Wysokie Napięcie - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Wysokie Napięcie

Post autor: Torquemada666 »

WRS pisze: 18 mar 2020, 16:57
Maceqq pisze: 15 mar 2020, 16:292) Czy w trzeciej rundzie nadal gramy ze znacznikiem zniżki?
Tak.
Jesteś pewien? Akurat ostatnio wróciłem do grania kupując wersję doładowaną. Z opisu etapu trzeciego, W Etapie 3 nie ma rozróżniania rynków elektrowni na bieżące i przyszłe. wysnułem może zbyt daleko idący wniosek, że jednak wtedy już nie korzystamy z tego znacznika zniżki: Najpierw połóżcie znacznik zniżki na najmniejszej elektrowni rynku bieżącego
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Wysokie Napięcie - pytania i wątpliwości

Post autor: Fidel-F2 »

Łukasz pisze: 17 sty 2022, 09:05 Można mieć jedno takie darmowe połączenie w swojej sieci.
Dlaczego jedno? Możesz mieć tyle ile jest dostępnych na mapie.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Wysokie Napięcie

Post autor: WRS »

Torquemada666 pisze: 17 sty 2022, 10:03
WRS pisze: 18 mar 2020, 16:57
Maceqq pisze: 15 mar 2020, 16:292) Czy w trzeciej rundzie nadal gramy ze znacznikiem zniżki?
Tak.
Jesteś pewien? Akurat ostatnio wróciłem do grania kupując wersję doładowaną. Z opisu etapu trzeciego, W Etapie 3 nie ma rozróżniania rynków elektrowni na bieżące i przyszłe. wysnułem może zbyt daleko idący wniosek, że jednak wtedy już nie korzystamy z tego znacznika zniżki: Najpierw połóżcie znacznik zniżki na najmniejszej elektrowni rynku bieżącego
Słusznie, pamięć mię zwiodła. :oops:
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Wysokie Napięcie - pytania i wątpliwości

Post autor: NestorZolo »

> Ostatnia osoba w rundzie może wybrać elektrownię z rynku bieżącego i zapłacić za nią minimalną stawkę.
Ten z kolei zapis sugeruje, że ostatni gracz w rundzie, może wybrać elektrownie za cenę wywoławczą, tylko w pierwszym i drugim etapie.
During Step 3, there are only 6 power plants in the power plant market. Beginning with the next phase 2 (Auction Power Plants) players can bid on all 6 power plants.
There is no future market in Step 3.
Ten z kolei sugeruje, że nie ma przyszłego rynku. Domyślnie można sądzić, że wszystkie elektrownie należą do bieżącego.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Kobi777
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2021, 04:01

Re: Wysokie Napięcie - pytania i wątpliwości

Post autor: Kobi777 »

Fidel-F2 pisze: 17 sty 2022, 14:29
Łukasz pisze: 17 sty 2022, 09:05 Można mieć jedno takie darmowe połączenie w swojej sieci.
Dlaczego jedno? Możesz mieć tyle ile jest dostępnych na mapie.
Mój błąd - Masz rację: „Możesz mieć maksymalnie po jednej stacji transformatorowej w każdym z dwóch miast takiej metropolii”
ODPOWIEDZ