Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: anonim »

Chcę zakoszulkować duże karty w Bloodborne gra planszowa i nie wiem jakimi koszulkami to zrobić by zmieściły się do tej plastikowej wypraski, wymiary koszulki powinny być 66x91 ale to co jest napisane na opakowaniach nie zawsze zgadza się z rzeczywistością a wystarczy pół milimetra więcej by koszulka się nie zmieściła w przegrodę. Podobne pytanie dotyczy tych największych kart. Czy Sloyca 70x120mm będzie pasowała?
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: inzkulozik »

Czy ktoś miał styczność ze Sloyca Mini European 44x68, czy one są bardziej fit czy "szmatki"?
I ewentualnie czy są mniejsze/większe w porównaniu do Rebelowych tego rozmiaru?
jjftw12
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 09:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: jjftw12 »

inzkulozik pisze: 01 lut 2022, 23:38 Czy ktoś miał styczność ze Sloyca Mini European 44x68, czy one są bardziej fit czy "szmatki"?
I ewentualnie czy są mniejsze/większe w porównaniu do Rebelowych tego rozmiaru?
Korzystam ze Sloyca Mini Europan i na karty z Twilight Imperium Wchodzą na ścisk, natomiast na karty z Descenta 2 ed już luzem, ale wciąż są dopasowane.

Szmatkami bym ich nie nazywał, ale kiedy korzystam ze Sloyca Premium mam poczucie, kiedy trzymam karty, że są "wytrzymalsze" i jednak poczucie jakości jest większe.

Jedyny mankament to ostre krawędzie i narożniki, ale to się tyczy obu wersji Sloyci.
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Izaa1 »

Jakie koszulki są dobre do gry Spór o bór? :D
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Lothrain »

Izaa1 pisze: 03 lut 2022, 01:30 Jakie koszulki są dobre do gry Spór o bór? :D
Standard CCG, czyli 63x88 / 63,5x88 - ja ubrałem w Arcane Standard, ale Paladin Percifal, czy Rebel Premium CCG też będą dobre
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Izaa1 »

A te rebel classic card game 63,5x88 50 mikronów mogą być?
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Otorek »

Mogą być, ale miękkie koszulki to bardziej męka niż przyjemność, cieżko to polecać.
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Izaa1 »

Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Otorek »

Longsleeve bedą odstawać. Jeśli kupujesz tylko koszulki to może lepiej rozejrzeć się na allegro, ostatnio kupiłem kilka paczek w tym premium ccg, bez kosztu przesyłki jak się do smarta te 40 zł dobije.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Xoltro »

Siemka,

Mam w arkhamie karty graczy zakoszulkowane w premium rebel ccg, a karty wydarzeń i scenariuszy w zwykłych rebelach. Teraz moje pytanie z uwagi na problemy z dostępnością zastanawiam się nad kupnem sloyca premium. One mają 110 mikronów, a rebele premium 90. Będzie to mocno odczuwalne jeżeli jedne będą w tych koszulkach drugie w innych? Wiem, że np. różnica pomiędzy premium rebel a zwykłymi jest spora i takie coś by mnie denerwowało i boje się że podobne odczucie będzie pomiędzy premium sloyca a rebel premium.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Otorek »

Miałem sloyce premium i wszystko co w nich miałem wymieniłem na Rebela albo Paladina, dla mnie ich (sloyci) koszulki są fatalne pod każdym względem, włącznie z zużywaniem się i matowieniem. Ja bym nie polecał.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arian »

Xoltro pisze: 06 lut 2022, 11:11 Siemka,

Mam w arkhamie karty graczy zakoszulkowane w premium rebel ccg, a karty wydarzeń i scenariuszy w zwykłych rebelach. Teraz moje pytanie z uwagi na problemy z dostępnością zastanawiam się nad kupnem sloyca premium. One mają 110 mikronów, a rebele premium 90. Będzie to mocno odczuwalne jeżeli jedne będą w tych koszulkach drugie w innych? Wiem, że np. różnica pomiędzy premium rebel a zwykłymi jest spora i takie coś by mnie denerwowało i boje się że podobne odczucie będzie pomiędzy premium sloyca a rebel premium.
Te koszulki mają też delikatnie inny rozmiar. Nie polecam mieszania. Same rebele różnią się trochę wielkością, ale Sloyca, któóre miałem, były dłuższe i odrobinę szersze, a do tego grubsze, przez co widać było, że to inne koszulki. Rebele CCG Premium są dostępne w kilku miejscach na Allegro. Ja kupowałem niedawno kilka paczek, właśnie do HwA LCG. Szczerze mówiąc sam najchętniej przekoszulkowałbym to w jakieś cieńsze koszulki, bo przerzuciłem się z premium na zwykłe w innych grach, gdzie koszulka jest dopasowana. Jakoś bardziej mi odpowiadają. W HwA jednak fakt, że karty są węższe, powoduje że standardowe koszulki się uginają.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Diserve »

Pytanie do tych korzystających z koszulek Sloyca Premium czy często zdarzają wam się różnice w ich dlugości?

Sytuacja wygląda tak. Została mi część koszulek 56x87mm z koszulkowania kiedyś innej gry. Sprawdziłem, że pasują do Descenta Legendy mroku i zamówiłem kolejne dwie paczki. Wczoraj koszulkując okazało się, że jedna paczka jest zauważalnie krótsza - karty są na równi z końcem koszulki, zero zapasu.

Co ciekawsze stara paczka i jedna nowa są identyczne. A druga nowa jest krótsza czyli przyszły tak wczoraj jedna dłuższa jedna krótsza.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 384 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kuleczka91 »

Diserve pisze: 10 lut 2022, 09:45 Pytanie do tych korzystających z koszulek Sloyca Premium czy często zdarzają wam się różnice w ich dlugości?

Sytuacja wygląda tak. Została mi część koszulek 56x87mm z koszulkowania kiedyś innej gry. Sprawdziłem, że pasują do Descenta Legendy mroku i zamówiłem kolejne dwie paczki. Wczoraj koszulkując okazało się, że jedna paczka jest zauważalnie krótsza - karty są na równi z końcem koszulki, zero zapasu.

Co ciekawsze stara paczka i jedna nowa są identyczne. A druga nowa jest krótsza czyli przyszły tak wczoraj jedna dłuższa jedna krótsza.
Ogólnie to w większości mi się rozmiary zgadzają, ale ostatnimi czasy miałam problem z koszulkami 44x68, bo niektóre były za ciasne na karty. Na grupie fb, ktoś napisał, że przyszły trefne partie i idzie je rozpoznać po tym, że na dole tekst "Manufactured by Sloyca" jest przesunięty maksymalnie w prawo. Normalnie jest na równi z powyższymi napisami.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Diserve »

Spoiler:
Zerknąłem na szybko ale wygląda, że jest ok i na wszystkich opakowaniach mam tak samo
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

Jeśli chodzi o długości koszulek sloyca, to jedynie zauważyłem zmianę długości w momencie jak kupiłem po kilku miesiącach.
Poprzednie koszulki pakowali jeszcze w woreczki strunowe, teraz w folię z samoprzylepnym zamknięciem.
Opisywany przypadek dotyczy 63.5x88mm, nowe są tak z 0.5 mm dłuższe (na oko, nie mierzyłem).
Zazwyczaj kupuję w większej ilości "na zapas", nie wiem jak wygląda kupowanie w mniejszych ilościach, ale częściej.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Izaa1 »

A jakie koszulki do Star Realms oprócz tych dedykowanych, bo są już niedostępne? :D
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

Izaa1 pisze: 10 lut 2022, 15:12 A jakie koszulki do Star Realms oprócz tych dedykowanych, bo są już niedostępne? :D
Standardowe CCG (63.5 x 88). Na przyszłość polecam:
https://www.sleeveyourgames.com/
Izaa1
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:01
Has thanked: 45 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Izaa1 »

Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

Izaa1 pisze: 10 lut 2022, 17:15 A takie będą dobre https://allegro.pl/oferta/koszulki-pro- ... wsEALw_wcB
Jeżeli chodzi o rozmiar to tak. Co do jakości się nie wypowiem bo nie używałem. Ja używam koszulek sloyca
premium i nie narzekam, chodź część osób tutaj uważa, że są na rynku lepsze koszulki. Jednak do codziennego grania powinny być wystarczające.

https://allegro.pl/oferta/sloyca-koszul ... 1558199000
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Izaa1 pisze: 10 lut 2022, 17:15 A takie będą dobre https://allegro.pl/oferta/koszulki-pro- ... wsEALw_wcB
Pro-Fit są cienkie i zasadniczo przeznaczone jako dodatkowa koszulka na kartę, którą później wkłada się do właściwej koszulki i do takiej gry jak Star Realms, gdzie się dużo miesza kartami raczej nie polecam. Arcane Tinmen, Ultimate Guard, Paladin, Gamegenic czy Ultra-Pro (ale nie Pro-Fit) będą lepsze. Jest jeszcze Mayday Premium, Rebel i Sloyca, a z tych cieńszych to jeszcze Sleeve Kings (cieńszych niż te bym nie kupował, a już zwykłe Maydaye są dla lubiących rozklejać karty od siebie). Do Star Realms można sobie wybrać, czy wolisz przezroczyste koszulki czy koszulki z kolorowymi pleckami - jak poszukasz w necie to można kupić Gamegenic CCG z kolorowymi pleckami niedużo drożej niż te Pro-Fity które zalinkowałeś, a sprawdzą się o wiele lepiej.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: inzkulozik »

Izaa1 pisze: 10 lut 2022, 15:12 A jakie koszulki do Star Realms oprócz tych dedykowanych, bo są już niedostępne? :D
To ja dla odmiany polecam UltraPro Pro-Fit, pasują jak ulał :)
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: anonim »

anonim pisze: 26 sty 2022, 00:31 Chcę zakoszulkować duże karty w Bloodborne gra planszowa i nie wiem jakimi koszulkami to zrobić by zmieściły się do tej plastikowej wypraski, wymiary koszulki powinny być 66x91 ale to co jest napisane na opakowaniach nie zawsze zgadza się z rzeczywistością a wystarczy pół milimetra więcej by koszulka się nie zmieściła w przegrodę. Podobne pytanie dotyczy tych największych kart. Czy Sloyca 70x120mm będzie pasowała?
Nikt nie koszulkuje kart w Bloodborne?
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

Izaa1 pisze: 10 lut 2022, 15:12 A jakie koszulki do Star Realms oprócz tych dedykowanych, bo są już niedostępne? :D
Nie tylko do Star Realms, ale do wszystkiego polecam koszulki Paladin. Szczególnie, ze jest zbiórka tu na forum i jak się okazuję można zamówić z dostawą wkrótce/
viewtopic.php?f=55&t=73892

A jak wyglądają karty Star Realms w Paladin (Paladin Percival dokładniej:

Obrazek
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

Chciałbym zakoszulkować karty do Everdell. Z dużymi nie ma problemu ale małe niestety są za małe na mini european (mam sloyce i sporo odstaje z góry). Z tego co widziałem to tylko sleeve kings ma takie koszulki ale ciężko dostępne. Jest jakaś alternatywa? :)
ODPOWIEDZ