Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: XLR8 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 20:19 Gra tymczasem na 95 miejscu na BGG, a Patchwork na 93.
Bo są słodkie kotki+ magia KS
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: konradstpn »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 20:19 Gra tymczasem na 95 miejscu na BGG, a Patchwork na 93.
Tymczasem Troyes na 86 a Wingspan na 21. Diagnoza doktorze...
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

konradstpn pisze: 08 lis 2021, 20:24
Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 20:19 Gra tymczasem na 95 miejscu na BGG, a Patchwork na 93.
Tymczasem Troyes na 86 a Wingspan na 21. Diagnoza doktorze...
Że Wyspa Kotów będzie pięła się w górę :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: konradstpn »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 20:38
konradstpn pisze: 08 lis 2021, 20:24
Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 20:19 Gra tymczasem na 95 miejscu na BGG, a Patchwork na 93.
Tymczasem Troyes na 86 a Wingspan na 21. Diagnoza doktorze...
Że Wyspa Kotów będzie pięła się w górę :D
W konkursie popularności, jakim w dużej części jest ranking BGG, pewnie tak. Miałem, sprzedałem, nie żałuję. Do Patchworka nawet się nie zbliża.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: japanczyk »

Dla mnie Patchwork po kilku grach był meh i powtarzalny.
Rozumiem fenomen, bo gra jest prosta i przyjemna, ale zdecydowanie wole inne, ciekawsze polyomino robiące coś więcej z tym konceptem
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Arius »

japanczyk pisze: 08 lis 2021, 21:26 Dla mnie Patchwork po kilku grach był meh i powtarzalny.
Rozumiem fenomen, bo gra jest prosta i przyjemna, ale zdecydowanie wole inne, ciekawsze polyomino robiące coś więcej z tym konceptem
Potwierdzam. Zagrałem kilka razy i jak miałbym kolejny raz, to predzej bym sobie ściągnął tetrisa na komórkę.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: konradstpn »

japanczyk pisze: 08 lis 2021, 21:26 Dla mnie Patchwork po kilku grach był meh i powtarzalny.
Rozumiem fenomen, bo gra jest prosta i przyjemna, ale zdecydowanie wole inne, ciekawsze polyomino robiące coś więcej z tym konceptem
To co robi Wyspa z tym konceptem żadną miarą nie jest ciekawe. Nudne, wtórne, bez polotu i wyprane z jakichkolwiek emocji. Rozumiem jednak, że tematyka oraz aspekt wizualny mogą sprawić, że będzie się podobać.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A ja tą grę zakupiłem nie ze względu na siebie tylko żeby popykać z rodziną i znajomymi, a że lubią wszelkiej maści układanki, więc taki tetris powinien im przypaść do gustu. Ot cała filozofia :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Ardel12 »

Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 20:19 Gra tymczasem na 95 miejscu na BGG, a Patchwork na 93.
Jeszcze ktoś śmie na tym forum popierać lub obalać argumenty konkursem popularności top100 BGG, to było modne lata temu starcze :twisted:
japanczyk pisze: 08 lis 2021, 21:26 Dla mnie Patchwork po kilku grach był meh i powtarzalny.
Rozumiem fenomen, bo gra jest prosta i przyjemna, ale zdecydowanie wole inne, ciekawsze polyomino robiące coś więcej z tym konceptem
Czyli które? Tylko nie wymieniaj trylogi Uwe, bo to szrot :)
Dr. Nikczemniuk pisze: 09 lis 2021, 10:55 A ja tą grę zakupiłem nie ze względu na siebie tylko żeby popykać z rodziną i znajomymi, a że lubią wszelkiej maści układanki, więc taki tetris powinien im przypaść do gustu. Ot cała filozofia
Ziomek, z którym w to grałem, podsumował, że jest to idealna gra do zagrania z rodzicami właśnie. Proste zasady, niełatwo zepsuć sobie partię i zawsze coś finalnie się ukula, więc spoko dla noobów, których wciągamy w nasze bagno.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: sasquach »

Ardel12 pisze: 09 lis 2021, 12:10 Jeszcze ktoś śmie na tym forum popierać lub obalać argumenty konkursem popularności top100 BGG, to było modne lata temu starcze :twisted:
Tylko, że to było już po modzie na podkreślanie oczywistości, że ranking bgg jest konkursem popularności :twisted:
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Gribbler »

Wiadomo kiedy w końcu premiera tej gry? Co się z nią dzieje?
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: rand »

Gribbler pisze: 10 gru 2021, 21:37 Wiadomo kiedy w końcu premiera tej gry? Co się z nią dzieje?
Najnowsze wieści są wątku wydawcy - Lucky Duck Games, info z dzisiaj:
Wyspa kotów - niestety nie mamy żadnych wieści, gra jest w tym momencie przepakowywana, ale nie dostaliśmy odpowiedzi, którego dokładnie dnia zakończy się cała operacja. TU jesteśmy najmniej optymistyczni co do szansy, żeby gra była jednak na święta, ale jeszcze nie składamy broni.
Kaskadia - wczoraj otrzymaliśmy z fabryki nowy certyfikat CE i złożyliśmy go w urzędzie celnym. Trzymajcie kciuki, bo jeśli znów nie wpadniemy na biurokratyczną ścianę, to jest szansa, że gry będą u nas w przyszłym tygodniu.
Destinies - czeka w kolejce do oclenia, wciąż liczymy, że przyszły tydzień wciąż jest realny.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: sydonia »

Totalnie najświeższe info znajdziecie w rozmowie z Michałem z LD, tu zaczyna się fragment o Wyspie Kotów - https://youtu.be/h865RSeo68g?t=1090 (W opisie filmu już jest minutówka i można szybko znaleźć interesujące fragmenty :))
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Gribbler pisze: 10 gru 2021, 21:37 Wiadomo kiedy w końcu premiera tej gry? Co się z nią dzieje?
Na 99% po świętach.
1% można liczyć na cud :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: warlock »

Zagraliśmy wczoraj jedną trzyosobową partię. Nie spodziewałem się, że ta gra ma tyle punktów decyzyjnych (szczerze mówiąc nie czytałem o niej nic i przy tłumaczeniu zasad zdziwiłem się, że jest tu draft kart :D). Trzeba dbać o ekonomię ryb, statystyki pozwalające walczyć o kolejność w grze i dobierać więcej kafli kotów, a gdzieś pomiędzy tym wszystkim musimy pozyskiwać karty punktacji czy akcji natychmiastowych pozwalających łamać strukturę rundy. A przecież chodzi tu przede wszystkim o przestrzenną układankę, więc to wszystko powinno zmierzać do efektywnego zapełniania naszego obszaru i spięcia się w jakąś spójną strategię ;). Naprawdę jest tu nad czym myśleć.
Grając w to od razu rzuciły mi się pewne znajome rozwiązania:

Królestwo Królików:
- draftujemy od razu po dwie karty (co daje sporą kontrolę nad ostatecznym kształtem naszej ręki i pozwala na dość skuteczny hate-drafting ;) )
- sami tworzymy własną punktację końcową, wybierając odpowiednie karty i trzymając je zakryte w swojej strefie (super ciekawym "twistem" jest tutaj to, że pewne karty punktacji lądują odkryte na środku stołu i będą nową kategorią punktową dla wszystkich graczy)

Terraformacja Marsa:
- po drafcie płacimy za karty, które chcemy zachować i odrzucamy wszystkie pozostałe (choć tutaj koszt kart nie jest stały)

Porównania do Parku Niedźwiedzi czy Mojego Miasta oczywiście sobie daruję - miłośnicy układania "puzzli" poczują się tu jak w domu ;).

Całościowo to chyba jedna z najciekawszych gier układankowych, jakie poznałem, ale jednocześnie najbardziej złożona. Zastanawiałem się, czy ta złożoność (nie chodzi tu o komplikację zasad, ale o konieczność skupiania się i kontroli nad wieloma obszarami rozgrywki) jest tu jeszcze przyjemna, czy już przekracza pewną granicę i skręca w stronę męczącej i uciążliwej (tym bardziej, że miałem poczucie, że gramy dość długo). Grałem tylko raz, także nie mam jeszcze na to odpowiedzi, ale ogólnie naprawdę bardzo dobrze się przy tym bawiłem (choć z jakiegoś powodu czułem się bardziej zmęczony niż po Race for the Galaxy i Ekspedycji Ares :D).
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: dave20_ »

Wczoraj zagraliśmy pierwszy raz. (3 razy z rzędu). Zasady proste. Zgadzam się z kolegą wyżej z całą opinią.

Gra jest bardzo dobrze wykonana. Świetnie się prezentuje.

Trzecią rozgrywkę przegrałem 127 vs 67 :lol: 8)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: kurdzio »

U nas też się bardzo przyjęła, na razie po dwóch rozgrywkach. Wspólnie uznaliśmy że mając wolną godzinę wolimy zagrać 1 raz w koty niż 2 razy w Patchworka, także mamy nowego tetrisowego króla w kolekcji (a Patchworka w sumie już nie mamy).

Widzę że wyniki są mocno zależne od kart jakie akurat się pojawią, bo w naszych grach nie udało nam się przekroczyć 60 pkt :roll:

Co do wykonania to nie mam większych zastrzeżeń, ale kafle kotów mogłyby być z trochę grubszej tektury. Moje pudło oberwało także nożem - pewnie podczas rozpakowania na cle/podczas naklejania naklejki z info o którym kaczki zapomniały. Poniżej zdjęcie jeszcze w folii.
Spoiler:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Witchma »

Wczoraj udało się zagrać dwa razy i pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, pudełko z miejscem na kota kupiło mnie od razu :D

Według mnie mogli tylko bardziej odróżnić skarby rzadkie od zwykłych, bo czasem musiałam się zastanawiać i w zasadzie łatwiej było mi je po kształcie odróżnić (może mam coś z oczami, nie wiem).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wczoraj dwie partyjki w 4 osoby. Gra spełnia moje oczekiwania, jest moim top królem tetrisowych gier. Osobiście myślałem, że każdy będzie robił to samo i bez mnogiej opcji na strategie, a tu miłe zaskoczenie bo karty celów potrafią ukierunkować grę i praktycznie każdy może mieć swoją strategię i realizacje swoich celów. Co więcej wcale nie trzeba zapełniać całego statku, mi wpadły dwie karty celów których punkty były uzależnione od tego że pewne pomieszczenia miały być puste i nagle okazało się, że gram w inną grę niż reszta :D
Z minusów to parę kafelków muszę podpiłować bo są trochę przyciasne i generalnie mogłyby być ciut grubsze.
Na dobry początek daję 9/10 :D
Polecam :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

kurdzio pisze: 22 sty 2022, 09:14 Widzę że wyniki są mocno zależne od kart jakie akurat się pojawią, bo w naszych grach nie udało nam się przekroczyć 60 pkt :roll:
U mnie pierwsza partia zapoznawcza na 4 osoby to: 58,59,62 i 79 pkt. Natomiast druga to już 66, 73, 87 i 102 pkt :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Ginet »

W światowy Dzień Kota zapraszamy na recenzję GF 8) LINK
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Julka182
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:54
Has thanked: 30 times
Been thanked: 5 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: Julka182 »

Jakie średnio wyniki potraficie wykręcić? Niedawno dopiero zaczęłam ją ogrywać ale czuję duży niedosyt z punktacji, w grze 2-os : 88 3-os: 59-62 4-os: 76
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: dave20_ »

Julka182 pisze: 21 lut 2022, 14:43 Jakie średnio wyniki potraficie wykręcić? Niedawno dopiero zaczęłam ją ogrywać ale czuję duży niedosyt z punktacji, w grze 2-os : 88 3-os: 59-62 4-os: 76
W grze 4 osobowej z reguły mamy między 50 a 80, chociaż udaje się wykręcić ponad 100, ostatnio miałem 112, ale zgarnąłem 7 kart lekcji, każda mi dala punkty.

:)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: VivoBrezo »

Julka182 pisze: 21 lut 2022, 14:43 Jakie średnio wyniki potraficie wykręcić? Niedawno dopiero zaczęłam ją ogrywać ale czuję duży niedosyt z punktacji, w grze 2-os : 88 3-os: 59-62 4-os: 76
Wczoraj jak graliśmy to 79, 71, 69, 23
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Wyspa kotów/The Isle of Cats (Frank West)

Post autor: kuki25 »

Julka182 pisze: 21 lut 2022, 14:43 Jakie średnio wyniki potraficie wykręcić? Niedawno dopiero zaczęłam ją ogrywać ale czuję duży niedosyt z punktacji, w grze 2-os : 88 3-os: 59-62 4-os: 76
W grze 2 osobowej na razie mamy wyniki 74-88, w 4 osobowej 76-109, w 3 osoby graliśmy tylko w trybie familijnym trochę mniej punktów tutaj się zdobywa 47 -68.
Ogólnie punktację ogólną w 4 osoby zawyżały nam sporo lekcje wspólne, jeśli ich nie zagrywaliśmy to ciężko nam było przebić 90 punktów. Na lekcjach prywatnych najwięcej udało nam się zdobyć 60 punktów, a na kocich rodzinach + rzadkie skarby 68 pkt, 2 razy udało się max. zapełnić 5 kabin.
ODPOWIEDZ