Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: shuji »

mr_pepeush pisze: 14 lut 2022, 13:33 W zasadzie wszystkie dodatki, które nie były jakimiś exclusive'ami dla KS, powinny znaleźć się w sklepie AR, a po tym również w Waszych ulubionych sklepach. Ilości faktycznie nie będą super duże, ale też nie sądzę, że wyprzedamy to w ciągu 24h. Radziłbym już dziś sprawdzić zawartość świnki skarbonki, ale niekoniecznie trzeba szukać swojego doradcy kredytowego od szybkich pożyczek - zainteresowani powinni zdążyć ;)
Co do terminu, to czekamy na ostatnie kontenery (część dotarła), które mają opóźnienie, ale mam nadzieję, że nawet osoby, które dopiero będą zamawiać swoje egzemplarze, będą w marcu już mogły być po kilku scenariuszach nowych kampanii, a nie dopiero je zamawiać.
Czy te 2 kampanie ze SG będą sprzedawane jako jeden komplet czy oddzielnie?
Z tego co mówił Marcin, każda kampania jest rozmiarów gry - czy można się zatem spodziewać ceny za każdą w okolicach podstawki?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

shuji pisze: 14 lut 2022, 14:41
mr_pepeush pisze: 14 lut 2022, 13:33 W zasadzie wszystkie dodatki, które nie były jakimiś exclusive'ami dla KS, powinny znaleźć się w sklepie AR, a po tym również w Waszych ulubionych sklepach. Ilości faktycznie nie będą super duże, ale też nie sądzę, że wyprzedamy to w ciągu 24h. Radziłbym już dziś sprawdzić zawartość świnki skarbonki, ale niekoniecznie trzeba szukać swojego doradcy kredytowego od szybkich pożyczek - zainteresowani powinni zdążyć ;)
Co do terminu, to czekamy na ostatnie kontenery (część dotarła), które mają opóźnienie, ale mam nadzieję, że nawet osoby, które dopiero będą zamawiać swoje egzemplarze, będą w marcu już mogły być po kilku scenariuszach nowych kampanii, a nie dopiero je zamawiać.
Czy te 2 kampanie ze SG będą sprzedawane jako jeden komplet czy oddzielnie?
Z tego co mówił Marcin, każda kampania jest rozmiarów gry - czy można się zatem spodziewać ceny za każdą w okolicach podstawki?
Raczej pudełko będzie to samo, co dla wspierających. Wątpię, aby drukowali inną wersję. W sklepie AR w zapowiedziach można zobaczyć, co dokładnie będzie, jak się będzie nazywało, jak wyglądało pudełko itp.:
https://sklep.awakenrealms.com/tainted-grail,66,0.html

Z rzeczy, których nie widzę, to tylko Mounted Heroes, więc praktycznie wszystko z 2 fali trafi do sklepów.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

Hrosskar pisze: 14 lut 2022, 14:47 Raczej pudełko będzie to samo, co dla wspierających. Wątpię, aby drukowali inną wersję. W sklepie AR w zapowiedziach można zobaczyć, co dokładnie będzie, jak się będzie nazywało, jak wyglądało pudełko itp.:
https://sklep.awakenrealms.com/tainted-grail,66,0.html

Z rzeczy, których nie widzę, to tylko Mounted Heroes, więc praktycznie wszystko z 2 fali trafi do sklepów.
No to mnie zaskoczyłeś, bo byłem pewny, że podzielą to jak nemesis, ale skoro wrzucili na swój sklep to raczej tak nie będzie :0
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Hardkor pisze: 14 lut 2022, 23:47 No to mnie zaskoczyłeś, bo byłem pewny, że podzielą to jak nemesis, ale skoro wrzucili na swój sklep to raczej tak nie będzie :0
W Nemesis to wynikało z tego że postacie były KSE i do tego połączone były dwa różne produkty. Tutaj masz 2 dodatkowe kampanie i bez KSE. Inne pudełka w małym nakładzie generowałyby większy koszt i co za tym idzie większą cene.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

shuji pisze: 14 lut 2022, 14:41 Z tego co mówił Marcin, każda kampania jest rozmiarów gry - czy można się zatem spodziewać ceny za każdą w okolicach podstawki?
To w sumie dziwne, bo Echa przeszłości dają raptem 22 nowe karty, więc wygląda na jakiś błąd w opisie? Na KS było info o 104 kartach i 26-stronicowej księdze, ale ten dodatek to tak wygląda bardziej jak cele postaci w Gloomhaven. Czerwony Mór to już 190+ kart, i jezcze jest info o książce ze skyptem. Z mojej perspektywy to właśnie ten drugi dodatek opłaca się kupić, pierwszy tylko jeśli ktoś chce wyciągnąć 101% z gry.

Edit: ach, Tainted Grail Stretch Goals też opłaca się kupić, to jest +130 lokacji i +660 kart, oraz 2 podręczniki. To chyba podwaja podstawową grę?
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: addekk »

gnysek pisze: 16 lut 2022, 13:10
shuji pisze: 14 lut 2022, 14:41 Z tego co mówił Marcin, każda kampania jest rozmiarów gry - czy można się zatem spodziewać ceny za każdą w okolicach podstawki?
To w sumie dziwne, bo Echa przeszłości dają raptem 22 nowe karty, więc wygląda na jakiś błąd w opisie? Na KS było info o 104 kartach i 26-stronicowej księdze, ale ten dodatek to tak wygląda bardziej jak cele postaci w Gloomhaven. Czerwony Mór to już 190+ kart, i jezcze jest info o książce ze skyptem. Z mojej perspektywy to właśnie ten drugi dodatek opłaca się kupić, pierwszy tylko jeśli ktoś chce wyciągnąć 101% z gry.
Mowa chyba była o kampaniach ze streach goali.
Red dead ma mieć tylko 15 godzin kampanii.
Weźże chodźże grać BGG
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: shuji »

gnysek pisze: 16 lut 2022, 13:10
shuji pisze: 14 lut 2022, 14:41 Z tego co mówił Marcin, każda kampania jest rozmiarów gry - czy można się zatem spodziewać ceny za każdą w okolicach podstawki?
To w sumie dziwne, bo Echa przeszłości dają raptem 22 nowe karty, więc wygląda na jakiś błąd w opisie? Na KS było info o 104 kartach i 26-stronicowej księdze, ale ten dodatek to tak wygląda bardziej jak cele postaci w Gloomhaven. Czerwony Mór to już 190+ kart, i jezcze jest info o książce ze skyptem. Z mojej perspektywy to właśnie ten drugi dodatek opłaca się kupić, pierwszy tylko jeśli ktoś chce wyciągnąć 101% z gry.

Edit: ach, Tainted Grail Stretch Goals też opłaca się kupić, to jest +130 lokacji i +660 kart, oraz 2 podręczniki. To chyba podwaja podstawową grę?
No Marcin z AR twierdzi, że potraja
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Z tego, co ja wiem, to wygląda to następująco:
Tainted Grail Stretch Goals (zawiera 2 duże kampanie, takiej samej długości jak podstawka) - obstawiam, że cenowo będzie kosztowało jak podstawka (wersja sklepowa).
https://sklep.awakenrealms.com/tainted- ... 66,99.html

Tainted Grail Czerwony Mór/Red Death (zawiera 1 kampanię, nieco krótszą niż ta w podstawce)
https://sklep.awakenrealms.com/tainted- ... 66,71.html
,
Tainted Grail Echa Przeszłości/Echoes of the past (mini dodatek, który pozwala lepiej poznać i zrozumieć kierowaną przez siebie postać)
https://sklep.awakenrealms.com/tainted- ... 66,72.html
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

W te dwa pierwsze zdecydowanie warto zainwestować, jeśli podstawka się komuś podobała. Nie widziałem Stretch Goals w innych sklepach, więc pewnie trzeba będzie się przyczaić na stronie AR.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

gnysek pisze: 16 lut 2022, 14:33 W te dwa pierwsze zdecydowanie warto zainwestować, jeśli podstawka się komuś podobała. Nie widziałem Stretch Goals w innych sklepach, więc pewnie trzeba będzie się przyczaić na stronie AR.
Jeszcze SG nie zostały dostarczone do wspierających, więc raczej niemożliwe, aby sklepy miały w ofercie. Na stronie AR też jeszcze nie można kupić SG.
Dodatkowe kampanie na pewno trafią do sklepów, podobnie jak podstawka :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: shuji »

Hrosskar pisze: 16 lut 2022, 14:10 Z tego, co ja wiem, to wygląda to następująco:
Tainted Grail Stretch Goals (zawiera 2 duże kampanie, takiej samej długości jak podstawka) - obstawiam, że cenowo będzie kosztowało jak podstawka (wersja sklepowa).
https://sklep.awakenrealms.com/tainted- ... 66,99.html

Tainted Grail Czerwony Mór/Red Death (zawiera 1 kampanię, nieco krótszą niż ta w podstawce)
https://sklep.awakenrealms.com/tainted- ... 66,71.html
,
Tainted Grail Echa Przeszłości/Echoes of the past (mini dodatek, który pozwala lepiej poznać i zrozumieć kierowaną przez siebie postać)
https://sklep.awakenrealms.com/tainted- ... 66,72.html
No cena tych SG to jest zagadka. Zastanawiałem się jak to wyceniać, bo mam cały komplet do sprzedania (w wersji PL) i uznałem, że podstawka 400, SG 400 i 100 doliczam za sundropa na całości... Ale skoro w SG są dwie kampanie to może kosztać więcej niż podstawka, ale to byłoby trochę dziwne (nie spotkałem się chyba, żeby dodatek kosztował więcej niż podstawka)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Hrosskar pisze: 16 lut 2022, 14:38 więc raczej niemożliwe, aby sklepy miały w ofercie
To sie nazywa preorder ;) Red Death w aleplanszówkach mam dodane do obserwowanych od kwietnia 2021, więc nie jest tak, że nie mają w ofercie - mają, ale bez opcji zamówienia.

Cena SG patrząc na podstawkę powinna być coś koło 600?
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Czerwona śmierć i echa były normalnie do zamówienia jak był otwarty pledge manager dlatego były osobno do zamówienia w sklepach. SG były częścią gry podstawowej w wersji KS dlatego nie było ich osobno w sklepach.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Cena SG będzie pewnie blisko ceny podstawki. Bardzo wątpię by była wyższa. Z jednej strony rzeczywiście potrajaja zawartosc(postacie x3, długość unikalnej rozgrywki x3, ilość fabuły x3) ale inne rzeczy są co najwyżej podwojone a jeszcze innych nie ma wcale(menhiry, dziale, kostki, plansze gracza, kosci) no i sam development też jest sporo tańszy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: kmd7 »

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź jednego ze sklepów na moje pytanie o dostępność SG:
"Tak, mają być dostępne, powinny pojawić się zaraz po wysyłkach do wspierających - taką przynajmniej informację dostaliśmy od wydawcy."

Trzeba więc poczekać. Ja wezmę pewnie co najmniej SG. Nie wspierałem, nie byłem przekonany, czy gra mi się spodoba. Podstawka mi podeszła, mam nadzieję, że dodatkowe kampanię też będą ciekawe.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: finallyh »

Nie wiem czy pojawiło się wcześniej, mała pomoc podczas przedzierania się przez Dziw - rozpisane umiejętności, z wystawioną oceną 0-5 i nawet kolorami potraktowane umiejętności wg. przydatności; czerwone - kompletna lipa raczej, białe - średniaki, choć niektóre w połączeniu z innymi mogą nieźle działać i zielone, te 5/5 to takie `must have` np. Teraz albo Nigdy, dające dodatkową kartę podczas spotkania czy też Kieszonkowiec - darmowe finanse, przy zakończeniu dnia w lokacji z osadą.
https://boardgamegeek.com/thread/238509 ... kill-guide

Samo przeglądanie kart umiejętności nie jest żadnym spoilerem, można oczywiście samemu zadecydować, co dla mojej klasy/klas jest najlepszą pomocą ale wiem jak boli zakup z ciężko wywalczonego doświadczenia karty, która jednak nie była najlepszym zakupem.
Dla kogoś, komu dokucza `farmienie` zasobów, odpowiedni dobór umiejętności ułatwi rozgrywkę - dni mijają, wiadomo, coś należy skonsumować, menhir przygasa - należy odpowiednio wcześniej zadbać o zasoby. Czynności te stają się integralna częścią w sumie świetnej historii i tylko wzmacniają intensywność, radość z rozgrywki.

Na zdjęciu umiejętności dla Czerwia (pod koniec gry już):
Spoiler:
Rozgrywka:
Spoiler:
Przykład walki:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

W SG będziemy mieli nowe skille całkiem czy też te z podstawki używamy?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: finallyh »

Z tego, co zapowiadali to karty wydarzeń, sekretów, spotkań, walki i dyplomacji - ale to wiadome, nie spotkałem się nigdzie z informacjami dot. umiejętności. Raz, że w sumie jest z czego wybierać ale z drugiej strony nie miałbym nic przeciwko.
Pewnie może ktoś potwierdzić mający wersję ang.
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

W SG gramy całkiem nowymi postaciami a więc muszą mieć własne talie umiejętności.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

tommyray pisze: 17 lut 2022, 05:53 W SG gramy całkiem nowymi postaciami a więc muszą mieć własne talie umiejętności.
Będą mieć nowe karty walki i dyplomacji, a rozmowa jest o umiejętnościach, kartach zdobywanych za rozwój atrybutów: agresja itd. Tutaj nie było skupienia na konkretnych postaciach więc mogą pozostać te co były.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Nowych umiejętności nie ma. Pierwotnie miała być połowa tego co jest ale w trakcie developmentu zrobili dwustronne karty. W Red death są za to epickie umiejętności.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: mr_pepeush »

Dobra, to ja może nieco doprecyzuję ;)
Jako gość, który w AR odpowiada za dystrybucję na Polskę, mogę potwierdzić, że wspomniane dodatki będą dostępne do kupienia i to nie tylko w oficjalnym sklepie AR, do którego linki przytaczacie powyżej. To, że jeszcze nie wysyłamy gier do backerów, ma związek z tym, o czym pisano wielokrotnie w aktualizacjach kampanii - duże opóźnienia w dostawach. Wczoraj dotarła kolejna partia, ale to wciąż nie wszystko - czekamy.
Jeśli chodzi o ceny to o ile nie zostanę zaskoczony jakimiś dodatkowymi historiami, można się spodziewać sugerowanych cen detalicznych na poziomie: Stretch Goals - 399zł; Czerwony Mór - 199zł; Echa przeszłości - 65zł. Każdy sklep, który będzie chciał złożyć na to zamówienie, będzie miał taką możliwość, ale już po wysyłce do backerów. Kiedy ruszymy z wysyłkami będziemy mogli oszacować kiedy możemy wprowadzić dodatki do sklepów i wtedy na pewno wrzucę taką informację również tutaj. Jeśli więc lubicie zaopatrywać się w swoje gry w jednym sklepie, możecie skrobnąć im maila, żeby polowali na to na premierę, bo na pewno zostaną poinformowani o tym, że gra jest już dostępna.
Mam nadzieję, że to pomoże uciąć spekulacje i pozwoli Wam na spokojnie czekać jeszcze te ostatnie dni/tygodnie.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: dawid »

mr_pepeush pisze: 17 lut 2022, 09:44 Czerwony Mór - 199zł; Echa przeszłości - 65zł.
Ciekawe czy po tej informacji pojawią się jakieś anulowane zamówienia wśród tych, którzy kupili wersję KS np w 3trollach, Meplu i innych sklepach.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Golin »

a niby czemu? ja za podstawke i sg w sundropie dałem w 3trollach 5 stów
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Ceny bardzo dobre. Taki Red Death pewnie w okolicach 150-160zl w tanich sklepach. Aż musiałem sprawdzić ile na KS zapłaciłem i w grupowce ok 140zl.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ