Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: mordajeza »

Retro pisze: 12 sty 2021, 08:30 Te maluchy po 6 czy 7 lat, to rzeczywiście grają w te gry, czy raczej poruszają się po planszy a Tata lub mama podpowiada co zrobić?
Mój 7-latek gra sam (zresztą z powodzeniem grywa też zresztą w trudniejsze gry). 5-latek też gram sam, ale jego ruchy są często mało rozsądne (i nawet jak podpowie się inne rozwiązania, to zazwyczaj trzyma się swojego planu ;) ). No i 5-latkowi trzeba czytać karty, więc wszyscy wiedzą, jakie ma zaklęcia.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: cezner »

Z córką lat 7 grałem w Ganges (Talizman to przy nim prostacka gra). W Splendor grała mając lat 6 i zdarzało się, że wygrywała.
Jeśli się wcześnie zacznie, to naprawdę w wieku 7-8 lat dzieciaki grają już swobodnie w gry 10+ a nawet 12+ (niektóre). I co ważne w pełni świadomie i naprawdę bez problemu łapią zasady.
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Vins3nt »

Hej, a ja mam pytanie co do ceny podstawki - czy cena blisko 300zł spowodowana jest kończącym się nakładem, czy zawsze była na podobnym poziomie? Mógłbym przysiąść że widziałem jakiś czas temu (i to w Empikach) coś około 179pln oO
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: anonim »

Raczej skończonym nakładem, poczekaj na dodruk który niedługo będzie a wtedy używki stanieją jeśli takie cię interesują.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: bajbaj »

Akurat wczoraj po pierwszy siedmiolatek grał w Talizman u znajomych. Dla chłopaka ogranego w średniej ciężkości euro i bardziej złożone przygodówki to wciąż była bardzo wciągająca zabawa (zresztą dla mnie też). Losowość ogromna, ale i śmiechu sporo nad stołem. Szczególnie, gdy ciotka stała się ropuchą, a ojcu przypałętał się poltergeist, z którym musiałem pomęczyć się trochę:) Za 150 ok - do zabawy z dziećmi i do biesiadnego spotkania z gronie dorosłych, jako niezobowiązujący przerywnik. Za 250 i więcej nie polecam (no ... chyba, że radość dziecka jest tak wielka, że dodatkowa stówka nie robi różnicy...).
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Atk »

galaktyka chyba zapowiedziala dodruk podstawki i dodoatkow wiec niedlugo znow sie pojawi Nie ma sensu wydawac wiecej niz cena sklepowa
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: McNab »

Retro pisze: 12 sty 2021, 08:30 Te maluchy po 6 czy 7 lat, to rzeczywiście grają w te gry, czy raczej poruszają się po planszy a Tata lub mama podpowiada co zrobić?
Nie chciałbyś z moim 6-letnum maluchem zagrać w szachy, po co robić sobie wstyd przed kolegami (chyba, że faktycznie grasz regularnie, a nie okazyjnie).
Z moim maluchem dziś rozegraliśmy dwie partie X-Wing 2.ed, sam zrobił swoją rozpiskę (2xE-Wing+jonowe, R3+System kontroli ognia, czy jak się ten czujnik nazywa + X-wing z Antilies+R2D2), ani razu nic nie podpowiedziałem. W zamian przypominał mi o odzyskiwaniu "błyskawicy" na talencie "Elusive" i zwrócił uwagę, że po otrzymaniu drugiego identycznego trafienia krytycznego "uszkodzone silniki" na Fang-u, ostry niebieski manewr zamienia się na czerwony a nie jak myślałem na biały.
Przepraszam, że przykład nie dotyczy Talizmanu, ale uświadom sobie, że 6-letnie "ograne" dzieci są naprawdę godnym przeciwnikiem.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Mery1984 »

Vins3nt pisze: 12 sty 2021, 10:15 Hej, a ja mam pytanie co do ceny podstawki - czy cena blisko 300zł spowodowana jest kończącym się nakładem, czy zawsze była na podobnym poziomie? Mógłbym przysiąść że widziałem jakiś czas temu (i to w Empikach) coś około 179pln oO
Podyktowana zerowym nakładem. Stąd właśnie moje pytania stronę wstecz. Galakta zapowiedziała dodruk, ma być w pierwszej połowie 2021. Standardowa cena nówki to było 198PLN według Ceneo.

Co do tematu, udało się kupić, wreszcie znalazłem uczciwego człowieka, który chciał sprzedać, a nie sprzedawać. Za 240 dorwałem zestaw w stanie 4.5/5 z podziemiami, panią jeziora i krainą lodu (po angielsku). Jedna karta uszkodzona, poza tym reszta w świetnym stanie.
McNab pisze: 13 sty 2021, 00:45 Przepraszam, że przykład nie dotyczy Talizmanu, ale uświadom sobie, że 6-letnie "ograne" dzieci są naprawdę godnym przeciwnikiem.
A ich ogranie naturalnie zależy tylko od nas. Im więcej poświęcam uwagi młodej na planszówki, tym lepiej sobie radzi. Familijnej Agricoli z nią to ostatnio zaczynam unikać, bo 2/3 partii i tak wygrywa, ja z żoną nie mamy nic do gadania :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: RUNner »

pi73r pisze: 25 maja 2021, 09:10 Talisman jakis czas temu. Sama podstarka to w zasadzie reskin monopoly, a akurat brakowalo w sklepach, wiec mozna bylo jakas gre za to kupic.
Teraz to co najwyzej gra dla kolekcjonerow, pulapka na nowicjuszy.
Dlaczego pułapka dla nowicjuszy? Wręcz przeciwnie, bardzo dobry gateway do gatunku gier przygodowych, gra w którą można (wręcz trzeba!) pograć z dziećmi i je zachęcić do tego hobby. Jasne, że mechanika prymitywna, ale rozgrywka ma swój urok. Pułapką dla nowicjuszy może być Mage Knight (którego jestem wielkim fanem!), gdzie zasady mogą po prostu przytłoczyć, zwłaszcza początkujące osoby.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: KDZ »

Mam pytanie co do rewersów kart przygód. Czy ktoś się orientuje czy są takie same w wersji polskiej i angielskiej? Chciałem Podziemia dzieciom po angielsku dokupić, a podstawkę mam PL.
Pozdrawiam
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Mery1984 »

KDZ pisze: 10 wrz 2021, 13:30 Mam pytanie co do rewersów kart przygód. Czy ktoś się orientuje czy są takie same w wersji polskiej i angielskiej? Chciałem Podziemia dzieciom po angielsku dokupić, a podstawkę mam PL.
Pozdrawiam
Są takie same, mam podziemia i pani jeziora po polsku i wtasowana jest też talia z Frostmarch.
sweetheart79
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2020, 21:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: sweetheart79 »

Czy wersja Talisman Star Wars Pegasus Spiele rozni sie czyms od wersji wydanej przez USAopoly?

Chcialam zamowic dla syna i nie wiem ktora wybrac.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1946 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: warlock »

Galakta podzieliła się informacją, że straciła prawa do wydawania 4. edycji Talismana - kończy się pewna era... ;).
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Hardkor »

Jakie są szanse na kolejną edycję i powrót Galakty, aby ją drukować? Bo coś mi się o uszyło obiło na ten temat. Bo dziwi mnie, by mieli stracić wieloletnie prawo do dodruków, skoro gra się tak dobrze sprzedaje.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Mery1984 »

Hardkor pisze: 18 lut 2022, 11:29 Jakie są szanse na kolejną edycję i powrót Galakty, aby ją drukować? Bo coś mi się o uszyło obiło na ten temat. Bo dziwi mnie, by mieli stracić wieloletnie prawo do dodruków, skoro gra się tak dobrze sprzedaje.
Najpewniej idzie o kasę, GW ostatnio winduje na wszystkim ceny, szczególnie na licencjach i może zwyczajnie przestało się Galakcie opłacać. Wątpię, czy inny wydawca chciałby podjąć temat bo musiałby zaczynać od zera, zachowanie zgodności z wydaniami Galakty wymagałoby dogadania się również z nimi.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Hardkor »

Czyli zaraz nowa edycja albo all-in w cenie kawalerki...
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: RUNner »

warlock pisze: 18 lut 2022, 11:09 Galakta podzieliła się informacją, że straciła prawa do wydawania 4. edycji Talismana - kończy się pewna era... ;).
Ale chyba będzie 5. edycja?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Hardkor »

Takie pytanie:


https://aleplanszowki.pl/produkty-uszko ... results=29

To jest druga edycja. Ona się jakoś znacząco różni od najwnoszej?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Mery1984 »

Hardkor pisze: 18 lut 2022, 12:29 Takie pytanie:


https://aleplanszowki.pl/produkty-uszko ... results=29

To jest druga edycja. Ona się jakoś znacząco różni od najwnoszej?
Druga edycja polska = 4 edycja gry.
1 i 2 edycja nie były dostępne jako Talisman u nas, na 2 edycji oparta jest Magia i Miecz. Trzecia edycja nie miała lokalizacji, a czwarta edycja z 2007 to tzw druga polska. Ot żeby nie było za łatwo ;)
To co wrzuciłeś to tylko dodatek do gry jak coś.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: anonim »

Hardkor pisze: 18 lut 2022, 12:29 Takie pytanie:
https://aleplanszowki.pl/produkty-uszko ... results=29

To jest druga edycja. Ona się jakoś znacząco różni od najwnoszej?
Wydaje mi się że to druga edycja jest nowsza a pierwsza jest z Fantasy Flight Games w skrócie FFG. Pudełko na zdjęciu jest z pierwszej edycji bo ma logo FFG, ale może im nie chciało się robić nowego zdjęcia bo okładka taka sama tylko bez loga. Różnic nie ma żadnych, po prostu gdy galakta wydawała Talizman zmienił się zagraniczny wydawca.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2022, 14:55 przez anonim, łącznie zmieniany 1 raz.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Hardkor »

Dzięki za pomoc, bo pamiętam, że interesowałem się kiedyś Talismanem więcej to nie kojarzyłem, by było dużo edycji w PL.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Bludgeon »

Ten tekst że druga edycja mocno wprowadza w błąd, bo to jest zaledwie drugi "rzut" edycji 4.5 polskiej.

ENG -- PL
Talisman 1e (1983) -- u nas nie było
Talisman 2e (1985) -- Magia i Miecz
Talisman 3e (1994) -- u nas nie było
Talisman 4e (2007, Black Library) -- u nas nie było
Talisman 4,5e (2008, FFG) -- Talisman: Magia i Miecz
Talisman "4,6e" (2019 Pegasus Spiele) -- i to jest chyba ta "druga edycja"
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1946 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: warlock »

Obrazek
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 301 times
Been thanked: 63 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Aadaan »

warlock pisze: 19 lut 2022, 10:08 Obrazek
Oh, shit here we go again!
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Kurzynsky »

mam wrażenie, że dochodzi do absurdów ...

Obrazek
ODPOWIEDZ