(Lubin, Legnica, Głogów) 18XX - ktoś chętny?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

(Lubin, Legnica, Głogów) 18XX - ktoś chętny?

Post autor: Tyrek »

Tak po prawdzie to nie spodziewam się jakiegoś wielkiego odzewu, ale kto nie próbuje ten zostaje z zakurzonymi pudełkami na półce :mrgreen:

Czy w regionie zagłębia miedziowego znaleźli by się zapaleni kolejarze chcący pograć trochę na żywo w 18XX?

Pytanie kierowane zarówno dla osób, które znają temat, jak i zupełnych nowicjuszy, którzy chcieliby spróbować.

Gry mam - w tym takie, z którymi łatwo wejść w ten kolejowy świat (np. 18Chesapeake). Żetony pokerowe również - tylko chętnych potrzeba - no i może ewentualnie jakiegoś miejsca do grania, ale to od biedy można załatwić u mnie :)

Jeśli nie znasz 18XX a chcesz spróbować - nie masz czego się obawiać. Wprowadzę w temat, wytłumaczę zasady i podstawowe elementy kluczowe do pchania gry (lokomotywy) do przodu.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: (Lubin, Legnica, Głogów) 18XX - ktoś chętny?

Post autor: Rafal_Kruczek »

Tyrek pisze: 20 gru 2021, 19:17 Tak po prawdzie to nie spodziewam się jakiegoś wielkiego odzewu, ale kto nie próbuje ten zostaje z zakurzonymi pudełkami na półce :mrgreen:
A propos kolejówek kurzących sie na pólce to mam Snowdonia Master Set. A co do akcyjnych kolejowych to ograniczam się do takich w które da sie zagrac w sesnownym czasie - Chicago Express? (AoS mi nie podszedł)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: (Lubin, Legnica, Głogów) 18XX - ktoś chętny?

Post autor: Tyrek »

Rafal_Kruczek pisze: 07 lut 2022, 16:52
Tyrek pisze: 20 gru 2021, 19:17 Tak po prawdzie to nie spodziewam się jakiegoś wielkiego odzewu, ale kto nie próbuje ten zostaje z zakurzonymi pudełkami na półce :mrgreen:
A propos kolejówek kurzących sie na pólce to mam Snowdonia Master Set. A co do akcyjnych kolejowych to ograniczam się do takich w które da sie zagrac w sesnownym czasie - Chicago Express? (AoS mi nie podszedł)
A próbowałeś kiedyś osiemnastek?

Ja też kiedyś omijałem szerokim łukiem, ale szanowni koledzy i koleżanka z forum pokazali online i zarazili mnie na dobre tym konceptem. Polecam spróbować.

Co do sensownego czasu - dla każdego to inne pojęcie. Wprawni gracze kończą 1882 poniżej dwóch godzin z tego co wiem :-) Sam grałem partię tyle, że online, która zamknęła się w 1,5 godziny. Nie każdy tytuł z serii trwa 6 godzin. Chociaż na początku bywa wolniej, bo trzeba się z tematem zaznajomić.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: (Lubin, Legnica, Głogów) 18XX - ktoś chętny?

Post autor: Rafal_Kruczek »

Tyrek pisze: 07 lut 2022, 17:20
Rafal_Kruczek pisze: 07 lut 2022, 16:52
Tyrek pisze: 20 gru 2021, 19:17 Tak po prawdzie to nie spodziewam się jakiegoś wielkiego odzewu, ale kto nie próbuje ten zostaje z zakurzonymi pudełkami na półce :mrgreen:
A propos kolejówek kurzących sie na pólce to mam Snowdonia Master Set. A co do akcyjnych kolejowych to ograniczam się do takich w które da sie zagrac w sesnownym czasie - Chicago Express? (AoS mi nie podszedł)
A próbowałeś kiedyś osiemnastek?

Ja też kiedyś omijałem szerokim łukiem, ale szanowni koledzy i koleżanka z forum pokazali online i zarazili mnie na dobre tym konceptem. Polecam spróbować.

Co do sensownego czasu - dla każdego to inne pojęcie. Wprawni gracze kończą 1882 poniżej dwóch godzin z tego co wiem :-) Sam grałem partię tyle, że online, która zamknęła się w 1,5 godziny. Nie każdy tytuł z serii trwa 6 godzin. Chociaż na początku bywa wolniej, bo trzeba się z tematem zaznajomić.
No bardziej to napisania w temecie zacheciło mnie wspomnienie miast Legnica i Lubin (moze kiedyś bedzie okazja zagraź w Muzie lub Provincji.
A takie bajki o sprawnym graniu w 2h to przestałem wierzyć jak próbowałem "sprawnie" zagrać w Throught the Ages i wychodziło 5-8 h.
A z gatunku skomplikowanych trudnych gier to raczej serie Pax, Bios - szukam graczy.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: (Lubin, Legnica, Głogów) 18XX - ktoś chętny?

Post autor: Tyrek »

Raz już wprowadzałem w Muzie w 18Chespaeake. Graliśmy co prawda 4 godziny ale z przerwami, tłumaczeniem i nie była to super sprawna gra bo towarzystwo zapoznawało się z mechaniką i możliwościami, a ja starałem się jak mogłem najlepiej omawiać każdą z decyzji do podjęcia. Mieliśmy jutro robić powtórkę, ale niestety zachorzałem i siedzę w domu. Jak będzie okazja i chęci to zapraszam.
ODPOWIEDZ