Uniwersalna mata do gier

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: andrzejstrzelba »

LukaszLozz pisze: 07 lut 2022, 13:14
andrzejstrzelba pisze: 21 sty 2022, 19:19
Mr_Fisq pisze: 21 sty 2022, 18:39

A nie filc?
Nie, flausz. Poleciła mi 1,5 roku temu znajoma, która handluje tkaninami. Nic się nie mechaci, jest idealnie miękki (nie za miękki) dzięki czemu wzięcie karty ze stołu jest bardzo łatwe, występuje w przeróżnych kolorach no i jest bardzo tani. 1,5 roku temu zapłaciłem za kawałem 2,2x1,5 m około 50 zł już z przesyłką.
Masz jakieś doświadczenie jak się na tym flauszu zachowują kostki?
Boje się, że zbytnio będzie amortyzował i będą po prostu upadać, a nie się toczyć.
Właśnie jestem po kilkugodzinnej rozgrywce w Shadows of Brimstone, gdzie kostki turla się co chwilę.
Jak dla mnie jest idealnie. Jeżeli boisz się że kostki będą się zachowywać jak po rzucie na instrukcję, pudełko czy goły blat stołu to nic takiego nie ma. Po rzucie słychać przyjemny, mocno wytłumiony dźwięk, a kostki świetnie turlają się po stole. Czasem z synem gram wieczorem gdy żona już śpi i z flauszem na stole nie przeszkadza jej nasza gra. Czasem na szybko gramy np. w Istanbul gra karciana i wtedy jest naprawdę głośno i do tego używam wieżę do kości, żeby unikać ślizgania się kości.

EDIT. Oczywiście gramy w Istanbul gra kościana a nie karciana. Rzucanie kart po stole raczej nie będzie za bardzo hałasowało 😂
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: BOLLO »

Aktualnie jak gram 1vs1 w 51 Stan czy inną karciankę DC Pojedynak ,Star Realms, Hero R...itd to rozkładam takie cudo:
https://allegro.pl/oferta/podkladka-pod ... 1003661538

Są też wersję całe czarne lub z innymi nadrukami, trzeba pogrzebać po necie ale w tej cenie to rewelacyjna opcja na granie w karcianki.
Simon1979
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2022, 10:57
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: Simon1979 »

VincentVega pisze: 21 sty 2022, 14:26 Też mi się wydaje że drogo, poza tym mata dla mnie do planszówki powinna być jednolita. Denerwowały by mnie ramki Texas hold'em te cyfry w koło i różne kolory.
Mata sie sprawdza w 100%. Nadruki w ogóle nie przeszkadzają. Nic nie rozprasza. Nie zwraca się na to uwagi w ogóle. Jakość świetna.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: Abizaas »

Spoiler:
Mnie np. bardzo drażnią w oczy te nadruki, wolałbym całą czarną.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: BOLLO »

Brakowało mi coś szybkiego do rozłożenia na karcianki które przewijają się u mnie w domu chyba najczęściej. Kupiłem węższe podkłady pod myszkę i klawiaturę. Materiał to guma z neoprenem , która jest bardzo przyjemna w dotyku. Nic się nie gniecie i nie zagina. Karty nie haczą bo nie ma tam żadnych wystających włosków. Całość mieści się w opakowaniu po alkoholowym prezencie. Ładnie wygląda w salonie i dobrze się transportuje. 5 sek maty rozłożone i przygotowane do rozgrywki. Koszt maty ok 16.99pln/szt na allegro.
Myślę że to bardzo tania i dobra opcja właśnie na karcianeczki.
Spoiler:
omnibus01
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:23
Has thanked: 1 time

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: omnibus01 »

Muszę sobie obczaić bo faktycznie niedrogo

BOLLO pisze: 17 lut 2022, 10:49 Brakowało mi coś szybkiego do rozłożenia na karcianki które przewijają się u mnie w domu chyba najczęściej. Kupiłem węższe podkłady pod myszkę i klawiaturę. Materiał to guma z neoprenem , która jest bardzo przyjemna w dotyku. Nic się nie gniecie i nie zagina. Karty nie haczą bo nie ma tam żadnych wystających włosków. Całość mieści się w opakowaniu po alkoholowym prezencie. Ładnie wygląda w salonie i dobrze się transportuje. 5 sek maty rozłożone i przygotowane do rozgrywki. Koszt maty ok 16.99pln/szt na allegro.
Myślę że to bardzo tania i dobra opcja właśnie na karcianeczki.
Spoiler:
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: Atk »

Powiedzcie mi czy cos takiego sie nada?

https://sklep.amstii.pl/produkt/neopren-czarny/

30zl za rozmiar 150cm/100cm jakos tanio wychodzi. Nada sie to? Czegos nie zobaczylem?

BOLLO fajne te podkladki! Myslalem o nich ale ostatnio znalazlem kawal materialu neopren (~100/200cm), ktory ziomek dal mi pod pralke lata temu jak sie wprowadzilem na swoje. Niestety wtedy nie pomyslalem, ze nada sie idealnie na caly stol :/ Pod pralke sie nie nadal, bo cala chodzila i teraz patrze, ze mam wgniecenia od nozek :( Dlatego wymyslilem, ze potne go na mniejsze kawalki wielksoci mat do 51 albo podobnych (np twoich podkladek chociaz nie wiem czy nie beda za waskie jak sie wiecej pohandluje. Myslalem powiekszyc te z 51 z 32/60 na 35-40/60-80 Przy 80 dlugosci moze byc problem na wezszym stole, ze bedzie zwisac. Z drugiej strony lepiej zeby czasmi wisialo, niz brakowalo :P)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: BOLLO »

Atk pisze: 13 mar 2022, 21:51 Powiedzcie mi czy cos takiego sie nada?

https://sklep.amstii.pl/produkt/neopren-czarny/

30zl za rozmiar 150cm/100cm jakos tanio wychodzi. Nada sie to? Czegos nie zobaczylem?

BOLLO fajne te podkladki! Myslalem o nich ale ostatnio znalazlem kawal materialu neopren (~100/200cm), ktory ziomek dal mi pod pralke lata temu jak sie wprowadzilem na swoje. Niestety wtedy nie pomyslalem, ze nada sie idealnie na caly stol :/ Pod pralke sie nie nadal, bo cala chodzila i teraz patrze, ze mam wgniecenia od nozek :( Dlatego wymyslilem, ze potne go na mniejsze kawalki wielksoci mat do 51 albo podobnych (np twoich podkladek chociaz nie wiem czy nie beda za waskie jak sie wiecej pohandluje. Myslalem powiekszyc te z 51 z 32/60 na 35-40/60-80 Przy 80 dlugosci moze byc problem na wezszym stole, ze bedzie zwisac. Z drugiej strony lepiej zeby czasmi wisialo, niz brakowalo :P)
Myślę że każdy materiał się nada w jakimś stopniu a już zdecydowanie będzie wygodniejszy niż goły stół. Problem jednak polega na tym że cięcie nie zawsze ci wyjdzie idealnie (prosto/estetycznie) i będzie to po prostu brzydkie. A krawcowa weźmie sporo kasy za zwykłe ucięcie i ewentualnie obszycie. Nie wiem czy jest sens zachodu czy nie lepiej kupić gotowca jak podlinkowałem wyżej. Takie podkłady z neoprenu jak wskazałeś bardziej polecam na cały stół.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: Atk »

BOLLO pisze: 13 mar 2022, 22:51
Atk pisze: 13 mar 2022, 21:51 Powiedzcie mi czy cos takiego sie nada?

https://sklep.amstii.pl/produkt/neopren-czarny/

30zl za rozmiar 150cm/100cm jakos tanio wychodzi. Nada sie to? Czegos nie zobaczylem?

BOLLO fajne te podkladki! Myslalem o nich ale ostatnio znalazlem kawal materialu neopren (~100/200cm), ktory ziomek dal mi pod pralke lata temu jak sie wprowadzilem na swoje. Niestety wtedy nie pomyslalem, ze nada sie idealnie na caly stol :/ Pod pralke sie nie nadal, bo cala chodzila i teraz patrze, ze mam wgniecenia od nozek :( Dlatego wymyslilem, ze potne go na mniejsze kawalki wielksoci mat do 51 albo podobnych (np twoich podkladek chociaz nie wiem czy nie beda za waskie jak sie wiecej pohandluje. Myslalem powiekszyc te z 51 z 32/60 na 35-40/60-80 Przy 80 dlugosci moze byc problem na wezszym stole, ze bedzie zwisac. Z drugiej strony lepiej zeby czasmi wisialo, niz brakowalo :P)
Myślę że każdy materiał się nada w jakimś stopniu a już zdecydowanie będzie wygodniejszy niż goły stół. Problem jednak polega na tym że cięcie nie zawsze ci wyjdzie idealnie (prosto/estetycznie) i będzie to po prostu brzydkie. A krawcowa weźmie sporo kasy za zwykłe ucięcie i ewentualnie obszycie. Nie wiem czy jest sens zachodu czy nie lepiej kupić gotowca jak podlinkowałem wyżej. Takie podkłady z neoprenu jak wskazałeś bardziej polecam na cały stół.
Spoko potnę dla samej zabawy, bo lubię manualna robotę, a jak nie wyjdzie albo efekt będzie słaby to zamówię podkładki.

Myślisz, że na cały stół się nada to z linku co wrzuciłem? Jakoś tanio wychodzi, patrząc na inne ogłoszenia które widziałem
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: addekk »

Atk pisze: 13 mar 2022, 22:58 Myślisz, że na cały stół się nada to z linku co wrzuciłem? Jakoś tanio wychodzi, patrząc na inne ogłoszenia które widziałem
To nie jest tam tanio tylko wszędzie indziej drogo :D
Na allegro też jest neopren za 60zl metr przy tej samej szerokości więc wydaje mi się, że da się znaleźć taniej niż ceny 150mb
Weźże chodźże grać BGG
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: Atk »

addekk pisze: 13 mar 2022, 23:04
Atk pisze: 13 mar 2022, 22:58 Myślisz, że na cały stół się nada to z linku co wrzuciłem? Jakoś tanio wychodzi, patrząc na inne ogłoszenia które widziałem
To nie jest tam tanio tylko wszędzie indziej drogo :D
Na allegro też jest neopren za 60zl metr przy tej samej szerokości więc wydaje mi się, że da się znaleźć taniej niż ceny 150mb
No na allegro 60zl tu 30zl, dlatego zdawało mi się dziwnie mało, a taniej chyba nie widziałem niż 30zl (przy wielkości 150x100 oczywiscie)

Bollo jak tam ta szerokość 30cm? Daje radę? Nie za mało do 51 stan? Przeglądam allegro i z całych czarnych widzę 30x70 albo 35x90 tylko tu się bije, że te 90 będzie za długie
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: esubotowicz »

Atk jeśli się zdecydujesz, to daj znać jak się sprawdza 🙂
Ewa
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: Atk »

esubotowicz pisze: 14 mar 2022, 19:19 Atk jeśli się zdecydujesz, to daj znać jak się sprawdza 🙂
jak juz w koncu sie ogarne to dam znac, bo wlasnie zalozylem firme i mam troche na glowie :/
zenlikecreature
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2022, 17:13

Podkład na stół

Post autor: zenlikecreature »

Jakie znacie dobre możliwości, materiały wyłożenia czegoś pod planszówki żeby było elegancko i przejrzyście?
Ewentualnie dla ułatwienia jakieś linki mogą też się przydać.
Do głowy przychodzą mi teraz tylko takie opcje:

- Mata gumowa czarna, zielona
- Dedykowana mata do gry
- Mata RPG
- Obrus poliestrowy
- Jakaś tablica, mata filcowa
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: ozon »

Mata gumowa jednostronna, imho najlepsza opcja: https://playmaty.pl/bitewne/rozmiar/48- ... ata_gumowa
ppeter
Posty: 530
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 153 times
Been thanked: 59 times

Re: Uniwersalna mata do gier

Post autor: ppeter »

Kupiłem polecany tu wcześniej flaush i sprawdza się rewelacyjnie.
ODPOWIEDZ