane. Ceny są obecnie względnie te same pomiędzy tymi dwiema drogami.
Probe9 pisze: 08 sty 2022, 16:36 to on bardziej tę niechęć wzbudza wypuszczaniem pojedyńczych figurek, które nic nie wnoszą w czasie gdy ludzie czekają na gameplayową zawartość
Jest to często podnoszony argument. Tak samo, że nie miało być kolejnych wyprzedaży przed skończeniem GCE, ale Adam w sumie jedno mówi, drugie robi, a trzecie myśli. Nie wiem czy ma rozdwojenie jaźni, ale sam sobie zaprzeczył nie raz.

@Krecilapka trochę racji ma, że odpalenie przedsprzedaży/dnż wkurzyłoby wspierających, gdyż zabrałoby slota na GCE jak i część kasy. Jeszcze Poots by strzelił komentarz, że przez dodruk nie może pracować nad GCE i pochodnie by sie odpaliły. Co do liczb to byłbym daleki w przyjęciu, że mówimy o 10k sztuk. Na pewno minimum fabryki narzucają, by było to dla nich opłacalne, ale też odpowiednio dopasowują stawki do liczby zamówionych sztuk. Patrząc na wiele KS to 10k nie jest osiągane a gry jakoś są wydawane. Choćby ostatnio przeze mnie wsparte ATO ma 8184, Perseverance: Castaway Chronicles 7309 choć część to wsparcia za dolca, część ukrywa wsparcia grupowe, więc pi razy oko niech będą to zbliżone wartości. A te gry miały spory hype, już taki Unfair ma okolice 5k, więc proszę bez argumentu, że brakujące sztuki i tak wydawca dobierze.
krecilapka pisze: 08 sty 2022, 16:25 Ale Chińczykom trzeba zapłacić za minimum 10 tysięcy pudeł
Skąd te dane?

Na BGG podobne tematy o kasie również się pojawiają względem KD:M. Część już mówi o scamie i upadłości firmy. Z kolei inna grupka utrzymuje, że Adam kasy ma jak lodu, bo co nie wrzuci na sklep to schodzi, więc może utrzymywać swój zespół z zarobków sklepu niż wydawać kase z KS. Wglądu na konto nie mamy. Nie wiadomo ile zarabia na sklepie miesięcznie, choć największy piki są w trakcie promocji, jak BF, świąteczne, walentynkowa itd. Dlatego wszelkie rozkminy większego sensu nie mają, bo brak danych.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Ardel12 pisze: 08 sty 2022, 18:27
krecilapka pisze: 08 sty 2022, 16:25 Ale Chińczykom trzeba zapłacić za minimum 10 tysięcy pudeł
Skąd te dane?
Z dupy :lol:

Napisałem tak sobie, tylko dla przedstawienie pewnego mechanizmu, żadne podane przeze mnie cyfry nie są mocno osadzone w rzeczywistości. Analizowanie ich w szczegółach nie ma sensu, co nie znaczy, że opisany przeze mnie mechanizm funkcjonowania jest nieprawdziwy.
Chińskie fabryki są tanie, ponieważ potrafią wyprodukować mnóstwo elementów w niskiej cenie jednostkowej. Przy czym trzeba mieć świadomość ich rozmachu. Musisz zapłacić pewne MINIMUM. Oczywiście że jak zapłacisz 0,5 miliona dolarów, i się zaprzesz to by Ci wysłali i 1 pudełko. Ale minimalne od jakich w ogóle zaczynają rozmawiać, są poza zasięgiem finansowym. Dlatego czasem lepiej coś wydrukować np. na miejscu, jeśli to nie ma figurek. Póki co ponoć nikt na świecie nie zbliża się cenowo i jakościowo do tego co potrafią zaoferować chińczycy.
W Europie sobie można w drukarni strzelić paletę gier i przewieźć je dostawczakiem. W Chinach musisz zapłacić za kontener ;). Jednostkowo wychodzi taniej, ale sprzedać trzeba dwa razy więcej, czas oczekiwania też totalnie dłuższy. Z tego co wiem, nawet Ci najwięksi producenci gier są w Azji klientami drugiej kategorii. Przesuwanymi w terminach ponieważ zamawiają produkty o skomplikowanym procesie, z wysokim standardem, gdzie trzeba drastycznie pilnować kolorów, bo jakoś nikt nie chce mieć różnic na rewersach ;-), a zainteresowani są najniższymi nakładami (w chińskim standardzie). Miejcie świadomość, że drukarnie miewają różne swoje standardy. Jak mają tysiące klientów to nie są w stanie wszystkim latami magazynować płyt, wykrojników, matryc. To zajmuje miejsce, którego w takich zakładach zwyczajnie nie ma. Jak ktoś się nie odzywa to po prostu wypierdzielają to robiąc miejsce nowym. Matryce też się zużywają po pewnym czasie, wykrojniki tępią i trzeba ostrzyć. Albo zwyczajnie takie elementy się gubią. Po prostu drukarnia mówi, że ich nie ma i laska :). Albo zapłacisz za nie, albo nie zapłacisz i nie wydrukują. Czasem można się coś wykłócić, czasem nie.

Zacznijmy od tego, że Poots to nie jest filantrop który olewa możliwość zarobienia pieniędzy. Gdyby mógł w Chinach zamówić "brązowe" dodatki, by sprzedawać je ciągle, to by to robił. Gdyby mógł mieć na stanie w sklepie podstawkę gry i ją sprzedawać, to by sprzedawał. Wie doskonale, że odkąd przeleje do Chin pieniądze to po ok. 10 miesiącach ma u siebie gotowy produkt. To nie jest wiedza która spada na niego znienacka. Miał już sytuację w której towaru miał tyle, że mógł nim zapchać sklep w USA oraz Europie na przykład. Ale obecnie przecież to gołym okiem widać, że nijak nie może już zaspokoić popytu nawet amerykańskiego. I to nie tak, że "produkuje" tak wiele, że wszystko klienci wykupują. Do Europy nie wysyła nic, bo po prostu go na to nie stać w obecnej sytuacji. I miejmy świadomość terminów realizacji - jeśli nakosił szmalu podczas BF tyle, że stać go na minimalne zamówienie w Chinach, złożył wtedy zamówienie na dodruk np. podstawki, to te pudła z grami będzie miał u siebie na sklepie w USA, gdzieś w wakacje tego roku. Wyprodukowanie takiej gry jak KDM to niesamowicie skomplikowany proces. To nie jest tak, że jest maszynka do której się wlewa wiadro plastiku i celulozy, a z drugiej strony gotowe pudełka wyjeżdzają. Tam każdy element to wyzwanie. Zrobienie samej książki, jej introligatornia, wykonanie pudełek, pracownicy którzy to ręcznie skonfekcjonują, talie kart, wycięcie, ofoliowanie tego, wypraska, pakowanie. Nikt nie robi tego ciurkiem dla jednego klienta. W takiej fabryce przez tydzień wala kartony dla producenta banananow, pozniej baterii, zabawek i gdzies pomiedzy to upychaja KDMa. I nie da sie wypuscic takiego pudełka z gra dopoki kazdy z elementów nie zostanie ukończony. To wystarczy ze na koncu maszyna ktora foliuje gotowe pudelka bedzie oblozona innymi pilniejszymi pracami, i takie teoretycznie gotowe pudla mogą stać tydzień, dwa, trzy. No bo ważniejszy jest klient który zamówił 3 kontenery pompek do materacy które się robi 3 tygodnie za wielka kasę, niż 4 palety pudełek do KDMa.
Ja bym nie traktował Pootsa jak idioty, który nie potrafi sięgnąć po łatwą kasę którą ma przed nosem. Wg mnie, to my do końca nie rozumiemy problemów i koniecznych nakładów do wyprodukowania gry. Gdyby mógł, to by zarabiał.
Na tę chwilę jestem w miarę spokojny o kondycję finansową jego firmy. Dla mnie póki co wszystko wskazuje na to, że Gambler Chest, Campaign od Death prędzej czy później dotrą do wspierających, ale co ważniejsze do sklepu do detalu. Jeśli sprzedaż dorówna obecnemu hype-owi na rynku, jestem przekonany, że pojawi się kasa na wyprodukowanie ponowne dodatków. Po to się teraz podnosi kwestię, jak to one będą się cudownie łączyły z 4 falą. Wtedy znów wszystko z poślizgiem, ale będzie dostępne w sklepie.
Ale też jestem przekonany, że gdyby gromadnie odbiorcy orzekli, że Gambler to lipa, i nowi nie chcieliby tego kupować, tym samym wydaliby wyrok na 4 falę, na wydanie której nie byłoby już kasy.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

krecilapka pisze: 08 sty 2022, 21:32 Napisałem tak sobie, tylko dla przedstawienie pewnego mechanizmu, żadne podane przeze mnie cyfry nie są mocno osadzone w rzeczywistości. Analizowanie ich w szczegółach nie ma sensu, co nie znaczy, że opisany przeze mnie mechanizm funkcjonowania jest nieprawdziwy.
To powinno się takie informacje podawać, że bazujesz na liczbach z bani tylko by uzmysłowić jak to wszystko trybi. Twoje przedstawienie sytuacji ma sens, ale traciło na wiarygodności przez to.

Obecnie wielu obstawia dodruk EoD#1 po GCE. Musi je wyprodukować najlepiej przed/z CoD, który powinien trafić do nas zaraz po GCE(CoD byl na BK oznaczony jako 3 fala bodaj), gdyż używa on właśnie tych dodatków. Patrząc na obecny timeline od Adama i biorąc pod uwagę proces krecilapka to jeśli GCE pojawi się z końcem tego roku/początkiem kolejnego(to jest obecnie założony, czy się sprawdzi to już inna historia) to dodruku EoD#1 można spodziewać się nie wcześniej niż roku następnego, czyli 2024. Przyjmuję te 10 miesięcy produkcji + 2 miesiące na sprzedaż GCE i ogarnięcie się Pootsa. No nie są ciekawe dane dla kogoś kto by chciał w to wejść obecnie xD

Z nowinek, to wrzucili na discord wątęk mailowy z Adamem:
"What's the current status of the wave 4 expansions ? How far along are they? Are some of them done already? We've barely heard any information in 4 years.

Answer: Adam Poots

I am going to try and make this not too long of an answer. Most of the miniatures have been sculpted and engineered. The Armor kits are all getting another pass, since we have switched to our new style as seen with the Smog Singer Armor and Death King Armor. Titan Bee, Honeycomb Weaver, Red Witches, Pariah, Black Knight, Screaming God, Frog Dog, Oblivion Mosquito, Parasite Queen have all seen tremendous amounts of work and all have nearly final showdowns. Whats left is cross compatibility testing with the final gamblers chest, art assets and taking story events from draft to finals. The Black Knight and Screaming God are basically done. They need cross compatibility tests and for their rules to go from written docs to final layouts.
"

Tłumacząc na rodzimy. Padło pytanie o status dodatków z 4 fali i odp Adama jest następująca:
- większość figurek została stworzona
- Armor kity przechodzą kolejną rundę akceptacji
- Wymienione dodatki są bliskie ukończenia
- Pozostało sprawdzić jak działają z ostatecznym GCE, poprawić grafiki i przyklepać eventy.
- The Black Knight and Screaming God są w sumie gotowe. Pozostało ich przetestowanie z innymi dodatkami i ich zasady muszą zostać przepisane z doca do finalnego "wyglądu"(z grafikami, odpowiednik układem itd. to co my dostajemy jako intrukcję)

Wygląda, że wszystko z 4 fali jest w zaawansowanym stadium, a informacji o tym w aktualizacjach w ogóle nie ma. Nie rozumiem czemu dla uspokojenia wspierających nie dali tego od razu w aktulizacji, typu, hey może będą opóźnienia przez Omnicrona, ale patrzcie ile jest już zrobione. Pomijając, że nie rozumiem braku zwykłych informacji o tym co jest DONE a co jescze do zrobienia względem każdego dodatku lub choćby fali.

Zdziwiłbym się, ale i mega zaskoczył pozytywnie jakby 4 fala dotarła po roku od GCE. Niestety jeśli kasa miałaby być przekierowana na dodruk EoD#1, to wtedy poczekamy dodatkowy rok względem założeń. Ach te spekulacje...
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

QuBek pisze: 08 sty 2022, 16:27
Grahf pisze: 08 sty 2022, 15:15 Sprawdziłem Backerkita i też do mnie jedzie paczka.
Ponad 10 kg :shock:

Na razie tylko podstawkę wsparłem. Zobaczymy po paru rozgrywkach czy będę dalej inwestował jakieś chore kwoty w ten projekt 8) .

Jakie dodatki tak z ciekawości wprowadzają najwięcej zawartości
Hm, jestem w tej imprezie jakiś czas poprzez sklepowe zamówienie BF i moze vos mi umknęło: myślałem, ze backerkit jest tylko dla wspierających. Można normalnie się zarejestrować na BK i tam składać preordery?

Co do drugiego, to najlepiej Ci odpowie jeden z najważniejszych artykułów ma BGG:
https://boardgamegeek.com/thread/168672 ... s-answered
Dzięki.

Jakieś trzy, cztery miesiące temu postanowiłem wejść i sprawdzić cały ten hype. Akurat było można za 350 USD zamówić z ich strony. Cały proces był przez backerkit.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Ardel12 pisze: 09 sty 2022, 08:40Wygląda, że wszystko z 4 fali jest w zaawansowanym stadium, a informacji o tym w aktualizacjach w ogóle nie ma. Nie rozumiem czemu dla uspokojenia wspierających nie dali tego od razu w aktulizacji, typu, hey może będą opóźnienia przez Omnicrona, ale patrzcie ile jest już zrobione.
No my możemy jedynie pospekulować, a że ja lubię rozmyślania wszelakie to to robię :).
Wszystkie moje wywody są czystą spekulacją, niby opartą opartą na mojej wiedzy, ale jednak. Mam tez wiedzę jak wygląda projektowanie, przygotowalnie, produkcja, wysyłka bo po prostu pracowałem w drukarni. Współpracowałem z wydawcami i drukarniami więc coś tam wiem z procesów okołowydawniczych i spedycyjnych. Wglądu w kondycje finansową Pootsa oczywiście nie mam. Tak samo jak nie mam pojęcia jakie są jego nakłady produkcyjne. Tyle, że dla nas klientów końcowych to nieistotne. Dla nas ważne jest głównie czy jego firma nie runie nim wywiąże się z podjętych zobowiązań :).
Dlatego opisałem swój punkt widzenia na proces który się toczy, i poparłem go argumentami jakie dostrzegam. Tych których nie dostrzegam napisać nie mogłem ;). Dlatego wysyłam uspokajający komunikat, że na tę chwilę wygląda jakby wszystko było na naprawdę długiej, ale drodze wiodącej do spełnienia. Dlatego nie podsuwam i nie rozważam ewentualności, że Pootsowi się finanse nie zamykają i wali ściemy, żeby kupić sobie kolejny rok spokoju zanim życie i wierzyciele zwalą mu się na konto.

Ależ już wysyłał informacje, że pracują nad każdym elementem. 4 Falą, dodatkami 3 fali, Gamblerem. Co jakiś czas dzieli się screenami, renderami, pomalowanymi prototypami figurek. Już nawet koszulki z ich wizerunkiem wysyłał :D. Gdyby nie było tych uspokajających komunikatów, nie byłoby ludzi którzy którzy piszą - skoro ma być lepsze to możemy jeszcze poczekać ;). To nie jest firma która raz do roku daje ludziom informacje - sorry Chiński nowy rok, Covid, brak kontenerów na świecie, kryzys materiałowy. Nie ma papieru na rynku - musicie wszyscy czekać. Te informacje daje częściej i przeważnie opatrzone ilutracją/renderem postaci z wielkim kutasem albo jeszcze większymi cyckami. Po tym oprócz słów rozgoryczenia, włącza się głośniejszy chór piewców - oooo taaaak! Na to warto czekać!

Tyle, że niektóre tłumaczenia to ewidentne ściemy ;). Napisał, że Gambler już by poszedł ale muszą jeszcze poprawić figurkę zbroi po Karmazynowym Krokodylu, bo jakością odstaje od reszty. Mija miesiąc czy dwa i pokazuje, nowe "fajniejsze" projekty pancerza. Ale po tym wychodzi, że na świecie są opóźnienia związane z Covidem. Później że Chiński Sylwester, a później, że kontenery. No brzmiało to jakby paczki już stały na magazynie tylko kurde nie ma jak tego do nas dowieść. Po czym pisze, że potrzebne są jeszcze delikatne szlify w zasadach bo to jeszcze nie skończone :). A wszystko okraszone pięknymi ilustracjami grafików. Ale nie trzeba tęgiej głowy by zauważyć, że Covid opóźnił pracę ale nie w Chińskiej fabryce, tylko w biurach USA. Chiński Nowy rok nie miał żadnego znaczenia, braki surowcowe i kontenerów także. Bo nawet jeśli z tego powodu czekali dłużej na jakieś proofy z Azji, to nie wpływa nijak to na opracowywaną mechanikę, którą można robić bez tego. No chyba, że trzeba było poczekać na wydrukowane w Chinach białe pudełka i pinupy by mieć czym zapłacić za pracę grafikom zaangażowanym w projekt. Nie wiem czy Poots ma jakichś zatrudnionych pracowników. Widziałem tylko, że do malowania figurek, rzeźbienia figurek, wykonywania ilustracji wynajmuje freelancerów. I to nie są studenci ostatniego roku pracujący za "będziesz miał do portfolio" tylko żyjący z tego fachu. Takie osoby nie zaczynają pracy bez zaliczek / wypłaty. Możemy gdybać, ale też może być rozwiązanie sekretu braku ciągłości pracy nad projektem ;-). Bo delikatne szlify końcowe są wykonywane już rok! I takie jeszcze tylko ostateczne dopieszczenie finałowego bossa musi przesunąć ten ostatni "nieprzekraczalny" termin o pół miesiąca. Czyli pewnie to wyjdzie do produkcji przed lutym. 1 lutego zaczyna się Chiński Nowy Rok! Ale tam fabryki stają 2 tygodnie wcześniej - widać więc gołym okiem do czego to zmierza ;). Teraz to już nie będzie jego wina tylko tego przeklętego święta Chińczyków które wbija sztylet w plecy całemu światu :P. Też nie wiemy tego, czy te ściemy nie są strategiczne. Bo zapłacił za jakąś produkcję np. po Black Fridayu i właśnie czeka aż mu to wyprodukują, wjedzie na sklep, a gotówka za to w końcu zasili Gamblera, który od dawna jest gotowy do produkcji. Ale został skalkulowany w czasach gdy transport był o kilkaset procent tańszy.

Ja za Echo of Death zapłaciłem w ich sklepie, w listopadzie 2020 roku. Zacząłem się dopytywać, o jakiś przybliżony termin dostawy - i miesiąc temu black mediator mi napisał - "It will be packed and shipped shortly, expect tracking soon. Take care and have a great day!". Oczywiście niczego nadal nie mam, ale staram się mieć dobre dni i w radości oczekuję przesyłki :). Echo of Deaths są mniejszymi dodatkami, o niebo łatwiejsze i tańsze do wyprodukowania niż te "brązowe". Co mi podsuwa myśl, że Poots teraz to najbardziej potrzebuje gotówki. I wg mnie to definiuje to, co pojawią się w sklepie. Okazjonalne pinupy pewnie się same bilansują. Uruchomienie produkcji białych pudełek kosztuje mniej niż całej reszty. Ale i zysk z nich mniejszy, tak jak i sprzedaż powolniejsza. Brązowe pudła to już musi być fortuna potrzeba na wydanie tego. Ale tez i zastrzyk gotówki po tym większy. Tak samo jak z podstawkami, sprzedaży których musi być priorytetowa, by gra nie umarła. Wg mnie więc wszystko zależy od sprzedaży Gamblera. Jak kupią to ludzie którzy nie wspierali na kickstarterze, to będzie miał kasę by to rozbujać znów :). Mam nadzieję, że będzie go stać nie tylko na białe pudełka, ale i na te brązowe oraz co najważniejsze podstawki :). A wchodzić będą w to nowi klienci, wtedy to się wszystko będzie pięknie kręciło. Wtedy dopiero zacznie naprawdę kończyć prace nad 3 fala i zajmie się na poważnie 4. Poots dawno odkrył prawdę, że ludzie kupują oczami i na tym się mocno skupia. Renderują mu i rzeźbią te figuraski na wszelkie sposoby do idei gry która jest obecnie czystą koncepcją. Dłubią to freelancerzy którzy to robią w oderwaniu do reszty procesu, gameplaya, żeby było co pokazać i to bardzo spektakularnego.

Mnie ciekawi jak to się zderzy z technologiczną rzeczywistością która nie stoi w miejscu. Aspekt modelarski jest niebagatelny w KDM. Ale jak oglądałem ostatnie szczegóły na figurkach Awakenów, CMON to no cóż. To technologia może się zbliżyć do detali wymagających klejenia KDMowych. Co wtedy? Kiedyś jako powód klejenia dodawano, że można samemu z tych dodatkowych rączek, broni poskładać sobie pozy. No ale w nowej serii białych pudełek jest tylko jedna uznana poza. Tak na oko w Gambler Chescie będzie podobnie. Może się okazać, że jak dojdzie czasowo do 4 fali, to nie będzie sensu miała obecnie wykonywana praca dzieląca figurkę na drobniejsze elementy ;).
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: qreqorek »

KDM - moje początki: Bujałem się z decyzją ponad 12 miesięcy. W końcu w zeszłym roku, w kwietniu gdy kurs dolara spadł do przyzwoitej ceny - podjąłem decyzję. Zamówiłem v1.6, zaakceptowałem że pewnie będę czekał dłużej niż to zapowiadane i że do zapłacenia będzie VAT (takie info było na stronie sprzedaży). No i faktycznie, Poots nie zawiódł, czyli same niespodzianki. Paczka dotarła dzisiaj z półrocznym opóźnieniem, za to pod drzwi, bez potrzeby opłacania VATu czy cła. :D
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

qreqorek pisze: 10 sty 2022, 12:01 KDM - moje początki: Bujałem się z decyzją ponad 12 miesięcy. W końcu w zeszłym roku, w kwietniu gdy kurs dolara spadł do przyzwoitej ceny - podjąłem decyzję. Zamówiłem v1.6, zaakceptowałem że pewnie będę czekał dłużej niż to zapowiadane i że do zapłacenia będzie VAT (takie info było na stronie sprzedaży). No i faktycznie, Poots nie zawiódł, czyli same niespodzianki. Paczka dotarła dzisiaj z półrocznym opóźnieniem, za to pod drzwi, bez potrzeby opłacania VATu czy cła. :D
Gratuluję spełnienia marzeń. Obyś się mile zaskoczył i rzeczywistość przerosła oczekiwania :mrgreen: .
Chociaż ja uważam, że zbudowany mocny wewnętrzny hype może nie pomóc w pozytywnym odbiorze. Chyba łatwiej się wtedy rozczarować ;). Piszę na podstawie własnych doświadczeń, bo ja po entuzjastycznych opisach znajomego zwiększałem tylko krytycyzm do KDMa. Póki mi w głowie nie "kliknął" klimat, świat i fabuła samoistnie potoczyła się historią.
Daj znać ze swoich wrażeń z gry. Tym bardziej jestem ciekaw opinii kogoś wchodzącego w temat, z takim pozytywnym nastawieniem i na pewno wysokimi oczekiwaniami. Planujesz grac z kimś? Solo? Chcesz przejść najpierw długotrwały proces klejenia figurek? Najpotrzebniejsze? Wszystkie? Malowanie? Czy od razu ruszasz z graniem?
Będzie to miła odskocznia od gdybania i narzekania na opóźnienia produkcji. Zwłaszcza po ostatnich słowach Pootsa, że ma nadzieję na druk G. Chesta po Chińskim Nowy roku - TAK JAK ZAPLANOWAŁ :twisted:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

krecilapka pisze: 14 sty 2022, 07:12 Będzie to miła odskocznia od gdybania i narzekania na opóźnienia produkcji. Zwłaszcza po ostatnich słowach Pootsa, że ma nadzieję na druk G. Chesta po Chińskim Nowy roku - TAK JAK ZAPLANOWAŁ
Podejmuję rękawice nie marudzenia, oto moje pomalowane figurki(część z nich) przez kolegę z forum:
yarzab pisze: 12 sty 2022, 17:20 Potwory z Kingdom Death: Monster
Spoiler:
Ja jestem zachwycony. Teraz czeka mnie sklejenie potworów z dodatków posiadanych(11/12 ;p) plus kilku ocalałych, wysłanie do malowania i będzie mozna jechać z kolejną kampanią na wypasie.

Przy okazji polecam yarzaba. Szybki kontakt, łatwo było ustalić jak ma być każda z figurek pomalowana. Tam gdzie nie byłem pewny i rzuciłem kilkoma zdaniami jakbym to widział, to świetnie ogarnął. Podstawki ogarniał we włanym zakresie i mi bardzo odpowiadają. Było to moje pierwsze zamówienie malarskie i w sumie poszło bardzo płynnie.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: qreqorek »

krecilapka pisze: 14 sty 2022, 07:12 Daj znać ze swoich wrażeń z gry. Tym bardziej jestem ciekaw opinii kogoś wchodzącego w temat, z takim pozytywnym nastawieniem i na pewno wysokimi oczekiwaniami. Planujesz grac z kimś? Solo? Chcesz przejść najpierw długotrwały proces klejenia figurek? Najpotrzebniejsze? Wszystkie? Malowanie? Czy od razu ruszasz z graniem?
Założenie robocze przy zakupie było: mieć grę spolszczoną i pomalowaną w dwa lata. Rozbierając to na czynniki, plan (na dzień dzisiejszy) jest taki:
- spolszczenie kart (wsuwki w koszulki)
- figurki Ocalałych - wersja z wymiennym orężem mocowanym na magnesy nanodymowe, jak w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=e36YhrtopqU
- W pierwszej kolejności White Lion i rozegranie pierwszych gier. Potem stopniowo kolejne Monstra.
- Granie solo i w dwie osoby.

Przy okazji podpytam tych co już grali, bo tego jeszcze nie wiem:
- Widziałem że niektórzy trzymają te kwadratowe karty sprzętu w segregatorach. Czy ich się nie tasuje, tylko dobiera się konkretne na podstawie wydarzeń ze scenariusza i/lub kart?
- Jeśli ktoś zamawiał Upgrade Kit 1.6 i już ogarnął, a może też ma zrobione spolszczenie: czy dużo jest zmian na kartach? (pytam w kontekście robienia spolszczenia, bo mam v1.6 i może mogę to zignorować, po prostu drukując wszystkie karty w wersji 1.5 aby grać na nich i tyle).
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: suibeom »

qreqorek pisze: 14 sty 2022, 12:46
krecilapka pisze: 14 sty 2022, 07:12 Daj znać ze swoich wrażeń z gry. Tym bardziej jestem ciekaw opinii kogoś wchodzącego w temat, z takim pozytywnym nastawieniem i na pewno wysokimi oczekiwaniami. Planujesz grac z kimś? Solo? Chcesz przejść najpierw długotrwały proces klejenia figurek? Najpotrzebniejsze? Wszystkie? Malowanie? Czy od razu ruszasz z graniem?
Założenie robocze przy zakupie było: mieć grę spolszczoną i pomalowaną w dwa lata. Rozbierając to na czynniki, plan (na dzień dzisiejszy) jest taki:
- spolszczenie kart (wsuwki w koszulki)
- figurki Ocalałych - wersja z wymiennym orężem mocowanym na magnesy nanodymowe, jak w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=e36YhrtopqU
- W pierwszej kolejności White Lion i rozegranie pierwszych gier. Potem stopniowo kolejne Monstra.
- Granie solo i w dwie osoby.

Przy okazji podpytam tych co już grali, bo tego jeszcze nie wiem:
- Widziałem że niektórzy trzymają te kwadratowe karty sprzętu w segregatorach. Czy ich się nie tasuje, tylko dobiera się konkretne na podstawie wydarzeń ze scenariusza i/lub kart?
- Jeśli ktoś zamawiał Upgrade Kit 1.6 i już ogarnął, a może też ma zrobione spolszczenie: czy dużo jest zmian na kartach? (pytam w kontekście robienia spolszczenia, bo mam v1.6 i może mogę to zignorować, po prostu drukując wszystkie karty w wersji 1.5 aby grać na nich i tyle).
daj znać, kiedy gra Ci się ogra/znudzi, chętnie odkupię spolszczoną wersję
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

qreqorek pisze: 14 sty 2022, 12:46
- Widziałem że niektórzy trzymają te kwadratowe karty sprzętu w segregatorach. Czy ich się nie tasuje, tylko dobiera się konkretne na podstawie wydarzeń ze scenariusza i/lub kart?
Dokladnie, nigdy sie ich nie tasuje. Przeglada je sie za to czesto zeby sie zdecydowac ktora z mozliwych broni wytworzyc z zebranych surowców, bez klasera wg mnie troche mordęga bo jak masz już kilka budynków to możliwosci stworzenia ekwipunku jest spokojnie kilkadziesiat, do tego dochodzi tez planowanie synergii miedzy ekwipunkiem tak wiec klaser dla mnie obowiązkowy
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

qreqorek pisze: 14 sty 2022, 12:46 - Widziałem że niektórzy trzymają te kwadratowe karty sprzętu w segregatorach. Czy ich się nie tasuje, tylko dobiera się konkretne na podstawie wydarzeń ze scenariusza i/lub kart?
tak
- Jeśli ktoś zamawiał Upgrade Kit 1.6 i już ogarnął, a może też ma zrobione spolszczenie: czy dużo jest zmian na kartach? (pytam w kontekście robienia spolszczenia, bo mam v1.6 i może mogę to zignorować, po prostu drukując wszystkie karty w wersji 1.5 aby grać na nich i tyle).
kolega pracuje nad tym, a ja mu odrobinę pomagam
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

suibeom pisze: 14 sty 2022, 13:48 daj znać, kiedy gra Ci się ogra/znudzi, chętnie odkupię spolszczoną wersję
Zagadaj do SIr_Yaro, on ma oryginalne figurki + wydrukowane spolszczenie w porządnej wersji. Coś tam przebąkiwał o sprzedaniu, więc możesz mieć i już.
qreqorek pisze: 14 sty 2022, 12:46 - Granie solo i w dwie osoby.
Mi by się osobiście samemu grać w KDM nie chciało. Gra przygniata ogromem i jest to też okupione liczbą rzeczy do handlowania między fazami. Może jakbym miał większy dwukrotnie stół, by wszystko mieć wyłożone, to bym pomyślał nad solo kampanią.
Zmij pisze: 14 sty 2022, 16:21
qreqorek pisze: 14 sty 2022, 12:46
- Widziałem że niektórzy trzymają te kwadratowe karty sprzętu w segregatorach. Czy ich się nie tasuje, tylko dobiera się konkretne na podstawie wydarzeń ze scenariusza i/lub kart?
Dokladnie, nigdy sie ich nie tasuje. Przeglada je sie za to czesto zeby sie zdecydowac ktora z mozliwych broni wytworzyc z zebranych surowców, bez klasera wg mnie troche mordęga bo jak masz już kilka budynków to możliwosci stworzenia ekwipunku jest spokojnie kilkadziesiat, do tego dochodzi tez planowanie synergii miedzy ekwipunkiem tak wiec klaser dla mnie obowiązkowy
Ja na razie jedyną rzecz jaką odpuściłem z polecanych ulepszeń to klaser i inne karty postaci. Nie są to niezbędne ulepszenia, ale mogą ułatwić życie. Karty ekwipunku rozkładałem po prostu na stole.

Klaser mieści się w pudle jak ma się insert FS? To mnie najbardziej odstręcza, że mając przegródki w pudle, będę miał kolejny element poza pudłem...
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Ardel12 pisze: 14 sty 2022, 17:21
Klaser mieści się w pudle jak ma się insert FS? To mnie najbardziej odstręcza, że mając przegródki w pudle, będę miał kolejny element poza pudłem...
Klaser naturalnie poza pudlem, u mnie to juz nawet dwa klasery poniewaz jeden starcza w zasadzie tylko na podstawke:)Klasery to akurat nie sa problematyczne w przechowywaniu, wrzucam je miedzy ksiazki na polke, gorzej z niektorymi przerośniętymi figurkami:)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yuri »

Zmij pisze: 14 sty 2022, 18:25... Klasery to akurat nie sa problematyczne w przechowywaniu, wrzucam je miedzy ksiazki na polke, gorzej z niektorymi przerośniętymi figurkami:)
Że niby goście uciekają z obrzydzeniem na widok Spidiculusa? :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Zmij pisze: 14 sty 2022, 18:25
Ardel12 pisze: 14 sty 2022, 17:21
Klaser mieści się w pudle jak ma się insert FS? To mnie najbardziej odstręcza, że mając przegródki w pudle, będę miał kolejny element poza pudłem...
Klaser naturalnie poza pudlem, u mnie to juz nawet dwa klasery poniewaz jeden starcza w zasadzie tylko na podstawke:)Klasery to akurat nie sa problematyczne w przechowywaniu, wrzucam je miedzy ksiazki na polke, gorzej z niektorymi przerośniętymi figurkami:)
Ja mam klasery do AH i MC i je wrzucam w szpary między gry planszowe :D Figurki spakowałem w pudła i wyniosłem do piwnicy xD choć teraz jak pomalowane to kuszą by je gdzieś wystawić, ale to zaraz trzeba gablotkę by sie nie kurzyły, a na to miejsca brak.

Jakie polecasz klasery? Używasz dopasowanych, czy przegródek jak do zwykłych kart?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Yuri pisze: 14 sty 2022, 18:30
Zmij pisze: 14 sty 2022, 18:25... Klasery to akurat nie sa problematyczne w przechowywaniu, wrzucam je miedzy ksiazki na polke, gorzej z niektorymi przerośniętymi figurkami:)
Że niby goście uciekają z obrzydzeniem na widok Spidiculusa? :)
Hehe dokładnie, choć pająk robi duże wrażenie to największe obrzydzenie to jednak zdecydowanie wzbudza gorm:)
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Ardel12 pisze: 14 sty 2022, 19:03

Jakie polecasz klasery? Używasz dopasowanych, czy przegródek jak do zwykłych kart?
Klasery na holdery są idealne do kart ekwipunku. Sklep marcia
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Zmij pisze: 14 sty 2022, 19:12
Ardel12 pisze: 14 sty 2022, 19:03

Jakie polecasz klasery? Używasz dopasowanych, czy przegródek jak do zwykłych kart?
Klasery na holdery są idealne do kart ekwipunku. Sklep marcia
Umożliwiają trzymanie kart w koszulkach i od razu wszystkie 3 sztuki w jednym slocie, czy 1 karta per slot?

Adam w ostatnim komentarzu pyta się wspierających co może dla nich/nas zrobić. Ja bym życzył sobie wydanie wszystkiego w przeciągu 2 lat z reprintem dodatków :D Z takich bardziej realnych, to komunikację. Raz na miech z konkretami. A Wy?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Ardel12 pisze: 14 sty 2022, 19:32
Umożliwiają trzymanie kart w koszulkach i od razu wszystkie 3 sztuki w jednym slocie, czy 1 karta per slot?
Tak, jako że z natury te klasery są na holdery monetowe które są conajmniej grubości monety to 3+ karty w koszulkach wchodzą bez problemu, tylko mały tip przy okazji z mojej strony-koszulkuj w bok to unikniesz upierdliwej sytuacji gdy chwycisz za kartę a koszulka zostanie w klaserze
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Zmij pisze: 14 sty 2022, 19:44 Tak, jako że z natury te klasery są na holdery monetowe które są conajmniej grubości monety to 3+ karty w koszulkach wchodzą bez problemu, tylko mały tip przy okazji z mojej strony-koszulkuj w bok to unikniesz upierdliwej sytuacji gdy chwycisz za kartę a koszulka zostanie w klaserze
Ty koszulkujesz sprzęt? Seryjnie widzisz ku temu potrzebę?
I jeszcze karty zmieściły Ci się w klaserze w koszulkach?? Jakim cudem? Ty masz ten klaser od "Marcia" czy jakiś inny, większy?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Sir_Yaro pisze: 14 sty 2022, 21:23
Zmij pisze: 14 sty 2022, 19:44 Tak, jako że z natury te klasery są na holdery monetowe które są conajmniej grubości monety to 3+ karty w koszulkach wchodzą bez problemu, tylko mały tip przy okazji z mojej strony-koszulkuj w bok to unikniesz upierdliwej sytuacji gdy chwycisz za kartę a koszulka zostanie w klaserze
Ty koszulkujesz sprzęt? Seryjnie widzisz ku temu potrzebę?
I jeszcze karty zmieściły Ci się w klaserze w koszulkach?? Jakim cudem? Ty masz ten klaser od "Marcia" czy jakiś inny, większy?
Tak, wszystko koszulkuje bo jak gramy to zawsze znajomi przynoszą jakieś chipsy, ciastka itp więc ochrona potrzebna:)od marcia rozmiar H12 i wchodzą spokojnie mi 3 w koszulkach, koszulki 50 mikronow
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pawianlsm »

Zmij pisze: 14 sty 2022, 21:37
Spoiler:
Jesteś w stanie dać konkretny link do tego produktum! Bo nawet nie wiem czego szukać w tym sklepie 😉.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

pawianlsm pisze: 15 sty 2022, 22:57
Jesteś w stanie dać konkretny link do tego produktum! Bo nawet nie wiem czego szukać w tym sklepie 😉.
Chyba o ten chodzi - https://marcia.com.pl/klasery-na-holder ... esults=321

Ja go mam i wchodzi ładnie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ