(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Forcemaster »

Matko dajcie już spokój. Powiedziane było, co było do powiedzenia. Teraz to już tylko pojawia się korowód osób co chcą pokazać jacy to oni są święci, moralnie wyżsi i dać wyraz głębokiego poruszenia. Rany nie ma umiaru już nigdzie. Jak nie chcesz kupować to nie kupuj. Kogo to obchodzi?
Zorganizujcie sobie jakieś spotkanie z widłami, pochodniami i paleniem opon. To forum to nie wiec polityczno-umoralniający.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gosiek »

Forcemaster pisze: 26 lut 2022, 13:23 Jak nie chcesz kupować to nie kupuj. Kogo to obchodzi
Zapewne wydawcę, a że to wątek służący do komunikacji klientów i potencjalnych klientów z wydawcą, to właśnie w nim jest miejsce na takie informacje. Feedback od klientów, którzy są zniesmaczeni próbą podbijania sobie sprzedaży "przy okazji" wojny dziejącej się za polską granicą i bombardowania obiektów cywilnych powinien do wydawcy docierać różnymi kanałami. Zarówno przez BGG, FB jak i przez to forum.

Stosując Twoje podejście - skoro Cię nie obchodzi, to nie czytaj. :P

Ja, podobnie jak kolega pvdel, więcej nic od Phalanxa nie kupię.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Forcemaster »

Gosiek pisze: 26 lut 2022, 13:48
Forcemaster pisze: 26 lut 2022, 13:23 Jak nie chcesz kupować to nie kupuj. Kogo to obchodzi
Ja, podobnie jak kolega pvdel, więcej nic od Phalanxa nie kupię.
Nie zapomnij potem wpisać "XXXXXXXXXXXXXXX" w google dać po obrazkach i nic więcej nie kupować od Ukraińców...
To można wybaczać błędy czy nie?

EDIT: Autocenzura, niepotrzebny tekst w dzisiejszych okolicznościach

Pomyślałby kto. Taki czuły, a ma Klingona w avatarze
Ostatnio zmieniony 01 mar 2022, 15:07 przez Forcemaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gosiek »

Chyba Ci się kolego tematy i fora pomyliły - to nie jest wątek o historii stosunków polsko-ukraińskich.

Ba, w moim poście nie było słowa o Ukrainie. Gdyby Phalanx postanowił reklamować się wojną domową w Rwandzie czy Jugosławii i do nich dokleił hasło "możesz sobie odtworzyć/zasymulować ten konflikt na poziomie strategicznym" byłoby to dla mnie równie paskudne, jak podbijanie sprzedaży inwazją Rosji na Ukrainę.

Ja piszę o informowaniu wydawcy przez klientów, że nie podoba im się nakręcanie sprzedaży w taki sposób, a Ty wyskakujesz z Wołyniem. Ale skoro już wyciągnąłeś taki temat - to dzięki za troskę, nie narzekam na braki w wiedzy o historii Polski, zwłaszcza, że wśród bliskiej rodziny mam/miałam osoby, które na Wołyniu w międzywojniu mieszkały.

Z mojej strony EOT, bo szkoda czasu na pisanie z kimś, kto nie rozumie postów, na które odpowiada.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Forcemaster »

Rozumiem, rozumiem. Po prostu nie lubię bicia piany.
Zamiast klepać tutaj taki temat, gdzie już jest wystarczająco, należy napisać do wydawcy i to powinno zamknąć wątek.
Nie tylko Ty miałeś kogoś w rodzinie. Zgadzam się, że tekst był trochę po bandzie, ale dosyć mam już takich postów w internetach gdzie ludzie domagają się znalezienia winnych, ukarania, zwolnienia, zniszczenia firmy i najlepiej szukać czystości poglądów do 3 pokolenia wstecz.
Niektórzy piszą, że Phalanx powinien przeprosić, a doświadczenie uczy, że jak się przeprosi w internecie to dla gawiedzi nigdy nie jest to wystarczające tylko potem ciągną temat, że za słabo przeprosili, powinni się bardziej ukorzyć itp. itd.
Dlatego najlepiej w takich przypadkach usunąć posta i nie wdawać się w dyskusje, bo nigdy nic z tego więcej dobrego nie wyjdzie.

Nie jest moim zamiarem nikogo urazić tylko zwracam uwagę na chłodne podejście do sprawy, ale żeby Cię trochę bardziej podenerwować to wiesz że Ukraina jeszcze miesiąc temu, jak już było ostro z Rosją, to pociągi jadące ze Wschodu przez Polskę były blokowane przez stronę ukraińską, bo chcieli ugrać swoje sprawy? Widać w Polityce trzeba mieć mniej moralnych zahamowań.

No ja też już daje se siana i tam się na mnie nie denerwuj
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gosiek »

Forcemaster pisze: 26 lut 2022, 14:35 No ja też już daje se siana i tam się na mnie nie denerwuj
No to się chyba w końcu zrozumieliśmy. I fajnie.
Do wydawcy napisałam tu, bo właśnie tu śledzę zwykle nowości od Phalanxów. Jakbym ich śledziła regularnie na FB to bym pewnie pisała tam.

Ja się nie domagam zwalniania pracowników i nie czekam z nadzieją na bankructwo wydawnictwa (chociaż w temacie faktycznie były i takie głosy). Napisali co napisali, dla mnie to za dużo, dla innych nie. I teraz muszą zjeść tę żabę sami.
Nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że autor tekstu reklamowego był np. pracownikiem rodem z UK, z zupełnie innym podejściem do "wojny gdzieś tam prawie w Azji" i szczerze nie rozumiejącym, że ktoś może mieć inny odbiór takiego tekstu. A jednak wyszło, że może.

Temat transportu przez Ukrainę obił mi się o uszy, ale to już sprawa na zupełnie inną dyskusję.

I tak na marginesie - ja gry Phalanxów na półce mam, z planowanych wydań rozważałam m.in. zakup Purple Haze, także to nie jest głos z serii "nie kupowałam od Was wcześniej, a teraz to już na pewno nie kupię jeszcze bardziej" , tylko odzew od byłej już klientki.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Walneli gafę, przeprosili. Można się rozejść.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4131
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomb »

Chciałbym zaktualizować wiedzę na temat kilku gier:

1 Kiedy orientacyjnie pojawi się w polskich sklepach nowy druk Hannibal & Hamilcar?
Czy materiały z tłumaczeniami na polski, udostępnione przez Phalanx na ich stronie, są kompatybilne z nadchodzącą edycją?

2 Sklepy oferują w przedsprzedaży Zimną Wojnę. Rozumiem, że to nowy druk, w którym udało się poprawić błędy. Czy tak?

3 Czy wydawca wspominał gdzieś o planach wydania po polsku Twilight Struggle Red Sea? Premiera się zbliża i chciałbym wiedzieć, czy czekać na polską edycję, czy nie czaić się i brać oryginał.

4 Czy Phalanx rozważa wydanie po polsku kolejnych tytułów z katalogu GMT?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

tomb pisze: 28 lut 2022, 20:16 Chciałbym zaktualizować wiedzę na temat kilku gier:

1 Kiedy orientacyjnie pojawi się w polskich sklepach nowy druk Hannibal & Hamilcar?
Czy materiały z tłumaczeniami na polski, udostępnione przez Phalanx na ich stronie, są kompatybilne z nadchodzącą edycją?

2 Sklepy oferują w przedsprzedaży Zimną Wojnę. Rozumiem, że to nowy druk, w którym udało się poprawić błędy. Czy tak?

3 Czy wydawca wspominał gdzieś o planach wydania po polsku Twilight Struggle Red Sea? Premiera się zbliża i chciałbym wiedzieć, czy czekać na polską edycję, czy nie czaić się i brać oryginał.

4 Czy Phalanx rozważa wydanie po polsku kolejnych tytułów z katalogu GMT?

1. Oferta została przedstawiona polskim sklepom, obecnie gra znajduje się w ofercie Alleplanszówki.

2. Tak, nowy druk oferowany w sklepach będzie bez błędów i w cieńszym pudełku (5 cm).

3. Nie wspomniał. Na ten moment gra nie znajduje się w naszych planach, ale niewykluczone, że w przyszłości wzbogaci nasze portfolio.

4. Jesteśmy w stałym kontakcie z GMT, a w naszych planach znajdują się m.in. "Władcy Ziemi" (pol. wersja Dominant Species) oraz "Dominant Species: Marine".
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Mr_Fisq »

adrturz pisze: 01 mar 2022, 09:31
tomb pisze: 28 lut 2022, 20:16 Chciałbym zaktualizować wiedzę na temat kilku gier:
1 Kiedy orientacyjnie pojawi się w polskich sklepach nowy druk Hannibal & Hamilcar?
Czy materiały z tłumaczeniami na polski, udostępnione przez Phalanx na ich stronie, są kompatybilne z nadchodzącą edycją?
1. Oferta została przedstawiona polskim sklepom, obecnie gra znajduje się w ofercie Alleplanszówki.
A jest szansa na pojawienie się w retail maty do H&H?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

tomb pisze: 28 lut 2022, 20:16

1
Czy materiały z tłumaczeniami na polski, udostępnione przez Phalanx na ich stronie, są kompatybilne z nadchodzącą edycją?
Nie
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4131
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: tomb »

_leigam_ pisze: 01 mar 2022, 09:55
tomb pisze: 28 lut 2022, 20:16

1
Czy materiały z tłumaczeniami na polski, udostępnione przez Phalanx na ich stronie, są kompatybilne z nadchodzącą edycją?
Nie
W jakim zakresie nie. Wielkość kart, teksty kart, ich liczba? Czy zasady będą inne?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

tomb pisze: 01 mar 2022, 10:02
_leigam_ pisze: 01 mar 2022, 09:55
tomb pisze: 28 lut 2022, 20:16

1
Czy materiały z tłumaczeniami na polski, udostępnione przez Phalanx na ich stronie, są kompatybilne z nadchodzącą edycją?
Nie
W jakim zakresie nie. Wielkość kart, teksty kart, ich liczba? Czy zasady będą inne?
Niestety nie jestem w stanie udzielić ci wyczerpujących informacji, ale postanowiłem napisać skoro adrturz olał to pytanie. Nie wiem co dokładnie, wydaje mi się że były zmiany zarówno w instrukcji jak i scenariuszach.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

Spoiler:
Przepraszam, przegapiłem pytanie.
Nowa edycja jest w większości kompatybilna z przetłumaczonymi plikami.
Na ten moment nie możemy obiecać, że powstanie nowe tłumaczenie.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: _leigam_ »

I dalej nikt nie wie co się zmieniło.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
thufir hawat
Posty: 45
Rejestracja: 04 maja 2020, 19:37
Has thanked: 115 times
Been thanked: 37 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: thufir hawat »

Gdzieś mi się obiło o uszy, że będzie dostępny zestaw updejtujący wersję H&H 2018 -> 2022. Prawda to?
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: adrturz »

thufir hawat pisze: 01 mar 2022, 12:24 Gdzieś mi się obiło o uszy, że będzie dostępny zestaw updejtujący wersję H&H 2018 -> 2022. Prawda to?
Tak, pierwszy druk był dostępny na kampanii H&H i w przedsprzedaży - wyprzedał się.
Obecnie prowadzona jest zbiórka na drugi druk:
https://phalanx.backerkit.com/hosted_preorders/397026
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AnlAir »

_leigam_ pisze: 01 mar 2022, 12:22 I dalej nikt nie wie co się zmieniło.
Z tego co się orientuję nowa wersja zawiera tzw. upgrade pack.
Stwierdzenie, że stare materiały w większości są kompatybilne z nową edycją jest prawdziwe ale troszkę naciągnięte.

- Doszły nowe karty, stategi, taktyki morskiej;
- instrukcja do Hamilcara została przepisana i dołączono nową oddzielnie dla Hamilcara (tego w jęz polskim nie było i chyba nie będzie);
- przepisano instrukcję dla Hannibala (podejrzewam, że tego również po polsku nie będzie);
- nowa książka scenariuszy zawierająca poprawki z instrukcji;
- pomoc gracza została zaktualizowana;
- i nowe kostki, naklejka na mapę Hamilcara...

Nie wiem czym była powodowana ta zmiana (poza marnymi kostkami z 1 wszego wydania).
Phalanx jednak ładnie odpowiedział na swojej stronie w związku z zarzutami jakie mogą powstać :lol:

“The games are never finished, they only get published” Kevin Zucker

Dla posiadaczy starszej wersji niesmak zapewne się pojawi.
Spoiler:
Można jednak poprzednią wersję zaktualizować upgrade packiem.
Jak wspomniano wyżej.
Cena ..EUR (proszę nie krzyczeć :wink: )
Ostatnio zmieniony 05 mar 2022, 08:48 przez AnlAir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Muleq »

AnlAir pisze: 05 mar 2022, 01:06 Cena ..EUR (proszę nie krzyczeć :wink: )
https://phalanx.backerkit.com/hosted_preorders/397026
I dlatego zostanę jednak przy starej wersji. Do instrukcji i kostek już się przyzwyczaiłem. Szkoda mi tylko tych nowych dedykowanych kart.


Przy okazji ruszyły wpłaty za przedsprzedaż Freedom.


No i chyba wreszcie Sukcesorów będzie można się spodziewać :wink: .
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AnlAir »

Muleq pisze: 05 mar 2022, 07:30 Przy okazji ruszyły wpłaty za przedsprzedaż Freedom.
Dostałeś email z Phalanx, że można wpłacać czy coś takiego?
Moje zamówienie na ich stronie wciąż oczekuje na potwierdzenie sklepu.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Muleq »

Tak, dostałem i opłaciłem :wink:
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: anitroche »

AnlAir pisze: 05 mar 2022, 20:37
Muleq pisze: 05 mar 2022, 07:30 Przy okazji ruszyły wpłaty za przedsprzedaż Freedom.
Dostałeś email z Phalanx, że można wpłacać czy coś takiego?
Moje zamówienie na ich stronie wciąż oczekuje na potwierdzenie sklepu.
U mnie wpadł do spamu, zauważyłam tylko dzięki temu, że ktoś tu na forum napisał, że ruszyły wpłaty.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: misiencjusz »

Pamięta może ktoś czy kupując od Phalanx był jakiś ekskluzywny dodatek? Bo w aleplanszowkach różnica w cenie jest ok 3zł (z kodem weekendowym nie będzie pewnie żadnej różnicy).
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AnlAir »

Muleq pisze: 05 mar 2022, 20:44 Tak, dostałem i opłaciłem :wink:
Dzięki za info.
Ja nie dostałem takiego emaila, w spamie też nic nie mam.
Wysłałem zapytanie do ich sklepu.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: AnlAir »

misiencjusz pisze: 05 mar 2022, 21:49 Pamięta może ktoś czy kupując od Phalanx był jakiś ekskluzywny dodatek? Bo w aleplanszowkach różnica w cenie jest ok 3zł (z kodem weekendowym nie będzie pewnie żadnej różnicy).
W zamówieniu P250 miał być chyba tryb solo i wysyłka gratis.
Na stronie Phalanx tryb solo jest sprzedawany oddzielnie.
https://phalanx.backerkit.com/hosted_preorders/216180

W aleplanszówki nie napisano, że jest dołączony, trzeba się dopytać jeśli kogoś taka opcja interesuje.
ODPOWIEDZ