Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: steemm »

REBEL.pl pisze: 24 sty 2022, 16:25 Dla czekających na polską edycję "Zarzewia wojny" informacja:

Premiera odbędzie się 28.01.2022, wysyłka startuje w środę 26.01.2022.
4 miesiące czekania na ostatni dodatek :roll:
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Do mnie paczka została nadana dziś o 15 :) Wiec mysle ze jutro będzie!! WRESZCIE!!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: finallyh »

Wiadomo czy gra jest powiązana fabularnie z poprzednim dużym dodatkiem? Czy jest swego rodzaju kontynuacją historii, czy też niezależną przygodą? Mam tylko podstawkę, odłożyłem na półkę jakoś w sumie na początku, jak wyszły błędy na kartach (pierwsze wydanie) ale myślę kiedyś to dokończyć w sumie.
W pierwszym dużym dodatku były jakieś błędy? Nie chodzi o jakieś literówki, do tych się można przyzwyczaić (choć szkoda, że bywają) ale o takie błędy, które zmieniają rozgrywkę - przykład Gimliego chyba można przytoczyć z podstawki.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Dzisiaj dostałem paczkę i już myślałem, że musze reklamować brak figurek.
Na szczęście sprytnie zostały schowane pod tekturową wkładką, tak że nie zdziwcie się jak na pierwszy rzut oka będzie Wam ich brakować w pudełku.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Torgu
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2012, 19:30
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Torgu »

steemm pisze: 26 sty 2022, 12:50
REBEL.pl pisze: 24 sty 2022, 16:25 Dla czekających na polską edycję "Zarzewia wojny" informacja:

Premiera odbędzie się 28.01.2022, wysyłka startuje w środę 26.01.2022.
4 miesiące czekania na ostatni dodatek :roll:
Jest potwierdzone info, że to ostatni dodatek do tej gry? O.O
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yarzab »

Torgu pisze: 27 sty 2022, 13:10
steemm pisze: 26 sty 2022, 12:50
REBEL.pl pisze: 24 sty 2022, 16:25 Dla czekających na polską edycję "Zarzewia wojny" informacja:

Premiera odbędzie się 28.01.2022, wysyłka startuje w środę 26.01.2022.
4 miesiące czekania na ostatni dodatek :roll:
Jest potwierdzone info, że to ostatni dodatek do tej gry? O.O
Tak, ostatni duży dodatek. Pewnie wrzucą jeszcze jeden mały z figurkami i dodatkową kampanię DLC, a potem to już niewiadoma... :?: :?:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: REBEL.pl »

finallyh pisze: 26 sty 2022, 22:56 Wiadomo czy gra jest powiązana fabularnie z poprzednim dużym dodatkiem? Czy jest swego rodzaju kontynuacją historii, czy też niezależną przygodą? Mam tylko podstawkę, odłożyłem na półkę jakoś w sumie na początku, jak wyszły błędy na kartach (pierwsze wydanie) ale myślę kiedyś to dokończyć w sumie. (...)
Kampanie są niezależne od siebie. Kolejność zakupu wpływa jedynie na to, jakich bohaterów, przedmioty, role, potwory itd. będziesz mieć dostępne w puli w danym momencie. Jeśli kupisz wszystko naraz, to możesz nawet pierwszą kampanię grać postacią z drugiego wybierając dla niej profesję z pierwszego dodatku. Po prostu więcej możliwości i dostępnych opcji, ale samej fabuły to nie zmienia.

finallyh pisze: 26 sty 2022, 22:56W pierwszym dużym dodatku były jakieś błędy? Nie chodzi o jakieś literówki, do tych się można przyzwyczaić (choć szkoda, że bywają) ale o takie błędy, które zmieniają rozgrywkę (...)
Nic nam nie wiadomo o tym, by w pierwszym dodatku występowały jakieś błędy wypaczające rozgrywkę. Nie dostawaliśmy tego typu zgłoszeń, a ten już na dobre zadomowił się na rynku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Backero »

Jeśli jutro jest oficjalna premiera to znaczy, że sklepy stacjonarne będą mieć je w swojej ofercie również? Bo w sobotę jadę do Krakowa i pożyczać będę swój egzemplarz bratu, to od razu chciałbym kupić w piątek lub sobotę dodatek, by już dostał "kompletny" ;) A zamawiając dzisiaj groziłoby, że nie dotrze na czas do mnie.
Awatar użytkownika
Aftar2
Posty: 31
Rejestracja: 23 lis 2008, 11:22
Lokalizacja: Gieczynek/Trzcianka/Poznań/Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Aftar2 »

Backero pisze: 27 sty 2022, 23:42 Jeśli jutro jest oficjalna premiera to znaczy, że sklepy stacjonarne będą mieć je w swojej ofercie również? Bo w sobotę jadę do Krakowa i pożyczać będę swój egzemplarz bratu, to od razu chciałbym kupić w piątek lub sobotę dodatek, by już dostał "kompletny" ;) A zamawiając dzisiaj groziłoby, że nie dotrze na czas do mnie.
większość sklepów już powinna od dzisiaj mieć je na wystawie, więc premiera nie powinna nigdzie być zagrożona, jeżeli sklep złożył zamówienie przed premierą. :)
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: HoLi »

Mnie też ciekawi jaki będzie kolejny mini dodatek i dodatkowa kampania, bo to już standard, że się pojawiają :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Backero »

Mam osobiście nadzieję na pojawienie się dodatku z pakietem grywalnych postaci (nawet niekoniecznie nowych ról). Wciąż jest sporo postaci, które chciałbym by się pojawiły, i które pewnie chętniej byłyby kupowane niż alternatywne figurki wrogów, pomiędzy którymi i tak nie ma zasadnicznych różnic.

Wiem, że niektóre postacie jak Frodo, Eowina czy Isildur mogłyby mieć problem się pojawić ze względu na konkretne ramy czasowe historii, ale np Bard, Elrond, Eomer, Thorin, Radagast?
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: HoLi »

Ja z kolei jestem bardziej zainteresowany dodatkową kampanią bo to zawsze więcej nowych przygód :) . Chociaż nowe postacie też nie zaszkodzą.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Freshus »

Z tego co mówili na streamie ffg to jest to na ten moment ostatni duży dodatek, ale autorka gry mówiła, że mają jeszcze dużo pomysłów, którymi chcą się podzielić. Nie zdziwiłbym się jakby przerzucili się na: wydanie kampanii + małe pudełko, które zawierałoby figurkę głównego złego, ewentualnie bohater + rola + uzbrojenie, nowy tytuł czy co tam sobie zechcą wrzucić. Kampania 20 zł, skoro 3 figurki z paroma kartami kosztowały 50 to wrzucą tam to co wyżej wymieniłem i krzykną sobie za to 80-100 zł... ludzie i tak kupią. Małym nakładem pracy można jeszcze trochę odciąć kuponów. Chociaż zobaczymy jak długo, bo ewidentnie gra robi im konkurencję dla descenta trójeczki, który jakby nie patrzeć jest tym samym co lotr, więc obstawiłbym, że z tej przyczyny "go powoli uśmiercają", ale, że nie mogli powiedzieć, sorry ludziska, lotra już nie będzie bo jest nasz "płaski terinoth", to wygląda to jak wygląda.
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Barolek »

Jestem po instrukcji dodatku i przeglądaniu kart i myślę, że może to być najlepszy dodatek z tej serii, szczególnie mnie interesują wierzchowce i 4 poziom przedmiotów. Dzisiaj zacząłem od malowania, bo czekam na ekipę do kampanii, te wieże są świetne.
Kilka zdjęć z pracy nad figurkami:
Spoiler:
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: HoLi »

Freshus pisze: 28 sty 2022, 17:48 Z tego co mówili na streamie ffg to jest to na ten moment ostatni duży dodatek, ale autorka gry mówiła, że mają jeszcze dużo pomysłów, którymi chcą się podzielić. Nie zdziwiłbym się jakby przerzucili się na: wydanie kampanii + małe pudełko, które zawierałoby figurkę głównego złego, ewentualnie bohater + rola + uzbrojenie, nowy tytuł czy co tam sobie zechcą wrzucić. Kampania 20 zł, skoro 3 figurki z paroma kartami kosztowały 50 to wrzucą tam to co wyżej wymieniłem i krzykną sobie za to 80-100 zł... ludzie i tak kupią. Małym nakładem pracy można jeszcze trochę odciąć kuponów. Chociaż zobaczymy jak długo, bo ewidentnie gra robi im konkurencję dla descenta trójeczki, który jakby nie patrzeć jest tym samym co lotr, więc obstawiłbym, że z tej przyczyny "go powoli uśmiercają", ale, że nie mogli powiedzieć, sorry ludziska, lotra już nie będzie bo jest nasz "płaski terinoth", to wygląda to jak wygląda.
Prawda. Trochę lipa, że aplikacja to część gry, bo zakładając, że gra w pewnym momencie "umrze", to ciężko nawet o jakieś fanowskie scenariusze czy kampanie. No chyba że znajdą się jacyś zapaleńcy, którzy zrobią coś takiego poza aplikacją albo zostanie udostępniony "edytor" pozwalający na tworzenie własnych wirtualnych scenariuszy/kampanii w aplikacji. Gra ma taką zawartość, że naprawdę dużo by można z niej wycisnąć moim zdaniem.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: _leigam_ »

tak mi teraz przyszlo do glowy, ze udostepnienie edytora map + umieszczanie scenariuszy przez spolecznosc w warsztacie steam moglo by dac grze mega kopa

I mogly by byc duzo ciekawsze fabularnie
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: HoLi »

_leigam_ pisze: 28 sty 2022, 23:03 tak mi teraz przyszlo do glowy, ze udostepnienie edytora map + umieszczanie scenariuszy przez spolecznosc w warsztacie steam moglo by dac grze mega kopa

I mogly by byc duzo ciekawsze fabularnie
Mi to się nasuwa tak teraz gra "Robinson Crusoe" gdzie przecież powstało całe mnóstwo dobrych fanowskich scenariuszy, bo gra dała wspaniałe zaplecze do czegoś takiego. I moim zdaniem "Podróże" też mają takie zaplecze, tylko środki do realizacji czegoś podobnego są powiedzmy że utrudnione na dzień dzisiejszy :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Issity
Posty: 15
Rejestracja: 22 gru 2011, 10:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Issity »

_leigam_ pisze: 28 sty 2022, 23:03 tak mi teraz przyszlo do glowy, ze udostepnienie edytora map + umieszczanie scenariuszy przez spolecznosc w warsztacie steam moglo by dac grze mega kopa

I mogly by byc duzo ciekawsze fabularnie
Jest fanowski edytor - https://boardgamegeek.com/thread/248841 ... -create-yo
O ile kojarzę, autorowi trochę się odechciało dalej go rozwijać, bo niby tylu chętnych żeby robić własne scenariusze, a jak przyszło co do czego, to jednak tych twórców nie widać.
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: HoLi »

Issity pisze: 29 sty 2022, 00:28
_leigam_ pisze: 28 sty 2022, 23:03 tak mi teraz przyszlo do glowy, ze udostepnienie edytora map + umieszczanie scenariuszy przez spolecznosc w warsztacie steam moglo by dac grze mega kopa

I mogly by byc duzo ciekawsze fabularnie
Jest fanowski edytor - https://boardgamegeek.com/thread/248841 ... -create-yo
O ile kojarzę, autorowi trochę się odechciało dalej go rozwijać, bo niby tylu chętnych żeby robić własne scenariusze, a jak przyszło co do czego, to jednak tych twórców nie widać.
Wydaję mi się, że może ten edytor to trochę nie w porę. Powstał jeszcze zanim gra zaczęła "umierać", stąd może brak chętnych do tworzenia czegokolwiek skoro i tak coś oficjalnego było w zanadrzu. Kto wie czy ten edytor nie odżyje (albo i nie) jak oficjalne wsparcie się nie skończy. Czas pokaże :) .

No i to jest fanowski edytor (nic mu nie umniejszając oczywiście), a nie taki "oficjalny" co by na przykład na steamie się pojawił (większy zasięg ?).

Ja na ten moment to się cieszę, że w końcu dostanę "Zarzewię Wojny" do ręki, a co tu dopiero myśleć o jakichś fanowskich scenariuszach :wink: .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Torgu
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2012, 19:30
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Torgu »

Ale przecież istnieją fanowskie scenariusze do np. Posiadłości Szaleństwa 2-edycji, która korzysta z bądź co bądź podobnej aplikacji, więc myślę, że dla chcącego nic trudnego :)
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RaYell »

Dostałem dzisiaj paczkę z grami, których sklep wstrzymywał wysyłkę z uwagi na poślizg Zarzewi Wojny. I chyba nie mam dziś szczęścia do gier od Rebela, bo w jednej grze brakuje mi elementu (wagonika w TTR Play Pink) natomiast w Zarzewiach jest wiekszy problem - 2 figurki są złamane.
Spoiler:
Oczywiście będę reklamował obie rzeczy u Rebela i mam nadzieję, że staną na wysokości zadania i jakoś dostanę zamienniki braków i uszkodzonych elementów.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Te bronie tych jeźdźców chyba podzielą los "słoneczek" z Chaosu w Starym Świecie. Czyli coś co zawsze będzie się łamać, bo za małe połączenie na styku ręka/broń jest.
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Barolek »

RaYell pisze: 31 sty 2022, 13:03 Dostałem dzisiaj paczkę z grami, których sklep wstrzymywał wysyłkę z uwagi na poślizg Zarzewi Wojny. I chyba nie mam dziś szczęścia do gier od Rebela, bo w jednej grze brakuje mi elementu (wagonika w TTR Play Pink) natomiast w Zarzewiach jest wiekszy problem - 2 figurki są złamane.
Spoiler:
Oczywiście będę reklamował obie rzeczy u Rebela i mam nadzieję, że staną na wysokości zadania i jakoś dostanę zamienniki braków i uszkodzonych elementów.
Też miałem jedną figurkę jeźdźcy z tą procą złamaną. Skleiłem kropelką i problemu nie ma, więc czy rzeczywiście warto reklamować? Moim zdaniem to nie wina wydawcy, a po prostu błąd w zaprojektowaniu. No ale kto co lubi.
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Baloosh »

Jest budowany/rozwijany fanowski edytor scenariuszy: https://boardgamegeek.com/thread/248841 ... -create-yo
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: barni132 »

Właśnie skończyłem drugą kampanię Korona żaru, niestety drugą porażka w finale... Ale cóż... Teraz brakowało na milimetry. Grałem Boromirem - Żołnierzem i Elena - Muzykiem, przez większość gry szło dobrze, tylko 2 misje spieszyliśmy, ale to przez złe wybory drogi.


I teraz chciałbym zacząć nową przygodę w kampanii z zarzewia wojny i w końcu dobrać każdej postaci klasę i ekwipunek, jak sam uważam, a nie przypisane. Graliście tak? Macie jakieś rady? Albo sprawdzone sety postaci? 😁
ODPOWIEDZ