Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: seki »

manicminer pisze: 01 mar 2022, 10:20
seki pisze: 01 mar 2022, 09:49 Uniwersum oryginalne i fajne ale czemu to znowu musi być fabularna gra z księgą skryptów i mapą! Te gry w ogóle mi nie leżą i zwykle oferują mało gry w grze. Klimaciarze pewnie będą zadowoleni. O ile skrypty będą ciekawe, z tym jest dużo pisarskiej roboty i łatwo zepsuć.
Ale było info że to nie jest kampania tylko osobne scenariusze ? Gdzie jest info o księdze skryptów ? Z opisu trochę to wygląda bardziej na wzór Szczęk Lwa niż Grala ? Z losowymi wydarzeniami podczas scenariusza.
Coopy raczej są fabularne i jakoś nie wyobrażam sobie gry w uniwersum Thorgala jako euro albo area control.
Cytuję "ważnym elementem gry jest księga opowieści, zawierająca narracyjne opisy spotkań, które Postacie przeżywają w każdym scenariuszu.". Nie wiadomo dokładnie jak będziemy te opowieści odkrywać i czy będą w nich jakieś smaczki mające wpływ na rozgrywkę. Nie wiadomo też jak bardzo będą rozbudowane ale ja właśnie wyobrażam sobie to jako coś na wzór Tainted Grail połączone ze sztywnymi ramami scenariusza jak w Robinsonie. Czyli odkrywamy mapę, mamy spotkania, rozgrywany walki, czytamy fabularne opisy w księdze i rozwijamy postać. Z Robinsonem mocno kojarzy się zdobywanie zasobów, tworzenie przedmiotów. Wszystko zapewne w ramach rozwijania postaci i zrealizowania jakiegoś szczególnego celu jak w Robinsonie. Ogólnie grę wyobrażam sobie jako mocno fabularnego Robinsona.
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 40 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Piskal »

Chyba jeden z moich ulubionych IP. To jest all in niemal w ciemno, mimo że zwykle wolę inne typy gier :)

Oby się udało!
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Backero »

Piskal pisze: 01 mar 2022, 10:50 Chyba jeden z moich ulubionych IP. To jest all in niemal w ciemno, mimo że zwykle wolę inne typy gier :)

Oby się udało!
U mnie identycznie, a jednocześnie pierwsza moja kampania. Choć na oku miałem mnóstwo, żadna mnie nie porwała na tyle. Nawet jak gra będzie średniakiem, dla mnie będzie miała wartość kolekcjonerską.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: lemon_curry »

czy jakieś daty, terminy są przewidywane?
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Backero »

lemon_curry pisze: 01 mar 2022, 12:18 czy jakieś daty, terminy są przewidywane?
Kampania w maju, premiera w przyszłym roku. Bardziej dokładnego info nie ma, pewnie pojawi się coś bliżej terminu kampani.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Lothrain »

Pan Vignaux naoglądał się za dużo Wikingów, bo z Aaricii zrobiła się na okładce Lagertha.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sliff »

Jeśli ta gra będzie tak zilustrowana jak widać na kawałku planszy to zapowiada się sztos.

Near and far z komiksowymi wstawkami + trochę z robinsona.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Backero »

Są jakieś domysły do czego to może być podobne? Słyszałem, że nieco z Robinsona albo nieco jak God of War i w sumie nie wiem czego się spodziewać, bo w sumie z oficjalnego info nic jednoznacznie nie wynika. W żadną z tych gier nie grałem, ale jeśli Thorgal ma być podobny, to rzuciłbym sobie okiem na jakąś, jeśli miałaby być podobna.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Miszon »

Błagam oby nie Robinson, poprzednia jego mutacja (Marsjanie) to jeden z większych zawodów (chociaż nigdy nie grałem - usunąłem z wishlisty po 25 minutach oglądania 45-minutowego filmiku z zasadami na Watch it Played).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: kuba32 »

Miszon pisze: 15 mar 2022, 12:53 Błagam oby nie Robinson, poprzednia jego mutacja (Marsjanie) to jeden z większych zawodów (chociaż nigdy nie grałem - usunąłem z wishlisty po 25 minutach oglądania 45-minutowego filmiku z zasadami na Watch it Played).
Gry nie robi Trzewiczek, także chyba byłbym o to spokojny :D
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Irr3versible »

W żadnym aspekcie nie ma to przypominać Robinsona. W podcaście 2 pionki było raptem kilka słów na ten temat - coś z mechaniki ma być wzięte z rftg.
Odsyłam jednak tam lub poczekać na dokładniejsze info, ja już nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się odsłuchiwać ponownie :P
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Miszon »

Było coś o mechanice z Puerto Rico/Race'a w opisie gry (wybór akcji przez jednego z graczy i ten kto wybiera wykonuje ją "bardziej"), to fakt.

Ale chodziło mi bardziej o komplikację zasad i trudność przejścia.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Mulczas »

Bendą plastikowe figurki ?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sliff »

Thorgal: The Board Game is a cooperative storybook adventure game for 1-4 players in which layers take on the roles of Thorgal, his wife Aaricia, their son Jolan, and Kriss - a deadly female warrior, and go on a series of adventures.
Widzę że wnioski z wiedźmina nie zostały wyciągnięte. Gramy Throgala, tzn. Ja gram, ty możesz być conajwyżej żoną... ;(
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Miszon »

Mówisz, że lepiej aby było czterech Thorgali na planszy i brak postaci kobiecej? Już słyszę ten szum feministek.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Asurmar »

sliff pisze: 31 mar 2022, 22:43
Thorgal: The Board Game is a cooperative storybook adventure game for 1-4 players in which layers take on the roles of Thorgal, his wife Aaricia, their son Jolan, and Kriss - a deadly female warrior, and go on a series of adventures.
Widzę że wnioski z wiedźmina nie zostały wyciągnięte. Gramy Throgala, tzn. Ja gram, ty możesz być conajwyżej żoną... ;(
I zupełnie jak w przypadku Wiedźmina mamy tutaj mądrości ludzi którzy Thorgala znają tylko z gry komputerowej :lol:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: japanczyk »

Miszon pisze: 01 kwie 2022, 09:49 Mówisz, że lepiej aby było czterech Thorgali na planszy i brak postaci kobiecej? Już słyszę ten szum feministek.
Chodzi o to, ze Thorgal jest glowna postacia, wiec lepiej jakby był NPC, a nie grywalna postacia
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: manicminer »

japanczyk pisze: 01 kwie 2022, 11:00
Miszon pisze: 01 kwie 2022, 09:49 Mówisz, że lepiej aby było czterech Thorgali na planszy i brak postaci kobiecej? Już słyszę ten szum feministek.
Chodzi o to, ze Thorgal jest glowna postacia, wiec lepiej jakby był NPC, a nie grywalna postacia
W czym niby lepiej? Gra o Batmanie bez Batmana? Juz to widzę... Napewno sprzedaż by wzrosła.
Awatar użytkownika
Niewodnik
Posty: 384
Rejestracja: 01 lut 2016, 13:08
Has thanked: 59 times
Been thanked: 150 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Niewodnik »

manicminer pisze: 01 kwie 2022, 11:15
japanczyk pisze: 01 kwie 2022, 11:00
Miszon pisze: 01 kwie 2022, 09:49 Mówisz, że lepiej aby było czterech Thorgali na planszy i brak postaci kobiecej? Już słyszę ten szum feministek.
Chodzi o to, ze Thorgal jest glowna postacia, wiec lepiej jakby był NPC, a nie grywalna postacia
W czym niby lepiej? Gra o Batmanie bez Batmana? Juz to widzę... Napewno sprzedaż by wzrosła.
https://www.kickstarter.com/projects/sj ... nts-batman

O proszę, tu masz Batmana bez Batmana (wcielamy się w złoczyńców i Batmana znajdziemy na szczątkowej ilości kart).
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Bludgeon »

manicminer pisze: 01 kwie 2022, 11:15
japanczyk pisze: 01 kwie 2022, 11:00
Miszon pisze: 01 kwie 2022, 09:49 Mówisz, że lepiej aby było czterech Thorgali na planszy i brak postaci kobiecej? Już słyszę ten szum feministek.
Chodzi o to, ze Thorgal jest glowna postacia, wiec lepiej jakby był NPC, a nie grywalna postacia
W czym niby lepiej? Gra o Batmanie bez Batmana? Juz to widzę... Napewno sprzedaż by wzrosła.
Talisman: Batman tak zrobił więc się da.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sliff »

To jest niestety problem przenoszenie różnego IP na grę planszową, bo w większości jednak główny bohater jest tylko jeden, a graczy chielibyśmy mieć tak z cztery postacie.
I to nie jest tak że nie można zrobić batmana bez batmana, bo są takie, będziemy mieli teraz wiedźmina bez wiedźmina, w panu lodowego ogrodu vuko nie jest grywywalną postacią.
Także da się.
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: manicminer »

Bludgeon pisze: 01 kwie 2022, 11:20
manicminer pisze: 01 kwie 2022, 11:15
japanczyk pisze: 01 kwie 2022, 11:00

Chodzi o to, ze Thorgal jest glowna postacia, wiec lepiej jakby był NPC, a nie grywalna postacia
W czym niby lepiej? Gra o Batmanie bez Batmana? Juz to widzę... Napewno sprzedaż by wzrosła.
Talisman: Batman tak zrobił więc się da.
Munchkin Batman $206,085
Batman Chronicles $4,403,197
A Talisman to i z My Little Pony może być i nic to nie zmienia.

Rzeczywiście argument za tym żeby nie dawać grywalnego Thorgala... Grywalny Thorgal przyniesie więcej $$$ niż jego brak. A to czy lepszy jako NPC czy grywalny to już kwestia gustu.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: sliff »

manicminer pisze: 01 kwie 2022, 11:52
Munchkin Batman $206,085
Batman Chronicles $4,403,197
A Talisman to i z My Little Pony może być i nic to nie zmienia.

Rzeczywiście argument za tym żeby nie dawać grywalnego Thorgala... Grywalny Thorgal przyniesie więcej $$$ niż jego brak. A to czy lepszy jako NPC czy grywalny to już kwestia gustu.
Z tego co pamiętam w kampaniach na przestrzeni sezonów dali już z 10 różnych batmanów, także jeśli tutaj zaplanują kilku grywalnych thorgali proszę bardzo.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: gogovsky »

Ja się tylko wtrącę Batmanów może i 10, ale z tego co kojarzę w żadnym nie koajrzę, żeby było 2óch batmanów na planszy(cała podstawka/wayne manor i arkham asylum zagrałem)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Yuri »

manicminer pisze: 01 kwie 2022, 11:15 ...
W czym niby lepiej? Gra o Batmanie bez Batmana? Juz to widzę... Napewno sprzedaż by wzrosła.
Chyba jeszcze w "Pan Lodowego Ogrodu", Vuko śmigał po planszy i nie był grywalny.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2022, 17:47 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ