Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Cyel »

Ale smęty!!! Zagraliśmy raz i nigdy więcej. Gdyby nie bezlitosne nabijanie się z gry w jej trakcie moglibyśmy się w ogóle do siebie podczas rozgrywki nie odzywać, każdy że swoim sudoku na swojej planszetce.

Gra strasznie oszukuje tymi Paladynami w tytule. Powinna się nazywać "Księgowi Zachodniego Królestwa" żeby ludzie wiedzieli w co się pakują.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
gregoff
Posty: 793
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 521 times
Been thanked: 153 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: gregoff »

Każdy ma prawo do swojej opini. Mi tam się podoba taki pasjans. Przynajmniej nikt mi nie przeszkadza w kombinowaniu ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: sasquach »

Dlatego warto czytać recenzję, oglądać gameplaye. A nie płacz, że w Paladynach nie ma emocji, a Scythe nie jest grą o walkach mechów.
Swoją drogą już widzę te opinie na forach o sprzedaży mieszkań "Kupiłem mieszkanie na ulicy Wiosennej, a za oknem mam jesień. Oszukali mnie!" :D
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: dwaduzepe »

Cyel pisze: 05 paź 2021, 20:13 Ale smęty!!! Zagraliśmy raz i nigdy więcej. Gdyby nie bezlitosne nabijanie się z gry w jej trakcie moglibyśmy się w ogóle do siebie podczas rozgrywki nie odzywać, każdy że swoim sudoku na swojej planszetce.

Gra strasznie oszukuje tymi Paladynami w tytule. Powinna się nazywać "Księgowi Zachodniego Królestwa" żeby ludzie wiedzieli w co się pakują.

Nie wiem na ilu graliscie, ale na 4 graczy jest interakcja i patrzenie co kto robi, bo budynki sie buduje na wspolnej planszy i mozna komus podebrac miejsce albo ktos tobie podbierze.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: rav126 »

Cyel pisze: 05 paź 2021, 20:13 każdy że swoim sudoku na swojej planszetce.
Myślę, że zrobiliście błąd w setupie. Mieszczan i najeźdźców wybiera się ze WSPÓLNEJ puli, widać każdy sobie potasował swoje i dobierał z własnej puli. Tak samo może kartami dekretów się podzieliliście? Albo zrobiliście kolejkę kto z nich korzysta? Musiała być kupa śmiechu! A to może pula podatków i dlugi też jakoś inaczej działały? A nie na gracza, który ma najwięcej kart podejrzeń? Hmm, może też planszę główną sobie podzieliliście na strefy "tu jest moje tu twoje i nie wchodzimy sobie w paradę!"

To oczywiście wszystko pół żartem, pół serio. Paladyni w dużej mierze są pasjansem, jednak stwierdzenie "każdy że swoim sudoku na swojej planszetce." jest mocno na wyrost i po prostu nieprawdziwe.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: 7koliberek9 »

Nie porwała mnie ta gra zupełnie choć lubię pasjanse. Było jałowo, nie czułam nic.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: dwaduzepe »

7koliberek9 pisze: 05 paź 2021, 23:11 Nie porwała mnie ta gra zupełnie choć lubię pasjanse. Było jałowo, nie czułam nic.
moze dlatego, ze z pasjansem wspolne ma tylko to ze tu i tu sa karty
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: 7koliberek9 »

dwaduzepe pisze: 05 paź 2021, 23:46 moze dlatego, ze z pasjansem wspolne ma tylko to ze tu i tu sa karty
Nie, nie o to chodziło. Teoretycznie gra powinna nam się podobać a nie miałam radości z grania ani nie było frustracji podczas partii. Nie było żadnych emocji. Tak czasami jest, że dobra gra nie podejdzie :|
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: bogas »

7koliberek9 pisze: 06 paź 2021, 09:33
dwaduzepe pisze: 05 paź 2021, 23:46 moze dlatego, ze z pasjansem wspolne ma tylko to ze tu i tu sa karty
Nie, nie o to chodziło. Teoretycznie gra powinna nam się podobać a nie miałam radości z grania ani nie było frustracji podczas partii. Nie było żadnych emocji. Tak czasami jest, że dobra gra nie podejdzie :|
Mamy tak samo z GWT. W teorii to gnanie krów powinno nam się podobać, a nie siadło. Czasem tak bywa. A Palladunow niezmiennie lubimy i czekamy na dodatek.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: 7koliberek9 »

bogas pisze: 06 paź 2021, 09:50 Mamy tak samo z GWT. W teorii to gnanie krów powinno nam się podobać, a nie siadło. Czasem tak bywa. A Palladunow niezmiennie lubimy i czekamy na dodatek.
Bardzo bardzo lubię GWT więc doskonale się rozumiemy :wink:
gregoff
Posty: 793
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 521 times
Been thanked: 153 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: gregoff »

Mamy tyle gier na rynku, że coś każdy dla siebie znajdzie ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: yaro_ »

Ktoś już może grał z Wiekiem Królów i może coś powiedzieć? :)
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: helloween85 »

yaro_ pisze: 15 sty 2022, 10:16 Ktoś już może grał z Wiekiem Królów i może coś powiedzieć? :)
Zagraliśmy wczoraj z żoną. Tak naprawdę dodatek wprowadza nowy "suwak" i dwie nowe akcje do tego (a tak naprawdę trzy, bo jedną z nich można wykonać na 2 sposoby). Do tego parę nowych kart, do już istniejących talii. Nic super odkrywczego, ale móżdżenia nad planszą jest dużo więcej (o jakieś 20 minut wydłużyło nam to rozgrywkę). Bez dodatku zagraliśmy już kilkanaście partii i zaczynałem odczuwać lekką powtrarzalność, wydaje się że dodatek dobrze temu zaradzi i przedłuży żywotność tej gry.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2022, 13:29 przez helloween85, łącznie zmieniany 1 raz.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: bartekb8 »

W Paladynach chyba nie tyle chodzi o emocje co o czystą satysfakcję z kombienia i optymalnego wykorzystywania mocy paladynów i dostępnej siły roboczej. Myślę że to gra świetna solo i na 2 osoby więc na 3 i 4 może się już dłużyć.

A emocje są: oprócz rozkminki równie przyjemne jest też sprawienie żeby przeciwnik przyjął dług...😋
gregoff
Posty: 793
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 521 times
Been thanked: 153 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: gregoff »

Ja w Paladynów maksymalnie w 3 osoby ale najlepiej mi się w 2 gra. Rozgrywka troche schematyczna ale bardzo fajna. Jednak pudełko za małe i licze, że bigbox temu zaradzi ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: eveni »

gregoff pisze: 15 sty 2022, 15:37 Ja w Paladynów maksymalnie w 3 osoby ale najlepiej mi się w 2 gra. Rozgrywka troche schematyczna ale bardzo fajna. Jednak pudełko za małe i licze, że bigbox temu zaradzi ;)
Wczoraj przyszedł do mnie collector box i wszystko się super mieści (na kartach mam zwykłe koszulki, przy premium podobno jest ciasno). Nie mam jeszcze dodatku ale miejsca dużo zostało, więc bez problemu wejdzie. Jednakże przed zakupem polecam obejrzeć film z unboxingu, bo z tego co czytałam nie każdemu podoba się jak elementy mają być posegregowane.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: rav126 »

Co za nieprzemyślany insert... Nie mogli zrobić wyjmowalnych tacek na zasoby z pokrywkami? Już widzę te meeple latające po całym pudełku. Do tego wrzucanie elementow gracza do woreczków... Słabe to.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: garg »

Aż przecierałem oczy ze zdumienia - naprawdę każą sobie za to płacić? :shock: To nie jest insert, tylko jakaś randomowa wypraska. Wygląda podobnie do badziewnej wypraski z Big Boxa Najeźdźców, więc może nawet użyli tego samego projektu. Co prawda jest (ta z Najeźdźców) wykonana z bardzo twardego plastiku, ale na tym kończą się jej zalety.

Przy tej wielkości pudełku można sobie wszystko ładniej i lepiej poukładać w dowolnym NORP czy innym organizerku na śrubki.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: helloween85 »

Co do nowego pudełka to zgadzam się z przedmówcami... Ciężej wypakować te elementy niż jakby je trzymać w woreczkach strunowych :(
gregoff
Posty: 793
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 521 times
Been thanked: 153 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: gregoff »

No to ja czekam na jakiś insert z prawdziwego zdarzenia
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: eveni »

gregoff pisze: 16 sty 2022, 04:03 No to ja czekam na jakiś insert z prawdziwego zdarzenia
Znalazłam wyglądający idealnie tylko cena (plus wysyłka) poza moim zasięgiem.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1149 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Bruno »

Ten collector's box to jakiś ponury żart...
Całe szczęście, że dodatek mnie w ogóle nie nęci! Podstawka z paladynami "promo" jest grą kompletną i świetnie mieści się w pięknym i bardzo funkcjonalnym insercie od Gaming Trunk :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Eclipse
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2022, 08:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: Eclipse »

helloween85 pisze: 15 sty 2022, 12:26
yaro_ pisze: 15 sty 2022, 10:16 Ktoś już może grał z Wiekiem Królów i może coś powiedzieć? :)
Zagraliśmy wczoraj z żoną. Tak naprawdę dodatek wprowadza nowy "suwak" i dwie nowe akcje do tego (a tak naprawdę trzy, bo jedną z nich można wykonać na 2 sposoby). Do tego parę nowych kart, do już istniejących talii. Nic super odkrywczego, ale móżdżenia nad planszą jest dużo więcej (o jakieś 20 minut wydłużyło nam to rozgrywkę). Bez dodatku zagraliśmy już kilkanaście partii i zaczynałem odczuwać lekką powtrarzalność, wydaje się że dodatek dobrze temu zaradzi i przedłuży żywotność tej gry.
Dlaczego wydawało się to powtarzalne?
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: ernin »

rav126 pisze: 15 sty 2022, 17:48 Co za nieprzemyślany insert... Nie mogli zrobić wyjmowalnych tacek na zasoby z pokrywkami? Już widzę te meeple latające po całym pudełku. Do tego wrzucanie elementow gracza do woreczków... Słabe to.
helloween85 pisze: 15 sty 2022, 20:40 Co do nowego pudełka to zgadzam się z przedmówcami... Ciężej wypakować te elementy niż jakby je trzymać w woreczkach strunowych :(
Oryginalna wypraska jest faktycznie nieprzemyślana i trzeba ją samemu ulepszyć. Zaprojektowałem więc własne wyciągane pudełeczka do oryginalnego insertu. Mój projekt https://www.thingiverse.com/thing:5202077. Nawet Shem stwierdził chyba, że coś jest nie tak bo umieścił własny projekt tacek https://www.thingiverse.com/thing:4930590
Spoiler:
Do tego by małe karty nie latały i łatwo się je wyciągało wydrukowałem takie coś https://www.thingiverse.com/thing:5139605
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 16 sty 2022, 14:28 przez ernin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Paladins of the West Kingdom / Paladyni Zachodniego Królestwa (Shem Phillips, S J Macdonald)

Post autor: anitroche »

Bruno pisze: 16 sty 2022, 13:04 Ten collector's box to jakiś ponury żart...
Całe szczęście, że dodatek mnie w ogóle nie nęci! Podstawka z paladynami "promo" jest grą kompletną
Mam dokładnie takie samo odczucie :) dodatkowo jak zobaczyłam grafikę na big boxie, to stwierdziłam, że to pudełko jest bardzo brzydkie, więc tym bardziej odpuściłam i widząc komentarze o wyprasce, cieszę się, że nie kupiłam :).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ