Galakta – Plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Fojtu »

karmazynowy pisze: 11 lut 2022, 13:01 Hansa Teutonica Big Box :lol:
Gra niezależna językowo, której pierwotna edycja leżała na wyprzedażach za 60 zł. Powodzenia.
No no, lekki szok. Aczkolwiek big box jest super, sam mam swój. Ciekawa jaka będzie cena, ale może rynek dojrzał (aczkolwiek wątpię).
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Aras »

Powiem tak. Zapowiedzi Galakty z tamtego roku a z tego, to niebo a ziemia. Ten rok ratują gry które jeszcze nie wyszły w 2021, czyli Machina Arcana i Endless Winter. Reszta nie trafia w moje gusta. Słabiutko w tym roku.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Shodan »

Fojtu pisze: 11 lut 2022, 13:07
No no, lekki szok. Aczkolwiek big box jest super, sam mam swój. Ciekawa jaka będzie cena, ale może rynek dojrzał (aczkolwiek wątpię).
SCD 219,90 pln. Aktualnie przedsprzedaż u Galakty po 197,90

https://sklep.galakta.pl/gry-planszowe/ ... g-box.html
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Seykan »

Fajnie, będzie polska instrukcja do mojego Big Boxa Hansy z promocji na Amazonie :lol:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

karmazynowy pisze: 11 lut 2022, 13:01 Hansa Teutonica Big Box :lol:
Gra niezależna językowo, której pierwotna edycja leżała na wyprzedażach za 60 zł. Powodzenia.
A Big Box sie wyprzedawał jak ciepłe bułeczki za 150-170 zł ;)
IMHO powrót tego tytułu to bardzo dobra decyzja

Minus, ze wyprzedawał sie w angielskiej wersji za 30$ ostatnio, no i angielska wersja w pstrefie za 142 zł do dostania. Widocznie kto chcial ten juz dorwał
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: nidhog »

Tringa pisze: 11 lut 2022, 12:08 Jedna gra to będzie jakaś duża, prawdopodobnie z KS, bo jest 5 pudełek.
Jeśli chodzi o Merchants Cove to by się zgadzało . Ewentualnie w najnowszej kampanii jest dodatek nowy - może wejdzie zamiast Secret Stash

Obrazek

A jakby ktoś chciał Merchants Cove, a nie wyda go Galakta - to będzie do kupienia na zbiórce Bardwood Grove tanio. czekam na otwarcie PM i w zbiórce ogłoszę ceny.
Aras pisze: 11 lut 2022, 13:08 Powiem tak. Zapowiedzi Galakty z tamtego roku a z tego, to niebo a ziemia. Ten rok ratują gry które jeszcze nie wyszły w 2021, czyli Machina Arcana i Endless Winter. Reszta nie trafia w moje gusta. Słabiutko w tym roku.
To chyba kwestia gustu. Mi bardzo dużo gier się podoba. I niestety wszystkie mają jeden problem - mam je z KS :P
A co za tym idzie max co z nich uzyskam to polska instrukcje.
Natomiast to sprawia, że kolejne lata bardziej ustawie na radarze Galaktę. Skoro wydają to co lubię.
I fajnie, że ktoś dogadał się z Gamelyn Games. Osobiście jestem fanem serii Tiny Epic i oby ta współpraca przeniosła tą serie w większości na polski rynek.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: konradstpn »

Seykan pisze: 11 lut 2022, 13:23 Fajnie, będzie polska instrukcja do mojego Big Boxa Hansy z promocji na Amazonie :lol:
Pewnie udostępnią jak Phalanx do Brassa ;-)
Gram, więc jestem.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: loaru »

Sporo tych tytułów może trafić do wyprzedaży na black friday. Ale też nie wiadomo, czy wszystko się wtedy rozejdzie, bo takie Excavation Earth nie miało brania :roll:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Gizmoo »

Aras pisze: 11 lut 2022, 13:08 Zapowiedzi Galakty z tamtego roku a z tego, to niebo a ziemia. Ten rok ratują gry
To, że ciebie nic nie interesuje, to tak serio - kompletnie nic nie znaczy. ;)

A twierdzenie, że coś "ratuje", jest nie tylko daleko idące, ale głęboko krzywdzące. Owszem, kilka zaprezentowanych tytułów jest trochę niszowych i dyskusyjnych, ale większość ma dużą szansę na sukces. Wspomniana Luna Capital jest chwalona przez wszystkich recenzentów. Quackalope uznał ją ze grę zeszłorocznego Essen! Rush MD, jest grą uznaną na całym świecie i co chwila są dodruki. Polecam obejrzeć recenzję Toma Vasela. Moim zdaniem, to będzie hicior. Excavation Earth, choć opinie ma mieszane, jest autorstwa mega uznanych twórców, a na KS mieli wysoki wynik finansowy, jak na suche euro. U nas sucharzystów jest sporo, więc gra też ma szanse dobrze się sprzedać. Dinosaur World mi osobiście nie podszedł, ale chłopaki z Dice Tower pieli z zachwytu, więc może to ja się nie znam.

Galakta poszła mocno w hity z KS i ja im się w sumie nie dziwie - chcą się wbić w inny segment rynku. Gry droższe, bardziej ekskluzywne. Nie ma co konkurować z takim Rebelem, więc rodzinne popierdółki, gry dla dzieci i gry dla mas może sobie odpuścić.

Wiem, ryzykowna strategia wydawnicza, ale ja im kibicuję! :)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Seykan »

konradstpn pisze: 11 lut 2022, 13:29
Seykan pisze: 11 lut 2022, 13:23 Fajnie, będzie polska instrukcja do mojego Big Boxa Hansy z promocji na Amazonie :lol:
Pewnie udostępnią jak Phalanx do Brassa ;-)
Galakta instrukcje z tego co wiem udostępnia :P Nie żeby po angielsku instrukcja była problemem, jedna osoba ogarnie i można grać, ale po polsku zawsze miło.
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: loaru »

No właśnie podchodziłbym z dystansem do „hitów KS”, bo wiele tych gier zbiera wysokie oceny na fali entuzjazmu i interesu wspierających w trakcie trwania kampanii („zagrałem raz na tabletopii, wspieram KS, 9/10”). A po premierze z magicznego 8+/10 spada do 7coś, z czego nie wiadomo ile tych ocen spowodowało, że gra w ogóle przekroczyła siódemkę. Nie mówię tu oczywiście o bombardowaniu ocen z powodu opóźnień.
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Aras »

Gizmoo pisze: 11 lut 2022, 13:33
Aras pisze: 11 lut 2022, 13:08 Zapowiedzi Galakty z tamtego roku a z tego, to niebo a ziemia. Ten rok ratują gry
To, że ciebie nic nie interesuje, to tak serio - kompletnie nic nie znaczy. ;)

A twierdzenie, że coś "ratuje", jest nie tylko daleko idące, ale głęboko krzywdzące. Owszem, kilka zaprezentowanych tytułów jest trochę niszowych i dyskusyjnych, ale większość ma dużą szansę na sukces. Wspomniana Luna Capital jest chwalona przez wszystkich recenzentów. Quackalope uznał ją ze grę zeszłorocznego Essen! Rush MD, jest grą uznaną na całym świecie i co chwila są dodruki. Polecam obejrzeć recenzję Toma Vasela. Moim zdaniem, to będzie hicior. Excavation Earth, choć opinie ma mieszane, jest autorstwa mega uznanych twórców, a na KS mieli wysoki wynik finansowy, jak na suche euro. U nas sucharzystów jest sporo, więc gra też ma szanse dobrze się sprzedać. Dinosaur World mi osobiście nie podszedł, ale chłopaki z Dice Tower pieli z zachwytu, więc może to ja się nie znam.

Galakta poszła mocno w hity z KS i ja im się w sumie nie dziwie - chcą się wbić w inny segment rynku. Gry droższe, bardziej ekskluzywne. Nie ma co konkurować z takim Rebelem, więc rodzinne popierdółki, gry dla dzieci i gry dla mas może sobie odpuścić.

Wiem, ryzykowna strategia wydawnicza, ale ja im kibicuję! :)
Może źle to zabrzmiało, ale nie miałem takiego zamiaru :) Bardziej chodziło mi o moje osobiste odczucia i dlatego napisałem, że nic, co Galakta zapowiedziała w tym roku mnie nie zainteresowało. Obym się mylił co do niektórych tytułów i życzę Galakcie sukcesu w tym roku :wink:
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: dave8 »

Aras pisze: 11 lut 2022, 13:08 Powiem tak. Zapowiedzi Galakty z tamtego roku a z tego, to niebo a ziemia. Ten rok ratują gry które jeszcze nie wyszły w 2021, czyli Machina Arcana i Endless Winter. Reszta nie trafia w moje gusta. Słabiutko w tym roku.
To u mnie dokładnie odwrotnie. W zeszłym roku słabo. W tym parę rzeczy pewnie kupię.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Beowulfik »

Gizmoo pisze: 11 lut 2022, 13:33
Aras pisze: 11 lut 2022, 13:08 Zapowiedzi Galakty z tamtego roku a z tego, to niebo a ziemia. Ten rok ratują gry
To, że ciebie nic nie interesuje, to tak serio - kompletnie nic nie znaczy. ;)

A twierdzenie, że coś "ratuje", jest nie tylko daleko idące, ale głęboko krzywdzące. Owszem, kilka zaprezentowanych tytułów jest trochę niszowych i dyskusyjnych, ale większość ma dużą szansę na sukces. Wspomniana Luna Capital jest chwalona przez wszystkich recenzentów. Quackalope uznał ją ze grę zeszłorocznego Essen! Rush MD, jest grą uznaną na całym świecie i co chwila są dodruki. Polecam obejrzeć recenzję Toma Vasela. Moim zdaniem, to będzie hicior. Excavation Earth, choć opinie ma mieszane, jest autorstwa mega uznanych twórców, a na KS mieli wysoki wynik finansowy, jak na suche euro. U nas sucharzystów jest sporo, więc gra też ma szanse dobrze się sprzedać. Dinosaur World mi osobiście nie podszedł, ale chłopaki z Dice Tower pieli z zachwytu, więc może to ja się nie znam.

Galakta poszła mocno w hity z KS i ja im się w sumie nie dziwie - chcą się wbić w inny segment rynku. Gry droższe, bardziej ekskluzywne. Nie ma co konkurować z takim Rebelem, więc rodzinne popierdółki, gry dla dzieci i gry dla mas może sobie odpuścić.

Wiem, ryzykowna strategia wydawnicza, ale ja im kibicuję! :)
Z tegorocznych zapowiedzi mam już w zasadzie wszystko, co chciałem, poza "Oltree", ale ja również kibicuję Galakcie. A sposób, w jaki badają rynek, próbując wydawać gry w różnych kategoriach/gatunkach i dla zupełnie odmiennych typów graczy, sprawia, że przyszłoroczne zapowiedzi mogą być wybitnie ciekawe. :D
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: _leigam_ »

konradstpn pisze: 11 lut 2022, 13:29
Seykan pisze: 11 lut 2022, 13:23 Fajnie, będzie polska instrukcja do mojego Big Boxa Hansy z promocji na Amazonie :lol:
Pewnie udostępnią jak Phalanx do Brassa ;-)
http://z-jak-zabawki.pl/egmont-hansa-te ... a-obslugi/

a ta Ci nie wystarczy?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Kurcze, nie powiem, ze sa to tytuły złe, ale pozostaje lekki niedosyt
Jednak Portal ma zdecydowanie ciekawszy lineup, bardziej... hmmm... zróznicowany? w moim odczuciu
Tutaj są gry dobre, ładne, ciekawe (hej, na chwile obecna mam 10/17 zapowiedzi!) ale są to gry... drugiej świeżości. Poza Serengeti, Luna Capitol to jakieś wygrzebki 1-2 letnie, która są niby dobre, ale bez szału. Obawiam sie, ze sporo tych gier moze siedziec im dlugo na magazynach.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: _leigam_ »

Bez szału i w większości nastawiają się na łatwiejsze gry.

Liczyłem na paxa renessance więc smutek.

HT kupiłem po ang, jeszcze nie zagrałem :D

Edit: dziś koniec zapowiedzi czy jeszcze jutro?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 107 times
Been thanked: 18 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Noidea »

I na koniec zapowiedziany został cały zestaw Merchants Cove: podstawka, dodatki KS w postaci The Secret Stash oraz trzy dodatkowe postacie. Na ten moment bez informacji kiedy miałaby ruszyć przedsprzedaż.
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Aras »

japanczyk pisze: 11 lut 2022, 14:10 Kurcze, nie powiem, ze sa to tytuły złe, ale pozostaje lekki niedosyt
Jednak Portal ma zdecydowanie ciekawszy lineup, bardziej... hmmm... zróznicowany? w moim odczuciu
Tutaj są gry dobre, ładne, ciekawe (hej, na chwile obecna mam 10/17 zapowiedzi!) ale są to gry... drugiej świeżości. Poza Serengeti, Luna Capitol to jakieś wygrzebki 1-2 letnie, która są niby dobre, ale bez szału. Obawiam sie, ze sporo tych gier moze siedziec im dlugo na magazynach.
Też uważam, że Portal znacznie ciekawszy w tym roku. W poprzednim roku byłby remis, jeśli Galakta wydałaby wszystko co zapowiedziała :) Luna Capital trochę biednie wygląda. Chyba najciekawsza jest Zatoka kupców i Icaion. Oby Icaion był tak dobry jak genialna i mocno niedoceniana Mysthea.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

No i Merchant's - 11/18
Ogólnie spoko gra, ale zostawic ją jako ostatni tytuł... no tak bym powiedział, ze te zapowiedzi Galakty na ten rok to jednak kapiszony poza Oltree

Portal rzuca WM, Bitoku, Golem, Messina, MD2, liczylem na konkurencje, a jest hmmm.... w sumie nie wiem co. Takie to portfolio nieciekawe i w sumie nie wiem do kogo adresowane.

Biora pod uwage to, ze marketing Galakty nie istnieje to nie wroze sukcesu tym tytulom - gdyby to Portal wypuszczał to byłby spokojny o sprzedaz wiekszosci, ale u Galakty...
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: trixon »

japanczyk pisze: 11 lut 2022, 15:21 No i Merchant's - 11/18
Ogólnie spoko gra, ale zostawic ją jako ostatni tytuł... no tak bym powiedział, ze te zapowiedzi Galakty na ten rok to jednak kapiszony poza Oltree

Portal rzuca WM, Bitoku, Golem, Messina, MD2, liczylem na konkurencje, a jest hmmm.... w sumie nie wiem co. Takie to portfolio nieciekawe i w sumie nie wiem do kogo adresowane.

Biora pod uwage to, ze marketing Galakty nie istnieje to nie wroze sukcesu tym tytulom - gdyby to Portal wypuszczał to byłby spokojny o sprzedaz wiekszosci, ale u Galakty...
Trochę mnie dziwi to jak jest u nich prowadzony marketing. W sumie to nie trochę, a nawet bardzo. Na przykład: wczoraj padło pytanie na Live Planszowych Newsów, czemu Galakta się nie pojawia w serii "Piotrek Pyta", gdzie rozmawia sobie z wydawnictwami - Piotrek odpowiedział, że Galakta po prostu nie przyjmuje zaproszenia.

"Darmowy" marketing, bliższe poznanie ludzi stojących za logo firmy i redakcja, która odwala połowę roboty za wydawnictwo. Nic, tylko korzystać. Wychodzi, że nawet taki układ nie jest wydawnictwu na rękę... A mieliby możliwość przy takiej okazji opowiedzieć kilka słów więcej o swoich tytułach i zainteresować potencjalnych odbiorców. Ja z tegorocznego portfolio nie znam praktycznie nic, a zakładam, że coś pewnie mogłoby mi się spodobać. A tak, z racji lenistwa, postawię na pewniaki ze stajni Portala.
pawel_g
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2020, 19:43
Has thanked: 9 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: pawel_g »

No i wygląda na to, że Hansa Teutonica będzie droższa w polskiej edycji (186 zł na aleplanszówkach) niż w angielskiej (159 na planszostrefie), co chyba finalnie potwierdza, że Galakta daje wyższe ceny niż konkurencja.

@japanczyk - mówisz, że jesteś niezadowolony z zapowiedzianych gier, a większość masz już w kolekcji, tylko że po ang :P więc gdybyś nie miał, to pewnie byś w polskiej wersji zamawiał - to chyba nie najgorsze te pozycje?

Galakta w tym roku poszła w mniej epickie planszówki, bardziej średnie lub nawet lekkie gry, ale ja jestem zadowolony, bo też takie bardzo lubię. Choć boję się cenowo, hjest prawdopodobne, że zagraniczne wersje tych gier będą bardziej opłacalne
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Gatherey »

No to chyba Galakta jak straci AH LCG to będzie się zamykać. Nie widzę nic tutaj, co mogłoby pociągnąć to wydawnictwo tak szczere - żadna zapowiedź nie jest pokroju Paxa, Nemo ani nawet podstawki Nidavellira. W 2022 myślę, że ludzie rzucą prędzej w Portal :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: BartP »

pawel_g: japnaczyk się droczy.

Dla mnie zapowiedzi dobre jak nigdy. Serengeti, Icaion, W grocie króla gór, dodatek do Nidavellir, dobre rzeczy ;].
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1148 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Bruno »

trixon pisze: 11 lut 2022, 15:51
japanczyk pisze: 11 lut 2022, 15:21 No i Merchant's - 11/18
Ogólnie spoko gra, ale zostawic ją jako ostatni tytuł... no tak bym powiedział, ze te zapowiedzi Galakty na ten rok to jednak kapiszony poza Oltree

Portal rzuca WM, Bitoku, Golem, Messina, MD2, liczylem na konkurencje, a jest hmmm.... w sumie nie wiem co. Takie to portfolio nieciekawe i w sumie nie wiem do kogo adresowane.

Biora pod uwage to, ze marketing Galakty nie istnieje to nie wroze sukcesu tym tytulom - gdyby to Portal wypuszczał to byłby spokojny o sprzedaz wiekszosci, ale u Galakty...
Trochę mnie dziwi to jak jest u nich prowadzony marketing. W sumie to nie trochę, a nawet bardzo.
Nie przesadzałbym z tym zatroskaniem o marketing Galakty...
- na PN właśnie zakończyła się trwająca tydzień kampania informacyjna o kolejnych premierach tego wydawcy,
- ten wątek powstał trzy dni temu i ma pięć stron.
Widać, że kolejny rok to nowe, fajne pomysły Galakty na robienie szumu wokół swoich zapowiedzi.

Nie ma co biadolić - widocznie im ich aktualny poziom sprzedaży gier odpowiada i nie zależy im na bardziej intensywnym marketingu. A taki wywiad z Piotrem to dla kogoś z wydawnictwa też jest w sumie kilka godzin pracy (przygotowanie + sama rozmowa), w tym po godzinach. Nie mówię, że to nie do zrobienia, tylko po prostu być może im póki co nie wydaje się to bardzo potrzebne.
Czym się niby różnił w ostatnich latach marketing Czachy od Galakty? A jakoś się rozwinęli (i dopiero niedawno wrócili np. na forum i pojawili się w rozmowie z Piotrem).
Ale nie ma to jak "martwić się" (de facto krytykować) o cudzy biznes? :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Zablokowany