Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: c08mk »

mistrz_yon pisze: 15 lis 2020, 00:45 Nabyłem jakiś czas temu (niedawno) jako fan (a przez złośliwych nazywany fanATYKIEM) Bonda...
Ja jestem raczej fanatykiem serii Legendary. Bonda miałem sobie opuścić ale ostatecznie jak zaczął znikać ze sklepów to pomyślałem, że później będzie problem gdybym go jednak chciał kupić. Już raz jedno Legendary ściągałem zza granicy, a inne ledwo udało mi się znaleźć w zakamarkach internetu na miejscu, także Bonda kupiłem na "wszelki wypadek". Zakup też skłonił mnie do obejrzenia serii i poczytania komiksów, żeby mieć punkt zaczepienia dla klimatu. Ogólnie gra wypada całkiem dobrze. Stopniowana talia przeciwników z ostatnią kartą inevitable sprawdza się doskonale. W większości keywordy i mechaniki są bardzo dobrze dobrane i trzymając się jednej ery gra ma dobry balans. Dla mnie wadą jest wcześniej wspomniany poker w którego nie grałem, nie znam i ciągłe sprawdzanie kart jest dla mnie uciążliwe. Mały zgrzyt jest też z keywordem Flying gdzie w Alien Encounters oznacza on co innego ale do tego idzie się przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: mistrz_yon »

Tak tylko informacyjnie dorzucę, że w zeszłym tygodniu odpaliliśmy Licence to Kill i - szczerze powiem - trzy razy z rzędu dostaliśmy oklep niemiłosierny. Jak mawiał pewien (na szczęście już ex-) prezydent: not even close. Bardzo fajnie pomyślana mechanika kartelu (blokują karty z dolnego rzędu). Mastermind też spoko. Ogólnie więc bardzo dobrze ogarnięte.

Osobiście z Daltonem wolę (filmowo) Living. Ale jako że teraz sobie odświeżyłem (już ze 2 lata nie oglądałem całej serii), to Licence jednak wyprzedziło swoje czasy. Dotyczy to obu filmów z Daltonem zresztą: bez seksizmu, bez pastiszu, z bardzo delikatnym humorem. Nie żebym narzekał na innych, ale po błaznowatym Moorze, to Dalton wniósł jakość w stylu Craiga.
Chociaż tęsknota za wybuchającymi długopisami zostaje...
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: mistrz_yon »

I dla potomnych: dwie piękne przegrane z Bloefeldem w OHMSS. Przegrywać też trzeba umieć - my robimy to z klasą.
W pierwszej grze, łącznie w obu taliach skończyliśmy z 21 ranami (rany to zapychacze decku, które są dorzucane w wyniku negatywnych zdarzeń). W drugiej mieliśmy komplet: 36 kart ran. W obu deckach stanowiły około 50%. Jak się bawić, to się bawić 8) 8) 8)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: c08mk »

Ostatnio nie śledziłem tematu Bonda, a tu się okazuje, że będzie kolejny dodatek.
Boardgamegeek ma stronę dodatku, a ze strony UpperDeck można pobrać instrukcję.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: psia.kostka »

Heh, akurat teraz mi to mowisz, gdy wlasnie dzis zamowilem 900 koszulek na podstawke i dodatek? :wink:

120 kart na podstawie tylko jednego filmu, ciekawe czy przyjmie to ksztalt "serialu LCG" :lol:
Mogloby to byc ciut tansze niz Covenant z Aliena, ale pewnie inflacja i n-ty kryzys zrobia swoje...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: c08mk »

Kart jest o 20 więcej niż małym dodatku do marvela. Cenowo wyjdzie pewnie trochę drożej czyli pewnie coś ponad 100zł.
Bondów było kilkanaście filmów także jeżeli UpperDeck dalej wydaje dodatki to znaczy, że gra się sprzedaje i w przyszłości można będzie liczyć na więcej :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: psia.kostka »

Slusznie, ja jestem "niemarvelowy" wiec zapomnialem, ze maja juz obcykany model wydawania serii malych dodatkow.
Najnowszy Bond to #25 wiec potencjal jest ogromny. (Nie wiem czy to wszystko podpada pod licencje Legendary) Nawet chyba za duzy dla mnie :P bo gdybym byl takim heroinista to mialbym Wladce Pierscieni LCG :lol:

Gra jest z 2019, 1szy dodatek 2020. Wiec seria wydaje sie zywa. Mysle ze ten 2gi dodatek to takie podtrzymanie przy zyciu w oczekiwaniu na to, co przyniosa nowe filmy z nowym Bondem. Jesli hajp na Bonda rozkwitnie to pociagna kolejne dodatki, ktore moze nawet juz sa gotowe (chociaz wtedy pewnie oczekiwanoby czegos z najnowszych filmow...)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: mistrz_yon »

Czekam, gdzie to będzie można zamówić. Jest to jednak nisza
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: psia.kostka »

mistrz_yon pisze: 15 paź 2021, 15:10 Czekam, gdzie to będzie można zamówić. Jest to jednak nisza
Obstawiam, ze mepel i planszostrefa oraz bycmoze inne tajne zakamarki ;)
Mam znizki, jestem z Wawy wiec moge smialo kupic tez dla innych smakoszy wódki z martini, Waltera PPK i pieknych kobiet 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: c08mk »

psia.kostka pisze: 15 paź 2021, 15:16
mistrz_yon pisze: 15 paź 2021, 15:10 Czekam, gdzie to będzie można zamówić. Jest to jednak nisza
Obstawiam, ze mepel i planszostrefa oraz bycmoze inne tajne zakamarki ;)
...
...jeszcze planszomania i czasami 3trolle. Raczej nie powinno być problemu z dostępnością przynajmniej na początku w okolicach premiery.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: mistrz_yon »

psia.kostka pisze: 14 paź 2021, 18:48 Gra jest z 2019, 1szy dodatek 2020. Wiec seria wydaje sie zywa. Mysle ze ten 2gi dodatek to takie podtrzymanie przy zyciu w oczekiwaniu na to, co przyniosa nowe filmy z nowym Bondem. Jesli hajp na Bonda rozkwitnie to pociagna kolejne dodatki, ktore moze nawet juz sa gotowe (chociaz wtedy pewnie oczekiwanoby czegos z najnowszych filmow...)
Jeśli będą kolejne filmy.
Spoiler:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: psia.kostka »

mistrz_yon pisze: 15 paź 2021, 17:09
psia.kostka pisze: 14 paź 2021, 18:48 Gra jest z 2019, 1szy dodatek 2020. Wiec seria wydaje sie zywa. Mysle ze ten 2gi dodatek to takie podtrzymanie przy zyciu w oczekiwaniu na to, co przyniosa nowe filmy z nowym Bondem. Jesli hajp na Bonda rozkwitnie to pociagna kolejne dodatki, ktore moze nawet juz sa gotowe (chociaz wtedy pewnie oczekiwanoby czegos z najnowszych filmow...)
Jeśli będą kolejne filmy.
Spoiler:
Wg mnie jeszcze jakis film o 007 powstanie, bycmoze jako przyslowiowy gwozdz do trumny ;)
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: mistrz_yon »

Spoiler:
robertklink
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2013, 19:11
Has thanked: 2 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: robertklink »

Mam pytanie, czy ma ktoś może tłumaczenie pl instrukcji i kart do Legendary:James Bond?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: tomuch »

mistrz_yon pisze: 16 paź 2021, 18:04
Spoiler:
Spoiler:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: c08mk »

UPDATE
W Bonda można już pograć na appce Legendary DXP Bond. Po przejrzeniu apki to za free jest Goldfinger z jednym schematem i zestawy hero villain powiązane z filmem. Chyba wszystkie 4 podstawowe filmy można otworzyć za 20zł.
Z tutoriala widzę, że powinno działać jak poprzedni DXP (remake Marvela) czyli krótki setup i dynamiczna rozgrywka. 8)

Edycja
Jeszcze można poczekać z zakupem do kolejnych poprawek. U mnie pobrało kasę ale nie otworzyło filmów. Teraz będzie trochę zachodu ze zwrotem. :x
Edycja
Po kilku mailach z developerem gra działa. Teraz można przetestować bonda w terenie :)
EDYCJA II
Gra nie jest kopią pudełkowego Bonda. Jeżeli chodzi o efekty kart to większość, którą kojarzę ma inne działanie ale podobne do oryginału. Screeny są te same stąd można je porównać.
Gra wykorzystuje możliwości jakie daje appka stąd np. efekt może wyszukać karty w decku, discardzie czy każdej innej talii i je zagrać lub zmodfikować na stałe (np. +1 gwiazdka dla hero czy +1 atak dla villaina). Jedną z cech DXP jest inne rozwiązanie dla bonusu z combo. Jeżeli nie pisze, że coś jest na turę to jest na stałe (np: Tech: +1 atk, po kliku cyklach karta może mieć bazową wartość znacznie podniesioną). Żeby nie było, że się robi za łatwo to mastermind i villaini też potrafią obniżać staty kart na stałe.
Mastermindzi są trochę monotonni, chyba każdy ma efekt na zasadzie im więcej master strike się pojawiło tym więcej szkód wyrządza (np.dostaje się wounda za każdy strike jaki do tej pory wszedł).
Z keywordów zostały Chase, Flying i możliwe, że coś jeszcze. Jest też trochę nowych, często wykorzystujących możliwości appki, np. Secret Agent przy rekrutacji karta ma 3 efekty i zostaje jej przydzielony jeden losowo.
Ogólnie pudełkowy Bond jest lepszy chociaż gameplay jest wolniejszy. DXP za to jest dobrym uzupełnieniem gdyby pudełkowa wersja była już dobrze ograna. Jest to też dobra opcja na wyjazd gdzie nie ma możliwości i czasu na rozkładanie fizycznej kopii gry.
Póki co appka wymaga różnych poprawek. Najpierw nie aktywowało mi zakupu, dziś przez jakiś czas nie łączyło (wymaga neta do grania), plus małe błędy w ustawieniach (po wyjściu nie zapisywało suwaka od szybkości animacji czy dźwięku). Czasem na start pojawia się popup error, który nie ma chyba na nic wpływu. Myślę, że z czasem połatają błędy i będzie działać bez błedów jak DXP fantasy.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: mistrz_yon »

Ktoś coś wie o Szpiegu? Bo jakaś cisza zaległa...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: psia.kostka »

mistrz_yon pisze: 11 lut 2022, 00:08 Ktoś coś wie o Szpiegu? Bo jakaś cisza zaległa...
https://www.board-game.co.uk/produ ... ansion/
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: Odi »

Pytania o zasady bardzo proszę zadawać w tym wątku
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: Harun »

mistrz_yon pisze: 11 lut 2022, 00:08 Ktoś coś wie o Szpiegu? Bo jakaś cisza zaległa...
Dodatek właśnie wychodzi

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... spy-who-lo

https://www.upperdeckblog.com/2022/03/l ... than-bond/
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: tomuch »

Szkoda, że tylko jeden film.
Ciekawe, kiedy do Polski trafi...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: Lehu89 »

Ograł już ktoś najnowszy dodatek, jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: Harun »

Lehu89 pisze: 17 mar 2023, 12:50 Ograł już ktoś najnowszy dodatek, jak wrażenia?
Trudno powiedzieć, że ograłem - zagrałem 12 razy solo (na 1 rękę) i to z jednym przeciwnikiem i schematem. Gra niezwykle mi się spodobała, żadna inna w ostatnich latach nie miała takiego wejścia z impetem do kolekcji, kupiłem więc oba dodatki. Najnowszy podoba mi się bardzo. Poza tym, co w ogóle mi się podoba w całej grze, dodatek w zakresie, w jakim w niego grałem, ma dw świetne pomysły:
- mechanikę submerge - w filmie przeciwnik stworzył zanurzającą się budowlę - w grze jest to odwzorowane poprzez "zanurzanie się" kart (czyli ich odwracanie);
- mechanikę bite. Któż nie lubił pana Szczęki? W grze, kiedy się pojawi, gryzie karty - usuwa dostępne karty do kupienia i dopóki nie usuniemy go z rzędu zagrożenia, kart w tych miejscach nie uzupełniamy. Może to bardzo namieszać.

Gra w trybie solo wydaje mi się trudna, dodatek tym bardziej. To wielka zaleta. Ogólnie, zdaje sobie sprawę, że wychodzi drogo względem zawartości, ale ja jestem bardzo zadowolony i następne dodatki też na 99% kupię.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: tomuch »

Rob Ford (product manager serii Legendary) pisze:Yes. I can confirm there will be more Legendary Bond!
Takie info z BGG. Ale nic poza tym nie wiadomo.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Legendary: A James Bond Deck Building Game (Ben Cichoski, Daniel Mandel)

Post autor: Harun »

Już potwierdzono dodatek No time to die.
ODPOWIEDZ