Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: kwiatosz »

Gizmoo pisze: 18 sty 2022, 13:10
kwiatosz pisze: 18 sty 2022, 11:51 Alien Frontiers, zbiórka zakończyła się jakoś w 2013 albo 2014 z tego co pamiętam.
Tak z ciekawości - są szansę, że to dowiozą, czy to już pogrzebana sprawa?
6 lat temu obiecali dowieźć kilka wersji językowych ale bez polskiej, nie mam pojęcia czy coś się ruszyło z polską, ale optymistyczny nie jestem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 10 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Mp02 »

Yuri pisze: 18 sty 2022, 16:37 TG wzięte w Late Pledgu. Wtedy śmiałem się ze wspierających w duchu ile czekają i że ja wlaze na gotowe <lol> od tego czasu zdążył mi się urodzić syn i nawet już sam chodzi, a gry jak nie było tak nie ma :)
Dokladnie, jak wspierałem TG moja żona była w ciąży, teraz mloda ma już 3 lata i msmy drugie dziecko w drodze ;)

Z tego względu odpuściłem ISS Vanguard! Jeli nadal będę chciał zagrać to się kupi z drugiej ręki.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2022, 19:25 przez Mp02, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Yuri »

Mp02 pisze: 18 sty 2022, 18:09...

Z tego względu oduscilem ISS Vanguard! Jeli nadal będę chciał zagrać to się kupi z drugiej ręki.
Przyznaj się, że boisz się kolejnej dwójki w trakcie kampanii ISS Vanguarda :p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Trawus »

Podobna historia u mnie z Tainted Grail. Jeden dzieciak w lutym będzie miał 3 lata, a drugi roczek skończy w tym samym miesiącu xD

...tak, wsparłem ISS Vanguard xD
Ostatnio zmieniony 18 sty 2022, 19:24 przez Trawus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 10 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Mp02 »

Yuri pisze: 18 sty 2022, 18:38
Mp02 pisze: 18 sty 2022, 18:09...

Z tego względu oduscilem ISS Vanguard! Jeli nadal będę chciał zagrać to się kupi z drugiej ręki.
Przyznaj się, że boisz się kolejnej dwójki w trakcie kampanii ISS Vanguarda :p
Hehe, kampanie AR maja większy wpływ na dzietności niż 500 +
DeZet
Posty: 53
Rejestracja: 28 paź 2019, 12:02
Has thanked: 88 times
Been thanked: 9 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: DeZet »

Podbijam! U mnie od Tainted grail doszlo dwoch synow i trzeci w drodze. Jak Aweakeni sie postaraja to dojdzie trzeci. Jest czas do kwietnia 😉
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: EVOCATVS »

Ja na Sukcesorów czekam. Wsparte chyba w sierpniu 2019, miało być pod koniec 2020. Najgorsze w tym czekaniu są ściemy wydawcy, np że gry już czekają na kilka ostatnich komponentów i lecą do ludzi (update ze stycznia 2021), potem okazuje się, że jeszcze nic wydrukowane nie było, a we wrześniu 2021 mamy update, że druk dla klientów drugiej kategorii będzie kiedyś tam później.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Yuri »

EVOCATVS pisze: 18 sty 2022, 22:21 .... mamy update, że druk dla klientów drugiej kategorii będzie kiedyś tam później.
Z ciekawości - jak można zostać klientem "drugiej kategorii"? :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: nidhog »

EVOCATVS pisze: 18 sty 2022, 22:21 Ja na Sukcesorów czekam. Wsparte chyba w sierpniu 2019, miało być pod koniec 2020. Najgorsze w tym czekaniu są ściemy wydawcy, np że gry już czekają na kilka ostatnich komponentów i lecą do ludzi (update ze stycznia 2021), potem okazuje się, że jeszcze nic wydrukowane nie było, a we wrześniu 2021 mamy update, że druk dla klientów drugiej kategorii będzie kiedyś tam później.
Wygląda jak tłumaczenia Games Factory, które jak już wiemy nie istnieje ;)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Irr3versible »

The everrain (od Grimlord Games) Październik 2018 z planowaną dostawą X/2019 - realistycznie Q3-Q4'22
Panowie (mała firma z UK) sprzedają grę, a nie usługi marketingowe - czytać: komunikacja leży i kwiczy :) Wsparłem jednak na late pledge via gamefound - blisko planowanej daty wydania gry - i pewne problemy były mi już znane.
Wszystkie znaki na niebie mówią 2022, może w okresie wakacyjnym a może troche później. Raczej spokojny, że gra dotrze - powiedziałbym że na 80%.
Dobrą oznaką jest pojawienie się zapowiedzi gry w retail.

Trudvang Legends (od CMON) lipiec 2019 z planowaną dostawą XII/2020 - realistycznie wave 1 Q2'22, wave 2 Q4'22 lub później.
Komunikacyjny dramat i przerabianie gry, zmienił się cały zespół developerów - zaczęli przebudowywać m.in. strukturę scenariuszy z 30 godzinnych na kilkanaście ok 2-3h (pretekst: meaningful choices!). Na tym wszystkim oberwać może rozwarstwiającą się historią - świat miał mocno zmieniać kształt w związku z naszymi poczynaniami (teraz zakładam, że zmian będzie mało) dodatkowo znacznie trudniej jest zarezerwować czas na znaleźć czas na 3h niż na 1 lub 2. Człowiek chce wierzyć, że wycofali się by ulepszyć grę, jednakże, wszystko wskazuję na to, że nie są przekonani do ostatecznego produktu. Roczne przesunięcie (decyzja wydawnictwa by dopracować grę) później ewoluowało w dodatkowy podział na produkcję podstawki (równoczesny retail tejże) jako pierwszej fali, a dodatki w drugiej z niekreślonym terminem realizacji. Dla mnie to sondowanie rynku czy produkt jest w ogóle wart większego zaangażowania finansowego - jeśli będzie wtopa na core box, dodatki nie trafią do sklepów.
Nie wiem czy wsparłbym ponownie znając wszystkie zmiany. Produkt na pewno będzie dostarczony, ale mam wątpliwości co do finalnego kształtu oraz jakości.

Oathsworn: Into the Deepwoods (od Shadowborne games) pazdziernik 2019 z planowaną dostawą grudzień 2020 - realistycznie przełom Q2 i Q3'22
Znaczne problemy produkcyjne (w tym modele HIBS z wymienianymi elementami), covid oraz zarządzanie pierwszym projektem. O dostarczenie jestem spokojny, pytanie czy nie pojawią się dodatkowe koszty - twórcy jasno przyznali, że bufor nie był najlepiej skalkulowany (wydłużony okres produkcyjny, wzrost stawek podatkowych czy opłaty za transport). Nadal duże zainteresowanie grą, największe zmartwienie? jak pomalować mistery boxy bez otwierania pudełek :P

Honorowe wspomnienia:
Isofarian Guard - zakupione via 3Trolle z opłatą przy dostarczeniu, spokojnie czekam (na pewno w tym roku).
Sword&Sorcery Ancient Chronicles (od Ares Games) - wsparte w late pledge, zaznaczyłem w jednej fali dostawę więc nadal spokojnie czekam (na pewno w tym roku).
Dawn of Madness (od Diemension Games) - wsparte w late pledge, spokojnie czekam (potencjalnie ten rok).

Reasumując, łącznie ok 23 pozycję oczekującę na realizację (na różnym etapie). Zaznaczam jednak, że ja z góry zakładam opóźnienie czy też ryzyko związane z brakiem realizacji.
Dark Souls the board game było moim pierwszym przetarciem z źle zarządzanymi projektami, z rażącymi błędami na każdym etapie - finalnie udało się między innymi przez dokapitalizowanie spółki.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: EVOCATVS »

Yuri pisze: 19 sty 2022, 06:37
EVOCATVS pisze: 18 sty 2022, 22:21 .... mamy update, że druk dla klientów drugiej kategorii będzie kiedyś tam później.
Z ciekawości - jak można zostać klientem "drugiej kategorii"? :)
W sumie to nie wiem nawet czy nie trzeciej :) Chodzi o to, że priorytetowo traktowani są ci od wersji angielskiej, potem od jakiś dwóch innych wersji, a polska jest w tej ostatniej, trzeciej, grupce, z którą najbardziej lecą w ciula. Jak dobrze kojarzę, to najpierw updaty dla wszystkich wydawały się wspólne, a potem okazało się, że jednak nie są dla wszystkich, tylko nas olali i pisali je dla ludzi od angielskiej.
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Wojtek.k »

Wsparty dodatek do Madeiry od What's Your Game?, termin dostawy marzec 2020. Szansa, że w ogóle dostarczą są w granicach błędu statystycznego.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: feniks_ciapek »

OrcQuest Warpath - wsparte w czerwcu 2018. Może kiedyś wyjdzie. W przeciwieństwie do The Eternal Battle z lutego 2019, które raczej pewnie nie wyjdzie.
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: maciej.kr »

EVOCATVS pisze: 19 sty 2022, 11:53
Yuri pisze: 19 sty 2022, 06:37
EVOCATVS pisze: 18 sty 2022, 22:21 .... mamy update, że druk dla klientów drugiej kategorii będzie kiedyś tam później.
Z ciekawości - jak można zostać klientem "drugiej kategorii"? :)
W sumie to nie wiem nawet czy nie trzeciej :) Chodzi o to, że priorytetowo traktowani są ci od wersji angielskiej, potem od jakiś dwóch innych wersji, a polska jest w tej ostatniej, trzeciej, grupce, z którą najbardziej lecą w ciula. Jak dobrze kojarzę, to najpierw updaty dla wszystkich wydawały się wspólne, a potem okazało się, że jednak nie są dla wszystkich, tylko nas olali i pisali je dla ludzi od angielskiej.

U mnie to samo. Sukcesorzy, później Lockdown

Przy Sukcesorach to się zaczynam bać czy mój obecnie 8 letni Syn nie będzie rozpakowywał przesyłki ze swoim 8 letnim synem "za jakiś czas " patrząc na ściemę jaką wciskają.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: BartP »

Wojtek.k pisze: 19 sty 2022, 13:11 Wsparty dodatek do Madeiry od What's Your Game?, termin dostawy marzec 2020. Szansa, że w ogóle dostarczą są w granicach błędu statystycznego.
Też czekam. Komunikacja beznadziejna, ale gra dojdzie.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Fenrisek83 »

Nie będę oryginalny "tainted grail". Jednak już bliżej niż dalej...
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: elayeth »

Eatherfields
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Gizmoo »

elayeth pisze: 10 lut 2022, 11:58Eatherfields
Zjedz jej pola? Nie słyszałem. :lol:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: elayeth »

Gizmoo pisze: 10 lut 2022, 13:09 Zjedz jej pola? Nie słyszałem. :lol:
;) Jakże zabawna literówka...
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Super Dungeon Explore: Legends chyba z 2015 ( All In hehe ) ale już raczej nigdy nie przyjdzie.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: louiscyphre »

Dungeonology KS (Stworologia) - SG + dodatki z drugiej fali. Kampania ufundowała się w kwietniu 2019. Podobno paczki mają wyruszyć z Chin z tym miesiącu. Na stronie polskiej wspieraczkowej kampanii ostatnia aktualizacja była w kwietniu 2021.

Time of Legends: Joan of Arc 1.5 - trochę oszukam, bo gra w końcu dotarła w połowie stycznia 2022. Kampania zakończyła się w październiku 2019.
Totalny bajzel:
- w grudniu 2019 KS zawiesza kampanię z powodu sporu o licencję z autorem,
- długo wyczekiwana wysyłka w rozciągnięta na kilka miesięcy. Część paczek dociera w listopadzie 2021, reszta 2 miesiące później w innych kontenerach.
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: 612 »

Obecnie najdłużej czekam na Heroes and Gods: Master of Dreams (ufundowana jesienią 2019 r., pierwotny termin wysyłki to sierpień 2020), ale twórcy od razu przyznawali, że to małe nieopierzone studio, a są regularnie aktywni na KS, mają swojego discorda, więc jeszcze się nie martwię.
Natomiast ciekawi mnie jak to wygląda w przypadku tych projektów, o których wielu pisało że już nie zostaną zrealizowane. Rozumiem, że ludzie domagają się wtedy zwrotu kasy. Jest to w ogóle realne? Znacie przypadki wyciągania konsekwencji prawnych od takich autorów?
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: gregoff »

Yuri pisze: 18 sty 2022, 16:37 TG wzięte w Late Pledgu. Wtedy śmiałem się ze wspierających w duchu ile czekają i że ja wlaze na gotowe <lol> od tego czasu zdążył mi się urodzić syn i nawet już sam chodzi, a gry jak nie było tak nie ma :)
W tym tempie to jak dojedzie to już będzie na tyle kumaty, ze z tobą zagra :)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: hejcz »

Stworologia +1
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Jak nazywa się Twoja najstarsza gra z KS, która jeszcze nie dotarła?

Post autor: hachi35 »

Tak jak kolega Stworologia i SG do niej , to co odwaliło na wspieram.to Fishbone games to nie wiem jak nazwać ,,,, cisza od kwietnia 2021 !! zero aktualizacji ,zero odpowiedzi ( wspieram to niestety tez ma to w 4 literach pisałem do nich i też cisza , "już wam dam przy kolejnym wsparciu pewnie przy dice throne sezon 2 , dodatkową kasę na rozwój..." Gra tzn 2 fala zaczęli dopiero rozsyłać po Świecie ale sądząc że jak zaraz będzie rok od zerowe kontaktu to nie będzie go dalej i raczej zakładam ze sg nie dostaniemy,,,

Onimaru mało kto o niej słyszał średniej wielkości gierka w klimatach gier Nioh demony Oni itd:) kościano karcianka, gra miała być dostarczona w styczniu 2019 była afera ludzi chcieli zwrot kasy, potem niby twórca był chory itd ( pewnie tradycyjnie Chiński rok ,pandemia itd) podobno coś ruszyłoo ale raczej tez się nie nastawiam że ją dostanę , nie była droga jedyny pluss.

Oathsworn: Into The Deepwood - miała być dostarczona początek 2021 ...

ps i oczywiście gry Awaken Realms , Lords to był mój pierwszy ks .. na Graila już nawet nie patrze kiedy miał być , SG do Ethera pewnie w 2024 :) bardzooo mocno się zastanowię nad wsparciem ich kolejnych gier...
ODPOWIEDZ