KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: AntBehindLeaf »

Ograj te 12 talii które masz, bo jest wielkie prawdopodobieństwo, że przeje Ci się gra znacznie szybciej.

Ja kupiłem ok 55 talii, zagrałem 6 razy i już meh mam na tą grę :?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

Z kolei ja zagrałem ponad 300 i meh nie mam ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

AntBehindLeaf pisze: 31 sty 2022, 12:02 Ograj te 12 talii które masz, bo jest wielkie prawdopodobieństwo, że przeje Ci się gra znacznie szybciej.

Ja kupiłem ok 55 talii, zagrałem 6 razy i już meh mam na tą grę :?
Rozumiem że kupienie aż 55 talii wiązałeś z tym że gra ci bardzo siądzie i wcześniej w nią nie grałeś?
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: AntBehindLeaf »

BOLLO pisze: 31 sty 2022, 12:37
AntBehindLeaf pisze: 31 sty 2022, 12:02 Ograj te 12 talii które masz, bo jest wielkie prawdopodobieństwo, że przeje Ci się gra znacznie szybciej.

Ja kupiłem ok 55 talii, zagrałem 6 razy i już meh mam na tą grę :?
Rozumiem że kupienie aż 55 talii wiązałeś z tym że gra ci bardzo siądzie i wcześniej w nią nie grałeś?
Bollo, dobrze wiesz jaka była cena tych deck'ów. Nie ja, to może moje dzieci :) Kupiłem skrzynie od reDrewno, insert, dwie maty, łańcuchy itp.

To, że teraz mam meh, nie znaczy że za pół roku nie siądę. Nie mniej 6 talii to jest tyle gry, że wystarczy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

AntBehindLeaf pisze: 31 sty 2022, 13:16
BOLLO pisze: 31 sty 2022, 12:37
AntBehindLeaf pisze: 31 sty 2022, 12:02 Ograj te 12 talii które masz, bo jest wielkie prawdopodobieństwo, że przeje Ci się gra znacznie szybciej.

Ja kupiłem ok 55 talii, zagrałem 6 razy i już meh mam na tą grę :?
Rozumiem że kupienie aż 55 talii wiązałeś z tym że gra ci bardzo siądzie i wcześniej w nią nie grałeś?
Bollo, dobrze wiesz jaka była cena tych deck'ów. Nie ja, to może moje dzieci :) Kupiłem skrzynie od reDrewno, insert, dwie maty, łańcuchy itp.

To, że teraz mam meh, nie znaczy że za pół roku nie siądę. Nie mniej 6 talii to jest tyle gry, że wystarczy.
no ja wiem cena była mega i sam kupiłem boxa 12talii chociaż też nie zagrałem jeszcze ani jednej partii. mam podobne podeście co ty z tym że 5 paczek bym się jednak bał brać.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

Ja mam chyba 14 talii z tego co pamiętam i pograłem już kilka partii każdą z 6 które rozpakowałem. Osobiście już mogę powiedzieć, że nie potrzebuje kilkudziesięciu talii. Wręcz planuje oddać te którymi gra mi się najsłabiej zostawiając sobie tylko kilka, które najbardziej mi leżą. Nie wyobrażam sobie po co miał bym trzymać kilkadziesiąt talii. Niedawno grałem partię, która zajęła 2h. Powiedziałem, że nigdy więcej nie zagram tymi taliami. Żadna z nich nie produkowała wiele eteru miała sporo kart kradnących i usuwających eter. Nie było z czego wykuwać kluczy. Gra jest spoko ale lubię grać w nią szybkie partię więc zostawię sobie tylko talię, które spełnia moje oczekiwania.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

seki pisze: 31 sty 2022, 15:49 Ja mam chyba 14 talii z tego co pamiętam i pograłem już kilka partii każdą z 6 które rozpakowałem. Osobiście już mogę powiedzieć, że nie potrzebuje kilkudziesięciu talii. Wręcz planuje oddać te którymi gra mi się najsłabiej zostawiając sobie tylko kilka, które najbardziej mi leżą. Nie wyobrażam sobie po co miał bym trzymać kilkadziesiąt talii. Niedawno grałem partię, która zajęła 2h. Powiedziałem, że nigdy więcej nie zagram tymi taliami. Żadna z nich nie produkowała wiele eteru miała sporo kart kradnących i usuwających eter. Nie było z czego wykuwać kluczy. Gra jest spoko ale lubię grać w nią szybkie partię więc zostawię sobie tylko talię, które spełnia moje oczekiwania.
Tak tylko zapytam - ale wiesz, że każde stworzenie na stole może zbierać aember ;)? Nie wyobrażam sobie partii, która jest w stanie trwać dwie godziny.

Pytam o to bo bardzo często widziałem krytykę, że talie są za wolne w produkcji aemberu, a potem okazywało się, że ktoś nie zrozumiał w 100% zasad Keyforge'a i nie wiedział, że zbierać można każdym swoim stworzeniem. ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: polwac »

Nie mówiąc już, że limit czasowy dla turniejowej partii trwał 35min z tego co pamiętam :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

warlock pisze: 31 sty 2022, 16:03
seki pisze: 31 sty 2022, 15:49 Ja mam chyba 14 talii z tego co pamiętam i pograłem już kilka partii każdą z 6 które rozpakowałem. Osobiście już mogę powiedzieć, że nie potrzebuje kilkudziesięciu talii. Wręcz planuje oddać te którymi gra mi się najsłabiej zostawiając sobie tylko kilka, które najbardziej mi leżą. Nie wyobrażam sobie po co miał bym trzymać kilkadziesiąt talii. Niedawno grałem partię, która zajęła 2h. Powiedziałem, że nigdy więcej nie zagram tymi taliami. Żadna z nich nie produkowała wiele eteru miała sporo kart kradnących i usuwających eter. Nie było z czego wykuwać kluczy. Gra jest spoko ale lubię grać w nią szybkie partię więc zostawię sobie tylko talię, które spełnia moje oczekiwania.
Tak tylko zapytam - ale wiesz, że każde stworzenie na stole może zbierać aember ;)? Nie wyobrażam sobie partii, która jest w stanie trwać dwie godziny.

Pytam o to bo bardzo często widziałem krytykę, że talie są za wolne w produkcji aemberu, a potem okazywało się, że ktoś nie zrozumiał w 100% zasad Keyforge'a i nie wiedział, że zbierać można każdym swoim stworzeniem. ;)
Oczywiście, że wiem. Ale jak spotkają się 2 talie nastawione na dużą siłę rażenia i odrzucanie emberu to stworzenia na stole leżą bardzo krótko. Jasne, można na siłę zbierać ember ale za chwilę zostaniemy bez stworzeń a rywal z dużą przewagą i pozamiatane. Większość talii ma ember otrzymywany też w bonusie przy zagraniu kart i siłą rzeczy jest on produkowany. Tu miałem do czynienia praktycznie z brakiem takich kart. Moje partie w Kegforge trwały od 15 minut do tych nieszczęsnych 120 min.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

Jesteś w stanie podrzucić fotkę listy kart w tym decku (oczywiście z zamazanym/zasłoniętym QR kodem)? Albo chociaż nazwę tej talii (jeśli ją rejestrowałeś)? Łatwiej mi będzie odnieść się do tego co mówisz ;).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

warlock pisze: 31 sty 2022, 16:43 Jesteś w stanie podrzucić fotkę listy kart w tym decku (oczywiście z zamazanym/zasłoniętym QR kodem)? Albo chociaż nazwę tej talii (jeśli ją rejestrowałeś)? Łatwiej mi będzie odnieść się do tego co mówisz ;).
Rebeka „Bezkres”, Wyznawczyni PGR-u

Talii rywala niestety nie pamiętam.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

OK, dzięki ;). Ta talia ma masę przejęcia aemberu, więc na pewno partie z nią będą dłuższe - ale pozostaje jeszcze pytanie: czy pamiętacie o zasadzie, że jeśli aember leży na stworzeniu, a to stworzenie opuszcza grę, to ten aember trafia do puli rywala ;)? Oczywiście taki Praefectus Ludo jak zawsze może tu sporo namieszać i to powinna być pierwsza karta, w jaką celuje Ci przeciwnik ;).

Ale wiadomo - w grze losowych talii faktycznie może dość do zderzenia skrajności i partii, w której aember płynie dość wolno ;).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

warlock pisze: 31 sty 2022, 16:59 OK, dzięki ;). Ta talia ma masę przejęcia aemberu, więc na pewno partie z nią będą dłuższe - ale pozostaje jeszcze pytanie: czy pamiętacie o zasadzie, że jeśli aember leży na stworzeniu, a to stworzenie opuszcza grę, to ten aember trafia do puli rywala ;)? Oczywiście taki Praefectus Ludo jak zawsze może tu sporo namieszać i to powinna być pierwsza karta, w jaką celuje Ci przeciwnik ;).

Ale wiadomo - w grze losowych talii faktycznie może dość do zderzenia skrajności i partii, w której aember płynie dość wolno ;).
Potwierdzam. Oczywiście gramy prawidłowo. Przejęcie idzie na moje stworzenie a po jego usunięciu z gry ember wraca do puli rywala. Natomiast przy kradzieży ember idzie od razu do mojej puli. Właściwie mój wpis nie miał być o poprawności grania tylko o tym, że część talii może komuś nie leżeć, tak jak mi nie podoba się Rebeka. Tak naprawdę do casualowego grania uważam, że spokojnie wystarczy ich kilka by zachować różnorodność kombinacji. Tak po prawdzie do turniejowego grania wystarczy nawet tylko 1 talia z sasem mieszczącym się w danym limicie turnieju. To taki głos rozsądku by nie rzucać się od razu do kupna kilkudziesięciu talii. Gra jest tym lepsza, im lepiej znamy i potrafimy wykorzystać własną talię. Tu mniej talii w kolekcji daje większą szansę na większą sprawność w grze nimi.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: birdm »

Zauważyłem dzisiaj coś niepokojącego. Grałem do tej pory taliami Zewu, a otworzyłem z ciekawości Zderzenie Światów. Po 1 pudełko jest nieznacznie inne(pomijając kolor i grafikę), po 2 karty wyraźnie różnią się od tych z Zewu. Są mniej "śliskie" nieco bardziej matowe, kolory i wykonanie jest podobne, ale faktura jest wyraźnie inna. Czy też zauważyliście takie różnice?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

Byly różne drukarnie dla kazdego setu.
Pierwszy set niezniszczalny mimo grania bez koszulek. W którymś z kolejnych po 2 rozgrywkach czarna farba schodziła z grzbietów.(efekt ścierania nabrzegach kart)
Na pudelku powinno być napisane np Made in Germany, Made in China
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: birdm »

Markus pisze: 31 sty 2022, 20:45 Byly różne drukarnie dla kazdego setu.
Pierwszy set niezniszczalny mimo grania bez koszulek. W którymś z kolejnych po 2 rozgrywkach czarna farba schodziła z grzbietów.(efekt ścierania nabrzegach kart)
Na pudelku powinno być napisane np Made in Germany, Made in China
Dzięki za info, jest dokładnie jak piszesz. Zew wyprodukowano w Niemczech, Zderzenie w Chinach - przynajmniej tak mówią pudełka. Swoją drogą dobrze że nie ma napisu zdjełane w CCCP :) Skoro to normalne to kamień z serca, bo myślałem przez chwilę, że na jakiś scam się naciąłem.
Edit:
A w sumie to szkoda, że całość nie jest robiona w Niemcach - jakościowo dużo bardziej mi się podoba ta wersja. A wie ktoś może jak jest z mutacją i przypływem??
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szymuss »

warlock pisze: 31 sty 2022, 16:43 Jesteś w stanie podrzucić fotkę listy kart w tym decku (oczywiście z zamazanym/zasłoniętym QR kodem)? Albo chociaż nazwę tej talii (jeśli ją rejestrowałeś)? Łatwiej mi będzie odnieść się do tego co mówisz ;).
Czemu tak ważne jest zakrywanie kodu? Przecież jak ktoś wprowadzi talie do programu tego na necie ,to chyba nie można 2 raz jej wprowadzić... To jakieś mega ważne? :D A nawet jakby wprowadził ktoś talie to co się stanie?: D Przyjda Panowie z ffg do domu i ją wezmą? bo nie bardzo kumam:) ( tak dopiero zaczynam przygode z KF) pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: sliff »

szymuss pisze: 02 lut 2022, 01:11
warlock pisze: 31 sty 2022, 16:43 Jesteś w stanie podrzucić fotkę listy kart w tym decku (oczywiście z zamazanym/zasłoniętym QR kodem)? Albo chociaż nazwę tej talii (jeśli ją rejestrowałeś)? Łatwiej mi będzie odnieść się do tego co mówisz ;).
Czemu tak ważne jest zakrywanie kodu? Przecież jak ktoś wprowadzi talie do programu tego na necie ,to chyba nie można 2 raz jej wprowadzić... To jakieś mega ważne? :D A nawet jakby wprowadził ktoś talie to co się stanie?: D Przyjda Panowie z ffg do domu i ją wezmą? bo nie bardzo kumam:) ( tak dopiero zaczynam przygode z KF) pozdrawiam:)
W qr kodzie masz ten kod talii do wpisania w aplikacji więc jak już zakrywać oba. Tylko pierwsza osoba która doda talie dostanie ember (który kiedy gra jest praktycznie martwa i tak jest beznaczenia).
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szymuss »

sliff pisze: 02 lut 2022, 01:55
szymuss pisze: 02 lut 2022, 01:11
warlock pisze: 31 sty 2022, 16:43 Jesteś w stanie podrzucić fotkę listy kart w tym decku (oczywiście z zamazanym/zasłoniętym QR kodem)? Albo chociaż nazwę tej talii (jeśli ją rejestrowałeś)? Łatwiej mi będzie odnieść się do tego co mówisz ;).
Czemu tak ważne jest zakrywanie kodu? Przecież jak ktoś wprowadzi talie do programu tego na necie ,to chyba nie można 2 raz jej wprowadzić... To jakieś mega ważne? :D A nawet jakby wprowadził ktoś talie to co się stanie?: D Przyjda Panowie z ffg do domu i ją wezmą? bo nie bardzo kumam:) ( tak dopiero zaczynam przygode z KF) pozdrawiam:)
W qr kodzie masz ten kod talii do wpisania w aplikacji więc jak już zakrywać oba. Tylko pierwsza osoba która doda talie dostanie ember (który kiedy gra jest praktycznie martwa i tak jest beznaczenia).
Rozumiem. Skąd na oficjalniej stronie są statystyki talii ile wygranych ile przegranych? To stare statystyki turniejowe czy jak?:) Rozumiem ,że póki co wersja digital jest w wersji Beta tak jak jest napisane na stronie? Czyli nie można oficjalnie póki co grać w internecie :) poza tą inna ,, nieoficjalną'' stroną? Pozdrwiam:)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: tomb »

Przepraszam, jeśli było, ale:
- gdzie znajdę najbardziej kompletny plik z zasadami - po polsku, ewent. po angielsku?
- czy warianty solo, opublikowane przez FFG jako print&play, zostały udostępnione w języku polskim?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: birdm »

tomb pisze: 14 lut 2022, 12:20 Przepraszam, jeśli było, ale:
- gdzie znajdę najbardziej kompletny plik z zasadami - po polsku, ewent. po angielsku?
Instrukcja pl (chyba najbardziej aktualna):
https://www.wydawnictworebel.pl/reposit ... ge-1.4.pdf
Do wariantu solo chyba nie ma materiałów w języku polskim - niech ktoś poprawi, jeśli się mylę.
Poniżej wrzucam jeszcze link do strony FFG z materiałami:
https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... /keyforge/
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

Czy jest teraz jeszcze jakiś kod rabatowy na Rebelowskie KeyForge?
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: birdm »

BOLLO pisze: 14 lut 2022, 13:32 Rebelowskie KeyForge?
Nie wiem, co masz na myśli, ale generalnie teraz KF jest na wielu wyprzedażach. Można wyrwać talie nawet po 6 zeta, a Rebel ma po niecałe 10zł. Nie będę spamował linkami, jak coś to pisz PW, albo szukaj na i-szop.pl
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

Ghost Galaxy kupiło Keyforge'a od Asmodee - https://boardgamegeek.com/blogpost/1335 ... ge-asmodee
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: sirafin »

A tu jest trochę o kartach z następnego cyklu.

https://keyforging.com/token-creatures/ ... CyfpxQEFQg
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ