Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: karawanken »

I jeszcze jedno. NIK zaczyna kontrolę w KAS ( krajowa administracja skarbowa - czyli to jak naprawdę się teraz US nazywają) dotyczącą tego jak US sobie radzą z kontrolowaniem szarej strefy sprzedaży internetowej. Czyli spodziewajmy się zaostrzenia kursu i większych kontroli. Jak mówią w US - " dziura budżetowa sama się nie zasypie_
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: bowie »

MarekPlus pisze: 16 lut 2022, 02:17 kickstarterki pachnące jeszcze Chińską fabryką :wink:
kickstarterki zostały kupione co najmniej kilka miesięcy wcześniej, jest na to dowód w postaci płatności kartą czy paypalem czy jak kto tam płacił
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: MarekPlus »

bowie pisze: 16 lut 2022, 11:03
MarekPlus pisze: 16 lut 2022, 02:17 kickstarterki pachnące jeszcze Chińską fabryką :wink:
kickstarterki zostały kupione co najmniej kilka miesięcy wcześniej, jest na to dowód w postaci płatności kartą czy paypalem czy jak kto tam płacił
Zapominasz tylko o jednym. Mało kto sprzedaje KS zafoliowany w cenie która płacił. Czesto jest to pare stówek wiecej. Wiec dla US może wygladac to tak ze kupiłeś za 500, sprzedajesz od razu jak dostałeś gre za 800. Czy to nie jest już handel dla US?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: autopaga »

Inflacja ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: MichalStajszczak »

MarekPlus pisze: 16 lut 2022, 11:44 Mało kto sprzedaje KS zafoliowany w cenie która płacił. Czesto jest to pare stówek wiecej. Wiec dla US może wygladac to tak ze kupiłeś za 500, sprzedajesz od razu jak dostałeś gre za 800. Czy to nie jest już handel dla US?
Generalnie liczy się czas między datą zakupu a datą sprzedaży. Jeżeli za datę zakupu uznać wpłatę na KS, to faktycznie rzadko się zdarza, by upłynęło mniej niż 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: brazylianwisnia »

BOLLO pisze: 16 lut 2022, 10:06
brazylianwisnia pisze: 16 lut 2022, 09:24
BOLLO pisze: 16 lut 2022, 09:09 No ok jest jasne jak ktoś ma paragony i sprzedaje gry po pół roku. Wszystko gra. A jak ktoś taki jak ja ma w kolekcji jakieś 70% gier (nowe/używane) kupione ale z 2giej ręki? Bez paragonu bez dowodu zakupu, nawet bez dowodu przelewu.....

Pamiętajcie jak się do was przyczepią kiedykolwiek skąd macie kase to zawsze mówcie że to z nierządu. :mrgreen:
Mam zdjęcia i świadków że gry leżały u mnie na regale. Sprzedana była też używana więc nie sądzę by był to problem. US nie będzie zajmował sie takimi pierdolami. Ich by zainteresowało jak być tych gier sprzedawał co miesiąc za kilka tysięcy.
Czysto hipotetycznie. Nie mam paragonów, gry są nowe lub 2giej ręki. Nie nam jak udowodnić że minęło 6 miesięcy od zakupu (no bo niby jak to zrobić). Kolekcja warta 40 000pln i nagle końce z hobby i wszystko w ciągu miesiąca sprzedaje. Kasa na koncie bo sprzedawane przez OLX....i co?

Pytam bo podobną sytuację miałem z MTG jak kończyłem przygodę . W niecały tydzień ok 20 000pln na koncie. Wtedy nie myślałem o czymś takim jak US.
Pokażesz zdjęcia kolekcji że dokładnie te pudełka stały u Ciebie lata temu i jako że idą używane to wątpię by ktoś drążył temat. Wkoncu nie osiągasz zysku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: Dako »

Dotychczasowe uprawnienia US to pikuś.
Od 1 lipca naczelnik Urzędu Skarbowego będzie mógł zwrócić się do banku z żądaniem wydania informacji bankowej również takiej osoby, która nie ma statusu podejrzanego. W jednym z przepisów Polskiego Ładu zastąpiono bowiem słowo "podejrzany" określeniem "osoba fizyczna". Związek Banków Polskich mówi o bardzo niebezpiecznym wyłomie w prawie.
https://www.money.pl/gospodarka/skarbow ... 4144a.html
Wygląda, że dla partii każdy Obywatel na wszelki wypadek jest podejrzany.
Spoiler:
ribik
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:39
Lokalizacja: Jasło
Been thanked: 5 times

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: ribik »

Chyba do 1000 zł nie ma konieczności rozliczania się z US.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Sprzedaz gier z drugiej ręki a US

Post autor: kamiya »

US lubi "chyba" - osobo fizyczna :mrgreen:
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
ODPOWIEDZ