The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: czarny kapelusz »

Witajcie.
Wymyśliłem, że kupię żonie na urodziny jakąś większą grę. No i padło na The Gallerist. Temat super, wykonanie śliczne, pomyśleć można. I niby wszystko fajnie ale jedno ale... 500 surowców? A ta gra "nawet nie ma figurek" ;) Widzę po opiniach, że warto brać, ale czy na pewno? A może polecicie coś tańszego?
Jeśli idzie o gusta małżonki:
Uwielbia Cywilizację Poprzez Wieki
Zawsze z radością siądzie do Terraformacji
Odbiła się od Brassa, w Uczcie dla Odyna utonęła w masie możliwości i jakoś tak nie zapałała miłością.
Gry Lacerdy wydają się być sensownym wyborem.
Co robić ludziska?
Zakładam ten temat przeczuwając jednak jak to się skończy :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Mojej podoba się Boonlake. Na pewno tańsze :).
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: _leigam_ »

Jak się bardzo nie pali to coś kojarzę że regularnie pojawią się oferty za 420-440 zeta.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: japanczyk »

Jak cos sluze znizka w planszostrefie za 445 zł ;-)

Moze Barrage?
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: shod »

Może się przyda.
Moja żona natomiast uwielbia GWT. W Gallerista grała, ale jej nie podeszło - wg. Niej przekombinowana.
Za to bardzo lubi Vinhos.
A jej ulubiona gra to Pięć klanów z dodatkami.

PS. moja żona ostatnio niestety nie cieszy się jak dostaje grę jako prezent ;).
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: Uncle_Grga »

czarny kapelusz pisze: 18 lut 2022, 08:24 Witajcie.
Wymyśliłem, że kupię żonie na urodziny jakąś większą grę. (...)
Zakładam ten temat przeczuwając jednak jak to się skończy :)
Kierowniku, Pan tu o prezent dla Żony pyta? Czy dla obdarowującego raczej? Bo tu czuję śjakąs lipę..😉

Ps. Gallerist super.. ale na urodziny to "dyjament wielokaratowy" lepiej.. a plansze sobie..w ramach rekompensaty..

Ps.2. Z Lacerdy to +1 dla Vinhos, taki toskański bardziej. Barrage nie, skoro od Brassa byla odbitka. GWT? Ale, ze o krowach..? Na urodziny..? Noż dajcie spokoj..😉
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: karmazynowy »

Rococo Deluxe ma prezencje a i gra ponoć dobra.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: czarny kapelusz »

Uncle_Grga pisze: 18 lut 2022, 11:58 Kierowniku, Pan tu o prezent dla Żony pyta? Czy dla obdarowującego raczej? Bo tu czuję śjakąs lipę..
Dla żony, dla żony. Dla siebie to bym szukał w innym klimacie. Dyjamentów szczęśliwie nie nosi i nie zbiera :D A obdarowujący jakiś czas temu obdarował się MK wiec na jakiś czas głód ma zaspokojony. No i skoro żona może mi ciągle prezentować ubrania (twierdząc, że inaczej nie miał bym ubrań wcale) to ja w ten sam deseń mogę jej dawać planszówki ;) oczywiście poza planszówką dostanie coś jeszcze :D
GWT no nie podeszło... ale jak ją z córką przyciśniemy to zagra.
Idę popatrzeć się na tego Vinhosa :D
omnibus01
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:23
Has thanked: 1 time

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: omnibus01 »

A ja uważam, że to spoko prezent z biżuterią można nie trafić w gust :D
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: LukaszLozz »

+1 dla Vinhos.
U nas ostatnio nie schodzi ze stołu, do tego jestem oklepywany regularnie. :D
Wybieralem miedzy nim a Galleristem i cieszę się ze tak zdecydowałem. Mam wrażenie ze ma lepszy flow. Ale Gallerist nadal nas bardziej wizualnie kupuje.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: Beskid »

Brazil Świt Imperium
m_marple
Posty: 69
Rejestracja: 29 lut 2020, 23:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 62 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: m_marple »

Ja właśnie na ostatnie urodziny dostałam od męża Gallerista i chociaż niespodzianki nie było (miesiąc wcześniej gwałtownie zareagował jak napomknęlam że widzę Gallerista w dobrej cenie i może sobie kupię 😉) to prezent super i gra nam się bardzo dobrze. Aczkolwiek wspomniany już Vinhos albo Kanban podobają mi się ciut bardziej, również jeśli chodzi o estetykę. Myślę, że jeśli możesz sobie na to pozwolić, to jakiś Lacerda jest świetnym prezentem - dobra gra i wydana na bogato, powinna zrobić wrażenie.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: czarny kapelusz »

m_marple pisze: 18 lut 2022, 23:54 Aczkolwiek wspomniany już Vinhos albo Kanban podobają mi się ciut bardziej,
No właśnie mi obie by siadły pewnie bardziej, niemniej żona woli troszkę mniej komplikacji w regułach dlatego patrzę w kierunku Gallerist. Po dwóch dniach myślenia jestem coraz bliżej zakupu :roll:
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: tomg »

czarny kapelusz pisze: 19 lut 2022, 00:32
m_marple pisze: 18 lut 2022, 23:54 Aczkolwiek wspomniany już Vinhos albo Kanban podobają mi się ciut bardziej,
No właśnie mi obie by siadły pewnie bardziej, niemniej żona woli troszkę mniej komplikacji w regułach dlatego patrzę w kierunku Gallerist. Po dwóch dniach myślenia jestem coraz bliżej zakupu :roll:
Zasady Vinhos nie są skomplikowane. Uważam że najbardziej intuicyjne z tych trzech gier. Moja mało grająca żona stwierdziła że dla niej są proste i sama chciała grać więcej w "Wina" (gra nie była kupiona z myślą o niej).
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: staniach21 »

Dla mnie The Gallerist jest trudniejszy do złapania niż Kanban. Chociaż, żeby grać dobrze i skutecznie to już Kanban wymaga więcej i prawdopodobnie jest to gra z lepszym design, ale The Gallerist to moja ulubiona gra. Bardzo przyjemne realia kupujesz od nieznanego artysty pompujesz go lajkami i zdobywasz dzięki temu pieniądze i wszystko co na koniec jest ważne to właśnie pieniądze. Natomiast jeśli żona odbiła się od GWT to w Lacerde bym nie szedł tym bardziej na JEJ prezent ;). Trochę mikro reguł jest. Chociaż jak otworzysz to na pewno poczujesz na co tu poszło 500zl. Mi się udało używkę za 280 i może to dlatego wciąż ulubiona gra jak sobie przypomnę te transakcje 😆
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: The Gallerist jako prezent dla żony. A może coś tańszego? ;)

Post autor: Apos »

czarny kapelusz pisze: 18 lut 2022, 08:24 Witajcie.
Wymyśliłem, że kupię żonie na urodziny jakąś większą grę. No i padło na The Gallerist. Temat super, wykonanie śliczne, pomyśleć można. I niby wszystko fajnie ale jedno ale... 500 surowców? A ta gra "nawet nie ma figurek" ;) Widzę po opiniach, że warto brać, ale czy na pewno? A może polecicie coś tańszego?
Jeśli idzie o gusta małżonki:
Uwielbia Cywilizację Poprzez Wieki
Zawsze z radością siądzie do Terraformacji
Odbiła się od Brassa, w Uczcie dla Odyna utonęła w masie możliwości i jakoś tak nie zapałała miłością.
Gry Lacerdy wydają się być sensownym wyborem.
Co robić ludziska?
Zakładam ten temat przeczuwając jednak jak to się skończy :)
Jestem po świeżej rozgrywce w the Gallerist z moją dziewczyną i widzę, że ona i Twoja małżonka mają podobny gust - Terraformacja Marsa to jej jedna z najbardziej ulubionych gier, lubi też TTA, ale nie zagra w Brassa ani Barrage ze względu na tematykę. Ucztę dla Odyna toleruje, ale też nie docenia ilości możliwości w tej grze.

Co do artystycznego tytułu od pana Lacerdy - mocne nie. Gra jest dla niej przekombinowana, sucha i totalnie nie trafia w jej gust.
Osobiście sugerowałbym coś innego kalibru... Z eurowatych lubi: Teotihuacan, Everdell, Szarlatanów, Terraforamacja Marsa Ekspedycja Ares (może to będzie lepszym pomysłem?), Kaskadia.

Co do rozmów o grach Lacerdy. Też uważam, że Vinhos oraz Kanban mają przystępniejsze i bardziej klarowne zasady. Na plus the Gallerist jest dość sprawna rozgrywka - dwuosobowa partyjka może się zamknąć w 45-60 minut.
ODPOWIEDZ