Wyrzucacie gry?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3380
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 23 lut 2022, 15:45 W serduszku mnie coś ukuło
A w Pacanowie kują Kozy! :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Darkon
Posty: 43
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: Darkon »

Ja mocno szanuje to co mam w kolekcji, eiec nie ma szans by sie zniszczyły na tyle by wyrzucać. Imo lepiej juz na olx dać za przysłowiową złotówkę.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: kinioo »

Tylko te, które są naprawdę bardzo, bardzo słabe...

Póki co, wyrzuciłem: Mage Knght, LE: Alien, Nemesis i This War Of Mine oraz Dominiona.

Zastanawiam sie nad Marvel Champions, bo.... za często w nią gram.

A tak na poważnie to chyba jedyne dwie jaki wyrzuciłem to: Chinczyk oraz Komandosi (ta, taka stara z podobinzną Sylwka i Arnolda na okładce)

Teraz te, w które rzadziej gramy z żonką oddaje siostrzeńcom ;)

Pozdro,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: upadly_bankowiec »

Pandemic poleciał do śmieci nie licząc kilku plastikowych elementów które zostawiłem, bo kiedyś mogą się przydać (głupi ja!).

Reszta ląduje na strychu, jak kiedyś wybiorę się do Polski samochodem to może je zabiorę i gdzieś porozdaję.
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: inzkulozik »

Nikt o tym nie wspomniał, ale mieszkając poza PL raczej są tam też inni rodacy, może wystarczy więc poszukać na FB grupę lokalnej społeczności i dać ogłoszenie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: BOLLO »

Zapewne byliby chętni dla których takie zużyte i niewartościowe gry bardzo by im się przydały jako "dawcy" do tworzenia prototypów. Ja np w taki właśnie sposób wykorzystuje pewne komponenty z niekompletnych gier czy z uszkodzonych. Być może są takie osoby gdzieś blisko ciebie dla których twoje "śmieci" są bardzo wartościowe. Jedyne co wiem to to że wyrzucenie gier od tak na śmietnik to zło.
Nieraz widzę jakieś star książki pd śmietnikiem w paczkach związanych sznurkiem. Biorę je pomimo tego że wiem że ich nie przeczytam nigdy ale to są książki.....

A planszówki zasługują przecież na jeszcze większy szacunek bo to przecież część naszego życia.
Zatem jeżeli chcesz to moge na własny koszt przyjąć zawartości z tych gier. Pudełka niekoniecznie są mi potrzebne (przynajmniej nie wszystkie). Chociaż i to można załatwić , wystarczy porozcinać krawędzie żeby w paczce więcej weszło na płasko. Więc jak coś to pisz na PW i się dogadamy. Ale myślę że takich "potrzebujących" masz gdzieś koło siebie i ktoś się zawsze znajdzie.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 25 lut 2022, 14:21
A planszówki zasługują przecież na jeszcze większy szacunek bo to przecież część naszego życia.
Każdy tak myśli o tym co zbiera a potem po jego śmierci czy trafieniu do ośrodka rodzina ma tylko kłopot co z tym zrobic. A potem lekki kac moralny, że 90% poszło do śmieci.

Ale zeby nasze planszowki znalazly sie w tej sytuacji to zostalo nam jeszcze z 20 lat :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 26 lut 2022, 15:02
BOLLO pisze: 25 lut 2022, 14:21
A planszówki zasługują przecież na jeszcze większy szacunek bo to przecież część naszego życia.
Każdy tak myśli o tym co zbiera a potem po jego śmierci czy trafieniu do ośrodka rodzina ma tylko kłopot co z tym zrobic. A potem lekki kac moralny, że 90% poszło do śmieci.

Ale zeby nasze planszowki znalazly sie w tej sytuacji to zostalo nam jeszcze z 20 lat :)
Po cichu mam nadzieje ze po mojej smierci moje dzieci jednak beda kontynuowac moje dzielo.....
Śliwka
Posty: 59
Rejestracja: 31 gru 2012, 16:52
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: Śliwka »

Tak na marginesie dyskusji, jakby ktoś planował wyrzucenie gier na śmietnik (nawet nie kompletnych) to zapraszam do kontaktu. Nam w Fundacji się przydadzą. Wielokrotnie udało nam się złożyć grę z kilku niekompletnych egzemplarzy.
Fundacja Kraina Nadziei - Projekty "Przygoda z grami" i "Gry plenerowe na Ratajach"
https://www.facebook.com/fundacjakrainanadziei
https://www.facebook.com/groups/gryplenerowenaratajach
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: BOLLO »

Śliwka pisze: 01 mar 2022, 09:35 Tak na marginesie dyskusji, jakby ktoś planował wyrzucenie gier na śmietnik (nawet nie kompletnych) to zapraszam do kontaktu. Nam w Fundacji się przydadzą. Wielokrotnie udało nam się złożyć grę z kilku niekompletnych egzemplarzy.
Właśnie o takich ludziach pisałem. Dodatkowo takie gry mogą służyć również jako "dawcy" jak coś dzieciaki pogubią lub zniszczą.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: Argue »

Nie wyrzucam, bo dokonuję przemyślanych zakupów.

Na szroty za 10-20 zł się nie rzucam.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: scarletmara »

ponika nie wiem w jakim kraju mieszkasz, ale jeśli jest tam sporo Polaków to choćby do najbliższej biblioteki publicznej warto takie gry zanieść. Ja jak mieszkałam w UK to często wypożyczałam z biblioteki polskie gry i ksiązki. Niestety było ich tyle co kot napłakał a szkoda.
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: upadly_bankowiec »

To chyba zależy od biblioteki... Chciałem oddać kilka książęk, stan nówka, po angielsku (w UK) i nie chcieli wziąć...
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: Halloween »

upadly_bankowiec pisze: 02 mar 2022, 01:41 To chyba zależy od biblioteki... Chciałem oddać kilka książęk, stan nówka, po angielsku (w UK) i nie chcieli wziąć...
W Polsce biblioteki przyjmują książki. O ile są to relatywnie nowe wydania ew. Trochę starsze pozycje ale będące ciągle wypożyczane.
Książek z lat 60tych,70tych i 80tych niestety nie potrzebuje praktycznie nikt. A to było tak cenne wtedy! Myślę, ze z grami za 15 lat będzie to samo. Przyjmą Państwo za darmo gre planszowa? Nie, szkoda czasu liczyc elementow juz i tak gry utylizujemy jako ubytki.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 02 mar 2022, 12:46
upadly_bankowiec pisze: 02 mar 2022, 01:41 To chyba zależy od biblioteki... Chciałem oddać kilka książęk, stan nówka, po angielsku (w UK) i nie chcieli wziąć...
W Polsce biblioteki przyjmują książki. O ile są to relatywnie nowe wydania ew. Trochę starsze pozycje ale będące ciągle wypożyczane.
Książek z lat 60tych,70tych i 80tych niestety nie potrzebuje praktycznie nikt. A to było tak cenne wtedy! Myślę, ze z grami za 15 lat będzie to samo. Przyjmą Państwo za darmo gre planszowa? Nie, szkoda czasu liczyc elementow juz i tak gry utylizujemy jako ubytki.
Oby nie....czasem mam taką mroczną wizję że planszówki z krwi i kości (czytaj z kartonu) będzie można jedynie dostać w antykwariacie a gracze którzy niczym audiofile będą się spotykać w swoich domach lub podziemnych kręgach by wręcz celebrować daną grę i rozgrywkę.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Wyrzucacie gry?

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 02 mar 2022, 13:38
Halloween pisze: 02 mar 2022, 12:46
upadly_bankowiec pisze: 02 mar 2022, 01:41 To chyba zależy od biblioteki... Chciałem oddać kilka książęk, stan nówka, po angielsku (w UK) i nie chcieli wziąć...
W Polsce biblioteki przyjmują książki. O ile są to relatywnie nowe wydania ew. Trochę starsze pozycje ale będące ciągle wypożyczane.
Książek z lat 60tych,70tych i 80tych niestety nie potrzebuje praktycznie nikt. A to było tak cenne wtedy! Myślę, ze z grami za 15 lat będzie to samo. Przyjmą Państwo za darmo gre planszowa? Nie, szkoda czasu liczyc elementow juz i tak gry utylizujemy jako ubytki.
Oby nie....czasem mam taką mroczną wizję że planszówki z krwi i kości (czytaj z kartonu) będzie można jedynie dostać w antykwariacie a gracze którzy niczym audiofile będą się spotykać w swoich domach lub podziemnych kręgach by wręcz celebrować daną grę i rozgrywkę.
Nie az tak nie bedzie za naszego zycia. Bedzie jak teraz z ksiazkami - ze licza sie nowe wydania i bardzo popularne rzeczy bedace aktualnie na topie. Jakies Star Wars gra przygodowa albo rodzinne euro zawsze bedzie wychodzic w formie fizycznej. Tyle tylko, ze bedzie tego tak duzo, ze ludzie beda te starsze czy z wyraznymi sladami uztkowania wyrzucac. Za 20 lat zobaczymy :)
ODPOWIEDZ