Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

Apricot tree też było KS ex także za rok nie wykluczałbym żadnej opcji :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: japanczyk »

Paskuder pisze: 02 lut 2021, 09:54 Apricot tree też było KS ex także za rok nie wykluczałbym żadnej opcji :mrgreen:
Skad pomysł, że Apricot tree był KS ex?
Spoiler:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

Faktycznie, mea culpa :oops:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
yasmeen
Posty: 27
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:58
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: yasmeen »

Kupiłam ostatnio Tang Garden i totalnie wpisał się w nasz kanon ulubionych gier. Czy ktoś może będzie zamawiał dodatki do tej gry przy okazji innej kampanii na KS lub w trakcie kolejnej kampanii Tang Garden (jeśli takowa będzie)?
Chętnie dołożyłabym się do zamówienia :)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: vikingowa »

yasmeen pisze: 24 cze 2021, 14:26 Kupiłam ostatnio Tang Garden i totalnie wpisał się w nasz kanon ulubionych gier. Czy ktoś może będzie zamawiał dodatki do tej gry przy okazji innej kampanii na KS lub w trakcie kolejnej kampanii Tang Garden (jeśli takowa będzie)?
Chętnie dołożyłabym się do zamówienia :)
Kampania nowego dodatku Seasons była zapowiedziana na ten rok więc na pewno będziesz miała okazję domówić sobie dodatki. Od siebie dodam, że na ten moment lepiej jest zamówić wszystko (oprócz Ghost Stories) w oficjalnym sklepie ThunderGryph bo ceny podczas KS są takie same. Mi się udało dorwać GS podczas kampani Darwin's Journey i z tego co wiem po komentarzach na KS ilość była bardzo ograniczona dla Europy i wszystko poszło w pierwszych godzinach od otwarcia PM.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Sirius_Black »

Miałem o tym wspomnieć przy okazji wpisu o grze miesiąca, ale oczywiście zapomniałem. Po odpakowaniu gry pierwsze co rzuciło mi się w oczy to świetna wypraska. Niestety czar pryska po zapakowaniu elementów. Drzewa ledwo się mieszczą, mostki trzeba upychać między świątyniami, wszystkie żetony i tak lądują w jednym pojemniku i przed grą trzeba sortować... może to ja coś źle robię, ale mam wrażenie, że wypraska od wersji sklepowej jest kompletnie nieprzemyślana?
Żeby nie było, że tylko marudzę. Sama gra bardzo mi się spodobała i na pewno będzie lądować na stole w tym roku.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: XLR8 »

Zagrane na 2. Myślałem, że to będzie kiepska gra z genialnymi komponentami i stąd tak wysoka ocena na bgg. Akurat jest kompletnie odwrotnie, bo te elementy to jej główna wada. Gra jest naprawdę niegłupia, jednak jest strasznie mało czytelna (ikony na murach czy te do postawienia mostów), a wszystko przez te gigantyczne drzewa i pawilony. Dziś drugie podejście.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

Najnowsza kampania KS do podobno ostatniego dodatku seasons rusza 22.02.2022.
Będzie można zamówić poprzednio wydane dodatki oraz podobno big boxa mieszczącego wszystko. Coś słyszałem też o pakiecie lepszych figurek dla posiadaczy pierwszego ksa.
https://thundergryph.com/tangseasons/#subscribe
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Gizmoo »

Paskuder pisze: 21 sty 2022, 09:27 Coś słyszałem też o pakiecie lepszych figurek dla posiadaczy pierwszego ksa.
Niestety nie skorzystam, bo mam pięknie pomalowane figurki, a trochę szkoda byłoby mi wrócić do szaraków i płacić jeszcze raz za malowanie. :D Trochę szkoda, że przy pierwszym KS-ie nie odlali tego należycie.

Niemniej... Jestem strasznie napalony na dodatek i mam nadzieję, że wprowadzi on sporo nowego dobra. Liczę, że waga gry też się nieco zwiększy i dodadzą jakieś sprytne mechaniki. Dawno nie ściągałem TG z półki, przydałoby się nieco odświeżyć ten świetny tytuł. :wink:

P.S. Łamałem się żeby trzymać wszystko w jednym pudle, jednak ze względu na ograniczenia przestrzeni - upchnąłem wszystkie dodatki i promki do pudła od podstawki. Wypraskę oczywiście musiałem wyrzucić. Teraz jednak raczej nie będzie już wyjścia i dodatek trzeba będzie trzymać w oddzielnym pudle, bo do podstawki nie wejdzie. No chyba, że w potencjalnym Bigboksie będzie miejsce na wszystko, a sam bigbox nie będzie przesadnie BIG. :lol:
yasmeen
Posty: 27
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:58
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: yasmeen »

Czy ktoś planuje zamawiać Seasons i ew. inne dodatki na KS? Przyznam się, że nie umiem w KS i chętnie bym się dołączyła do jakiegoś zbiorowego zamówienia. Jestem z ok. Krakowa/Wieliczki, ale wysyłka tez wchodzi w grę :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Beskid »

podstawka za 129,99 zł na walentynkowej promo od LDG, good deal
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Harun »

Rozpocząłem przygodę z Tang garden, w pierwszej kolejności w wariancie solo z instrukcji.

Łamigłówka na tyle mnie zainteresowała, że przebrnąłem przez liczne niedopowiedzenia z instrukcji, doczytując wyjaśnień autora na BGG i sporządziłem skrót zasad solo, uwzględniający te wyjaśnienia.

Może się komuś przyda.

https://boardgamegeek.com/filepage/2357 ... ad-solo-pl
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

No i KS wystartował i ufundował się w 13 minut. Wsparcie potrwa 22 dni. Miły gest że dla ludzi którzy wspierali pierwszego ksa z kiepskimi figurkami i którzy wesprą dodatek przewidziano zestaw poprawionych figurek za darmo. Można go też dostać za 10 ojro. Mnie najbardziej interesuje wsparcie na poziomie architect collection które zawiera wszystko włącznie z big boxem z wyjątkiem podstawki. Cena trochę zabija 160 ojro (ok728pln) z VAT, metalowe monety oraz drewniane znaczniki nie są mi potrzebne ale trudno. Jak chodzi o wysyłkę 20 ojro i 18 za każdą kolejną kopię (max 3). Ja wchodzę bo gra mnie mega odpręża.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: vikingowa »

Będziesz panie zadowolony z monet bo są przepiękne i zapakowane w cudny woreczek. Ja biorę tylko nowy dodatek bo wszystko inne mam ale zastanawiam się jeszcze nad big boxem🤔
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: Paskuder »

No właśnie mam komplet metalowych monet od scythe więc te tak średnio mi potrzebne jak i drewniane znaczniki ale jak komplet to komplet...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Tang Garden (Francesco Testini, Pierluca Zizzi)

Post autor: miszcz »

https://boardgamegeek.com/filepage/236575/instrukcja-pl
Polska wersja instrukcji. Może się komuś przyda.
ODPOWIEDZ