Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: XLR8 »

Ktoś już zagrał z dodatkiem? Poprawia jakieś problemy, które są w podstawce? Chętnie bym dał Diunie jeszcze jedną szansę, bo drzemie w niej ogromny potencjał.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Dyskusja o spredazy dodatku w watku wydawnictwa viewtopic.php?t=74232&view=unread#unread
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

XLR8 pisze: 02 lut 2022, 09:48 Ktoś już zagrał z dodatkiem? Poprawia jakieś problemy, które są w podstawce? Chętnie bym dał Diunie jeszcze jedną szansę, bo drzemie w niej ogromny potencjał.
Jakie problemy?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

Jools pisze: 02 lut 2022, 12:25
XLR8 pisze: 02 lut 2022, 09:48 Ktoś już zagrał z dodatkiem? Poprawia jakieś problemy, które są w podstawce? Chętnie bym dał Diunie jeszcze jedną szansę, bo drzemie w niej ogromny potencjał.
Jakie problemy?
Czy to problemy czy nie można polemizować, ale najwięcej narzekań/dyskusji jest nt:
1. Braku rotacji na markecie
2. Nierówności niektórych kart intryg
3. Słabości niektórych tanich kart (w połączeniu z 1 szczególnie)

Dodatek wg. mnie naprawia dość niepozornie jedno ciekawe zagadnienie. Eliminuje pole przyprawa -> hajs, więc żeby zrobić trzeciego agenta, trzeba będzie troche inaczej pokombinować. Dla mnie ta zmiana wygląda na sporą zaletę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Mr_Fisq »

XLR8 pisze: 02 lut 2022, 09:48 Ktoś już zagrał z dodatkiem? Poprawia jakieś problemy, które są w podstawce? Chętnie bym dał Diunie jeszcze jedną szansę, bo drzemie w niej ogromny potencjał.
AFAIR do bazowej talii dochodzi karta pozwalająca usuwać karty z talii co ułatwia czyszczenie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

Mr_Fisq pisze: 02 lut 2022, 13:06
XLR8 pisze: 02 lut 2022, 09:48 Ktoś już zagrał z dodatkiem? Poprawia jakieś problemy, które są w podstawce? Chętnie bym dał Diunie jeszcze jedną szansę, bo drzemie w niej ogromny potencjał.
AFAIR do bazowej talii dochodzi karta pozwalająca usuwać karty z talii co ułatwia czyszczenie.
To jest karta do trybu na dłuższą grę, w podstawowej wersji teoretycznie nie powinno się z nią grać.
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: ajvven »

Hej,

doszła dziś do mnie przesyłka z Lucky Duck Games. Niestety w pudełku Deluxe z figurkami brakuje jednej podstawki. Przeliczcie dobrze elementy.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arachion »

Dodatek polepsza coś w rozgrywkach w dwie osoby?

Daliście mieszane oceny w rozgrywkach dwuosobowych - negatywnie oceniający: zmieniliście coś w swojej opinii po zastosowaniu dodatku?
Sucharzysta
maniekmal
Posty: 58
Rejestracja: 06 kwie 2017, 22:05
Been thanked: 14 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: maniekmal »

ajvven pisze: 08 lut 2022, 14:57 Hej,

doszła dziś do mnie przesyłka z Lucky Duck Games. Niestety w pudełku Deluxe z figurkami brakuje jednej podstawki. Przeliczcie dobrze elementy.

Pozdrawiam.
A jak oceniasz jakość figurek? Na zdjęciach w internetach widziałem że bez szału.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Coprawda mam wersje figurek prosto od DWD, ale moge się podzielić pomalowaną ich częścią (większe) :
Spoiler:
Moim skromnym zdaniem jakość dość dobra, może nie poziom GW, ale nie ma co narzekać poza jednym ułamanym krysnożem.

Doszedł też dodatek wersja pl, będzie unbox i koszulkowanko. Mam nadzieje niebawem testy.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: yrq »

maniekmal pisze: 09 lut 2022, 23:11 A jak oceniasz jakość figurek? Na zdjęciach w internetach widziałem że bez szału.
Ja dziś otworzyłem swoje pudło i pierwsze wrażenie miałem takie, że spodziewałem się większych figurek żołnierzy. Przez chwilę spanikowałem, że musiałem nie dostać jednej tacki z figurkami, podczas gdy żołnierze byli w woreczkach. ;)

Figurki agentów ok, dobrze wyglądają, figurki dla oznaczenia punktów wpływów we frakcjach fajne. Widzę tylko, że bez pomalowania chociaż podkładem i kontrastem trudno będzie odróżnić kto ma wpływ w której frakcji, na pierwszy rzut oka.

Mały minus za wypraskę dla agentów, która niezbyt dobrze mieści figurki z zamontowanymi kolorowymi pierścieniami. Wieczka wyprasek w paru miejscach u mnie nie dochodzą idealnie i plastik nieco "skrzypi" przy ściskaniu - trudno to opisać, nic skreślającego rozwiązanie, ale oczekiwałem idealnego pasowania. Wieczka wyprasek układają się we wzór czerwia, ładnie to wygląda.

Przy rozkładaniu elementów do przegródek jest moment zawahania co gdzie ma iść, jednak idąc po kolei, znajdziemy logiczne miejsce na wszystkie komponenty. Ale jakaś kartka z instrukcją mogłaby się przydać (lub wystarczyłby rysunek poglądowy na okleinie, widoczny po zdjęciu pokrywy).

Karty w koszulkach się mieszczą, elementy z dodatku Ix się mieszczą. Podajnik na zasoby nie wiem czy nie jest zbyt głęboki żeby wygodnie korzystać, ale to już się czepiam. Monetka pierwszego gracza za to jest super, duża i ciężka. :)

Generalnie jak za tę cenę, spodziewałem się czegoś trochę lepszego, ale i tak jest bardzo dobrze. Gra na pewno będzie lepiej prezentowała się na stole oraz będzie wygodniejsza przy rozkładaniu i chowaniu. Polecam :)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Moje duże NIE przeciwko Deluxe packa było takie że:
- mamy agentów w kolorze - Deluxe wymienia je na szare, i tylko pierścienie będą wyróżniać kolory graczy,
- mamy żetony sojuszu w kolorze frakcji - Deluxe wymienia je na szare,
- cena wiadomo

Figurki figurkami, ale to jest też downgrade w czytelności gry. Ok, można pomalować, ale jak widać na przykładzie kolegi wyżej, wcale nie jest bardziej przejrzyśćie ;), tj. ja bym malował agentów/sojusze wg koloru gracza/frakcji, a co najmniej ich podstawy.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dwaduzepe »

Arachion pisze: 08 lut 2022, 17:58 Dodatek polepsza coś w rozgrywkach w dwie osoby?

Daliście mieszane oceny w rozgrywkach dwuosobowych - negatywnie oceniający: zmieniliście coś w swojej opinii po zastosowaniu dodatku?
dodatek nie zmienia nic w rozgrywce dwuosobowej, jesli sie wczesniej gra podobala to bedzie nadal sie podobac, jesli sie nie podobala to dodatek nie przekona
moneo
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2009, 00:51
Has thanked: 26 times
Been thanked: 10 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: moneo »

Deluxe Upgrade - po powyższych wypowiedziach "wybrednych", pozwolę sobie dorzucić swoją, mniej wybredną (jestem po dwóch grach solo z dodatkiem Ix).
Ja jestem mile zaskoczony jakością i przemyśleniem figurek. Podoba mi się, że mamy kilka wzorów agentów i zostali przemyśleni tematycznie (mentat, siostra, mistrz miecza, Fremen). Gram sobie wręcz trochę na przekór czytelności, że każdy ród ma jednego agenta każdego rodzaju. Nakładki na podstawki mają na tyle charakterystyczne kolory, że nie mam w ogóle problemu z rozpoznawaniem.

Na plus też żołnierze i ich rozmiar - wydawało mi się, że może to najbardziej niewygodnym aspektem deluxe pack, ale jest bardzo fajnie, miło też, że każdy kolor żołnierzy to inny wzór figurki.

Zamiana żetonów sojuszy na figurki moim zdaniem bardzo na plus mimo braku kolorów - kształty są na tyle charakterystyczne, że dużo łatwiej mi na pierwszy rzut oka je rozpoznać niż po abstrakcyjnych logosach, które zdarzało mi się mylić.

Ze wskazanych powyżej minusów zgodzę się, że fajnie gdyby figurki z podstawkami mieściły się do wypraski oraz faktycznie dopasowanie pokrywek jest ciut za mocne. Ale to dla mnie detale. Nie miałem żadnych defektów, niczego mi nie brakowało (policzyłem żołnierzy i nakładki ;)

Oczywiście nie jest to produkt wywołujący zachwyt pod niebiosa, ale bardzo się cieszę z zakupu i przyjemność gry odczuwalnie wzrosła jeszcze bardziej. Pomijam kwestię ceny - każdy ma inną wrażliwość.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Otorek »

Pomalowane figurki wyglądają naprawdę bardzo atrakcyjnie! Nie są może i wielkie, ale na oko detale są całkiem ok. Innym problemem jest to, że ta gra ich nie potrzebuje, nie pasują do niej no i nie ma figurek dla dodatku - projekt dosć ułomny.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

moneo pisze: 10 lut 2022, 09:54 (jestem po dwóch grach solo z dodatkiem Ix)
Zagrał z dodatkiem, a wypisuje ścianę tekstu w obronie Deluxe packa :)
Ciekawsze wg mnie są wrażenia i emocje płynące z dodatku gameplay'owego (Ix), niż figurki za 200 zł :)
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fiacik »

moneo pisze: 10 lut 2022, 09:54
Ze wskazanych powyżej minusów zgodzę się, że fajnie gdyby figurki z podstawkami mieściły się do wypraski oraz faktycznie dopasowanie pokrywek jest ciut za mocne.
Nie za bardzo rozumiem, figurki na podstawkach wchodzą normalnie na swoje miejsca...

Deluxe ciut drogi, ale ogólnie nie żałuję zakupu.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Paskuder »

Otorek pisze: 10 lut 2022, 10:41 Innym problemem jest to, że ta gra ich nie potrzebuje, nie pasują do niej no i nie ma figurek dla dodatku - projekt dosć ułomny.
Pokaż mi grę planszową która nie jest bitewniakiem i koniecznie potrzebuje figurek. To zawsze był ficzer dla wzrokowców (czyli dla mnie).
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Otorek »

Zwykła Dune o ile miałaby ogromną mate zamiast planszy ;)
moneo
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2009, 00:51
Has thanked: 26 times
Been thanked: 10 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: moneo »

Jools pisze: 10 lut 2022, 11:26
moneo pisze: 10 lut 2022, 09:54 (jestem po dwóch grach solo z dodatkiem Ix)
Zagrał z dodatkiem, a wypisuje ścianę tekstu w obronie Deluxe packa :)
Ciekawsze wg mnie są wrażenia i emocje płynące z dodatku gameplay'owego (Ix), niż figurki za 200 zł :)
Hehe grałem solo, to się nie wymądrzam. Oraz gdzie mi tam do wytrawnych analityków gier z tego forum. Ja gram dla frajdy, dodatek mi ją dał. Choć mam też poczucie "jest teraz tyyyyle możliwości, a ruchów nadal tak mało".
Fiacik pisze: 10 lut 2022, 13:21 Nie za bardzo rozumiem, figurki na podstawkach wchodzą normalnie na swoje miejsca...
No u mnie trzeba trochę dopchnąć plus widzę, że trochę wystają i pokrywka będzie się o nie opierać, stąd pojawiła mi się obawa. U Ciebie tak nie jest?
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Otorek pisze: 10 lut 2022, 14:00 Zwykła Dune o ile miałaby ogromną mate zamiast planszy ;)
O nie, co to to nie. Jako ogromny fan i gracz klasycznej Diuny, nie wyobrażam sobie gromadzenia 10+ figurek w twierdzy Carthag czy Arakeen. Te pola są o tyle małe, że jednostki muszą się stackować w postaci żetonów.
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 15 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: kalo90 »

Arachion pisze: 08 lut 2022, 17:58 Dodatek polepsza coś w rozgrywkach w dwie osoby?

Daliście mieszane oceny w rozgrywkach dwuosobowych - negatywnie oceniający: zmieniliście coś w swojej opinii po zastosowaniu dodatku?
Spróbuj zagrać w 2 osoby z botem lub dwoma, ale na zasadach i kartach jak do solo. Wg mnie działa sto razy lepiej.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gatherey »

Zagraliśmy 2p jakieś 10 gier. I na te 10 gier może jedna-dwie był blisko na tyle, że dograliśmy do końca. Gramy bez bota, i to może duży błąd, ale często się zdarza, że ktoś albo dokłada do konfliktu znikąd 10-15 siły albo zdobywa kilka punktów. Bot takie akcje hamuje? Bo szczerze mówiąc trochę się odechciewa :D
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dwaduzepe »

Gatherey pisze: 10 lut 2022, 20:58 Zagraliśmy 2p jakieś 10 gier. I na te 10 gier może jedna-dwie był blisko na tyle, że dograliśmy do końca. Gramy bez bota, i to może duży błąd, ale często się zdarza, że ktoś albo dokłada do konfliktu znikąd 10-15 siły albo zdobywa kilka punktów. Bot takie akcje hamuje? Bo szczerze mówiąc trochę się odechciewa :D
granie bez bota nie ma totalnie sensu
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Abizaas »

Gatherey pisze: 10 lut 2022, 20:58 Zagraliśmy 2p jakieś 10 gier. I na te 10 gier może jedna-dwie był blisko na tyle, że dograliśmy do końca. Gramy bez bota, i to może duży błąd, ale często się zdarza, że ktoś albo dokłada do konfliktu znikąd 10-15 siły albo zdobywa kilka punktów. Bot takie akcje hamuje? Bo szczerze mówiąc trochę się odechciewa :D
Trochę hamuje, nie zmienia to jednak tego, że lepiej gra się w większą liczbę osób bez bota.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ