Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: MaciekK5454 »

EsperanzaDMV pisze: 12 gru 2021, 11:47 [...] sprawia, że naprawdę doceniłem 'Zaginione Ruinyą Wyspę Arnak' (wciąż nie wiem, w czym był problem by zostawić w nazwie oryginalne 'ruiny Arnak'). [...]
A to nie jest tak, że oryginalna nazwa gry to "Ztracený ostrov Arnak" i to raczej angielski tłumacz przekręcił nazwę?
dżedaj
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:34
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: dżedaj »

Spoiler:
Ilu było graczy?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

dżedaj pisze: 13 sty 2022, 18:54 Ilu było graczy?
3
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Erhord
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2021, 12:20

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Erhord »

MaciekK5454 pisze: 29 gru 2021, 07:39
EsperanzaDMV pisze: 12 gru 2021, 11:47 [...] sprawia, że naprawdę doceniłem 'Zaginione Ruinyą Wyspę Arnak' (wciąż nie wiem, w czym był problem by zostawić w nazwie oryginalne 'ruiny Arnak'). [...]
A to nie jest tak, że oryginalna nazwa gry to "Ztracený ostrov Arnak" i to raczej angielski tłumacz przekręcił nazwę?
Może ktoś wie w czym był problem angielskiego tłumacza żeby wyspę przerobić na ruiny? :D
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Furan »

EDIT
Nie umiam czytać. :)

Wyspa Arnak, Ruiny ArnakU, to U było języczkiem u wagi. Dodawało litery tam, gdzie nie ma na nie miejsca. Czeska wersja też jest wyspowa, nie ruinowa - Ztracený ostrov Arnak.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2022, 12:26 przez Furan, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Bart Henry »

Furan pisze: 20 sty 2022, 12:10 Wyspa Arnak, Ruiny ArnakU, to U było języczkiem u wagi. Dodawało litery tam, gdzie nie ma na nie miejsca. Czeska wersja też jest wyspowa, nie ruinowa - Ztracený ostrov Arnak. Było już o tym w wątku.
Mam wrażenie, że odpowiedziałeś na inne pytanie, niż te, które padło.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: sliff »

Czy kampania solo jest dostepna po polsku ?
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Kal-El83 »

Jeżeli chodzi o tę stronę ( https://solo.arnak.game/ ) to nie.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Beskid »

REBEL.pl pisze: 19 sty 2022, 09:10 Dodatek "Przywódcy Ekspedycji" do gry "Zaginiona wyspa Arnak" będzie dostępny na przełomie II i III kwartału 2022 r.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: jrz8888 »

Zależy mi, aby gra się wystarczająco dobrze skalowała na dwie osoby i nie wiało nudą wraz z kolejną partią. Jest to warunek konieczny.
Jak to wygląda w przypadku tej pozycji?
gordon_shumway
Posty: 174
Rejestracja: 02 kwie 2009, 10:07
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Has thanked: 29 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: gordon_shumway »

Mam zagrane 11 gier, większość w 2 osoby. Uważam, że działa bardzo dobrze w każdym składzie 2-4. Wiadomo, jest inaczej, we 2 bardziej taktycznie i przewidywalnie, ale dla mnie jest równie fajnie.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: kurdzio »

jrz8888 pisze: 28 lut 2022, 10:50 Zależy mi, aby gra się wystarczająco dobrze skalowała na dwie osoby i nie wiało nudą wraz z kolejną partią. Jest to warunek konieczny.
Jak to wygląda w przypadku tej pozycji?
13 partii 2 osobowych za nami - skalowanie bez zarzutu. Jeśli widziałeś gameplay i podoba CI się taka rozgrywka to raczej nie powinniście się nudzić.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Darkstorm »

Nie mam rozegranych jeszcze tylu partii by móc powiedzieć coś o balansie, ale zauważyłem już w kilku przypadkach, że jak się uda na początku rozgrywki dorwać artefakty, które pozwalają na dodatkowe aktywacje stanowisk archeologicznych to przeciwnicy w zasadzie nie mają już co gonić.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: KamradziejTomal »

Darkstorm pisze: 28 lut 2022, 15:20 Nie mam rozegranych jeszcze tylu partii by móc powiedzieć coś o balansie, ale zauważyłem już w kilku przypadkach, że jak się uda na początku rozgrywki dorwać artefakty, które pozwalają na dodatkowe aktywacje stanowisk archeologicznych to przeciwnicy w zasadzie nie mają już co gonić.
Fakt to są bardzo dobre karty :) Zdarzyło nam się, chyba w jednej partii, że były co najmniej 2 tego typu artefakty dostępne i przyznaję robiły robotę. Natomiast jest tutaj bardzo istotny fakt, że wymagają tych ekstra tabliczek do odpalenia i niektóre są ograniczone tylko do dolnego rzędu stanowisk. No i koszt w kompasach też dosyć boli, szczególnie jak nie da rady przemielić talii na tyle żeby użyć ich więcej niż 1 raz :)

Ogólnie po tych kilku rozgrywkach jakie mieliśmy naprawdę nie odczuwam już żeby jakakolwiek taktyka w tej grze dawała mocno przegięty start w stosunku do pozostałych. Za każdym razem gdy myślę sobie "hihihi ale uciekłem do przodu z tym X" jestem na koniec gry weryfikowany gdy okazuje się, że owszem nastukałem 15 punktów przewagi w kartach ale z kolei w świątyniach mam -18 w stosunku do przeciwnika. Z kolei jak w świątyni mam górkę to potem się okazuje, że żona ma stosik strażników za 25 punktów.

Naprawdę bardzo fajnie skrojona gra, nie mogę się już doczekać dodatku.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: rav126 »

Co masz na myśli pisząc "koszt w kompasach"? Kompasy potrzebne są tylko do odkrycia stanowiska, ale do badań już wystarczy symbol podróży.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

rav126 pisze: 08 mar 2022, 12:25 Co masz na myśli pisząc "koszt w kompasach"? Kompasy potrzebne są tylko do odkrycia stanowiska, ale do badań już wystarczy symbol podróży.
Te karty kupujesz za kompasy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Zet »

A to ja mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami po zagraniu z dodatkiem jakiś czas temu. Kapitalny! Liderzy dodają i klimatu, i możliwości i zagwostek jak ich optymalnie wykorzystać. A nowa świątynia z potworem do pokonania w środku - no po prostu czad - to kolejny element który świetnie łączy dodatkowe rozkminianie z atmosferą filmów przygodowych.
Oczywiście nie wypowiem się o balansie, ale instrukcja fajnie sama stopniuje liderów od najłatwiejszych do grania do tych bardziej skomplikowanych.
Wniosek: bez dodatku już nie siadam!
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: rav126 »

detrytusek pisze: 08 mar 2022, 12:27
Spoiler:
Te karty kupujesz za kompasy.
No tak, racja. Myślałem tylko od kątem aktywowania stanowiska :wink:
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: KamradziejTomal »

Zet pisze: 08 mar 2022, 12:30 A to ja mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami po zagraniu z dodatkiem jakiś czas temu. Kapitalny! Liderzy dodają i klimatu, i możliwości i zagwostek jak ich optymalnie wykorzystać. A nowa świątynia z potworem do pokonania w środku - no po prostu czad - to kolejny element który świetnie łączy dodatkowe rozkminianie z atmosferą filmów przygodowych.
Oczywiście nie wypowiem się o balansie, ale instrukcja fajnie sama stopniuje liderów od najłatwiejszych do grania do tych bardziej skomplikowanych.
Wniosek: bez dodatku już nie siadam!
Mi się spodobało w oczekiwaniu na dodatek uwzględnienie jednej mechaniki już teraz w podstawce: Na koniec rundy złomować po 2 karty z każdej strony berełka zamiast po jednej. Po pierwsze daje to większe szanse na wyskoczenie jakichś ciekawszych kart przez całą grę. Po drugie powoduje, że trzeba czasem podejmować trudniejsze decyzje co kupić teraz bo potem może tego nie być (a może będzie coś lepszego?).

Ogólnie mała rzecz a cieszy.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: REBEL.pl »

No i jest już oficjalna zapowiedź polskiego dodatku:

Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji

ObrazekObrazekObrazek

W zasadzie pozycja obowiązkowa dla osób lubiących Arnaka. Daje potężnego kopa i bardzo odświeża rozgrywkę.

Co wprowadza dodatek?
  • 6 przywódców o unikalnych umiejętnościach i kartach początkowych. Każdy z graczy ma okazję wcielić się w jednego z nich, a tym samym wypróbować zupełnie nowe strategie. Liderzy dodają grze asymetrii i pozwalają skuteczniej ukierunkować działania już na samym początku gry.
  • 2 nowe świątynie do eksploracji: Świątynia Małpy oraz Świątynia Jaszczura. Możemy ich używać zarówno z przywódcami ekspedycji, jak i bez nich, alternatywnie do terenów z wersji podstawowej. Aby zagrać z użyciem jednego z nowych torów badań, należy go po prostu umieścić na torze badań z dowolnej strony standardowej planszy.
  • Wariant czerwonego księżycowego berła, który zapewnia dostęp do większej liczby przedmiotów i artefaktów w czasie gry.
  • Nowe karty przedmiotów, artefaktów, a także kafelki asystentów i strażników dla urozmaicenia rozgrywek.
Data premiery: kwiecień 2022 r.
Sugerowana cena detaliczna: 89,95 zł
Instrukcja: Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji - Instrukcja PL

Zapowiedź video: https://youtu.be/oPB1t79VJfg
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: KamradziejTomal »

Miało chyba być Q2/Q3 a tu takie buty.

Cytując klasyka: "Jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili"
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Moonz »

To jest to czego w moim odczuciu ta gra potrzebowała, teraz może będzie głębiej.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: EsperanzaDMV »

detrytusek pisze: 09 mar 2022, 21:08
KamradziejTomal pisze: 09 mar 2022, 17:57 Miało chyba być Q2/Q3 a tu takie buty.

Cytując klasyka: "Jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili"
A kwiecień to które Q ?:)
Q1: Styczeń-marzec
Q2: Kwiecień-czerwiec
Q3: Lipiec-wrzesień
Q4: Październik-grudzień

Żeby nie było offtopicu - kurczę, Zewnętrzne Rubieże w drodze, dodatek do Arnaka w drodze... miałem ograniczyć zakupy, ale tymczasem Rebel wychodzi na prowadzenie na liście zakupowej ;)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: hipcio_stg »

Będzie kupowane, będzie grane ;)
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Arachion »

Nam udało się na arnaka załapać dopiero w trzecim druku (albo dostawie) - istnieje prawdopodobienstwo, że nie starczy dla wszystkich?

Spieszyć się czy nie spieszyć - oto jest pytanie.
Sucharzysta
ODPOWIEDZ