Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Flowenol »

Golin pisze: 11 gru 2021, 12:27 a z tymi zestawami co zostały im w sklepie też brakuje tych kart?
Ja zamawiałem droższą wersję tzw. Rozszerzoną i wszystko jest kompletne.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Gromb »

Dla tych co dumają, co i ile w ostatniej paczce od Koliby dostali:

(...) lista kart. Bogowie: 4 karty posągów bogów 4x4 karty Sfery (T1...T4) 4x7 kart Domeny - eksploracji na każdego Boga 4 karty Bogów, które dodajemy do tych, co są w grze podstawowej. 1 Karta sprzymierzeńca Raroga 2 karty opcji regionu światłogońca - jedna ma mniejszy koszu używania i to od gracza, której chce używać (poziom trudności gry) Razem 55 kart Całożerca: 2 karty Smoka 7 kart ataków Smoka 12 Kart : Sowis, jego wyczyn i personalna Saga 3 alternatywne karty sagi do sagi kła całożercy (opisowa zastępuje tę z gry podstawowej, a wyczyn i rytuał są dodane) 17 kart Domeny eksploracji Smoka 1 karta opcji regionu z żetonami całożercy 13 kart ze Sfery (w1...w7 - w7 jest 7 szt, i tu losujemy 1 za każdym razem jak karta z Domeny nas o to prosi) Razem 55 kart.

Tyle Dominik przemycił w odpowiedzi na wpis pod aktualizacją. Kiedy normalna aktualizacja... to tylko Dominiki wie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Ja dalej czekam na karty wiec raczej nieprędko będzie ta optymistyczna aktualizacja ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

No to przykra sprawa z tego co czytam, ale wierzę ze skompletujesz wszystko i Dominik doślę każdemu brakujący deck. Wydaje mi się, ze teraz wysyłają naprzemiennie w PL i na ROW stąd te opóźnienia. Po prostu rozpoczęli wysyłki, "zeby nie było" :)

Plus jest taki sytuacji, ze jak już się skończą to mają pojawić się filmy, instrukcje, a może i papierowa i elektroniczna jej wersję też doro ia się a0dejtu jakowegoś.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: aniolbezserca »

Czyli Koliba wywiązała się do końca z projektu planszówkowego?
Ku Przygodzie 5e! [blog]
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Gromb »

aniolbezserca pisze: 06 sty 2022, 17:37 Czyli Koliba wywiązała się do końca z projektu planszówkowego?
Wszystkie poszlaki wskazują, że NIE
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: kiniol1 »

Ja mam już wszystko.
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: aniolbezserca »

Ehh... czyli pewnie w marcu nie zobaczę Zerywii RPG :( Dołączyłem do akcji an wspieraczce, chociaż miałem zainwestować w Słowian RPG lub Brancalonię, ale kupili mnie tym, że połączyli słowiańskie klimaty z D&D 5e.

Może gdybym wcześniej poczytał o "problemach" z planszówką, to by się wstrzymał. Niemniej to co się tam dzieje przechodzi ludzkie pojęcie - autor opuszcza grupę, a w komunikatach na wspieraczce z rozbrajającą szczerością przyznaje, że nie zrobił RPG, bo ma inne zaległości...

Szkoda, że sytuacja poszła w tym kierunku, bo gra (zarówno planszówka, jak i RPG) ma spory potencjał.
Ku Przygodzie 5e! [blog]
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

Zerywia planszowa powoli ale sukcesywnie zmierza do końca. W sensie autor powoli rozsyła paczki z kartami z dodatków co zamyka kampanię. Do mnie już dotarło wszystko co powinno. Nie wiem jak stoi sprawa z wersją en.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Gromb »

No tak. Dla mnie jeszcze do zakończenia tematu pozostaje errata kart i poprawiona finalna wersja instrukcji. Wtedy powiem, że Koliba zamknęła definitywnie temat Zerywii.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: xilk »

aniolbezserca pisze: 06 sty 2022, 19:00 Ehh... czyli pewnie w marcu nie zobaczę Zerywii RPG :(
Uwierzyłeś w grudniową bajeczkę Dominika? :lol: Zarówno Zerywia RPG, jak i Dragon Lore leży i kwiczy. W styczniu lub lutym usłyszymy pewnie kolejną bajeczkę, bo nie wierzę, aby w styczniu udostępnili galerię grafik do nagród Artprintów A4 i A3.
Osobiście się nie zdziwię, jak pieniądze z powyższych zbiórek poszły w jakiejś części na dokończenie Zerywii jako gry planszowej. Ten cyrk na pewno w marcu się nie skończy.

Nie wspominam o cudownej ofercie "zwrotu" pieniędzy za rezygnację ze wsparcia projektu od Dominika, którą wysyłał na prive.
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: aniolbezserca »

Jak już wcześniej pisałem, w momencie dołączenia do zbiórki na Zerywię RPG nie miałem pojęcia o problemach z planszówkowym projekcie. też coś czuję, że niestety może być tak jak piszesz. Niemniej jeśli projekt planszówkowy zostałby zamknięty, to byłaby jakaś nadzieja, że z RPG obsuwy i cyrki nie byłyby aż tak wielkie.
Ku Przygodzie 5e! [blog]
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Nowy filmik opisujący przygotowanie Bohatera, decków i samej planszy:

https://www.kickstarter.com/projects/ko ... ts/3405894

p.s. koniecznie sprawdźcie 2m05s tego filmiku :wink: :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: strid3rr »

Yuri pisze: 18 sty 2022, 19:51 Nowy filmik opisujący przygotowanie Bohatera, decków i samej planszy:

https://www.kickstarter.com/projects/ko ... ts/3405894

p.s. koniecznie sprawdźcie 2m05s tego filmiku :wink: :roll:
Że dodatki? He, he... :lol:
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: aniolbezserca »

Natomiast w weekend na wspieram.to pojawiła się aktualizacja dot. Zerywii RPG zawierająca info o największych miastach krainy i fragmentach mapek (z opisami po ang.) oraz zapewnienie, że w lutym będą regularnie pojawiać się aktualizacje o postępach w pracach. Natomiast w komentarzach pojawiło się info, że w marcu ma mieć miejsce korekta składu i jak wszystko będzie ok Zerywia pójdzie do druku. Z kolei w komentarzach pod poprzednią notką (z początku grudnia) pojawiło się info o przetasowaniach w zespole i zarzuty ze strony wspierających, że autor gra teraz pod publiczkę, bo prowadzi akcję na KS.
Ku Przygodzie 5e! [blog]
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: xilk »

aniolbezserca pisze: 23 sty 2022, 20:25 zapewnienie, że w lutym będą regularnie pojawiać się aktualizacje o postępach w pracach.
Przeczytaj uważnie, co Dominik napisał, bo jego słowa trzeba zawsze brać z dużą dozą ostrożności. Zapowiedział nie aktualizacje o postępach prac, a aktualizacje opisujące świat Zerywi RPG. Teraz zapowiedział, że w następnej będą przykładowi NPC i omówi złożoność scenariusza...
aniolbezserca pisze: 23 sty 2022, 20:25 Natomiast w komentarzach pojawiło się info, że w marcu ma mieć miejsce korekta składu i jak wszystko będzie ok Zerywia pójdzie do druku.
Zasmucę Cię, ale już dość dużo takich deklaracji padało w komentarzach od Dominika, które potem lądowały w koszu. Spojrz chociaż na to, co deklarował przed ostatnią aktualizacją. Najpierw w sekcji Społeczności napisał w sobotę, że aktualizacja będzie w przyszłym tygodniu. Po tygodniu milczenia w kolejną sobotę w komentarzu pod poprzednią aktualizacją stwierdził, że aktualizacja pojawi się po weekendzie i życzy ludziom miłego weekendu. I aktualizacja pojawiała się... W ostatni piątek po 22, gdy ludzie już raczej spali. Wychodzi zatem, że dla Dominika piątek to początek tygodnia.
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: aniolbezserca »

Co do pierwszej kwestii - fakt, dzięki za zwrócenie uwagi. Co do drugiej - mam tego świadomość, dlatego zainwestowałem w bardziej pewny prezent dla siebie ;)
Ku Przygodzie 5e! [blog]
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Paskuder »

Yuri pisze: 18 sty 2022, 19:51 Nowy filmik opisujący przygotowanie Bohatera, decków i samej planszy:

https://www.kickstarter.com/projects/ko ... ts/3405894

p.s. koniecznie sprawdźcie 2m05s tego filmiku :wink: :roll:
O kurde. Dopiero styczeń a tu już dowcip roku?!? :shock:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Ja jestem świadom wszystkich PRowych braków Dominika, ale mam do tej gry wręcz nabozny stosunek. W moje gusta trafia idealnie i jestem w stanie wesprzec każda nast. kampanie która spowoduje rozwój tej gry. Taki planszowkowy syndrom sztokholmski
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Nilis »

Ja zachowałem się wyjątkowo przytomnie podczas pierwszej obsuwy Zerywii i zwróciłem się o zwrot pieniędzy. Po dwóch dniach miałem kasę na koncie więc w tej kwestii nie mogę powiedzieć złego słowa. Szkoda potencjału gry bo faktycznie jest, może szkoda że trafił do amatorów a nie ludzi lepiej zorganizowanych branżowo
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: aniolbezserca »

Minęły ~2 tygodnie i na zbiórce do RPG cisza... czy przy planszówce zadziało się coś ciekawego?
Ku Przygodzie 5e! [blog]
batoro7047
Posty: 76
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:38

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: batoro7047 »

Jestem fanem Mage Knighta i Runebounda.
Do tych co grali. Warto czy nie warto kupować tą gre ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Dla mnie zastąpił Runebound. MK nie gralem
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Azel »

batoro7047 pisze: 01 kwie 2022, 12:39 Jestem fanem Mage Knighta i Runebounda.
Do tych co grali. Warto czy nie warto kupować tą gre ?
Runebounda miałem - sprzedałem i po Zerywii nie czuję potrzeby wracać do RB.
Mage Knight - to jednak całkiem inny rodzaj gry, praktycznie euro w klimatach fantasy. Zerywia jest bardziej ameri, bardziej klimatyczna i losowa.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
batoro7047
Posty: 76
Rejestracja: 27 sty 2022, 22:38

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: batoro7047 »

Dzięki za info. Czy można jeszcze gdzieś kupić tą wersję Extend ?
Na wspieram niby napisane ze jeszcze jest 43 szt ale czy to aktualne ?
ODPOWIEDZ