Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pawianlsm »

Miałem bawić się jak w poradnikach Sorastro, ale stwierdziłem, że jak mam siedzieć po kilka ładnych godzin nad jednym modelem to nigdy w życiu tego nie skończę, więc NMM poszedł w odstawkę i się go nie uczę 😉.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

NMM to też jeszcze nie moja bajka, choć można te technikę nieco uprościć.

W dużej mierze na TT wystarczą czasem zapodkładowane figurki + zenithal. Ewentualnie drybrush.
Minimum pracy a figurka już wygląda nieporównywalnie lepiej, zaczyna mieć już jakiś charakter a nie jedynie formę.

Anyway robi się offtop i admin nam zaraz na chatę wjedzie.

Zachęcam każdego do zrobienia tej minimalistycznej wersji, a w razie czego zapraszam na priv
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Możesz podrzucić parę fotek? :)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Coś tam na sklep w USA rzucili. O dziwo przeczytałem posta rozżalonego typa że wciągał Gorma, zdążył go zaznaczyć do kupienia, ale jak przeszedł do płatności to już został sprzedany. Może to Poots sam kupił ;).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Wraz z promocją na Walentynki(opóźnioną, ale wrzucili 296 sztuk Gorma za 75$, więc WOW - ja już dawno dorwałem i przepłaciłem xD) pojawił się nowy update. W nim skupili się jak zapowiadali na Frogdogu. No nie powiem, pierdzący przeciwnik, który swoimi gazami ma nas zaorać mi się podoba :D Te piękne ilustracje jego anusa, którego jak zaatakujemy to możemy uniemożliwość pierda xD Mnie rozwaliło. Pokazane karty AI w sumie dopełniają obraz żaby. Ciekawie zapowiada się zbroja, która ma działać w oparciu o zbiorniki z powietrzem. Sama figurka potwora mi się podoba. Jest obleśna i ma ciekawe elementy(te wystające pochwo głowy z karku). Ciekawi mnie nowy typ terenu - lilie umożliwiające wyskoczenie w górę i dodanie nam energii do ataku.

Nie mam dobrej pamięci czy pokazane karty/armory/figurki były wcześniej już zamieszczane. Dla mnie bardzo fajna aktualizacja, która choć spóźniona, pokazuje, że jest dalej wola walki w zespole Adama i może dociągną jednak wszystko do końca.

Kolejna wieść, Clark na discordzie zapowiedział, że będą zbierać preordery na dodatki z drugiej fali, więc wszystkie dodatki EoD#1 będą ponownie do zdobycia w normalnych cenach! Będzie o tym mail i pewnie aktualizacja na KS. Mi tam rybka, ale wielu na forum czekało na taką możliwość. Szkoda, ze kurs $ teraz jest zawyżony.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Prawie 300 sztuk Gorma się rozeszło w kilka minut, dodatki zapowiedziane - ciekawe co teraz powiedzą Ci, którzy mówili, że to przecież nieopłacalne :D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Probe9 pisze: 01 mar 2022, 22:51 Prawie 300 sztuk Gorma się rozeszło w kilka minut, dodatki zapowiedziane - ciekawe co teraz powiedzą Ci, którzy mówili, że to przecież nieopłacalne :D
Mnie i wielu innych(discord) zastanawia czy jak jest reprint dodatków to wskoczyły one w miejsce GCE przez kolejne opóźnienia czy można spać spokojnie...tjaa na pewno.

Nie wiem jak można stwierdzić, że jest to nieopłacalne, jak każdy dodatek, który wrzucają rozchodzi się w parę minut. Ceny z drugiej ręki są bajońskie a i tak się sprzedają. Ja nie skorzystam z dodruku(chyba, że w 2 fali było coś więcej), ale cieszę się, że ukróci to proceder. Reprint powinien zaspokoić rynek na długie lata jeśli nie będzie ograniczony względem ilości.

Zdziwiłem się za to, że cena Gorma była taka jak MSRP podane na KS. Nie wiem czy to zasługa promki walentynkowej czy jakimś cudem tyle lat nie wpłynęło na finalny koszt dodatków. Obstawiam to pierwsze.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raphaell7 »

Czy ktoś jeszcze czeka na Legendary Card Pack czy może powinienem już zacząć się martwić i założyć ticket?
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Ardel12 pisze: 01 mar 2022, 23:07
Nie wiem jak można stwierdzić, że jest to nieopłacalne, jak każdy dodatek, który wrzucają rozchodzi się w parę minut. Ceny z drugiej ręki są bajońskie a i tak się sprzedają. Ja nie skorzystam z dodruku(chyba, że w 2 fali było coś więcej), ale cieszę się, że ukróci to proceder. Reprint powinien zaspokoić rynek na długie lata jeśli nie będzie ograniczony względem ilości.
A jednak byli tacy :)
Ardel12 pisze: 01 mar 2022, 23:07 Zdziwiłem się za to, że cena Gorma była taka jak MSRP podane na KS. Nie wiem czy to zasługa promki walentynkowej czy jakimś cudem tyle lat nie wpłynęło na finalny koszt dodatków. Obstawiam to pierwsze.
Nie no jak dla mnie to nie ma szans na takie ceny przy preorderach. Ale powiedzmy 100$ za Gorma, 175$ za DK itp. to wciąż będą przyzwoite ceny (patrząc na to co się dzieje na rynku wtórnym ;p).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Cześć, czy ktoś może mi na priv wysłać liczbę i typ kart z dodatku Dung beetle knight?
Najlepiej z nazwami... wiem, że sporo roboty, ale może komuś się zachce. Ogarniam wydruk wersji polskiej i nie zgadza mi się kompletnie liczba kart w pliku (dużych), z liczbą kart w instrukcji. Na stronie kdm wiki mam nazwy, ale nie wiem czy któreś karty się nie dublują.

Będę wdzięczny.

ps. w ogóle ten plik jest spieprzony, bo ma nieparzystą liczbę stron, pominę zamieszanie z liczbą kart.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

raphaell7 pisze: 01 mar 2022, 23:09 Czy ktoś jeszcze czeka na Legendary Card Pack czy może powinienem już zacząć się martwić i założyć ticket?
A kiedy zamawiales? Każdy kto zamawiał do czasu BF już ma. Przynajmniej nie spotkałem się już dawno z komentarzami o brak LCP.

Tikcsa złóż. Oni odpowiadają w ciągu doby nawet
Probe9 pisze: 01 mar 2022, 23:13 Nie no jak dla mnie to nie ma szans na takie ceny przy preorderach. Ale powiedzmy 100$ za Gorma, 175$ za DK itp. to wciąż będą przyzwoite ceny (patrząc na to co się dzieje na rynku wtórnym ;p).
Też tak sądzę. Że spokojnie te 25$ na większość będzie więcej. W sumie tylko green knight armor max o 10$ obstawie.

Wczoraj ktoś kupił gorma i od razu na eBayu za ponad 200$ zszedł w ciągu godziny xD
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Pynio pisze: 02 mar 2022, 04:18 Cześć, czy ktoś może mi na priv wysłać liczbę i typ kart z dodatku Dung beetle knight?
Najlepiej z nazwami... wiem, że sporo roboty, ale może komuś się zachce. Ogarniam wydruk wersji polskiej i nie zgadza mi się kompletnie liczba kart w pliku (dużych), z liczbą kart w instrukcji. Na stronie kdm wiki mam nazwy, ale nie wiem czy któreś karty się nie dublują.

Będę wdzięczny.

ps. w ogóle ten plik jest spieprzony, bo ma nieparzystą liczbę stron, pominę zamieszanie z liczbą kart.
Ale z ciebie leń.... :]
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Natomiast jak znajdziesz jakieś błędy w PL kartach to dawaj znać. Zwykle w parę godzin jesteśmy w stanie to poprawić.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raphaell7 »

Ardel12 pisze: 02 mar 2022, 08:39
raphaell7 pisze: 01 mar 2022, 23:09 Czy ktoś jeszcze czeka na Legendary Card Pack czy może powinienem już zacząć się martwić i założyć ticket?
A kiedy zamawiales? Każdy kto zamawiał do czasu BF już ma. Przynajmniej nie spotkałem się już dawno z komentarzami o brak LCP.

Tikcsa złóż. Oni odpowiadają w ciągu doby nawet
Ok, zakładam ticketa. Zamawiałem w grudniu 2020, czyli od razu jak była taka możliwość w PM :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Najpierw sprawdź w BackerKit czy Ci nie wysłali i czy DPD nie nawaliło albo dostarczyło nie wiadomo gdzie. U mnie była cisza i nagle paczka przyszła, ale w PM był wprowadzony numer trackingu tyle że nie było powiadomień.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: raphaell7 »

awawa pisze: 02 mar 2022, 14:22 Najpierw sprawdź w BackerKit czy Ci nie wysłali i czy DPD nie nawaliło albo dostarczyło nie wiadomo gdzie. U mnie była cisza i nagle paczka przyszła, ale w PM był wprowadzony numer trackingu tyle że nie było powiadomień.
Przed założeniem ticketa znalazłem na backerkit numer do śledzenie na DPD. Wygląda na to, że paczka nadana w listopadzie 2021, ale utknęła na pierwszym kroku i do teraz cisza... Zobaczymy co odpowiedzą :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Pynio »

Sir_Yaro pisze: 02 mar 2022, 11:46
Ale z ciebie leń.... :]
Szacuneczek Mistrzu :)
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Grahf pisze: 23 lut 2022, 20:01 Możesz podrzucić parę fotek? :)
Sorki za laga.
Pewnie, o tu:
Obrazek

Jak widać są różne poziomy rozjaśnień, Butcher ma chyba najgłębsze cienie, a Lew najmniej różnorodności (figurka jest dość płaska i co najwyżej można się pobawić w rozjaśnienie obszaru, udając źródło swiatla)
To jest absolutne minimum, zrobienie tak kilka figurek to od 15-30 w zależności od narzędzi i doświadczenia.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Wyg;ada jakby była wyrenderowana albo coś takiego ;).
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Dobra robota :wink:

Można by jeszcze dołożyć trochę washa :wink:

Co do figurek, to np fatalnie spasowany jest ogon Feniksa. Mimo imadełka i użycia pilników nadal na połowie ogona jest bardzo długa szpara. Sporo green stuffu będę musiał użyć. Ponoć mają tak niektóre egzemplarze w wersji 1.6.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pawianlsm »

Grahf pisze: 04 mar 2022, 19:39 Dobra robota :wink:

Można by jeszcze dołożyć trochę washa :wink:

Co do figurek, to np fatalnie spasowany jest ogon Feniksa. Mimo imadełka i użycia pilników nadal na połowie ogona jest bardzo długa szpara. Sporo green stuffu będę musiał użyć. Ponoć mają tak niektóre egzemplarze w wersji 1.6.
Ja miałem tak z Feniksem, ale nie przeszkadzało mi to zrobić z niego 😁.


Obrazek

Obrazek
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Mam pytanie odnośnie przekładek dla podstawki.

Zakoszulkowałem sobie wszystkie karty (docsmagic ma koszulki na wszystkie karty, w zestawie za 34,69 Eur, w tym na te dwa rodzaje dużych niestandardowych kart) i pojawiły mi się mi następujące pytania:

- ile jest wszystkich kart w rozbiciu na poszczególne typy, dla wersji 1.6? Chciałbym sobie sprawdzić czy wszystko się zgadza, pod względem kompletności.

- Nie bardzo wiem, na co są następujące przekładki: Promo Gear, Pattern Gear, Pattern Cards, Strain Milestones.

Obrazek
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

1) O ile dobrze pamiętam to spis wszystkich kart jest podany w kategorii "zrób to sam" na forum w wątku gdzie jest spolszczenie do KDMa. Tam było właśnie wyszczególnienie wszystkich kart.
2) Wymienione przez Ciebie przekładki nie dotyczą podstawowej wersji gry.
Promo Gear - tutaj ładujesz ekwipunek który był dostępny z okazji GencoNu, przy zakupie niektórych figurek postaci, pinupy niektóre dodają itp.
Pattern Cards - ten mechanizm dodaje np. białe pudełko z 4 figurkami na 10-lecie gry i którys jeszcze mały dodatek to dodaje ale nie pamietam który ;). Gdy Ocalały osiąga 3 poziom wiedzy, losuje z tych kart pattern jedną, co jest wyrazem pomysłu na jaki wpadł ten właśnie Ocalały. Dodaje to możliwość wyprodukowania nowszego ekwipunku, przy czym trzeba spelnic pewne wymagania - znać określone innowacje, połączyć pewne starsze ekwipunki by stworzyć nowy zaawansowany.
Pattern Gear - to jest ekwipunek który staje się dostepny jeśli wylosowałeś odpowiadającą mu karte patternu i spełniłeś warunki do wyprodukowania go.
Strain Milestones - mechanizm takich kamieni milowych wprowadzaja małe dodatki. Np Echo Of deaths, jedna z figurek pinupow. Są takie karty opisujące rzadkie wydarzenia do których dojdzie przez przypadek, czy tez doprowadzisz do nich, to warunki te dodaja do talii sztuk walki całkiem nową, przeważnie bardzo użyteczną sztukę walki. Odtąd możesz używać tej sztuki walki w każdej bieżącej i przyszłej kampanii. Przy czym podczas kampaniii nie może być więcej niż 5 takich sztuk walki. Ten mechanizm wykorzystuje tez dodatek Gigalion, przy czym nie dodaje on sztuki walki, a podmienia lwa poziomu 2 / 3 z podstawki no innego lwa, rozbudowuje lokacje Catarium i dodaje ekwipunek.

Te przekładki będą Ci przydatne dopiero gdy będziesz rozbudowywał grę o dodatki. Teraz nie mają zastasowanie.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Używacie jakichś ringów do odróżniania postaci ? Próbowałem dopasować jakieś z gier, które mam ale nic nie pasuje. A muszę przyznać, że mi się ludki ciągle mylą :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pawianlsm »

Podobno krążki ze Scythe pasują 😁.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Pojawiła się nowa aktualizacja pokazująca trzy wiedźmy. W sumie mnie nie porwała. Prawie zero mechanik, jednak karta AI, która w sumie korzysta z niewyjaśnionej nigdzie umiejętności i jak zwykle tona figurek. Fakt, zbroje z pelerynkami wyglądają cudownie. Oczywiście GCE wciąż się robi, teraz praca trwa nad grafikami, ale już tuż tuż ma być zrobione i za 5 lat dostaniemy. Wisieńką jest brak jakichkolwiek informacji o Death Knight, który miał się pojawić wraz z wiedźmami.

Z chęcią bym podyskutował, ale po świetnej aktualizacji o pierdzącej żabie, ten w sumie zawiera zero nowinek. Idę się zakopać w dziurze do następnej aktualizacji.
ODPOWIEDZ