Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Vijas pisze: 15 gru 2021, 11:59Czy grupowanie jednostek w regimenty nie spłyca trochę możliwości manewru jak w przypadku skirmishy?
Spłyca, oczywiście, że spłyca. Jeśli w rundzie masz 7 aktywacji zamiast np 30 to liczba opcji i kombinacji jest siłą rzeczy mniejsza.

Nie zdarza mi się po turze przeciwnika powiedzieć "ale mnie zaskoczyłeś, tym jak to rozegrałeś, w życiu bym czegoś takiego nie wymyślił" co mi sie zdarza nagminnie np w Warmachine, bo po prostu w Asoiaf w zasadzie wszystkie opcje twoje i przeciwnika są widoczne na pierwszy rzut oka. Gracz ma w swojej turze ze 2-3 sensowne ruchy i zrobi któryś z nich. Tyle. Dla porównania w Warmachine turę mozna rozegrać na tysiąc sposobów o różnych stopniach optymalności i tylko gracz ograny i utalentowany zobaczy te najlepsze (a i tak pewnie zrobi jakieś mikro-błędy w pozycjonowaniu).

Asoiaf to lajtowy bitewniak, bardzo streamline'owany i jest to i zaletą i wadą.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Jest jakaś informacja na temat dodruku Stark vs Lannister PL?
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Dejw87 »

Miał być dodruk w tym roku ale mają obsuwę na styczeń-luty.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: playerator »

Dejw87 pisze: 15 gru 2021, 20:31 Miał być dodruk w tym roku ale mają obsuwę na styczeń-luty.
Upewnię się - karty będą takie same jak w pierwszym druku?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Dejw87 »

Nie, mają być już aktualne z zasadami 2021.
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Kupiłem oddział Oskórowanych(Bolton Flayed Men) i karta jednostki różnie się od tej, która jest w aplikacji War Council. Ta z War Council kosztuje 8pkt zaś moja kosztuje 9pkt i ma trochę inne umiejętności. Żeby było ciekawiej w internecie znalazłem tylko wersje za 10 i 8 pkt, zero info na temat jednostki za 9pkt. Która wersja jest prawidłowa?

Karta PL:

Obrazek

Obrazek
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Aktualne karty mają oznaczenie "2021" w rogu. W War Council (jeśli masz update do wersji 2021) i na ASOIAF-Stats powinieneś mieć obowiązujące wersje.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Dzięki. Jest gdzieś dostępny 'change log' albo 'patch notes' z informacjami o wszystkich zmianach?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

gotji pisze: 05 sty 2022, 10:46 Dzięki. Jest gdzieś dostępny 'change log' albo 'patch notes' z informacjami o wszystkich zmianach?
Nie kojarzę, aby ktoś coś takiego robił. Może na grupie fejbukowej.
Ale możesz się wstrzymać, w drugiej połowie stycznia ma pojawić się kolejny patch lekko balansujący grę :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Robię własną kartę do jednostki: 'Blackguards'. Ktoś może ma dobry pomysł jak przetłumaczyć to na PL? Na razie najlepsze co mam to 'Szubrawcy'. Ktoś ma może lepszy pomysł na klimatyczną nazwę?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Szewa pisze: 05 sty 2022, 12:11 Ale możesz się wstrzymać, w drugiej połowie stycznia ma pojawić się kolejny patch lekko balansujący grę :)
Wiadomo co z tym updatem? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o tym, oficjalna strona CMON w ogóle nie zapowiada, żeby coś takiego miało się wydarzyć.

Na pewno by się przydał, dwaj koledzy Targaryenowie nie mogą się doczekać żeby w końcu zdjąć smoki z półki ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: pawianlsm »

https://fb.watch/aTmO3tylOv/

Podobno jeszcze dwa tygodnie. Zapowiedziane zmiany:
- dowódca punktuje za 1
- jak nie masz gdzie położyć NCU to go nie możesz aktywować
- w zwarciu możesz wykonać tylko atak bądź odwrót
- mają być drobne zmiany w kartach taktyki 😶
- Watch Captain z Nocnej Straży będzie mógł zrobić manewr lub atak wręcz
- drobne zmiany w niektórych jednostkach

⚔️
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Cyel pisze: 31 sty 2022, 09:38
Szewa pisze: 05 sty 2022, 12:11 Ale możesz się wstrzymać, w drugiej połowie stycznia ma pojawić się kolejny patch lekko balansujący grę :)
Wiadomo co z tym updatem? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o tym, oficjalna strona CMON w ogóle nie zapowiada, żeby coś takiego miało się wydarzyć.

Na pewno by się przydał, dwaj koledzy Targaryenowie nie mogą się doczekać żeby w końcu zdjąć smoki z półki ;)
Na ostatnim live zapowiedzieli, ze update pojawi się do dwóch tygodni (czyli tak do 14 lutego). Patch jest gotowy, czekają aż graficy dokończą zmiany na kartach i następnie wrzucą to do apki.
Tak jak pawianlsm napisał, jest parę zmian znanych.
Na chwilę obecną jedno jest pewne, to, że dowódca nie będzie dodatkowo punktował sprawi, że skończy się kampienie dowódcą na objective i dzięki temu agresywni dowódcy będą częściej brani <3

p.s Smoki dostały lekkiego nerfa, ale na tyle niewielkiego, że moim zdaniem będzie można je brać do gry czy grać przeciwko nim :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Dzięki :)

Z tymi smokami to właśnie o to chodziło, obaj moi znajomi Targowie było zniesmaczeni tym jak te modele grają w całkowicie inną grę niż wszystkie inne oddziały i obchodzą wszystkie zasady i smoki poszły na półkę. A szkoda.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Cyel pisze: 31 sty 2022, 10:29 Dzięki :)

Z tymi smokami to właśnie o to chodziło, obaj moi znajomi Targowie było zniesmaczeni tym jak te modele grają w całkowicie inną grę niż wszystkie inne oddziały i obchodzą wszystkie zasady i smoki poszły na półkę. A szkoda.
Wiesz, one wciąż będą grały trochę inaczej, bo zmiany są w ilości zadawanych obrażeń :)


Obrazek

Obecnie będzie ilość rzędów + d3 zamiast stałych 3+d3.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Zawsze coś, po prostu problem był z tym że smoki robiły co chciały i ot tak sobie anihilowały oddział za oddziałem co zrobiło się nudne i dla grających smokami i grających przeciwko nim praktycznie od razu ;). Teraz na pewno warto będzie znów spróbować.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Może komuś się przyda.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Gothik »

Jako człowiek odpowiadający za tłumaczenie polskiej edycji A Song of Ice & Fire - Figurkowej Gry Bitewnej mówię: dobra robota! Mam tylko jedno pytanie - czemu zdecydowałeś się przetłumaczyć słowo "Blackguards" na "Szubrawców"? Nie przypominam sobie, aby w polskich przekładach Martina tak to było tłumaczone...

Aha, i jakbyś chciał grać z tą kartą na turniejach, to oficjalne, tłumaczenie skilla "Horrific Visage" brzmi tak:

PRZERAŻAJĄCY WYGLĄD
Za każdym razem, gdy przeciwnik Atakuje tę jednostkę Wręcz, przed rozpatrzeniem Ataku musi wykonać Test Paniki z modyfikatorem -1 za każdy szereg, jaki pozostał tej jednostce.

Wiem, brzmi niemal identycznie, ale ludzie na turniejach dostają często piany o najmniejsze drobiazgi, lepiej sobie tego oszczędzić :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

Gothik pisze: 31 sty 2022, 18:14 Jako człowiek odpowiadający za tłumaczenie polskiej edycji A Song of Ice & Fire - Figurkowej Gry Bitewnej mówię: dobra robota! Mam tylko jedno pytanie - czemu zdecydowałeś się przetłumaczyć słowo "Blackguards" na "Szubrawców"? Nie przypominam sobie, aby w polskich przekładach Martina tak to było tłumaczone...
A jak inaczej powinien tłumaczyć? To najbardziej bezpośrednie tłumaczenie i pasuje do klimatu jednostki.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Gothik pisze: 31 sty 2022, 18:14 Jako człowiek odpowiadający za tłumaczenie polskiej edycji A Song of Ice & Fire - Figurkowej Gry Bitewnej mówię: dobra robota! Mam tylko jedno pytanie - czemu zdecydowałeś się przetłumaczyć słowo "Blackguards" na "Szubrawców"? Nie przypominam sobie, aby w polskich przekładach Martina tak to było tłumaczone...

Aha, i jakbyś chciał grać z tą kartą na turniejach, to oficjalne, tłumaczenie skilla "Horrific Visage" brzmi tak:

PRZERAŻAJĄCY WYGLĄD
Za każdym razem, gdy przeciwnik Atakuje tę jednostkę Wręcz, przed rozpatrzeniem Ataku musi wykonać Test Paniki z modyfikatorem -1 za każdy szereg, jaki pozostał tej jednostce.

Wiem, brzmi niemal identycznie, ale ludzie na turniejach dostają często piany o najmniejsze drobiazgi, lepiej sobie tego oszczędzić :)
Dzięki za poprawki. Faktycznie opis wygląda teraz spójniej z resztą kart. Co do nazwy to nie mam pojęcia jak ta jednostka zostoła(i czy w ogóle została) przetłumaczona w książce. 'Blackguards' ma kilka tłumaczeń i 'Szubrawcy' wydali mi się najbardziej adekwatni. Jak ktoś ma lepszy pomysł to jestem otwarty na propozycję. Tak wygląda poprawiony front:

Obrazek

Popełniłem też tłumaczenie do dodatku z tego samego pudełka: 'Bolton Flayer'. 'Flayer' w tym znaczeniu oznacza osobę obdzierającą ze skóry i jedyne co znalazłem w naszej ojczystej mowie to 'Skórowacz'. Czuję się jakbym tłumaczył na Polski słowa związane software-em i hardware-em komputerowym :roll:


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Gothik »

"Skórowacz" brzmi nienaturalnie i dziwnie, poszedłbym raczej w "Obdzieracza" (od razu wiadomo, o co chodzi) lub "Oprawcę". Co do skilla SPREAD FEAR, to oficjalne tłumaczenie jest takie:

ROZKAZ: ZASIEJ STRACH

Kiedy wroga jednostka związana walką z tą jednostką nie zda Testu Paniki:

Wybierz 1 inną wrogą jednostkę w Dalekim Zasięgu od jednostki Obdzieracza. Musi ona wykonać 1 Test Paniki z modyfikatorem – 1 do rzutu za każdy szereg, jaki pozostał jednostce Obdzieracza. W przypadku porażki otrzymuje ona +1 Ranę.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Jools »

Sformułowanie "tej jednostce" jest niestety tragiczne w interpretacji
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

W Warmachine "this model" zawsze odnosi się do modelu, którego kartę właśnie czytamy. Jest to moim zdaniem super i bardzo jednoznaczne nie pozostawiające pola do szalonych interpretacji i kłótni o zasady jakie pamiętam z gier GW.
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gotji »

Jeszcze raz dziękuję za poprawki. Masz może jakiś dokument z podpowiedziami? Chodzi mi głównie o opisy zdolności i ich trigger-ów. Dostałem dzisiaj paczkę Neutral Heros 1 PL i widzę, że karty są nieaktualne.

Poprawiona wersja:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Gothik »

Mam takie dokument do sprawdzania, czy wording wszystkich skilli na kartach jest zawsze taki sam, ale z oczywistych względów nie mogę Ci go udostepnić :( Ale wpadam na to forum co jakiś czas, zawsze chętnie coś podpowiem w miarę mozliwości :)
ODPOWIEDZ