Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: trance-atlantic »

Sam myślałem, czy nie podmienić sobie wszystkich na szesnastki, ale wtedy zajmowałyby za dużo miejsca na planszy. Czternastki są optymalne, tylko gdzie je dostać? W grach się pojawiają (ZB, Las Vegas, Troyes etc.), ale na sztuki to już nie do dorwania a może po prostu ich dystrybucja się nie opłaca.

Tymczasem wszystkich nieprzekonanych do tego tytułu zapraszam do obejrzenia rozgrywki solo. :)

Troyes et Le Roy
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: SoloGram »

jrz8888 pisze: 19 sty 2021, 11:52 Grał ktokolwiek w formie solo?
Jakie wrażenia?
Gram bardzo często, tutaj przykładowe starcie z Le Royem... i jak widać losowość + "mistrzostwo" w rzucaniu kośćmi może znacznie popsuć plany na pozostanie z głową na karku :) Niemniej jednak sama gra jest świetna, choć oczywiście nie dla tych, którzy muszą mieć 100% kontroli nad losowością. I choć gra daje nam zazwyczaj możliwość wybronienia się, to jednak często wymyka się to spod kontroli i pozostaje już tylko pogodzić się z tym okrutnym losem :)
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Curiosity »

Posty dotyczące zasad przeniosłem tutaj: Troyes - pytania i wątpliwości
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Michito »

Dawno nikt tu nie zaglądał :)
Nawiązując trochę do dyskusji toczącej się w wątku dot. planów wydawniczych Rebela na 2022 rok, zagadnąłem na BGG Panią z Pearl Games czy są szanse na polską edycję. Odpowiedziała tak:
Good-morning Paul,

I'm sorry but no Polish distributor showed interest this year...
On the other hand, there will be an EN-FR version which will be sold in the EU (for example in France and Denmark)... maybe you can buy one online in one of these countries?
TLDR: Nie ma perspektyw na nowe polskie wydanie Troyes i dodatku, trzeba będzie liczyć na to, że polskie sklepy ściągną edycję angielską.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: dwaduzepe »

Michito pisze: 01 lut 2022, 12:42 Dawno nikt tu nie zaglądał :)
Nawiązując trochę do dyskusji toczącej się w wątku dot. planów wydawniczych Rebela na 2022 rok, zagadnąłem na BGG Panią z Pearl Games czy są szanse na polską edycję. Odpowiedziała tak:
Good-morning Paul,

I'm sorry but no Polish distributor showed interest this year...
On the other hand, there will be an EN-FR version which will be sold in the EU (for example in France and Denmark)... maybe you can buy one online in one of these countries?
TLDR: Nie ma perspektyw na nowe polskie wydanie Troyes i dodatku, trzeba będzie liczyć na to, że polskie sklepy ściągną edycję angielską.
W sumie ciezko sie dziwic jak koncowka polskiego nakladu byla za jakies grosze wyprzedawana, musialo sie to nie sprzedac zbyt dobrze.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: bly73 »

dwaduzepe pisze: 01 lut 2022, 12:45 W sumie ciezko sie dziwic jak koncowka polskiego nakladu byla za jakies grosze wyprzedawana, musialo sie to nie sprzedac zbyt dobrze.
Ale kiedy te wyprzedaże i za ile? Ja kupowałem w lutym 2018 swoją kopię w Planszostrefie za 150 (dzisiaj sprawdzałem) i pamiętam, że w mało którym sklepie jeszcze ten tytuł był.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2022, 14:51 przez bly73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Losiek »

13 grudnia 2018 r w muve.pl kupiłem za 78 zł. Ale w czarny piątek było taniej, chyba za 50 zł.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: dwaduzepe »

bly73 pisze: 01 lut 2022, 14:36
dwaduzepe pisze: 01 lut 2022, 12:45 W sumie ciezko sie dziwic jak koncowka polskiego nakladu byla za jakies grosze wyprzedawana, musialo sie to nie sprzedac zbyt dobrze.
Ale kiedy te wyprzedaże i za ile? Ja kupowałem w lutym 2018 swoją kopię w Planszostrefie za 150 (dzisiaj sprawdzałem) i pamiętam, że w mało którym sklepie jeszcze ten tytuł był.
tak jak kolega wyzej napisal - po 50-60 zl byla wyprzedawana
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Michito »

W hobby jestem od połowy 2019 i nawet nie wiem o czym piszecie :( Widziałem już tylko oferty januszowe i angielską edycję. Biorąc pod uwagę napływ do hobby nowych osób jakiś potencjał sprzedażowy jest. Z drugiej strony Troyes to nie Abyss czy Pięć Klanów jeżeli chodzi o "hype".
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: XLR8 »

Michito pisze: 01 lut 2022, 15:53 W hobby jestem od połowy 2019 i nawet nie wiem o czym piszecie :( Widziałem już tylko oferty januszowe i angielską edycję. Biorąc pod uwagę napływ do hobby nowych osób jakiś potencjał sprzedażowy jest. Z drugiej strony Troyes to nie Abyss czy Pięć Klanów jeżeli chodzi o "hype".
Nie tyle hype co kategorie mięsiste euro vs gry rodzinne
Awatar użytkownika
Wazanaczole
Posty: 71
Rejestracja: 17 lut 2020, 14:01
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Wazanaczole »

Michito pisze: 01 lut 2022, 15:53 W hobby jestem od połowy 2019 i nawet nie wiem o czym piszecie :( Widziałem już tylko oferty januszowe i angielską edycję. Biorąc pod uwagę napływ do hobby nowych osób jakiś potencjał sprzedażowy jest. Z drugiej strony Troyes to nie Abyss czy Pięć Klanów jeżeli chodzi o "hype".
90% laików planszówkowych prawdopodobnie podda się w połowie górskiej trasy Troyes, jaką jest nauka gry, i zapewne już nigdy nie dostrzeże tego widoku optymalizacyjnych możliwości, który się z niej rozpościera. czasem migną gdzieś oferty używek w okolicach 160zł, nie wiem czy tu na forum niedawno ktoś nie wystawiał za 120-150 (może mylę). ceny raczej znośne, biorąc pod uwagę fakt, że za swój sklepowy egzemplarz w 19 roku dałem 145. natomiast angielska wersja nie jest taka zła, jak ją malują - tylko instrukcja (z 8 stron?) i opis kart ma tekst, a wersja PL jest przecież w pdfie
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: DarkSide »

Dodam, że przez 6 lat trzeba było sobie "jakoś" radzić bez polskiej edycji i ludzie w Polsce dawali radę grać w wydania angielskie czy niemieckie :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: rastula »

DarkSide pisze: 01 lut 2022, 21:00 Dodam, że przez 6 lat trzeba było sobie "jakoś" radzić bez polskiej edycji i ludzie w Polsce dawali radę grać w wydania angielskie czy niemieckie :wink:
i tak robią do dziś... szczególnie, że polski dodatek nie był nawet planowany...
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Otorek »

Dokładnie, podstawkę mam eng/fra, a dodatek francuski ;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Banan2 »

Do części dodatku (jest modułowy) nie trzeba nawet samego dodatku :) . Wystarczą 4 fioletowe kostki K6 ...
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: XLR8 »

Banan2 pisze: 02 lut 2022, 13:13 Do części dodatku (jest modułowy) nie trzeba nawet samego dodatku :) . Wystarczą 4 fioletowe kostki K6 ...
Pozdrawiam
Kafelki murów też sobie bez problemu wydrukowałem.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: ENDryu »

ja mam podstawke i dodatek w języku francuskim i daję radę (francuskiego nie snam nic poza sakreble :mrgreen: )
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: bly73 »

Na siłę to można i chińską edycją zagrać. I to niejednej gry. Tylko po co wtedy polskie wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Seykan »

bly73 pisze: 03 lut 2022, 01:26 Na siłę to można i chińską edycją zagrać. I to niejednej gry. Tylko po co wtedy polskie wydawnictwa.
Nie miałbym żadnego problemu z graniem w Troyes w wersji chińskiej ;) Oprócz instrukcji oczywiście, którą mógłbym ogarnąć po angielsku, a jakby angielskiego nie było - to przydałoby się polskie wydawnictwo.

Sam się czasami zastanawiam jaki jest sens pełnej lokalizacji gier, które są tak bardzo niezależne językowo. Np. w Eclipse wydanie PL to po prostu instrukcja, tak jak w grach Lacerdy od Hobbitów - wg mnie styka. Ale to jestem ja, na pewno nie wszyscy byliby zadowoleni gdyby karta Kowal nazywała się np. Blacksmith albo 铁匠 :D
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Muleq »

Troyes to jedna z moich ulubionych gier, w którą kompletnie nie umiem grać :wink: . Ogromnie podoba mi ilość kombinacji jakie można stworzyć, które zwykle dostrzegam po tym gdy ktoś już je zagra :wink: . Najwyraźniej mój umysł nie ogrania tego stopnia abstrakcji :wink: . Dla osób, które lubią mnożyć, dzielić i dodawać gra jest absolutnym must have. No i zgadzam się, że znajomość języka nie ma tu żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: rastula »

Muleq pisze: 03 lut 2022, 11:20 Troyes to jedna z moich ulubionych gier, w którą kompletnie nie umiem grać :wink: . Ogromnie podoba mi ilość kombinacji jakie można stworzyć, które zwykle dostrzegam po tym gdy ktoś już je zagra :wink: . Najwyraźniej mój umysł nie ogrania tego stopnia abstrakcji :wink: . Dla osób, które lubią mnożyć, dzielić i dodawać gra jest absolutnym must have. No i zgadzam się, że znajomość języka nie ma tu żadnego znaczenia.
mieszanie języków trochę utrudnia szukania opisu kart - bo np. spis alfabetyczny w każdym języku jest inny .
Ikonografia jest tam czasem mało intuicyjna więc to jest potrzebne - rozwiązaniem byłaby numeracja kart , której chyba nie ma...


Ogólnie to jest ciekawy temat czy olbrzymiego wzrostu cen te lokalizacje w nakładach po 500 czy 1500 egzemplarzy mają sens ekonomiczny ( bo oczywiście duma narodowa czy sprzedaż noobom rozumiem) - osobiście wolałbym wykup części nakładu angielskiego + ew. instrukcja PL ( nawet PDF)... no ale wiadomo, że to się nie wydarzy.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Markus »

(Sarkazm on)
Gracze którzy przegapili Troyes na wyprzedaży (55pln) lub kupili póżniej za pełną cenę niech się poczują jak gracze ktorzy przegapili jakiegoś KS i muszą potem płacić jak za zboże.
(Sarkazm off)

Wybaczcie ale nie moglem się powstrzymać.
Przy żadnym KS nie bylo tyle jęków o przegapienie dobrej oferty jak o tym Troyes ktore zalegalo na półkach.

Zdecydujcie się czy lubicie dużo płacić?

Ja swoją wersję kupiłem w normalnej cenie na premierę polskiej edycji. Nie żałuję ani zlotówki jaką wydałem.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: AntBehindLeaf »

Markus pisze: 03 lut 2022, 16:51 (Sarkazm on)
Gracze którzy przegapili Troyes na wyprzedaży (55pln) lub kupili póżniej za pełną cenę niech się poczują jak gracze ktorzy przegapili jakiegoś KS i muszą potem płacić jak za zboże.
(Sarkazm off)

Wybaczcie ale nie moglem się powstrzymać.
Przy żadnym KS nie bylo tyle jęków o przegapienie dobrej oferty jak o tym Troyes ktore zalegalo na półkach.

Zdecydujcie się czy lubicie dużo płacić?

Ja swoją wersję kupiłem w normalnej cenie na premierę polskiej edycji. Nie żałuję ani zlotówki jaką wydałem.
Ale wiesz, że niektórzy weszli w hobby jak Troyes już było niedostępne?
Swoją drogą nie ma sensu tego dodrukowywać bo SCD na Rebelu byłaby 299 pln :lol:
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 138 times
Been thanked: 28 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: ENDryu »

bly73 pisze: 03 lut 2022, 01:26 Na siłę to można i chińską edycją zagrać. I to niejednej gry. Tylko po co wtedy polskie wydawnictwa.
ja swój francuski egzemplarz kupiłem w Holandii w 2015 roku, kiedy polskiej edycji nie było na żadnych horyzoncie
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Troyes (Sébastien Dujardin, Xavier Georges, Alain Orban)

Post autor: Markus »

AntBehindLeaf pisze: 03 lut 2022, 17:10
Markus pisze: 03 lut 2022, 16:51 (Sarkazm on)
Gracze którzy przegapili Troyes na wyprzedaży (55pln) lub kupili póżniej za pełną cenę niech się poczują jak gracze ktorzy przegapili jakiegoś KS i muszą potem płacić jak za zboże.
(Sarkazm off)

Wybaczcie ale nie moglem się powstrzymać.
Przy żadnym KS nie bylo tyle jęków o przegapienie dobrej oferty jak o tym Troyes ktore zalegalo na półkach.

Zdecydujcie się czy lubicie dużo płacić?

Ja swoją wersję kupiłem w normalnej cenie na premierę polskiej edycji. Nie żałuję ani zlotówki jaką wydałem.
Ale wiesz, że niektórzy weszli w hobby jak Troyes już było niedostępne?
Swoją drogą nie ma sensu tego dodrukowywać bo SCD na Rebelu byłaby 299 pln :lol:
I o to mi chodzilo w temacie KS.
Jest to zło bo albo masz szansę na grę tu i teraz albo już nigdy. I taka sytuacja jest teraz z Troyes po 55
ODPOWIEDZ