Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

Szkoda, że nie będzie pakietu konwertującego: nowe karty, kafelki i tryb solo. Reszta nie jest mi do szczęścia potrzebna.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: esubotowicz »

Nie grałam w pierwszą edycję, ale interesuję się tytułem. Drugie wydanie wygląda w porządku, może kolorystyka planszy w pierwszej jest bardziej stonowana, co jak dla mnie jest plusem na rzecz klimatu, ale wg mnie grafiki krów są super w drugiej.
Jak zrozumiałam, nowa edycja nie różni się szczególnie mechaniką (drobne poprawione elementy), więc dla świeżaka nie ma dylematu: będzie dwójka, biorę dwójkę.
Ewa
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

esubotowicz pisze: 08 lis 2021, 20:28 Nie grałam w pierwszą edycję, ale interesuję się tytułem. Drugie wydanie wygląda w porządku, może kolorystyka planszy w pierwszej jest bardziej stonowana, co jak dla mnie jest plusem na rzecz klimatu, ale wg mnie grafiki krów są super w drugiej.
Jak zrozumiałam, nowa edycja nie różni się szczególnie mechaniką (drobne poprawione elementy), więc dla świeżaka nie ma dylematu: będzie dwójka, biorę dwójkę.
Wydaje mi się, że jak nie przeszkadza Ci szata graficzna to tak. Pewnie dodatek wyjdzie też do nowej edycji niedługo a podstawka jest bardzo grywalna, pewnie z tymi lekkimi zmianami nawet bardziej niż stara. Jedynie co, to nowa jest droższa.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

esubotowicz pisze: 08 lis 2021, 20:28 Nie grałam w pierwszą edycję, ale interesuję się tytułem. Drugie wydanie wygląda w porządku, może kolorystyka planszy w pierwszej jest bardziej stonowana, co jak dla mnie jest plusem na rzecz klimatu, ale wg mnie grafiki krów są super w drugiej.
Jak zrozumiałam, nowa edycja nie różni się szczególnie mechaniką (drobne poprawione elementy), więc dla świeżaka nie ma dylematu: będzie dwójka, biorę dwójkę.
Zdecydowanie nowa edycja. Trochę małych ale istotnych zmian, dodatkowa zawartość i lepsze planszetki. Jeśli chodzi o przesiadkę ze starej na nową to tylko dla ogranego fana co ma ta gre w swoim top 5(czyli ja ;) )
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: esubotowicz »

Fojtu pisze: 08 lis 2021, 20:34 Wydaje mi się, że jak nie przeszkadza Ci szata graficzna to tak. Pewnie dodatek wyjdzie też do nowej edycji niedługo a podstawka jest bardzo grywalna, pewnie z tymi lekkimi zmianami nawet bardziej niż stara. Jedynie co, to nowa jest droższa.
Kompletnie nie przeszkadza, w sumie innej nie znam i nie mam poczucia „straty”.

Co do ceny, zdziwiłabym się gdyby nie było drożej. Chociażby z powodu rosnących cen wszystkiego. Ale jeśli to nie będzie jakiś kosmos, to raczej dla mnie pewny zakup.
Ewa
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: hipcio_stg »

Może z nowa edycja ktoś znowu sprowadzi/wyda metalowe moniaki do GWT. Ściąganie solo z Brazylii średnio mi się uśmiecha, płacenie zdziercom z olx po 200-250zl również ;-) gdyby ktoś coś wiedział poproszę o info ;/)
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Golin »

hipcio_stg pisze: 08 lis 2021, 23:11 Może z nowa edycja ktoś znowu sprowadzi/wyda metalowe moniaki do GWT. Ściąganie solo z Brazylii średnio mi się uśmiecha, płacenie zdziercom z olx po 200-250zl również ;-) gdyby ktoś coś wiedział poproszę o info ;/)
tutaj masz tańsze a lepsze
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: ave.crux »

Golin pisze: 09 lis 2021, 12:34 tutaj masz tańsze a lepsze
Oryginał o wiele lepszy.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
janjedlikowski
Posty: 50
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: janjedlikowski »

Wiadomo może kiedy pojawi się nowe polskie wydanie?
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Beskid »

Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Mr_Fisq »

janjedlikowski pisze: 28 gru 2021, 17:16 Wiadomo może kiedy pojawi się nowe polskie wydanie?
Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu. 6 lutego ma wypłynąć do Polski - w połowie marca ma szansę trafić do graczy.

Źródło: FB Lacerty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

Jakby ktoś był zainteresowany zmianą 1ed na 2ed, to tutaj są pliki do upgrade'a:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... aggP2mFo8x
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Fojtu pisze: 25 sty 2022, 12:00 Jakby ktoś był zainteresowany zmianą 1ed na 2ed, to tutaj są pliki do upgrade'a:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... aggP2mFo8x
Chyba nie wszystkie bo na planszy zmian jest wiecej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

brazylianwisnia pisze: 25 sty 2022, 13:18
Fojtu pisze: 25 sty 2022, 12:00 Jakby ktoś był zainteresowany zmianą 1ed na 2ed, to tutaj są pliki do upgrade'a:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... aggP2mFo8x
Chyba nie wszystkie bo na planszy zmian jest wiecej.
Tzn? Co konkretnie? Plik nie jest mój, więc ja nie wiem dokładnie jakie były zmiany.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: staniach21 »

Fojtu pisze: 25 sty 2022, 13:24
brazylianwisnia pisze: 25 sty 2022, 13:18
Fojtu pisze: 25 sty 2022, 12:00 Jakby ktoś był zainteresowany zmianą 1ed na 2ed, to tutaj są pliki do upgrade'a:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... aggP2mFo8x
Chyba nie wszystkie bo na planszy zmian jest wiecej.
Tzn? Co konkretnie? Plik nie jest mój, więc ja nie wiem dokładnie jakie były zmiany.
Wg mnie to wszystko, a jeśli coś pominięte to minimum 90% jest w tym pliku, bo śledziłem temat. Pytanie jak bardzo zmienione będą koleje na północ, bo chętnie bym już nakleił to permanentnie na planszę. Plus wydrukował 6 budynków w jakims MBprint, ale póki nie zobacze nowego dodatku to może lepiej się wstrzymać i dostosować obie wspólnie. Balansem to dużo lepiej wygląda.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Fojtu pisze: 25 sty 2022, 13:24
brazylianwisnia pisze: 25 sty 2022, 13:18
Fojtu pisze: 25 sty 2022, 12:00 Jakby ktoś był zainteresowany zmianą 1ed na 2ed, to tutaj są pliki do upgrade'a:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... aggP2mFo8x
Chyba nie wszystkie bo na planszy zmian jest wiecej.
Tzn? Co konkretnie? Plik nie jest mój, więc ja nie wiem dokładnie jakie były zmiany.
Chyba jednak jest ok. Widząc kawałek planszy szukałem oczami kolejnego na tor dostaw ale widze ze są malutkie naklejki.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: hipcio_stg »

Jak by ktoś wiedział przy okazji dodruku podstawki, czy będą metalowe monety to poproszę o cynka.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

staniach21 pisze: 25 sty 2022, 13:45 Plus wydrukował 6 budynków w jakims MBprint (...).
A może jest więcej chętnych na zbiorowy druk tego Upgrade w MB Print?
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Geoburak »

co to za budynki?
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: staniach21 »

Geoburak pisze: 25 sty 2022, 15:29 co to za budynki?
Kosmetyczne zmiany. Niektórym budynkom przeszły "poziomy" przez co wymagają teraz mniejszej ilości pracowników przykład budynek 6A to teraz 8A, a 8A to 6A ( nie pamiętam czy konkretnie jest taka zmiana), tu już przykład dokładny jeden z budynków wymagał żółtej krowy "3" i dostawałeś 10 monet, obecnie możesz dać jakąkolwiek trójkę i dostajesz 7 monet. Żeby te wszystkie zmiany uwzględnić do starego "setu" trzeba dodrukować sobie 6 budynków i je podmienić. Kiedyś na pewno będę chciał to jakoś profesjonalnie zrobić skoro są w stanie drukować grube plansze do Spirit Island to myślę, że takie budynki również. A obecnie możesz sobie to wydrukować na jakieś kartce 200g i skleić z dwóch stron i można grać. Wszystkie pliki są w załączniku podanym tu wyżej :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

hipcio_stg pisze: 25 sty 2022, 14:09 Jak by ktoś wiedział przy okazji dodruku podstawki, czy będą metalowe monety to poproszę o cynka.
Przecież nie na oficjalnych monet a te które są w obiegu to importowane z Brazylii.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

staniach21 pisze: 25 sty 2022, 15:42
Geoburak pisze: 25 sty 2022, 15:29 co to za budynki?
Kosmetyczne zmiany. Niektórym budynkom przeszły "poziomy" przez co wymagają teraz mniejszej ilości pracowników przykład budynek 6A to teraz 8A, a 8A to 6A ( nie pamiętam czy konkretnie jest taka zmiana), tu już przykład dokładny jeden z budynków wymagał żółtej krowy "3" i dostawałeś 10 monet, obecnie możesz dać jakąkolwiek trójkę i dostajesz 7 monet. Żeby te wszystkie zmiany uwzględnić do starego "setu" trzeba dodrukować sobie 6 budynków i je podmienić. Kiedyś na pewno będę chciał to jakoś profesjonalnie zrobić skoro są w stanie drukować grube plansze do Spirit Island to myślę, że takie budynki również. A obecnie możesz sobie to wydrukować na jakieś kartce 200g i skleić z dwóch stron i można grać. Wszystkie pliki są w załączniku podanym tu wyżej :)
IMO to najprościej po prostu nakleić papier na aktualny kafel budynku. Nie ma co robić własnych, szczególnie jak ktoś ma dodatek, tam jest część komponentów (w tym budynków), które teraz są w podstawce i są w tych plikach.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: hipcio_stg »

brazylianwisnia pisze: 25 sty 2022, 15:43
hipcio_stg pisze: 25 sty 2022, 14:09 Jak by ktoś wiedział przy okazji dodruku podstawki, czy będą metalowe monety to poproszę o cynka.
Przecież nie na oficjalnych monet a te które są w obiegu to importowane z Brazylii.
Skoro grają nimi mistrzostwa to zakładałem, że to produkt jednak dedykowany. Poczekam, może będzie kolejne zbiorowe zamówienie.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: staniach21 »

Spoiler:
A to akurat prawda i to jest sposób dla normalnych ludzi, ale ja jestem spaczony i mam wrażenie, że nakleję, a potem się okaże, że jednak warto wrócić do starych zasad... Czy moje myślenie ma sens, kompletnie nie... Dlatego jak jesteś normalny to Fojtu ma rację i łatwiej użyć papieru samoprzylepnego robiąc lekkie korekty na 6 budynkach, a ja będę próbował coś drukować w przyszłości jak poznam zmiany z Kolei na Północ
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: AntBehindLeaf »

Taniej Was wyniesie sprzedanie tej edycji za 100 zł i kupienie nowej za 180 pln niż bawienie się w printy i podmianki.
ODPOWIEDZ