Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: flissak »

Golin pisze: 28 gru 2021, 20:22 hmmm kupiłem nową edycje HwA LCG i sporo koszulek rebel CCG standard i koszulki są za szerokie o_O, dziwne bo w innych grach nigdy nie było problemu z CCG a z horrorem jest
Mierzył ktoś te karty, bo u mnie ten sam problem. Miarka mi się zapodziała.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Michito pisze: 04 sty 2022, 07:04 Dzisiaj finalizuję zakup APEX Theropod Collected Edition. Jakie koszulki na karty CCG kupić, żeby zmieściły się bez problemu w pudle i jednocześnie nie kleiły?
Ja mam w Paladynach, mieści się na styk. Jest bardzo ciasno, ale weszło. Obawiam się, że w Sloyca byłby już problem upchnąć. Rebel premium mają podobną grubość jak Paladin więc pewnie też wejdą (ale sam ich już nie używam).
Cienkich koszulek nie używam.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Jiloo pisze: 04 sty 2022, 09:14
Spoiler:
Ja mam w Paladynach, mieści się na styk. Jest bardzo ciasno, ale weszło. Obawiam się, że w Sloyca byłby już problem upchnąć. Rebel premium mają podobną grubość jak Paladin więc pewnie też wejdą (ale sam ich już nie używam).
Cienkich koszulek nie używam.
Znajomy zapakował w Sloyca, ale mu nie wszedł jeden z mniejszych dodatków (chyba The Promethean Wars).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Golin »

przecież premium mają tyle co normalne czyli 63,5x88mm
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Michito »

Golin pisze: 04 sty 2022, 11:01 przecież premium mają tyle co normalne czyli 63,5x88mm
Nie chodzi o wymiary, tylko grubość koszulek.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: finallyh »

Poszukuję koszulek do "małego" Gloomhaven, myślę zakupić koszulki na karty postaci - standard i modyfikatory ataku - mini euro/american. Kłopot w tym, że szukam koszulek matowych przeźroczystych, których praktycznie nie można znaleźć, a jak są, to nie są przeźroczyste. Idealnie jakby koszulki nie wystawały poza karty nawet na milimetr ale w matowych chyba nie ma co przebierać.
Mam dwa źródła światła na stole, co prawda ruchome i dosyć rozpraszające ale elementów jest zawsze tyle, że odbija się to dosyć znacznie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

finallyh pisze: 08 sty 2022, 19:09 Poszukuję koszulek do "małego" Gloomhaven, myślę zakupić koszulki na karty postaci - standard i modyfikatory ataku - mini euro/american. Kłopot w tym, że szukam koszulek matowych przeźroczystych, których praktycznie nie można znaleźć, a jak są, to nie są przeźroczyste. Idealnie jakby koszulki nie wystawały poza karty nawet na milimetr ale w matowych chyba nie ma co przebierać.
Mam dwa źródła światła na stole, co prawda ruchome i dosyć rozpraszające ale elementów jest zawsze tyle, że odbija się to dosyć znacznie.
Z matowych które kojarzę powinny być:
– Arcane Tinmen – Standard Non-Glare Matte i Small Non-Glare Matte
– Gamegenic – Standard Card Game Prime Matte i Matte Mini European
Nie wiem jak z dopasowaniem, AT na 100% będą wyższe niż 1 mm nad kartę, Gamegenic nie testowałem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: finallyh »

Jiloo pisze: 08 sty 2022, 20:10 Z matowych które kojarzę powinny być:
– Arcane Tinmen – Standard Non-Glare Matte i Small Non-Glare Matte
– Gamegenic – Standard Card Game Prime Matte i Matte Mini European
Nie wiem jak z dopasowaniem, AT na 100% będą wyższe niż 1 mm nad kartę, Gamegenic nie testowałem.
Karty mają dokładnie 63x88 i 43x67 a koszulki Arcane Tinmen odpowiednio 64x89 i 44x68, tak więc wydają się w sumie całkiem niezłym dopasowaniem i co najważniejsze udało się zakupić. Dzięki J.
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

Przeczytałem kilkadziesiąt stron wątku ale dalej nie wiem jakie koszulki zamówić :/
Jakie polecanie koszulki w rozmiarze CCG do gier planszowych?
- żeby koszulki nie kończyły się na równo z kartą ale też żeby folia nie odstawała za bardzo (jak FFG)
- żeby przejrzystość karty pod folią była jak najlepsza ale, żeby folia nie odbijała za bardzo światła
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

Cellstar pisze: 12 sty 2022, 14:22 Przeczytałem kilkadziesiąt stron wątku ale dalej nie wiem jakie koszulki zamówić :/
Oznacza to, że nie przeczytałeś, albo zabrakło zrozumienia. :lol:
Cellstar pisze: 12 sty 2022, 14:22 Jakie polecanie koszulki w rozmiarze CCG do gier planszowych?
- żeby koszulki nie kończyły się na równo z kartą ale też żeby folia nie odstawała za bardzo (jak FFG)
- żeby przejrzystość karty pod folią była jak najlepsza ale, żeby folia nie odbijała za bardzo światła
Sloyca, Paladin, Gamegenic i Rebel. Wszystkie te firmy mają koszulki w segmencie premium, które spełniają te założenia. Ja kupuję Sloyki, bo mi pasują najbardziej, ze względu na najniższą cenę i to, że są najbardziej sztywne. Paladyny i Gameganic to podobna jakość, ale za wyższą cenę. Jak koszulkujesz wszystko i masz do zakoszulkowania grę, w której jest kilkaset kart, to docenisz różnicę w cenie pomiędzy Gamegenic, a Sloyką. W takim Thunderstone Quest, to różnice idą w setki złotych. Najmniej polecam Rebele, bo nie trzymają się sztywno rozmiaru i co seria to inne przycięcie. Mam też taką serię Rebeli, która była bardzo krótka i grzbiet karty był na granicy z grzbietem koszulki.

Jest jeszcze Dragon Shield, ale to jest opcja raczej na kolekcjonerskie karcianki, czyli gry w których bardzo chcesz zabezpieczyć karty i dużo tasujesz.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Michito »

Cześć, czy kojarzycie koszulki w rozmiarze Standard American z kolorowymi pleckami (rewersem)?

Wstępnie szukałem w necie / wyszukiwarce mepel i nie znalazłem.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: andrzejstrzelba »

Od siebie dodam, że od półtora roku kupuję Arcane Tinmen (te "zwykłe", a nie Dragon Shield), które teraz kosztują 16 zł. W tym czasie zakoszulkowałem cały Marvel Champions, Shadows of Brimstone + dodatkowy druk prawie 1000 kart. Nie znalazłem ani jednej koszulki, która różniłaby się o ułamek mm od pozostałych, a kupuję co kilka miesięcy kilka - kilkanaście paczek w tym sklepie, który akurat jest najtańszy.
Podsumowując bardzo polecam.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: inzkulozik »

Cześć,
Szukam koszulek w stylu Ultra Pro-Fit do Terraformacji Marsa czyli generalnie cienkie i dość "fit", ale nie aż tak. O ile karty z np. Star Realms wchodzą do nich elegancko to te z TM już za bardzo na siłę i jeszcze karta wystaje.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: karmazynowy »

andrzejstrzelba pisze: 12 sty 2022, 20:57 Od siebie dodam, że od półtora roku kupuję Arcane Tinmen (te "zwykłe", a nie Dragon Shield), które teraz kosztują 16 zł. W tym czasie zakoszulkowałem cały Marvel Champions, Shadows of Brimstone + dodatkowy druk prawie 1000 kart. Nie znalazłem ani jednej koszulki, która różniłaby się o ułamek mm od pozostałych, a kupuję co kilka miesięcy kilka - kilkanaście paczek w tym sklepie, który akurat jest najtańszy.
Podsumowując bardzo polecam.
Jaki mają tył? Teksturowany jak w DS?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: andrzejstrzelba »

Generalnie nie mają tyłu i przodu. Z obu stron są takie same.
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

Gizmoo pisze: 12 sty 2022, 16:10
Cellstar pisze: 12 sty 2022, 14:22 Przeczytałem kilkadziesiąt stron wątku ale dalej nie wiem jakie koszulki zamówić :/
Oznacza to, że nie przeczytałeś, albo zabrakło zrozumienia. :lol:
Cellstar pisze: 12 sty 2022, 14:22 Jakie polecanie koszulki w rozmiarze CCG do gier planszowych?
- żeby koszulki nie kończyły się na równo z kartą ale też żeby folia nie odstawała za bardzo (jak FFG)
- żeby przejrzystość karty pod folią była jak najlepsza ale, żeby folia nie odbijała za bardzo światła
Sloyca, Paladin, Gamegenic i Rebel. Wszystkie te firmy mają koszulki w segmencie premium, które spełniają te założenia. Ja kupuję Sloyki, bo mi pasują najbardziej, ze względu na najniższą cenę i to, że są najbardziej sztywne. Paladyny i Gameganic to podobna jakość, ale za wyższą cenę. Jak koszulkujesz wszystko i masz do zakoszulkowania grę, w której jest kilkaset kart, to docenisz różnicę w cenie pomiędzy Gamegenic, a Sloyką. W takim Thunderstone Quest, to różnice idą w setki złotych. Najmniej polecam Rebele, bo nie trzymają się sztywno rozmiaru i co seria to inne przycięcie. Mam też taką serię Rebeli, która była bardzo krótka i grzbiet karty był na granicy z grzbietem koszulki.

Jest jeszcze Dragon Shield, ale to jest opcja raczej na kolekcjonerskie karcianki, czyli gry w których bardzo chcesz zabezpieczyć karty i dużo tasujesz.
Dzięki za odpowiedź. Mam Sloyca premium i zakoszulkowałem nimi np. Arnaka i niestety odbiajają światło, są dość mleczne (ale to może przez grubość?) oraz jest sporo luzu + spory margines koszulki od góry. Jeszcze mam KMC perfect fit i one genialnie pasują np. na magica ale już karty od aranka wchodzą bardzo ciężko :/ no i są dosyć cienkie. Ehh chyba za duże mam wymagania :D z tego co widzę dragon shield clear matte wydają się spoko ale cena powala. Sprawdzę te Paladin co pisałeś :) głównie zależy mi na tym żeby nie odbijały światło (akurat gdzie gram w planszówki mam górne i mocno odbiajają koszulki). Mogą mieć nawet 50/60 mikronów i być w miarę dopasowane.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rafal_Kruczek »

Czy ma juz ktos polska werj TM: Projekt Ares i może coś sprawdzic?

Wg BGG
https://bgg.cc/geeklist/164572/item/8199982#item8199982
"Pro-Fit/Perfect-Fit sleeves are too narrow for these cards."
Myslałem o obłożeniu w obcisłe koszulki, ale nie wiem jakie czy i polska wersja ma taki sam rozmiar wtedy sie nie da.
enrico2000
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: enrico2000 »

Macie jakiś patent na zabezpieczenie płytek bogów i półbogów w Cykladach (i Hadesie)?

Po kilku partiach mimo, że bardzo uważamy to wyglada na to iż płytki lubią się obcierać.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gromb »

enrico2000 pisze: 16 sty 2022, 10:29 Macie jakiś patent na zabezpieczenie płytek bogów i półbogów w Cykladach (i Hadesie)?

Po kilku partiach mimo, że bardzo uważamy to wyglada na to iż płytki lubią się obcierać.
Poszukaj ofertówek w papierniczym i przytnij trymerem na wymiar, metoda działa na większość Planszetek w grach. I jest odwracalna w porównaniu do laminowania.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: inzkulozik »

Rafal_Kruczek pisze: 13 sty 2022, 12:51 Czy ma juz ktos polska werj TM: Projekt Ares i może coś sprawdzic?

Wg BGG
https://bgg.cc/geeklist/164572/item/8199982#item8199982
"Pro-Fit/Perfect-Fit sleeves are too narrow for these cards."
Myslałem o obłożeniu w obcisłe koszulki, ale nie wiem jakie czy i polska wersja ma taki sam rozmiar wtedy sie nie da.
Ultra Pro-Fit się nie nadają, podobnie jak w przypadku TM
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: trance-atlantic »

Czy korzystacie czasem z koszulek z nieprzezroczystym tłem (tych kolorowych)?

Zazwyczaj kupuję Rebelowskie, ale one mają strasznie ostre narożniki, które nie tylko uwierają w palce, ale też się mogą mocno wyginać przy przechowywaniu kart. A może jest to cecha wszelakich koszulek tego typu? Myślałem o Gamegenic, ale różnego rodzaju materiały online nie rozwiewają moich wątpliwości. ;)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

trance-atlantic pisze: 25 sty 2022, 10:30 Czy korzystacie czasem z koszulek z nieprzezroczystym tłem (tych kolorowych)?

Zazwyczaj kupuję Rebelowskie, ale one mają strasznie ostre narożniki, które nie tylko uwierają w palce, ale też się mogą mocno wyginać przy przechowywaniu kart. A może jest to cecha wszelakich koszulek tego typu? Myślałem o Gamegenic, ale różnego rodzaju materiały online nie rozwiewają moich wątpliwości. ;)
Ja uzywam Paladin Double Matte w kolorach. Niestety obecnie ciężko je dostać. Zostały kolory typu żółty i różowy. A żałuje, bo mam MtG w Ultra Pro Pro Matte i dla porównania w Paladinach.
Paladiny po czasie wyglądają tysiąc razy lepiej. Szczegołnie białe :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

trance-atlantic pisze: 25 sty 2022, 10:30 Czy korzystacie czasem z koszulek z nieprzezroczystym tłem (tych kolorowych)?

Zazwyczaj kupuję Rebelowskie, ale one mają strasznie ostre narożniki, które nie tylko uwierają w palce, ale też się mogą mocno wyginać przy przechowywaniu kart. A może jest to cecha wszelakich koszulek tego typu? Myślałem o Gamegenic, ale różnego rodzaju materiały online nie rozwiewają moich wątpliwości. ;)
Nie za często, ale na niektórych grach mam. Karty są najczęściej ładnie zaprojektowane, więc nie chcę ich zasłaniać. W moim przypadku wyjątkiem jest Tyrants of the Underdark, bo tyły kart z wielkim (i nic nie wnąszącym do rozgrywki) napisem Minon są zwyczajnie brzydkie. Zapakowałem więc w fioletowe koszulki, żeby nie musieć tego oglądać. Kiedyś kupiłem też używane Resident Evil DBC z dodatkiem zapakowane w 3 kolory więc konsekwentnie dokupiłem koszulki do pozostałych 3 dodatków. Mam też zapakowane Star Realms w dedykowane koszulki Legion – takie z nadrukiem.
Mój wybór padł na Ultra-Pro i faktycznie są nieco ostrzejsze na krawędziach, ale zarówno UP jak i Legion tasuje mi się dobrze, a te narożniki jakoś przesadnie nie kłują (ale fakt, UP bardziej niż Legion). Chyba bardziej mi przeszkadzają sztywne narożniki w Sloyca (m.in. dlatego nie używam).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Takie koszulki przydają się w kilku sytuacjach, na przykład jak chcemy zmieszać podstawkę i dodatek a mają różne rewersy bo są z innych wydań albo innych języków. Przydają się też jak karty są zniszczone a zagrywamy je w ciemno np. Race for the Galaxy. Na jednej z kart gracza zielonego mam bialy odprysk (karta ma czarną obwódkę) i zawsze wiem kiedy gracz zielony zagrywa tę kartę więc mam w planach zakoszulkowanie kart akcji w koszulki z czarnymi pleckami.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

trance-atlantic pisze: 25 sty 2022, 10:30 Czy korzystacie czasem z koszulek z nieprzezroczystym tłem (tych kolorowych)?

Zazwyczaj kupuję Rebelowskie, ale one mają strasznie ostre narożniki, które nie tylko uwierają w palce, ale też się mogą mocno wyginać przy przechowywaniu kart. A może jest to cecha wszelakich koszulek tego typu? Myślałem o Gamegenic, ale różnego rodzaju materiały online nie rozwiewają moich wątpliwości. ;)
Z kolorowych koszulek mam głównie Ultra-Pro, Gamegenic, Ultimate Guard i Legion (dedykowane do Star Realms). Spośród uniwersalnych to Ultra-Pro wydaje się najsztywniejsze, zarówno jeśli chodzi o łączenia jak i samą koszulkę, choć mi również w tasowaniu czy używaniu to nie przeszkadza. A UG i Gamegenic są takie bardziej elastyczne niż U-P, przez co są trochę przyjemniejsze w obcowaniu. No i nie mają hologramu :).
ODPOWIEDZ