Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Gromb »

Z drugiej strony, ich logo wciąż widnieje na wersji z KS-a, a pudełko jest dwu języczne, więc, kto wie :?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Varth Dader »

Widnieje, w końcu byli odpowiedzialni za Polskie tłumaczenie, ale to było na etapie produkcji wersji KS kiedy jeszcze wydawnictwo istaniało... Skoro już nie istnieje to może sklepy, które zamówiły polskie wersje retail, będą w stanie coś więcej powiedzieć?

Nie rozpaczajcie, nawet jakby się okazało, że z powodu upadku wydawnictwa ta wersja się nie ukaże, to zawsze można kupić poprzednią z dodatkiem. Ja tak zrobiłem, pomimo sprzedaży starej edycji i wsparcia KS. Ostatecznie KS poszedł pod młotek a ja odkupiłem stare wydanie, dla mnie różnica pomijalna, a trochę ponad dwie stówki w kieszeni, jedyne czego mi brakuje to tacki na kafelki mocy.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, 14:51 przez Varth Dader, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: tomp »

Varth Dader pisze: 19 sty 2022, 13:14 (...) jedyne czego mi brakuje to tacki na kafelki mocy.
Bodajże w sklepie matagot widziałem tacki link z wersji Blood & Sands - nie wiem czy pasują do starego Kemeta.
Widziałem na tym forum już ze 2 zbiórki na sklep matagota. Jak mnie pamięć mają darmową przesyłkę od jakieś kwoty.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: antonio3333 »

Możliwe, że znów będę organizował taką zbiórkę, bo widzę, że niedługo wprowadzą brakujące do mojej wersji retail woreczki materiałowe. A cena minimalna, żeby była za darmo wysyłka do Polski to 70 euro, więc stay tuned i może coś tam będę znów organizował :D
KamilDG
Posty: 17
Rejestracja: 22 lut 2011, 21:18
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: KamilDG »

Do starego kemeta ja sobie wydrukowałem tacki na kafelki z thingverse. Wkłada się do nich magnesiki i super się to sprawuje. Moim zdaniem lepsze to niż z blood and sand bo są mniejsze i mieszczą się do pudełka.
staniu90
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2016, 00:22
Been thanked: 3 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: staniu90 »

KamilDG pisze: 20 sty 2022, 14:05 Do starego kemeta ja sobie wydrukowałem tacki na kafelki z thingverse. Wkłada się do nich magnesiki i super się to sprawuje. Moim zdaniem lepsze to niż z blood and sand bo są mniejsze i mieszczą się do pudełka.
Fajnie że masz drukarkę 3d :)) kojarzy ktoś może ile by taki druk kosztować i gdzie można takie coś zamówić ?
annak2
Posty: 50
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 18 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: annak2 »

Jareks1985 pisze: 19 sty 2022, 10:51
annak2 pisze: 17 sty 2022, 23:13 Cześć. Czy ktoś z Was orientuje się czy i kiedy można spodziewać się polskiej wersji sklepowej Kemet: Krew i Piach?
Raczej nie można, funiverse mimo swoich zapewnień, a w zaprzeczeniu do plotek, przestało istnieć. Nie wiadomo kto ma licencje i czy to wyda.
Dzięki za informację.
Czy gra jest mocno zależna językowo? Pytam w kontekście zakupu wersji angielskiej. Wystarczy opanować zasady/instrukcję, a karty, kafelki i pozostałe komponenty są niezależne językowo?
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: akasha_wl »

Gra jest niezależna językowo.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Gromb »

A czy ktoś gral w stare i nowe wydanie i może pokusić się o porównanie obu edycji? Czy różnice a znaczace i zmieniają odbiór gry?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Hh453 »

Witam, czy jest gdzieś dostępna polska instrukcja ?
antonio3333
Posty: 699
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: antonio3333 »

Hh453 pisze: 06 mar 2022, 12:54 Witam, czy jest gdzieś dostępna polska instrukcja ?
Wejdź na BGG i tam powinno być wszystko co szukasz w sekcji files.
Reloxart14
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Reloxart14 »

Właśnie też szukam polskiej instrukcji i niestety na bgg są tylko skróty zasad, samej instrukcji nie ma.
lbyczy
Posty: 32
Rejestracja: 07 gru 2021, 09:20
Has thanked: 106 times
Been thanked: 14 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: lbyczy »

Hh453 pisze: 06 mar 2022, 12:54 Witam, czy jest gdzieś dostępna polska instrukcja ?
https://cloud.degoo.com/share/Vj4QU0Upa470FTGW4hWACA
Frozenwar
Posty: 70
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Kemet: Blood and Sand (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Frozenwar »

Widziałem że za około 100 zł można kupić upgrade pack.
Ktoś może powiedzieć co to daje i co zawiera?
Mam pierwsza edycję z dodatkami i nie wiem czy kupować ulepszenie czy nowa edycja nie za wiele zmienia, że ulepszenie jest bez sensu na tym etapie jak nie ma nowych dodatków?
ODPOWIEDZ