Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

U mnie białych podstawek jest tyle ile postaci i DRZWI. Chyba taki był ich cel. 2 były faktycznie poza workiem.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Cyel »

Ekscytująco się czyta te Wasze opowieści o grze, drodzy państwo :roll:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
spirit7
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2020, 09:40
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: spirit7 »

btw pod wypraską znalazłem żeton machina arcana ktoś wie do czego służy ? np 1 gracz czy wygrałem coś np. podróż w otchłań w jedną stronę ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: BOLLO »

I wszyscy teraz jak w amoku rwą wypraski w poszukiwaniu zaginionego żetonu. :mrgreen:
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: dwaduzepe »

tslupek pisze: 17 lut 2022, 19:09 U mnie białych podstawek jest tyle ile postaci i DRZWI. Chyba taki był ich cel. 2 były faktycznie poza workiem.
te 2 poza workiem to mi sie przydaly do dodatku, bo tam dwoch bialych brakowalo, wiec to chyba zamierzone
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: mineralen »

dwaduzepe pisze: 17 lut 2022, 20:59
tslupek pisze: 17 lut 2022, 19:09 U mnie białych podstawek jest tyle ile postaci i DRZWI. Chyba taki był ich cel. 2 były faktycznie poza workiem.
te 2 poza workiem to mi sie przydaly do dodatku, bo tam dwoch bialych brakowalo, wiec to chyba zamierzone
Zgadza się, u mnie też było 2 białych podstawek za mało w dodatku, natomiast 2 nadmiarowe w podstawce.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Hardkor »

Wydaje mi się, że warto wrzucić:

Na naszym forum padło pytanie, co robić z kartami dodatków? Czy je mieszać?
Odpowiedź znalazłem na forum bgg.
Autor gry napisał:
"The content is compatible to be mixed and used in other scenarios.
Sure by default the rule state that each expansion can have its own content but nothing stops you from customising your gaming experience - on the contrary it is recommended!"


źródlo : https://boardgamegeek.com/thread/233819 ... 5kAeQuFNCc
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Gribbler »

Wie ktoś z was może, w jaki sposób powkładać komponenty do tego plastikowego insertu z podstawki? Wygląda on absurdalnie, jakby był z innej gry.
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: yarzab »

Gribbler pisze: 18 lut 2022, 02:23 Wie ktoś z was może, w jaki sposób powkładać komponenty do tego plastikowego insertu z podstawki? Wygląda on absurdalnie, jakby był z innej gry.
W jednej z instrukcji jest pokazane jak ułożyć komponenty w insercie.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: hamish »

Gribbler pisze: 18 lut 2022, 02:23 Wie ktoś z was może, w jaki sposób powkładać komponenty do tego plastikowego insertu z podstawki? Wygląda on absurdalnie, jakby był z innej gry.
Jak kolega powyżej pisał, w przewodniku jest dokładnie pokazane, jak wszystko ułożyć. Różnica jedynie jest w chowaniu potworów i badaczy. Ja wymyśliłem sobie taki układ.
Spoiler:
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tomp »

hamish pisze: 18 lut 2022, 08:28
Gribbler pisze: 18 lut 2022, 02:23 Wie ktoś z was może, w jaki sposób powkładać komponenty do tego plastikowego insertu z podstawki? Wygląda on absurdalnie, jakby był z innej gry.
Jak kolega powyżej pisał, w przewodniku jest dokładnie pokazane, jak wszystko ułożyć. Różnica jedynie jest w chowaniu potworów i badaczy. Ja wymyśliłem sobie taki układ.
Spoiler:
Czy ja dobrze widzę ? Czy karty w koszulkach wchodzą do insertu ? hmmm inni wydawcy przyzwyczaili graczy do innych praktyk.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4474
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Hardkor »

tomp pisze: 18 lut 2022, 09:02
hamish pisze: 18 lut 2022, 08:28
Gribbler pisze: 18 lut 2022, 02:23 Wie ktoś z was może, w jaki sposób powkładać komponenty do tego plastikowego insertu z podstawki? Wygląda on absurdalnie, jakby był z innej gry.
Jak kolega powyżej pisał, w przewodniku jest dokładnie pokazane, jak wszystko ułożyć. Różnica jedynie jest w chowaniu potworów i badaczy. Ja wymyśliłem sobie taki układ.
Spoiler:
Czy ja dobrze widzę ? Czy karty w koszulkach wchodzą do insertu ? hmmm inni wydawcy przyzwyczaili graczy do innych praktyk.
W oryginalnych z KS wchodzą. W innych nie jestem pewny, miał to ktoś sprawdzić i słuch po nim zaginął.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Polzcount »

A ja z innej beczki pomarudzę. Nie przeszkadza wam ta mini czcionka? Po otworzeniu podstawki i dodatków trochę entuzjazm mi opadł... Mam wadę wzroku, nosze okulary i przyznam ,że dla mnie kiepsko to wygląda. Czuję że będzie to uciążliwy problem przy dłuższych posiedzeniach. Brakuje aby praktyka było dokładanie jeszcze mniejszych kart w ramach oszczędności i dołączania lup do zestawu...
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: dwaduzepe »

Polzcount pisze: 18 lut 2022, 10:15 A ja z innej beczki pomarudzę. Nie przeszkadza wam ta mini czcionka? Po otworzeniu podstawki i dodatków trochę entuzjazm mi opadł... Mam wadę wzroku, nosze okulary i przyznam ,że dla mnie kiepsko to wygląda. Czuję że będzie to uciążliwy problem przy dłuższych posiedzeniach. Brakuje aby praktyka było dokładanie jeszcze mniejszych kart w ramach oszczędności i dołączania lup do zestawu...
W ogole mi nie przeszkadza, ale nie mam wady wzroku.
brucewayne0
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2021, 19:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: brucewayne0 »

Prośba dla osób, które już otrzymały grę. Jaka jest faktyczna jakość kart, rzeczywiście w dotyku czuć jakby były zalaminowane, czy też owa opcja była dostępna wyłącznie w ramach zakupu z KS ? Wyżej pojawiła się opinia, że jeden z użytkowników spodziewał się jednak lepszej jakości
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Shodan »

Z tego co wiem druk KS i retail, to ten sam druk. Poza ceną nie powinno być między nimi różnicy.
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: keldorn »

Shodan pisze: 18 lut 2022, 11:38 Z tego co wiem druk KS i retail, to ten sam druk. Poza ceną nie powinno być między nimi różnicy.
No i czasem dostawy... :evil:
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

Na wygląd są gładkie i błyszczące
Przypominają te z Brzdęka, Robinsona czy Marvel Champions. Może minimalnie sztywniejsze ale to może być autosugestia. Na pewno widziałem lepsze. Natomiast plansze mają fakturę i na grubość są cieńsze niż te z Brzdęka
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: jediwolf »

brucewayne0 pisze: 18 lut 2022, 11:25 Prośba dla osób, które już otrzymały grę. Jaka jest faktyczna jakość kart, rzeczywiście w dotyku czuć jakby były zalaminowane, czy też owa opcja była dostępna wyłącznie w ramach zakupu z KS ? Wyżej pojawiła się opinia, że jeden z użytkowników spodziewał się jednak lepszej jakości
Znajomy zamawiał KS. Ja miałem drugą edycję z KS również. Jak dostanie to obadam i zobaczę czy jakość jest taka jak była, czy inna.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:52 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Tringa »

Mam problem z żetonami drzwi. Gdzie powinny być w pudełko? W instrukcji tego nie widzę.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: hamish »

Tringa pisze: 18 lut 2022, 16:24 Mam problem z żetonami drzwi. Gdzie powinny być w pudełko? W instrukcji tego nie widzę.
W insercie jest jeden taki box, bez przegródek. Tam je wrzuć.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Tringa »

I kolejne pytanie: też Wam zostało dużo białych standów? Włożyłam wszystkich odkrywców w białe standy (czarne właśnie zaczynam) i zostało mi 12 białych podstawek (mam 22 odkrywców).
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
tslupek
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2020, 09:31
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tslupek »

DRZWI
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Tringa »

aa... sprytne. Sorki za te pytanka, ostatnie do zawartości pudeł:

Z dodatku ku wieczności mam małą karteczkę z zasadami rozszerzenia, za to dodatek z Otchłani ma tylko karteczkę ze spisem komponentów. Tak powinno być?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ODPOWIEDZ