Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: seki »

Paskuder pisze: 23 lut 2022, 09:58 Walka była dokładnie opisana już w czasie kampanii i od tego czasu nie zmieniła się za bardzo. Jeżeli komuś to w grze nie pasuje że za bardzo pasjansowe to świadczy to tylko o tym jakim jest świadomym konsumentem. :?
To przytyk do mnie? Dość słaby bo przedstawiłem co mi w grze nieodpowiadalo a walka była tylko małą częścią negatywów. Tainted grail to nie karciana nawalanka. Gdyby tak było, to owszem można by zarzucić komuś, po co kupował grę skoro było widać na czym polega. Poza tym w kampanii był ogólny jej zarys, nie dało się z niego określić ani skuteczności rozwoju talii walki, ani czasu rozgrywania walki. Walka to nie jedyny mechanizm w grze i jeśli dobrze widzę to żaden z przedmówców nie ocenił gry wyłącznie przez pryzmat walki. Twoja wypowiedź brzmi jak próba dyskredytacji osób, którym gra się nie podoba. Osób, które w swoich wypowiedziach udzieliły wyczerpujących subiektywnych argumentów.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Ardel12 »

seki pisze: 23 lut 2022, 11:55 To przytyk do mnie?
A może do mnie ;p Podoba mi się ilość lików pod postem Paskudera :D Nie można spróbować, zagrać i ocenić czegoś co na etapie opisu/konceptu się nie spodobało. Padłem. Żeby nie było, ja walkę opisywałem jako innowacyjną na początku, ciekawą i daleki byłbym od stwierdzenia, że ta konkretna mechanika już z założenia mi się nie podoba. W pierwszych rozdziałach lubiłem poukładać te karty. Szybko robi się z tego jednak paździerz.

Co wchodzę w ten wątek to widzę część postów, która po prostu próbuje dyskredytować negatywne opinie przez wydumane lub/i nie mające pokrycia argumenty. Bracia i siostry z forum, możecie się ze mną, Sekim i resztą nie zgadzać. Możecie uważać grę za świetną i ja to zdanie szanuję. Gra jest na 80 miejscu BGG, więc jestem w mniejszości. Tylko proszę skończmy już z tymi podchodami. Ja opinii nie zmienię i nie będę się kajał za nią :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: arturmarek »

Ardel12 pisze: 23 lut 2022, 13:52 Podoba mi się ilość lików pod postem Paskudera :D
Ludzie mają za dużo czasu. Jakbym miał przed każdym zakupem (nie tylko planszówkowym) poświęcać kilkadziesiąt (kilkaset?) minut, na research, potwierdzenia itd. to bym nie miał czasu pracować i zarabiać na te zakupy.

A, żeby nie było offtopu to z żoną zagraliśmy 3 pierwsze scenariusze jeszcze w 2020 r. i od tamtego czasu nie wróciłem do gry. Żonie grę zabiło czekanie na swoją turę przy mojej walce/dyplomacji. Ciągle mam w planie usiąść do tego solo, ale bardzo mało gram solo i ciężko mi o zaangażowanie, żeby zaplanować 20-30h gry w planszówkę solo. Nie mam stołu na którym mogło by to leżeć rozłożone, a słabo mi na myśl o samotnym składaniu, rozkładaniu i zapisywaniu progresu.

PS. Lajki da się policzyć ;)
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: lou »

Ardel12 pisze: 23 lut 2022, 13:52
seki pisze: 23 lut 2022, 11:55 To przytyk do mnie?
A może do mnie ;p Podoba mi się ilość lików pod postem Paskudera :D Nie można spróbować, zagrać i ocenić czegoś co na etapie opisu/konceptu się nie spodobało. Padłem. Żeby nie było, ja walkę opisywałem jako innowacyjną na początku, ciekawą i daleki byłbym od stwierdzenia, że ta konkretna mechanika już z założenia mi się nie podoba.
No więc dlaczego do ciebie skoro ci się podobało? Wyluzuj. Masz prawo żeby ci się jedno podobalo a co innego nie i wszyscy to szanują.Ale nie musisz brać do siebie wszystkiego, czasem ludzie piszą o kimś innym :wink:
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Akurat nie był to przytyk do kogoś konkretnego. Czy sama gra jest dobra czy nie to się nie wypowiem bo jeszcze nie grałem, czekam na mini dodatek z drugiej fali z osobistymi historiami. Ale walka była jasna akurat od samego początku więc narzekanie na nią jest trochę słabe. To jakby narzekać na samochód że trzeba lać paliwo i robić przegląd a mógłby sam jeździć. Widziały gały co brały. :P No ale jak ktoś nie miał czasu żeby sprawdzić co kupuje to sam sobie winny, a nie gra. Chciałbym też najmocniej przeprosić za to że ludzie polajkowali mojego poprzedniego posta... a w sumie to nie, odwołuję... i możecie spadać na drzewo :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 23 lut 2022, 16:32 przez Paskuder, łącznie zmieniany 1 raz.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Ardel12 »

arturmarek pisze: 23 lut 2022, 14:30 PS. Lajki da się policzyć
Jakbym policzył, to bym i wskazał kto tu taki i owaki jest xD Nie no żart i oczywiście racje masz.
arturmarek pisze: 23 lut 2022, 14:30 A, żeby nie było offtopu to z żoną zagraliśmy 3 pierwsze scenariusze jeszcze w 2020 r. i od tamtego czasu nie wróciłem do gry. Żonie grę zabiło czekanie na swoją turę przy mojej walce/dyplomacji. Ciągle mam w planie usiąść do tego solo, ale bardzo mało gram solo i ciężko mi o zaangażowanie, żeby zaplanować 20-30h gry w planszówkę solo. Nie mam stołu na którym mogło by to leżeć rozłożone, a słabo mi na myśl o samotnym składaniu, rozkładaniu i zapisywaniu progresu.
Też bardzo rzadko gram solo, a wręcz nie lubię, ale TG zyskuje na graniu solo.
lou pisze: 23 lut 2022, 15:01 No więc dlaczego do ciebie skoro ci się podobało? Wyluzuj. Masz prawo żeby ci się jedno podobalo a co innego nie i wszyscy to szanują.Ale nie musisz brać do siebie wszystkiego, czasem ludzie piszą o kimś innym
Jak to o kimś innym, to już świat się wokół mnie nie kręci? :( A na poważnie to nie wziąłem do siebie, ale chciałem odbić piłeczkę od Sekiego :)
Paskuder pisze: 23 lut 2022, 15:34 Ale walka była jasna akurat od samego początku więc narzekanie na nią jest trochę słabe. To jakby narzekać na samochód że trzeba lać paliwo i robić przegląd a mógłby sam jeździć. Widziały gały co brały.
Panie, ale przecież tak to nie do końca działa. Założenia to jedno, ale jak to potem trybi w grze to całkiem inna para kaloszy. Np. ja nie lubię za bardzo czystej losowości, ale w KDM siadła mi świetnie. Podobnie w TMB. Sama mechanika rzucania toną kości na długo mnie od tej gry odrzuciła, ale po kolejnych postach ludzi tutaj, obejrzeniu tony filmików i niskiej cenie w końcu się skusiłem i był to strzał w dziesiątkę. W drugą stronę miałem przy AE, uwielbiam deckbuildery, coop i walki z potwornościami. Pograłem i dla mnie max jakieś 6/10.

Może nie jestem eskpertem by na bazie przykładowej nawet rozgrywki móc stwierdzić, że dana mechanika mi podejdzie lub nie, bo widać wpadek tona :D
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: dawid »

Paskuder pisze: 23 lut 2022, 15:34 Ale walka była jasna akurat od samego początku więc narzekanie na nią jest trochę słabe. To jakby narzekać na samochód że trzeba lać paliwo i robić przegląd a mógłby sam jeździć. Widziały gały co brały. :P No ale jak ktoś nie miał czasu żeby sprawdzić co kupuje to sam sobie winny, a nie gra.
Co to w ogóle za argument. Idąc tym torem to żadna krytyka na tym forum nie ma sensu. W końcu wszystko w grach jest jasne od samego początku. Są instrukcje dostępne, recenzje, gamplaye. Kupiłeś grę, która później Ci się nie spodobała ? Sam sobie jesteś winny, widziałeś co brałeś, nie masz prawa na to narzekać.

Porównanie z samochodem też jest słabe. Gdyby ktoś narzekał na to, że trzeba rozłożyć planszę to miałoby to sens. Rozumiem, że jak kupisz samochód i po 10 godzinach ciągłej jazdy okazuje się, że bolą Cię plecy, to nie możesz narzekać bo w końcu widziały gały co brały ?
Michal.s
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Michal.s »

Jak już rozgorzała taka dyskusja to napiszę swoje trzy grosze. Przeszedłem grę na trzy postacie, głównie z jednym/dwoma znajomymi. Na początku był niesamowity zachwyt grą, wreszcie prawdziwe RPG na planszy. Walka była całkiem fajna, a klimat wprost niesamowity. Niestety uważam, że kampania Upadek Avalonu jest na siłę rozciągnięta. Gdyby gra zakończyła się na ósmym rozdziale, ale za to byłaby bardziej regrywalna byłoby idealnie. A tak przez ciągły backtracking i latanie po wyspie tam i z powrotem końcówkę bardzo wymęczyłem i to z pomocą różnych homerulesów. Zbieranie zasobów które z początku jest fajne, potem staje się bardzo upierdliwym wydłużaniem na siłę całej gry. W pewnym momencie kiedy okazało się ze kolejny raz muszę biegać na drugi koniec wyspy poszedł "rage quit" i zrobiłem kilkumiesięczną przerwę. Niestety, ale za mało tu gry jak na tak długą przygodę. Mimo to bardzo czekam na kolejne kampanię bo moim zdaniem jeśli wywalić zbędne rozpalanie menhirów i odpowiednie poprowadzenie zadań gra mogłaby być naprawdę moim Świętym Graalem. Póki co ten Graal niestety jest mocno Tainted ;)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sasquach »

arturmarek pisze: 23 lut 2022, 14:30 Ludzie mają za dużo czasu. Jakbym miał przed każdym zakupem (nie tylko planszówkowym) poświęcać kilkadziesiąt (kilkaset?) minut, na research, potwierdzenia itd. to bym nie miał czasu pracować i zarabiać na te zakupy.
To ja mam dokładnie odwrotnie, ale też dlatego, że szkoda mi czasu. Wolę zrobić reserch na te kilkanaście minut, kilkadziesiąt jeśli mam wątpliwości, niż tracić czas na naukę i granie w coś co mi się nie spodoba, a potem jeszcze na jej sprzedawanie.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2022, 11:09 przez sasquach, łącznie zmieniany 1 raz.
popsmoke
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020, 13:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: popsmoke »

Przeszedłęm grę true solo, później ze znajomymi, w 4 osoby. strasznie bałem się downtime'u, ale o dziwo, grało się dość płynnie i rozgrywka się nie rozwlekała. Rozwiązania było proste - o ile w pierwszym rozdziale wszyscy się rozpierzchli na 4 strony świata i faktycznie był chaos, o tyle przez resztę gry trzymaliśmy się w 90% razem. Raz, że łatwiej wtedy było w walkach/spotkaniach, dwa, że i tak do rozpalenia menhiru potrzebna jest cała grupa, trzy, że nikt nie chciał ominąć eksploracji związanych z głównym nurtem fabularnym i związanych z tym XPków.

Także jeżeli ktoś planuje grę na więcej graczy - moja serdeczna rada - trzymajcie się razem. Szybciej, przyjemniej, i nikt nie traci zainteresowania :)
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: filip91 »

Jak myślicie kiedy dodatki wjadą do sklepów? :P
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

Panie Drogi, my tu czekamy na newsa kiedy dodatki do wspierających wjadą, a nie tam retail i retail :p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: karawanken »

Ja mam pudło z dodatkami od ponad tygodnia. Nie miałem czasu niestety nawet zajrzeć do środka :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

karawanken pisze: 10 mar 2022, 22:09 Ja mam pudło z dodatkami od ponad tygodnia. Nie miałem czasu niestety nawet zajrzeć do środka :D
To nie chodzi o to by zaglądać do środka, wystarczy rzut oka że na półce sobie spokojnie czeka :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

Na otwarcie łez oczekiwania na przesyłkę - w aplikacji pojawiły się kampanie w PL.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Jeszcze nie dostałem 2 fali a już
https://gamefound.com/projects/draft/lj ... ken-realms :D
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: toblakai »

Ciekawe jakie zmiany będą w 2nd edition. Nowa kampania pokazuje że gra stała się dla nich dużym sukcesem.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Ciekawe jaki będzie termin. Przy takiej grze to chyba teraz (jak juz łaskawie dostanę swój egzemplarz) zagrać, zapomnieć i za 4 lata jak będą dostarczali edycję 2.0 to zagrać jeszcze raz bo już się nic nie będzie pamiętać :D
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Emil_1 »

Człowiek czeka aż zagra w grę a tu wchodzi wersja 2.0. Normalnie zawsze czekam na kompletną grę ale chyba zrobię wyjątek(jak przyjdzie) i zagram w wersję 1.0 bo nie chcę czekać kolejnych 4 lat :(
W efekcie nie wspieram wersji 2.0 :(
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

U mnie podobnie. Pogram sobie (jak już dostanę) w aktualną odsłonę TG a drugą grę kupię sobie, jak "już" za kilka lat będzie dostępna w normalnej sprzedaży. Kursy walut też nie zachęcają do wspierania. Może to i dobrze, bo jakoś znudziło mi się to mrożenie kasy na x lat, dlatego im mniej motywacji do wsparcia tym lepiej dla mnie.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2022, 19:11 przez Moonday, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Emil_1 pisze: 07 kwie 2022, 19:05 Człowiek czeka aż zagra w grę a tu wchodzi wersja 2.0. Normalnie zawsze czekam na kompletną grę ale chyba zrobię wyjątek(jak przyjdzie) i zagram w wersję 1.0 bo nie chcę czekać kolejnych 4 lat :(
W efekcie nie wspieram wersji 2.0 :(
Wątpię by 2.0 miała istotne zmiany. Pewnie poprawia książkę i trochę kart. Obstawiam że będzie jakiś tani upgreade pack bo inaczej kampania będzie miała dużo negatywnych emocji.
Zamiast tego możesz wesprzeć przecież główne danie czyli kampanie nr 5 do TG(i zapewne nr 6 w SG).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Emil_1 »

brazylianwisnia pisze: 07 kwie 2022, 19:16
Emil_1 pisze: 07 kwie 2022, 19:05 Człowiek czeka aż zagra w grę a tu wchodzi wersja 2.0. Normalnie zawsze czekam na kompletną grę ale chyba zrobię wyjątek(jak przyjdzie) i zagram w wersję 1.0 bo nie chcę czekać kolejnych 4 lat :(
W efekcie nie wspieram wersji 2.0 :(
Wątpię by 2.0 miała istotne zmiany. Pewnie poprawia książkę i trochę kart. Obstawiam że będzie jakiś tani upgreade pack bo inaczej kampania będzie miała dużo negatywnych emocji.
Zamiast tego możesz wesprzeć przecież główne danie czyli kampanie nr 5 do TG(i zapewne nr 6 w SG).
Masz rację - jeśli to będą niezależne byty to może warto :)
Miłego dnia! :)
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

Jeżeli przekonają mnie (hmmm) do wsparcia to na pewno nie PL - to co się odwaliło z wersjami nie-ENG całkowicie mnie zniechęca na ten moment. Paczki z 1.0 nadal nie dostałem a tu oferują nowe? Będę obserwował, ale bez hype'u, na chłodno.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: DarkSide »

tomekmani3k pisze: 07 kwie 2022, 18:22 Jeszcze nie dostałem 2 fali a już
https://gamefound.com/projects/draft/lj ... ken-realms :D
W pierwszej chwili jak zobaczyłem okładkę to przeczytałem "Kings of RUM" :lol:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Czyli to ma być wersja podstawki 2.0 + nowa kampania? No ciekawy jestem, pierwsza część podstawki mega nam się podobała, żeby w drugiej była już tylko równia pochyła w dół. Nawet u dwóch graczy pozostawiła taki niesmak, że zrezygnowali z rozgrywania kampanii z dodatków :/
ODPOWIEDZ