Machina Arcana (Juraj Bilić)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Grahf »

Kupiłem podstawkę i po informacji że nakład wyczerpany chyba szybciej kupię dodatki.
Czy wnoszą jakieś dobre scenariusze? Jak np w Posiadłości Szaleństwa, gdzie ich poziom w dodatkach był naprawdę wysoki?
Bo np tylko dla jakiś dodatkowych pierdółek, w rodzaju przedmiotów czy badaczy to nie ma sensu dla mnie.
Moonz
Posty: 284
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Moonz »

W moim egzemplarzu jest ogień: nasycone i ostre.
tommyray
Posty: 1329
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 565 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

A karty postaci? Czy wasze druki mają tam jakiekolwiek czernie? Albo czy nie są przypadkiem zbyt rozjaśnione przez co tracą nasycenie barw?
Pytam z tej prostej przyczyny, że albo mam jakiś felerny, wręcz jakościowo g*wniany egzemplarz albo mam to łyknąć jak pelikan bo wszyscy tak mamy. Dlatego pytam - może ktoś z was spojrzał dokładniej na żetonach i karty i widzi że nieostre, że brak nasycenia itd?

O wiekszosci swoixh żetonow mogę powiedzieć tylko tyle, że są ostre tak jak piąte xero z kolei.

Dzięki Moonz, będę próbował reklamować.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3364
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Ardel12 »

Mr_Fisq pisze: 23 lut 2022, 15:50 FYI:
Machina Arcana była tak droga, że aż Galakcie w miesiąc skończył się nakład (info z FB Galakty).
Ja kupiłem allin za 470 co już wysoką ceną nie jest, jak za podstawkę plus dwa dodatki. Powiedzmy, ze w granicy akceptowalności. A teraz gra ze sklepów wyjdzie i cena pójdzie sky high :D

Kurde to muszę niedługo rozpakować swoją, bo mnie nastraszyliście, ale tył pudełka wygląda w pytę :)
Niven
Posty: 87
Rejestracja: 25 lis 2018, 11:33
Has thanked: 29 times
Been thanked: 30 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Niven »

Nakład był chyba większy niż przewidywaliśmy, grę można kupić w paru księgarniach i sklepach z zabawkami. Źródło : Google Shoping.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4509
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1365 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Hardkor »

Niven pisze: 23 lut 2022, 22:26 Nakład był chyba większy niż przewidywaliśmy, grę można kupić w paru księgarniach i sklepach z zabawkami. Źródło : Google Shoping.
Nakład u wydawcy się skończył. W sklepach dalej jest.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3364
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Ardel12 »

Hardkor pisze: 23 lut 2022, 22:37
Niven pisze: 23 lut 2022, 22:26 Nakład był chyba większy niż przewidywaliśmy, grę można kupić w paru księgarniach i sklepach z zabawkami. Źródło : Google Shoping.
Nakład u wydawcy się skończył. W sklepach dalej jest.
Już w niektórych nie ma. Teraz ludzie dostaną szajbę i wykupią raz dwa :)
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Luko_b »

menelobej pisze: 23 lut 2022, 19:59 na moim pudełku można spokojnie przeczytać treść karty na rysunku bo obrazek jest ostry i czytelny.
Mozesz wrzucic zdjecie?
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: menelobej »

Luko_b pisze: 23 lut 2022, 23:16 Mozesz wrzucic zdjecie?
https://postimg.cc/N5kcBVQg
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Luko_b »

Idealnie… wiec lataja rozne wersje polskiej wersji :)
tommyray
Posty: 1329
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 565 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

A czy mógłbym prosić również o kilka zdjęć :
- kilku plansz, chodzi o profil kolorystyczny
- karty badaczy z dodatku Ku Wieczności
- karty potworów z dodatku Z Otchłani

U mnie są bądź to zbyt rozjaśnione, albo nieostre, pozbawione odpowiedniego nasycenia barw i kontrastu.

Jak miałbym porównać do Gloom of Kilforth albo moich ostatnich nabytków w postaci X-ODUS albo Unsettled - to jakość wizualna druku w MA to 6/10. Miejscami dogania polską edycję Mistfall a to jest już wyczyn...
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 46 times
Been thanked: 101 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Herman666 »

Wczoraj otrzymałem swój egzemplarz zamawiany bezpośrednio z KS. Czytając ten wątek i uwagi trochę mnie cykor obleciał, co też do mnie przyjdzie, dlatego zrobiłem mały reaserch dotyczący zagadnienia i oto co wyszło wraz z porównaniem do tego co otrzymałem.

Pudełko - właściwie jego dół - u mnie również nieostre, co nie zmienia faktu - kto tam będzie zaglądał xD naprawdę, reszta tj. boki, góra, opakowania od dodatków itp wszystko pięknie wygląda.

Wypraski - w pudle podstawowym są trzy - dwie pierwsze z bohaterami i potworami, oraz częścią żetonów - obie na czarnym tle, z odpowiednim nasyceniem kolorów (jak dla mnie). Trzecia - z żetonami - na szarym tle, zdecydowanie słabiej nasycona, bardziej wyblakła, trochę odbiega od reszty. I teraz uwaga - obejrzałem galerie, unboxingi wersji zagranicznych, w tym prototypów dostępnych sporo wcześniej - na każdym fimie identyczna sytuacja tj. dwie pierwsze wypraski sporo lepszej jakości jak ta trzecia :| wychodzi więc, że dotyczy to każdego z nas.

Karty - jak dla mnie bomba. Zdecydowanie koszulki zbędne, tylko się nimi cieszyć. Ktoś wrzucił tutaj na forum zdjęcie z uszkodzeniami - podejrzewam, że pojedyńcza sytuacja, ewidentnie do reklamacji. U mnie 99,9% igła, na jednej minimalny zadzior którego znalazłem po przeczytaniu tego wątku i uwag forumowiczów ;)

Reszta komponentów:
karty postaci, scenariusza - bardzo dobrze. Co nie znaczy, że nie mogło być lepiej/idealnie.
kafelki mapy - różnej jakości, niektóre kolory przewodnie są bardziej czytelne, inne mniej - sporo osób pisało o tym na kickstarterze, ale całość wygląda naprawdę dobrze.

Podsumowując resztę komponentów - zwórciłem uwagę również na ten element przy oglądaniu unxboxingów i wszędzie wygląda to identycznie (niezależnie, na jakiej kamerze i czym nagrywane filmiki) śmiało mogę powiedzieć, że to co dostałem jest zbieżne ze wszystkimi wersjami obejrzanymi na tych filmikach. Uważam, że po prostu część komponentów jest tutaj idealna/bardzo dobra, a część niestety nie. Co nie zmienia faktu, że całość robi na mnie bardzo dobre wrażenie i jestem zadowolonym i szczęśliwym posiadaczem.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże, uspokoi ;)
Przepraszam też za brak zdjęć, ale nie mam aktualnie jak tego zrobić.

MIŁEJ GRY ;)
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Grzeg0rz »

Herman666 pisze: 24 lut 2022, 09:09 Mam nadzieję, że komuś to pomoże, uspokoi ;)
Mnie uspokoiłeś 😁. Dzięki.
Darkstorm
Posty: 865
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 216 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Darkstorm »

U mnie również nie rzuciło się nic w oczy. Wszystko wydaje się ok. Żadnych uszkodzeń i nawet woreczek nie jest spleśniały :wink:
Darkon
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Darkon »

U mnie tez wszystko wygląda igła, jedynie planszetka na scenariusze jest lekko wygięta ale bardzo delikatnie.Będę ogrywac w weekend to mogę wstawić parę zdjęć kart i komponentów.
tommyray
Posty: 1329
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 565 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: tommyray »

Albumy za to żyleta, piękna jakość druku, nasycone barwy, solidne czernie, Można tylko marzyć, że kiedyś karty i plansze będą właśnie tak wydrukowane.
Paradoksalnie albumy pozwalają mi ochłonąć (partactwa nie potrafię przeboleć), ale I pokazują jaka jest przepaść pomiędzy jednym a drugim drukiem. Albumy polecam gorąco.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: sin »

Herman666 pisze: 24 lut 2022, 09:09
Spoiler:
U mnie wygląda to dokładnie tak samo.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: menelobej »

tommyray pisze: 24 lut 2022, 06:35 A czy mógłbym prosić również o kilka zdjęć :
- kilku plansz, chodzi o profil kolorystyczny
- karty badaczy z dodatku Ku Wieczności
- karty potworów z dodatku Z Otchłani

U mnie są bądź to zbyt rozjaśnione, albo nieostre, pozbawione odpowiedniego nasycenia barw i kontrastu.

Jak miałbym porównać do Gloom of Kilforth albo moich ostatnich nabytków w postaci X-ODUS albo Unsettled - to jakość wizualna druku w MA to 6/10. Miejscami dogania polską edycję Mistfall a to jest już wyczyn...
Nie wiem czy o to Ci chodziło ale kilka fotek w linku poniżej. Karty są w matowych koszulkach. Na żywo kontrast plansz jest trochę lepszy niż widać na zdjęciu.
https://postimg.cc/gallery/pyd4QxW
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Luko_b »

Z innej beczki. Wiecie moze czemu standy pod postacie sa w 2 kolorach?

Best
L
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: menelobej »

Luko_b pisze: 24 lut 2022, 20:55 Z innej beczki. Wiecie moze czemu standy pod postacie sa w 2 kolorach?

Best
L
Białe - Badacze, czarne - potwory.
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: argali »

Czy graliście już w grę czy dalej oglądacie zawartość pudełka na wszystkie możliwe sposoby? :D
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 538
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 120 times
Been thanked: 392 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Gribbler »

Zna ktoś z was jakiś sprawdzony sposób na prostowanie odkształconych kafelków mapy? Jak się gra na jednym to kręci się cholera jak koło fortuny ;)
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Luko_b »

menelobej pisze: 24 lut 2022, 20:57
Luko_b pisze: 24 lut 2022, 20:55 Z innej beczki. Wiecie moze czemu standy pod postacie sa w 2 kolorach?

Best
L
Białe - Badacze, czarne - potwory.
Taki byl pierwotny pomysl ale w podstawce bialych jest wiecej niz badaczy a czarnych mniej niz potworow.
menelobej
Posty: 400
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 199 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: menelobej »

Luko_b pisze: 24 lut 2022, 21:02
menelobej pisze: 24 lut 2022, 20:57
Luko_b pisze: 24 lut 2022, 20:55 Z innej beczki. Wiecie moze czemu standy pod postacie sa w 2 kolorach?

Best
L
Białe - Badacze, czarne - potwory.
Taki byl pierwotny pomysl ale w podstawce bialych jest wiecej niz badaczy a czarnych mniej niz potworow.
W którymś z dodatków jest za mało białych za dużo czarnych i się równoważy, ktoś już pisał o tym, generalnie podstawka i 2 dodatki wychodzą na zero :).
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Machina Arcana (Juraj Bilić)

Post autor: Cyel »

argali pisze: 24 lut 2022, 21:00 Czy graliście już w grę czy dalej oglądacie zawartość pudełka na wszystkie możliwe sposoby? :D
Kto ma czas grać jak trzeba porównywać odcienie czerni i liczyć kto ma więcej nadmiarowych podstawek? Myślisz że to samo się zrobi? :roll:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ