Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
herem
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2018, 12:04
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: herem »

feniks_ciapek pisze: 17 lis 2020, 22:24 Widzę, że Planszostrefa, że ma przedsprzedaż. Polecam.
Dzięki za info. Planszomania także ma przedsprzedaż, już zamówiłem :D
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Paskuder »

Kurde tylko sellsword mi brakuje ale 9 dych za stateczek... Pewnie i tak kupię...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Paskuder »

Ktoś się orientuje kiedy to ma być dostępne w sklepach w ogóle?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: rattkin »

Cody: "(...) we should have games for sale in November/December. "

Ale ponieważ CNY i w ogóle, to pewnie w lutym :)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Paskuder »

:shock:
Ale że november/december TEGO roku?!?

Strasznie szybko....
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: rattkin »

No tego. Czemu?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Paskuder »

W sumie to już dodruk a nie ks. Ostatnio przywykłem że jak na coś się nie czeka rok/półtorej to jest podejrzanie szybko :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: gregoff »

Szukam dobrej sandboxowej gry. Lubie ten klimat ale mam kilka uwag i pytań:

1.Jak rozumiem warto kupować wszystkie dodatki do gry a czy konieczny jest insert żeby to porządnie ogarnąć?

2. Gra będzie raczej w 2 lub 3 osoby grana - długość rozgrywki i zależność od ilosci graczy?

3. Skomplikowane zasad? Słyszałem ze jest dość upierdliwa jesli nie gra się w regularnie.

4. Gracze bez znajomości angielskiego? Lub z minimalnymi umiejętnościami?
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: feniks_ciapek »

gregoff pisze: 14 lut 2021, 20:15 Szukam dobrej sandboxowej gry. Lubie ten klimat ale mam kilka uwag i pytań:

1.Jak rozumiem warto kupować wszystkie dodatki do gry a czy konieczny jest insert żeby to porządnie ogarnąć?

2. Gra będzie raczej w 2 lub 3 osoby grana - długość rozgrywki i zależność od ilosci graczy?

3. Skomplikowane zasad? Słyszałem ze jest dość upierdliwa jesli nie gra się w regularnie.

4. Gracze bez znajomości angielskiego? Lub z minimalnymi umiejętnościami?
1. Koniecznie duży dodatek "Embers of the Forsaken Star". Reszta powiedzmy opcjonalna.

2. Ciężko powiedzieć, bo da się w tę grę grać długo, a da się grać "na spidzie" jak w grę zręcznościową. No i można zawsze wybrać, do ilu punktów się gra. Ale 1.5h powiedziałbym, że to sensowne minimum.

3. Nie są aż tak skomplikowane, ale jest ich trochę, więc na początku należy się liczyć z częstym zaglądaniem do instrukcji.

4. Będą mieć problem, bo misje są tajne, a ich tekst jest dość długi. Mogą oczywiście nie grać na misje, ale odpada w ten sposób 1/3 gry.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Paskuder »

Gra jest rewelacyjna, jeżeli chodzi o sandbox to mój top w stylu starego dobrego komputerowego privateer.

Ad1. Mam wszystko i bez insertu sobie nie wyobrażam, można utonąć w woreczkach strunowych. Mam folded space dzięki któremu upycham wszystko do pudła od podstawki i jeszcze mieści dodatkowy zestaw kości z dodatkowymi monetami 2. Pokrywa idealnie się domyka, wyciągam pudełka na stół i od razu gramy.

Ad2. Im więcej graczy tym dłużej ale gra się nie ciągnie aż tak jak kupcy i korsarze. Optymalnie 3 bo wtedy po równo każdy kontroluje jednego npca.

Ad3. Jak nie grasz regularnie to kaplica ale większość zasad można ogarnąć na zdrowy rozsądek. Polecam wydruk karty pomocy z bgg - zestawienie najważniejszych zasad na obustronnym a4 drobnym drukiem.

Ad4. Tutaj może być ciężko przy misjach, jest tam sporo tekstu i są tajne bo celem może być gracz po lewej lub prawej... Poza misjami wystarczy jak jeden ogarnia dobrze en i może tłumaczyć na bieżąco innym.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Dwntn »

Paskuder pisze: 14 lut 2021, 23:10
Ad4. Tutaj może być ciężko przy misjach, jest tam sporo tekstu i są tajne bo celem może być gracz po lewej lub prawej... Poza misjami wystarczy jak jeden ogarnia dobrze en i może tłumaczyć na bieżąco innym.

To wciąż mało znane rozwiązanie, ale z pomocą darmowej aplikacji Google Translate można tłumaczyć karty na bieżąco. Wystarczy włączyć w smartfonie apkę, kliknąć na ikonkę aparatu a następnie skierować telefon na kartę i zadzieje się magia - tekst na ekranie zmieni się magicznie z angielskiego na polski 😂👍

Nie ma za co.

- K.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: seki »

Dwntn pisze: 21 sty 2022, 15:09
Paskuder pisze: 14 lut 2021, 23:10
Ad4. Tutaj może być ciężko przy misjach, jest tam sporo tekstu i są tajne bo celem może być gracz po lewej lub prawej... Poza misjami wystarczy jak jeden ogarnia dobrze en i może tłumaczyć na bieżąco innym.

To wciąż mało znane rozwiązanie, ale z pomocą darmowej aplikacji Google Translate można tłumaczyć karty na bieżąco. Wystarczy włączyć w smartfonie apkę, kliknąć na ikonkę aparatu a następnie skierować telefon na kartę i zadzieje się magia - tekst na ekranie zmieni się magicznie z angielskiego na polski 😂👍

Nie ma za co.

- K.
Nie sądziłem, że to narzędzie komukolwiek działa dobrze. Używasz tego rzeczywiście? Na bieżąco tłumaczy co któreś słowo. Zdecydowanie lepsze jest w tej samej aplikacji skan w postaci zdjęcia + zaznacz wszystko i tłumaczy cały tekst ale trwa to z pół minuty i wybija z gry.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Sir_Yaro »

seki pisze: 21 sty 2022, 15:14 Nie sądziłem, że to narzędzie komukolwiek działa dobrze. Używasz tego rzeczywiście? Na bieżąco tłumaczy co któreś słowo. Zdecydowanie lepsze jest w tej samej aplikacji skan w postaci zdjęcia + zaznacz wszystko i tłumaczy cały tekst ale trwa to z pół minuty i wybija z gry.
Ja przy użyciu google gogles tłumaczyłem sobie na żywo w Legolandzie duńskie napisy/opisy, a w chinach menu w restauracjach.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Dwntn »

Sir_Yaro pisze: 21 sty 2022, 15:25
seki pisze: 21 sty 2022, 15:14 Nie sądziłem, że to narzędzie komukolwiek działa dobrze. Używasz tego rzeczywiście? Na bieżąco tłumaczy co któreś słowo. Zdecydowanie lepsze jest w tej samej aplikacji skan w postaci zdjęcia + zaznacz wszystko i tłumaczy cały tekst ale trwa to z pół minuty i wybija z gry.
Ja przy użyciu google gogles tłumaczyłem sobie na żywo w Legolandzie duńskie napisy/opisy, a w chinach menu w restauracjach.
Dokładnie tą samą funkcjonalność opisałem powyżej 🙂 Fakt, kiedyś była dostępna w Google Goggles, a obecnie także w transaltorze i działa na takiej samej zasadzie. Tłumaczy z różnym skutkiem, ale na bieżąco, zastępując widziany na ekranie tekst oryginalny tekstem z tłumaczenia, stąd "magia" w poprzednim poście, gdyż odbywa się to w czasie rzeczywistym 🙂

Jak dla mnie to idealne rozwiązanie, bo rozwiązało problem tremy/niechęci do zasiadania do danej gry osób w naszej grupie, które nie znają biegle angielskiego.

- K.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: seki »

Sir_Yaro pisze: 21 sty 2022, 15:25
seki pisze: 21 sty 2022, 15:14 Nie sądziłem, że to narzędzie komukolwiek działa dobrze. Używasz tego rzeczywiście? Na bieżąco tłumaczy co któreś słowo. Zdecydowanie lepsze jest w tej samej aplikacji skan w postaci zdjęcia + zaznacz wszystko i tłumaczy cały tekst ale trwa to z pół minuty i wybija z gry.
Ja przy użyciu google gogles tłumaczyłem sobie na żywo w Legolandzie duńskie napisy/opisy, a w chinach menu w restauracjach.
U mnie nigdy nie tłumaczy na żywo całego tekstu, skrzy, tłumaczy co któreś słowo, zmienia tłumaczenie co chwilę, nie da się używać. Za to tak jak pisałem wystarczy tam kliknąć ikonę aparatu i z takiego zdjęcia jest już dobrze. Może trudności samego tekstu ma na to wpływ bo TMB ma dość skomplikowany tekst fabularny na kartach a może to kwestia aktualnej aplikacji bo mam stary telefon i nie zaktualizuje do najnowszej wersji. Dobrze wiedzieć, że funkcja innym działa prawidłowo.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Sir_Yaro »

Ja jeszcze pozwolę sobie powtórzyć pytanie.
Czy jest istnieje jakieś tłumaczenie zasad ?
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Swawolny_Pionek »

Sir_Yaro pisze: 21 sty 2022, 15:36 Ja jeszcze pozwolę sobie powtórzyć pytanie.
Czy jest istnieje jakieś tłumaczenie zasad ?
Ktoś kiedyś zrobił i chciał wrzucić na BGG, ale wydawnictwo się nie zgodziło. Nawet chyba w tym wątku wcześniej o tym było. Jeśli jednak ktoś ma, również poproszę.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: feniks_ciapek »

Mieliśmy taki plan, ale skończyło się na tłumaczeniu kilkunastu kart i dostaliśmy informację, że wydawca się nie zgadza - może za dobrze to wyglądało :)

Instrukcja chyba nie była jeszcze wtedy tłumaczona.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Sir_Yaro »

To muszę pomyśleć, czy chce mi się tłumaczyć instrukcję.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Sir_Yaro »

Już mam połowę zrobioną :P

Mam tylko problem z 1 terminem. Może ktoś mi podpowie coś zgrabnego. "Armed/disarmed markers" - jak to nazwać. Bo wprost - uzbrojone (i nie) znaczniki - brzmi potwornie kulawo w tekście. I po polsku średnio ma sens.
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Strud »

Może naładowane i zużyte/wyczerpane?
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Flowenol »

Sir_Yaro pisze: 23 sty 2022, 23:32 Już mam połowę zrobioną :P

Mam tylko problem z 1 terminem. Może ktoś mi podpowie coś zgrabnego. "Armed/disarmed markers" - jak to nazwać. Bo wprost - uzbrojone (i nie) znaczniki - brzmi potwornie kulawo w tekście. I po polsku średnio ma sens.
Może naładowane/rozładowane, tematycznie będzie miało to sens bo znaczniki te o ile dobrze pamiętam odzyskujemy (naładowujemy) na planetach i jak się leci bo się znaczniki skończyły(rozładowały) , to jakbyś leciał na jakimś doładowaniu energii np. z promieniowania. Cokolwiek by nie wziąć jeśli chodzi o słowo znacznik i zestawienie armed/disarmed w tym tłumaczeniu może mieć słaby sens dlatego może jeszcze zamieniłbym słowo znacznik na bateria, bo one chyba tylko temu służą aby zasilać różne elementy statku, ale mogę się mylić bo w xia grałem jakieś półroku temu.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Sir_Yaro »

Flowenol pisze: 24 sty 2022, 08:23 Może naładowane/rozładowane, tematycznie będzie miało to sens bo znaczniki te o ile dobrze pamiętam odzyskujemy (naładowujemy) na planetach i jak się leci bo się znaczniki skończyły(rozładowały) , to jakbyś leciał na jakimś doładowaniu energii np. z promieniowania. Cokolwiek by nie wziąć jeśli chodzi o słowo znacznik i zestawienie armed/disarmed w tym tłumaczeniu może mieć słaby sens dlatego może jeszcze zamieniłbym słowo znacznik na bateria, bo one chyba tylko temu służą aby zasilać różne elementy statku, ale mogę się mylić bo w xia grałem jakieś półroku temu.
Podoba mi się. :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Sir_Yaro »

Instrukcja gotowa.
W xia jeszcze nie grałem, więc nie wiem, czy wszystko poprawnie ogarnąłem. Jakby parę osób przeczytało i wypunktowało ewentualne błędy, byłoby fajnie:
https://bit.ly/Xia_LoDS
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Xia: Legends of a Drift System (Cody Miller)

Post autor: Dwntn »

Sir_Yaro pisze: 26 sty 2022, 23:14 Instrukcja gotowa.
W xia jeszcze nie grałem, więc nie wiem, czy wszystko poprawnie ogarnąłem. Jakby parę osób przeczytało i wypunktowało ewentualne błędy, byłoby fajnie:
https://bit.ly/Xia_LoDS
Cześć,

Sprawdź proszę kodowanie pliku, bo u mnie na telefonie wyświetla się z błędami:
ODPOWIEDZ