Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: Phate »

Hej, zastanawiam się nad wejściem w system ale mam problem co do wyboru settingu.
Która z obecnie dostępnych "podstawek" jest najbardziej dopracowana mechanicznie (a zarazem nie udziwniona - przez to zrezygnuje z PMC raczej) i nie ma problemów z dodatkami z np. I falii (obawiam się, że np 4edycja podstawki do TSF nie zgrywa się z początkowymi dodatkami i będę musiał drukować erraty / pamiętać zmiany na kartach)
Kusi mnie najbardziej WWII i właśnie TSF. Nie chce Fantasy ani Sci-Fi bo tego mam juz dużo na półkach.
Nie mogę nigdzie znaleźć info o zawartości samych CS'ów - ilu np. żołnieży i sprzętu jest do wyboru do gry w samych podstawkach? Wystarczy to na "kilka" gier ?
Podpowiecie coś ?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Erraty miały już prawie wszystkie settingi. Oficjalna wykładania zasad jest taka, że można grać tymi kartami jakie się ma nawet jeżeli później wychodziły erraty. Dzięki temu nie trzeba być ciągle na bieżąco z updatem.
WWII i WWII Pacific miały chyba najmniej zmian ale stare podstawki wymagają małej paczki z erratami, a dodatki jak kupować to tylko najnowsze wydania, żeby miały już poprawione karty.
TSF był tak wielokrotnie przerabiany, że tutaj już się nie da połapać w starszych wersjach i erratach. Też jeżeli chce się mieć najbardziej aktualną wersję to tylko najnowsze druki.
Warfighter nocny nie miał na razie żadnych poprawek (chociaż jakieś tam błędy były na kartach i pewnie coś kiedyś się pojawi). To jest też dość specyficzny setting, bo tutaj strzelania jest mało, a więcej jest cichych akcji czy omijania przeciwników.

Co do zawartości podstawki to tylko w setting nocny się zagłębiałem w tym temacie. Da się grać ale nie będzie dużo wyboru co do żołnierzy, uzbrojenia, umiejętności, itp. Trochę można pograć ale na dłuższą metę dodatki znacząco rozwijają grę. Najlepsze porównanie byłby chyba do LCGów - można pograć na podstawce ale z kolejnymi dodatkami gracz ma większe możliwości deckbuildingu, a LCG zyskuje na regrywalności.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: rastula »

Mam pierwszy druk Warfightera i 3 dodatki support, stealth i reloading. Przy tej ilosci kart nie mam wrażenia niepełności produktu... nawet jest nadmiar ;).

Warto przypatrzyć się co jest w poszczególnych dodatkach, bo one spełniają różne funkcje i uzupełniają różne braki podstawki... akurat te trzy były dość uniwersalne, bo wydane na początku serii.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: mat_eyo »

Wątek trochę odżył, to ja się podłączę z pytaniem. Kompletny PCM leży u mnie na półce już drugi rok i nie mogę się zebrać do grania. Instrukcję czytałem kilka razy, przegrałem FAQ, pozakładałem kilka wątków na bgg i nadal nie czułem się gotów.

Gra nadal jest ze mną, bo sam koncept szalenie mnie pociąga (nie ma też chętnych do okupienia w sensownej cenie :lol: ), więc chciałbym podjąć jeszcze jedną, pewnie finalną próbę. Ktoś ograny mógłby polecić jakieś wideo/artykuły/cokolwiek pozwalające ruszyć z miejsca? Istnieje coś takiego?

Instrukcja do Warfightera to jedna najgorszych, jakie czytałem, a pomysł ogromnego dokumentu z zasadami dla wszystkich settingów jest ogromną pomyłką :(
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: trance-atlantic »

Ja nie jestem w ogóle ograny, ale też wziąłem grę na celownik.

A czego konkretnie szukasz? Wyłożenia zasad czy może raczej przełożenia ich na w miarę płynną rozgrywkę?

W grach z tak kiepsko napisanymi instrukcjami dobrze jest zacząć od tego drugiego - łatwiej się wraca do księgi zasad, która staje się wówczas odrobinę bardziej czytelna.

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... FOVjR_Kcoz

Może coś takiego Ci pomoże? Co prawda nie dotyczy PCM, ale koncept gry zdaje się jest cały czas ten sam (poza CS z misjami nocnymi, tam trzeba się przestawić na zupełnie inne tory).
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: rastula »

mat_eyo pisze: 23 sty 2022, 19:04 Wątek trochę odżył, to ja się podłączę z pytaniem. Kompletny PCM leży u mnie na półce już drugi rok i nie mogę się zebrać do grania. Instrukcję czytałem kilka razy, przegrałem FAQ, pozakładałem kilka wątków na bgg i nadal nie czułem się gotów.

Gra nadal jest ze mną, bo sam koncept szalenie mnie pociąga (nie ma też chętnych do okupienia w sensownej cenie :lol: ), więc chciałbym podjąć jeszcze jedną, pewnie finalną próbę. Ktoś ograny mógłby polecić jakieś wideo/artykuły/cokolwiek pozwalające ruszyć z miejsca? Istnieje coś takiego?

Instrukcja do Warfightera to jedna najgorszych, jakie czytałem, a pomysł ogromnego dokumentu z zasadami dla wszystkich settingów jest ogromną pomyłką :(

kanał "wojna na planszy" ma 2 czesciową instrukcję/playtrough do Special forces. Mnie wystarczyło aby odpalić gre po bardzo długiej przerwie.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

PMC jest najgorszy żeby od niego zaczynać. Nie dość, że trzeba ogarnąć zasady gry to jeszcze trzeba ogarnąć zasady zarządzania swoją firmą i mieć bardzo dobrze zorganizowane miejsce do rozgrywek.
Nie wiem czy oglądałem jakieś gameplaye do nauki, jeżeli już to te od DVG żeby się upewnić czy dobrze rozumiem zasady. Sam zaczynałem z pierwszą wersją instrukcji. Chyba była bardziej czytelna niż Universal Rulebook. Jeżeli chcesz ją przejrzeć to niektóre zasady mogły się zmienić od tamtego czasu (walka wręcz, suppressed i stealth i parę innych zasad). Do tego nie ma tu zasad grania firmą PMC i to już trzeba by uzupełnić z instrukcji Universal.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: mat_eyo »

Niestety w PCM dochodzi jeszcze cały aspekt zarządzania firmą, do którego zasady są napisane jak te ogólne - ich lektura rodzi więcej nowych pytań niż odpowiedzi. Rzucę okiem na Wasze linki, kiedyś też oglądałem jakiś gameplay dedykowany PCM, ale koleś grał wbrew temu, co dopytywałem na bgg, więc zarzuciłem.

Pewnie się nie poddam tak łatwo, bo jak wspominałem, temat bardzo mnie interesuje, zwłaszcza z możliwością mini-kampanii. Akurat tej gry szkoda by mi było sprzedać bez choćby jednej partii.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: trance-atlantic »

Ach no tak, skojarzyło mi się z innym CS...

Ale możesz jeszcze zerknąć tu - ktoś przerobił instrukcję i wygląda na całkiem czytelną
https://boardgamegeek.com/filepage/2291 ... es-rewrite
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: Phate »

To ja może z jeszcze jednym pytaniem.
Zastanawiam się na ile różne są edycję wersji Modern TFC ? Czym różnie się np. 4 od 2 edycja ? Z drugiej ręki często można dorwać starsze edycję w połowie ceny nówki. Różnice między wersjami są diametralne ?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Phate pisze: 23 sty 2022, 20:17 To ja może z jeszcze jednym pytaniem.
Zastanawiam się na ile różne są edycję wersji Modern TFC ? Czym różnie się np. 4 od 2 edycja ? Z drugiej ręki często można dorwać starsze edycję w połowie ceny nówki. Różnice między wersjami są diametralne ?
Dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć ale 3-cia powinna już być zbliżona do najbardziej aktualnej. W 1-ej edycji tekst kart znacząco może się różnić np. inne były zasady dla Stealth/Suppressed. W edycjach 3+ powinno to już być ujednolicone z Universal Rules i nowym Keyword sheet.

Edit: w najnowszej edycji żetony są bardziej uniwersalne o ile dobrze pamiętam.

Edit 2
mat_eyo pisze: 23 sty 2022, 19:34 ...
Pewnie się nie poddam tak łatwo, bo jak wspominałem, temat bardzo mnie interesuje, zwłaszcza z możliwością mini-kampanii. Akurat tej gry szkoda by mi było sprzedać bez choćby jednej partii.
W sumie dodam, że nie jest to "mini-kampania". W PMC jest pełnoprawna długa kampania i dobrze jest mieć cały dzień na granie albo możliwość zostawienia gry na stole na następny dzień. W mini-kampanie (opcja Player Campaign) można grać w zwykłych odsłonach Warfightera, grając po kolei misje od najniższego RP.
W PMC najfajniejszy jest element fabuły-akcji jaki ta gra wnosi. Dzięki możliwości łączenia gier można np. pograć firmą najemników prowadzoną przez polskiego księdza (postać z WWII zombie) i współczesnego polskiego żołnierza (dodatek modern PL). Oczywiście ksiądz ma możliwości "pokropić" podwładnych dzięki czemu będą lepiej trafiać, czy się leczyć (prosto z życia Polskiej Armi wzięte :) ).
Ostatnio zmieniony 23 sty 2022, 20:51 przez c08mk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 726
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 290 times
Been thanked: 124 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: vder »

Nie przesadzacie trochę z tymi erratami do errat? Nie śledzę tego ostatnio, ale zmiany były jak wychodziło Shadow War, bo wtedy wszystkie settingi uspójnili i przygotowali universal rulebook. Razem z zasadami był dostępny upgrade kit by wyrównać poprzednie wydania moderna do aktualnych reguł. Reszta 'errat' jaki kojarzę to nowe słowniki słów kluczowych, więc z niewielkim wpływem na samą treść na kartach.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

vder pisze: 23 sty 2022, 20:45 Nie przesadzacie trochę z tymi erratami do errat? ...
DVG co chwilę coś tam podmieniało, aż do momentu jak poszedł hejt na BGG, że już za dużo tych zmian. Np. errata do erraty - wyszła paczka do podmiany kart ale później (pół roku?) na BGG nagle się pojawiły nowsze wersje kart (tak z tej paczki z podmianki), które już były drukowane w nowych dodatkach (jeżeli dobrze pamiętam to Brytole i coś tam jeszcze - karty można ściągnąć z BGG). Chyba na 3-4 edycji najlepiej się wyjdzie jeżeli chodzi o stan aktualny. Dodatki warto kupować z jak najnowszego druku.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: rastula »

Mam wydruk kart zmienionych w stosunku do 1ed. Można zrobić wkładki do koszulek...ale jakoś mi się nie chciało bo zmiany są kosmetyczne. Mówię o Modern Forces.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: Phate »

A orientuje się ktoś czy są jakieś kampanię (może fanowskie) do wersji WW2 ? Czy raczej wszystko jest jednostrzałowe ?
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: feniks_ciapek »

Phate pisze: 23 sty 2022, 15:24 Która z obecnie dostępnych "podstawek" jest najbardziej dopracowana mechanicznie (a zarazem nie udziwniona - przez to zrezygnuje z PMC raczej) i nie ma problemów z dodatkami z np. I falii (obawiam się, że np 4edycja podstawki do TSF nie zgrywa się z początkowymi dodatkami i będę musiał drukować erraty / pamiętać zmiany na kartach)
Ja mam PMC i Shadow War. Do PMC jeszcze się nie zabrałem, ale Shadow War kilka razy wyszedł na stół i ogólnie mi się podoba. Universal rulebook jest jednak do niego koszmarny, bo zasady stealth nie są wcale banalne, są rozrzucone w kilku miejscach i nie zawsze jasne. Tak naprawdę to mam zerową ochotę sięgać po Modern albo WWII, bo czuję, że dopiero Shadow War robi z tej gry jakąś interesującą łamigłówkę.

W ramach KSa Fantasy dokupiłem dodatki do Shadow War, ale ponieważ DVG strasznie się ociąga z jego zamknięciem, to jeszcze nic do mnie nie dotarło. :evil:
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Phate pisze: 23 sty 2022, 22:05 A orientuje się ktoś czy są jakieś kampanię (może fanowskie) do wersji WW2 ? Czy raczej wszystko jest jednostrzałowe ?
WWII (nie jestem pewien czy przypadkiem nie Pacific) ma plansze kampanii. Niestety do części tych kampanii trzeba mieć dodatki ...
Jest też coś takiego jak Player Campaign. To jest opcja i gdzieś na końcu instrukcji są do tego zasady. Misje rozgrywa się od najmniejszego RP. Co misję żołnierze dostają doświadczenie za które mogą kupować skille. Co misję losuje się też utrudnienie. Koniec kampanii jest albo po przegranej misji albo jak się zdobędzie tyle punktów żeby mieć "strategiczne zwycięstwo" (jest kilka progów punktowych typu słabo, dobrze, bardzo dobrze,itd).
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: Phate »

Polećcie w jaki sposób najlepiej nauczyć się gry (setting WWII). Mam najnowszą wersję instrukcji (wszystkie ery w jednym miejscu :/ kto na to wpadł ?:/).
Może jakiś dobry film na YT ? Jak wy się uczyliście ?
dariusz
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2015, 21:21
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: dariusz »

Może zacznij od starej instrukcji, gdzie na końcu była przykładowa rozgrywka:
https://boardgamegeek.com/filepage/1392 ... book-final

Z tego co pamiętam to zaczynałem właśnie od tego, a jak coś nie było jasne to zaglądałem na bgg
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: uyco »

mam gorącą prośbę o poratowanie skanem kilku kart, do kogoś posiadającego dodatek 08 Eastern European Adversaries. prośba o kontakt na priv.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
mk20336
Posty: 1551
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: mk20336 »

Storage Solutions for Warfighter

Dzisiaj prezentuję rozwiązanie na składowanie komponentów do Warfighter - gry, która ma ich naprawdę dużo i to w przeróżnym formacie. Zapraszam do materiału!

LINK: Storage Solutions for Warfighter

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

Przykład u mnie
Spoiler:
Dwa oryginalne duże pudełka jak z lewej. Dwie samoróbki ze zwykłego pudełka jak w środku (pudełko + pokrywa są w sam raz na wymiar żeby karty stały pionowo). Countertraye na żetony (DVG głębsze i GMT płytsze - w zależności czy żetonów jest więcej czy mniej). Pudełko z prawej x2 (przeróbka ze pudełka pepco - oklejone grafiką wydrukowaną na drukarce). Do tego mam jeszcze dwa oryginalne pudłeka z Modern (są trochę krótsze).
W sumie mieści mi się Warfighter Modern, PMC, Shadow War, WWII i Pacific.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: uyco »

możesz podrzucić link do pliku z przekładkami, właśnie zamierzam uporać się z przemeblowaniem Warfighterow, bo im zdecydowanie za ciasno w dotychczasowych pudełkach.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warfighter: The Tactical Special Forces Card Game (Dan Verssen)

Post autor: c08mk »

uyco pisze: 28 lut 2023, 22:27 możesz podrzucić link do pliku z przekładkami, właśnie zamierzam uporać się z przemeblowaniem Warfighterow, bo im zdecydowanie za ciasno w dotychczasowych pudełkach.
Nie publikowałem nigdzie przekładek... W sumie jest 144 pliki przeważnie po 6 przekładek jest w każdym (Modern i WWII). PMC chyba nie mam dokończone i nie wszystko jest uporządkowane (jak mi się coś źle wycięło albo źle wydrukowało to dorzucałem jeszcze raz do kolejnego pliku).
ODPOWIEDZ