Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: benek12345 »

Mi się wszystkie kartoniki, surowce i statki zmieściły w oryginalnych tackach (z Norwegami). Oczywiście poza domami, wyspami i górami. Jak wrócę z roboty, to postaram się podzielić zdjęciem.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Siersciu »

rav126 pisze: 14 gru 2021, 23:05 hmm, ja bym nie wywalał oryginalnych tacek - mają tę zaletę, że są zamykane. Tylko dorobiłbym tacki na surowce. Jakoś tak noszę się z zamiarem zrobienia tego, ale nie mogę się za to zabrać...
Tacki znalazły nowe zastosowanie w SW:Rebelia gdzie przechowuję figurki. Insert, który zrobiłem do Uczty mieści też zawartość z dodatku norwegowie. W innym przypadku mialbym 3 tacki na zetony i problem z upakowaniem reszty zawartości w pudelku.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

rav126 pisze: 14 gru 2021, 23:05 hmm, ja bym nie wywalał oryginalnych tacek - mają tę zaletę, że są zamykane. Tylko dorobiłbym tacki na surowce. Jakoś tak noszę się z zamiarem zrobienia tego, ale nie mogę się za to zabrać...
Na surowce używam pojemniczka na śrubki z Castoramy. Super są też pojemniczki Stonemaier, tylko ciężko je dostać, ja mam tyle co w Na Skrzydłach i dodatkach dali.
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: benek12345 »

benek12345 pisze: 15 gru 2021, 06:47 Mi się wszystkie kartoniki, surowce i statki zmieściły w oryginalnych tackach (z Norwegami). Oczywiście poza domami, wyspami i górami. Jak wrócę z roboty, to postaram się podzielić zdjęciem.
Fotki z ułożenia w pudełeczku.
Karty w koszulkach, dodatkowe wyspy dołożone. Jeszcze sobie nieoficjalny dodatek wydrukowałem i zalaminowałem.
Spoiler:
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Cezary1916 »

U mnie to wygląda tak
Obrazek

Obrazek
fakcior
Posty: 26
Rejestracja: 03 sie 2020, 23:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: fakcior »

A ja ze swojej strony mogę polecić ten (https://www.thingiverse.com/thing:4792885) drukowany insert. Wydrukowałem go jakiś czas temu i bardzo się sprawdza, siedzi w nim podstawka z dodatkiem.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Coen »

Jak wszyscy się chwalą, to ja też dorzucę swoje 3 grosze ;)
Z mojego pudełka wyrzuciłem tacki dołączone do gry i Norwegów, zrobiłem 3 warstwową wypraskę z płyty piankowo-kartonowej i nawet jeszcze miejsce zostało.
Spoiler:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Wczoraj rozpakowałem Norwegów i posortowałem wszystko w pudełku podstawki tak, żeby można było grać z dodatkiem. Norwegów mam w niemieckiej wersji językowej i mimo powszechnej opinii, dodatek nie jest w 100% niezależny językowo. Kilka akcji ma jakieś słowo, ale to nie jest problemem, bo to łatwo zrozumieć. Problemem są dla mnie nazwy akcji i, szczególnie, nazwy rodzajów akcji (rzemiosło itp.). Wiele kart pomocników ma w opisie właśnie te nazwy.

Stąd moje pytanie. Czy ma ktoś jakiś sposób na spolszczenie plansz akcji z Norwegów? Najlepiej gdyby ten proces był odwracalny, bo jak każda gra, potencjalnie pójdzie kiedyś na bazar.
sleyoo
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Mikołów
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: sleyoo »

arturmarek pisze: 13 lut 2022, 09:42 Wczoraj rozpakowałem Norwegów i posortowałem wszystko w pudełku podstawki tak, żeby można było grać z dodatkiem. Norwegów mam w niemieckiej wersji językowej i mimo powszechnej opinii, dodatek nie jest w 100% niezależny językowo. Kilka akcji ma jakieś słowo, ale to nie jest problemem, bo to łatwo zrozumieć. Problemem są dla mnie nazwy akcji i, szczególnie, nazwy rodzajów akcji (rzemiosło itp.). Wiele kart pomocników ma w opisie właśnie te nazwy.

Stąd moje pytanie. Czy ma ktoś jakiś sposób na spolszczenie plansz akcji z Norwegów? Najlepiej gdyby ten proces był odwracalny, bo jak każda gra, potencjalnie pójdzie kiedyś na bazar.
Na Bgg są naklejki do wydrukowania i przyklejenia na plansze.
Nawet spoko to wygląda. Jedynie wycinanie tego jest upierdliwe.
benek12345
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2020, 16:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: benek12345 »

arturmarek pisze: 13 lut 2022, 09:42 Wczoraj rozpakowałem Norwegów i posortowałem wszystko w pudełku podstawki tak, żeby można było grać z dodatkiem. Norwegów mam w niemieckiej wersji językowej i mimo powszechnej opinii, dodatek nie jest w 100% niezależny językowo. Kilka akcji ma jakieś słowo, ale to nie jest problemem, bo to łatwo zrozumieć. Problemem są dla mnie nazwy akcji i, szczególnie, nazwy rodzajów akcji (rzemiosło itp.). Wiele kart pomocników ma w opisie właśnie te nazwy.

Stąd moje pytanie. Czy ma ktoś jakiś sposób na spolszczenie plansz akcji z Norwegów? Najlepiej gdyby ten proces był odwracalny, bo jak każda gra, potencjalnie pójdzie kiedyś na bazar.
Było coś na forum wcześniej.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

arturmarek pisze: 13 lut 2022, 09:42 Wczoraj rozpakowałem Norwegów i posortowałem wszystko w pudełku podstawki tak, żeby można było grać z dodatkiem. Norwegów mam w niemieckiej wersji językowej i mimo powszechnej opinii, dodatek nie jest w 100% niezależny językowo. Kilka akcji ma jakieś słowo, ale to nie jest problemem, bo to łatwo zrozumieć. Problemem są dla mnie nazwy akcji i, szczególnie, nazwy rodzajów akcji (rzemiosło itp.). Wiele kart pomocników ma w opisie właśnie te nazwy.

Stąd moje pytanie. Czy ma ktoś jakiś sposób na spolszczenie plansz akcji z Norwegów? Najlepiej gdyby ten proces był odwracalny, bo jak każda gra, potencjalnie pójdzie kiedyś na bazar.
Najlepiej jest poprostu zapamiętać te słowa lub trzymać plansze z podstawki jako ściągę aż zapamiętacie. Przecież to jest kilkanaście nazw.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

arturmarek pisze: 13 lut 2022, 09:42 Wczoraj rozpakowałem Norwegów i posortowałem wszystko w pudełku podstawki tak, żeby można było grać z dodatkiem. Norwegów mam w niemieckiej wersji językowej i mimo powszechnej opinii, dodatek nie jest w 100% niezależny językowo. Kilka akcji ma jakieś słowo, ale to nie jest problemem, bo to łatwo zrozumieć. Problemem są dla mnie nazwy akcji i, szczególnie, nazwy rodzajów akcji (rzemiosło itp.). Wiele kart pomocników ma w opisie właśnie te nazwy.

Stąd moje pytanie. Czy ma ktoś jakiś sposób na spolszczenie plansz akcji z Norwegów? Najlepiej gdyby ten proces był odwracalny, bo jak każda gra, potencjalnie pójdzie kiedyś na bazar.
Nie trzeba czytać, obok są ikony które symbolizują poszczególne typy akcji.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: lotheg »

Zgadzam się z tym, że Norwegowie nie są tak zupełnie niezależni. Mnie drażniły te niemieckie nazwy i sprzedałem dodatek GER i zakupiłem ENG, teraz jest ok, moje oczy nie cierpią :)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
BEBZ
Posty: 75
Rejestracja: 26 wrz 2009, 01:10
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: BEBZ »

Gdzie mogę kupić Norwegów? Nic nie mogę w sieci wynaleźć :/ Wersją językowa GER/ENG, użyłbym spolszczających naklejek z BGG.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Apos »

BEBZ pisze: 17 lut 2022, 13:51 Gdzie mogę kupić Norwegów? Nic nie mogę w sieci wynaleźć :/ Wersją językowa GER/ENG, użyłbym spolszczających naklejek z BGG.
warto zawsze zapytać google albo planszove ;)

Mi znalazło dostępny dodatek tutaj
https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gie ... iecka.html

ps. niemieckie napisy na początku kłują w oczy, ale już po jednej rozgrywce, gracze się przyzwyczajają i wiedzą co każde pole robi.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: citmod »

W polskiej instrukcji jest mały błąd (skopiowany najwyraźniej z angielskiej instrukcji). Str 11 Faza 11, jest tam napisane, że w tej fazie usuwa się wzgórze kiedy został na nim już tylko żeton "2 srebrne monety". Poprawnie powinno być, że w tej fazie wzgórze usuwa się dopiero kiedy jest puste.
Angielska instrukcja ma taki sam błąd, ale do niej istnieje errata, która to poprawia. Niemiecka (czyli oryginalna instrukcja) instrukcja jest w tej kwestii jasna. Nawet nie wiem, skąd ktoś wymyślił w angielskiej instrukcji to usuwanie już przy żetonie "2 srebrne monety".
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: arturmarek »

Podobno Duńczycy mają pojawić się w 2023. Dodatkowo w tym wpisie, pan Gernot pisze o dodatku do Terra Mystica, czymś do Pól Arle i My Little Feast for Odin. W ogóle też ciekawy jest wydźwięk tego posta. Mam wrażenie jaky nie był zadowolony ze współpracy z Feuerland Spiele.

Paradoksalnie, teraz, jak Lacerta ogłosiła zmianę formy działalności, uważam, że jest niezerowa szansa na wspieraczkowych Duńczyków, a może nawet "przy okazji" Norwegów.
link
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: poxi »

"The game is now for sure planned to get published in 2023"

Plany to już były wydać Duńczyków na Essen w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Skoro trwa już projekt graficzny to jest bliżej jak dalej. Koszta są poniesione na dunczykow i Szwedów więc jestem spokojny. Pytanie czy Normanowie wkoncu nie poleca skoro tyle to trwa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: XLR8 »

Czy dodatek poprawia coś w aspekcie interakcji i ogólnego rozluźnienia workerplacement?
Uczta to wg nas druga najlepsza gra Uwe po Agricoli jednak finalnie poszła pod młotek z powodu strasznego luzu. Na 3 był to taki multiplayer Solitaire. Każdy bardzo ją doceniał jednak mało kto chciał do niej wrócić. Znowu Agricola mimo, że brutalna zawsze często wracała na stół, bo ktoś chciał się odegrać.
Skończyły mi się pomysły na zakup nowych gier i tak myślałem właśnie o uczcie z dodatkiem.
wyimaginowany
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2022, 13:37
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: wyimaginowany »

XLR8 pisze: 12 sie 2022, 21:32 Czy dodatek poprawia coś w aspekcie interakcji i ogólnego rozluźnienia workerplacement?
Uczta to wg nas druga najlepsza gra Uwe po Agricoli jednak finalnie poszła pod młotek z powodu strasznego luzu. Na 3 był to taki multiplayer Solitaire. Każdy bardzo ją doceniał jednak mało kto chciał do niej wrócić. Znowu Agricola mimo, że brutalna zawsze często wracała na stół, bo ktoś chciał się odegrać.
Skończyły mi się pomysły na zakup nowych gier i tak myślałem właśnie o uczcie z dodatkiem.
w dodatku jest plansza dedykowana dla konkretnej liczby osob, ale czy naprawia cos to nie wiem, bo wg mnie nic nie bylo zepsute
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: XLR8 »

wyimaginowany pisze: 12 sie 2022, 22:16
XLR8 pisze: 12 sie 2022, 21:32 Czy dodatek poprawia coś w aspekcie interakcji i ogólnego rozluźnienia workerplacement?
Uczta to wg nas druga najlepsza gra Uwe po Agricoli jednak finalnie poszła pod młotek z powodu strasznego luzu. Na 3 był to taki multiplayer Solitaire. Każdy bardzo ją doceniał jednak mało kto chciał do niej wrócić. Znowu Agricola mimo, że brutalna zawsze często wracała na stół, bo ktoś chciał się odegrać.
Skończyły mi się pomysły na zakup nowych gier i tak myślałem właśnie o uczcie z dodatkiem.
w dodatku jest plansza dedykowana dla konkretnej liczby osob, ale czy naprawia cos to nie wiem, bo wg mnie nic nie bylo zepsute
Rozumiem. Po prostu my patrzymy na gry w specyficzny sposób. Każdy gracz przy stole powinien być wartością dodaną i planszówka powinna wywoływać sporo emocji. Uczta to bardzo dobrze skrojona gra euro, jednak z powodu bycia zbyt otwartą i luźną równie dobrze można w nią grać solo i się dobrze bawić.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

XLR8 pisze: 12 sie 2022, 21:32 Czy dodatek poprawia coś w aspekcie interakcji i ogólnego rozluźnienia workerplacement?
Uczta to wg nas druga najlepsza gra Uwe po Agricoli jednak finalnie poszła pod młotek z powodu strasznego luzu. Na 3 był to taki multiplayer Solitaire. Każdy bardzo ją doceniał jednak mało kto chciał do niej wrócić. Znowu Agricola mimo, że brutalna zawsze często wracała na stół, bo ktoś chciał się odegrać.
Skończyły mi się pomysły na zakup nowych gier i tak myślałem właśnie o uczcie z dodatkiem.
Dodatek bardzo poprawia grę, ale to nadal nisko interaktywne, raczej luźne euro. Porównywanie Odyna do Agricoli moim zdaniem nigdy nie miało sensu - Agricola to ciasne interaktywne ciężkie euro, a Odyn to ciężkie ale bardzo luźne i przyjemne euro. Odynowi w feelingu z gry bliżej do Zamków Burgundii czy Ark Novy niż FCM czy Brassowi.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: XLR8 »

Abizaas pisze: 12 sie 2022, 22:34
XLR8 pisze: 12 sie 2022, 21:32 Czy dodatek poprawia coś w aspekcie interakcji i ogólnego rozluźnienia workerplacement?
Uczta to wg nas druga najlepsza gra Uwe po Agricoli jednak finalnie poszła pod młotek z powodu strasznego luzu. Na 3 był to taki multiplayer Solitaire. Każdy bardzo ją doceniał jednak mało kto chciał do niej wrócić. Znowu Agricola mimo, że brutalna zawsze często wracała na stół, bo ktoś chciał się odegrać.
Skończyły mi się pomysły na zakup nowych gier i tak myślałem właśnie o uczcie z dodatkiem.
Dodatek bardzo poprawia grę, ale to nadal nisko interaktywne, raczej luźne euro. Porównywanie Odyna do Agricoli moim zdaniem nigdy nie miało sensu - Agricola to ciasne interaktywne ciężkie euro, a Odyn to ciężkie ale bardzo luźne i przyjemne euro. Odynowi w feelingu z gry bliżej do Zamków Burgundii czy Ark Novy niż FCM czy Brassowi.
Patrząc na Twój świetny gust co byś ocenił jako najjaśniejszy punkt Uczty? Co Cię w tej grze porwało?
Mnie osobiście podobało się, mimo, że abstrakcyjny system karmienia. Tak samo poczucie przygody.
Jednak finalnie sprzedałem przed premierą dodatku, bo w grach sandbox gdzie można wszystko tak naprawdę nie chce mi się nic.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uczta dla Odyna / A Feast for Odin (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

XLR8 pisze: 13 sie 2022, 22:33 Patrząc na Twój świetny gust co byś ocenił jako najjaśniejszy punkt Uczty? Co Cię w tej grze porwało?
Mnie osobiście podobało się, mimo, że abstrakcyjny system karmienia. Tak samo poczucie przygody.
Jednak finalnie sprzedałem przed premierą dodatku, bo w grach sandbox gdzie można wszystko tak naprawdę nie chce mi się nic.
Szczerze to trudno mi powiedzieć co mnie porwało, chyba to, że co grę dało się w inny sposób wykombinować punkty - a to przecież worker placement z minimalnym udziałem kart. Budowanie określonych typów statków by wykorzystać je do różnych celów, połączone razem z hodowlą określonego gatunku zwierząt itd. było satysfakcjonujące. Lubię gry, w których możemy wybrać gdzieś w początkowej fazie gry jakieś elementy które pomogą nam w całej grze. Trochę jak decyzja czy otwieramy instytutem planetarnym czy akademią Itarianami :D

Po 23 rozgrywkach w Ucztę gra mnie jednak znudziła. Interakcji jest mało, a gdy się pojawia to w irytujący sposób - o nie, zajęłaś mi pole, teraz muszę szukać nowego pomysłu co zrobić z moimi wikingami. Gra jest luźna i przyjemna, ale brakuje jej elementu który poprawiłby jej regrywalność. W interaktywnych grach nie ma z tym takiego problemu, źródłem naszych decyzji są ruchy innych graczy. W Uczcie nie musimy patrzeć co robi przeciwnik, w sumie to nawet szkoda na to czasu. W Uczcie podstawami do naszych decyzji jest aktualny stan naszego silniczka, planszy, ilość naszych wikingów - z początku wydaje się, że jest tego dużo, ale po 23 partiach wybory stają się schematyczne i nudne. Spodziewam się, że Uwe chciał wprowadzić zmienność rozgrywek za pomocą wysp. Problem z tym, że najwięcej punktów zdobywa się wczesną emigracją i zapełnieniem głównej planszy, wyspy są bardzo sytuacyjne i często łatwiej zdobyć wysoki wynik unikając wysp.

Ogólnie oceniam grę jako takie 7/10. Jest luźną, przyjemną grą w której można dużo pokombinować. Nadaje się dla graczy, którzy chomikują wiele gier na regale i zagrają w każdą z nich tylko parę razy, przy 5 rozgrywkach trudno zauważyć wady tej gry. Nie ma co tutaj się spodziewać Agricoli 2.0, Odyn nie nadaje się dla graczy, którzy szukają interakcji, emocji i rywalizacji. Gra byłaby na prawdę świetna, gdyby wprowadzała większą zmienność w rozgrywkach. Regrywalność jest po prostu średnia i zaczniemy się nudzić po wielu partiach. Ogólnie Ucztę wyciągaliśmy na stół tylko wtedy, gdy nie mieliśmy za bardzo chęci na nic "sensowniejszego", tzn. jakiegoś ciężkiego interaktywnego euro i chcieliśmy sobie popasjansować wspólnie przy stole. Teraz, zamiast Odyna wolę wyciągnąć albo lżejszą grę albo Ark Novę, więc Uczta wyleciała z kolekcji - nie mamy specjalnie ochoty więcej wyciągać jej na stół.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ