Age of Steam (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: grabol »

Mam Conductor Edition z KS, które mapy powinienem wymienić?

Edit:
Znalazłem info ze wydawnictwo ma wysyłać naklejki z poprawkami. Czy ktoś z Was już otrzymał?
spiosek
Posty: 53
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:02
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: spiosek »

Wczoraj otrzymałem.
Spoiler:
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: siepu »

vinnichi pisze: 11 wrz 2020, 14:53 Nooo te podwójne opłaty (za rządowe linki i prywatne) plus blokada na akcje jeśli 2 graczy nie brało udziału w licytacji wydaje się sporym utrudnieniem... ale dziś spradzimy w praniu. Nowego wydania mapy nie ma, to nieistniejąca wersja :D
Przy próbie grania w 3 osoby na 'normalnych' mapach większość licytacji kończy się szybkimi pasami, bo różnica w kolejności między pierwszym a trzecim zazwyczaj nie jest aż tak istotna, ten zapis wymusza jakąś interakcję. Tory rządowe dodatkowo zapełniają mapę, żeby nie dało się łatwo bunkrować na swoich pozycjach (co też dzieje się przy próbie grania w 3 osoby na standardowych mapach). Ogólnie mapa jest miła ale też dobrze zrealizowana.

Do wersji deluxe właśnie wyszła paczka map przeznaczonych na 3 osoby (Szwajcaria / Pittsburg), nie grałem w żadną ale jako miłośnik krwi, potu i łez zamówiłem i nie mogę się doczekać rozgrywki.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: grabol »

Trzeba się skontaktować z wydawnictwem, czy ze sklepem który realizował zamówienia? Czy może idzie to z automatu?
spiosek
Posty: 53
Rejestracja: 20 wrz 2011, 20:02
Has thanked: 36 times
Been thanked: 5 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: spiosek »

Grę nabyłem w sklepie, natomiast kontaktowałem się bezpośrednio z wydawnictwem. Adres korespondencyjny był podany w jednej z aktualizacji na stronie kampanii KS.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: grabol »

Odzew jest natychmiastowy. Prośbę o naklejki należy wysłać na adres: Kickstarter@eagle-gryphon.com
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: vinnichi »

siepu pisze: 11 wrz 2020, 19:38
vinnichi pisze: 11 wrz 2020, 14:53 Nooo te podwójne opłaty (za rządowe linki i prywatne) plus blokada na akcje jeśli 2 graczy nie brało udziału w licytacji wydaje się sporym utrudnieniem... ale dziś spradzimy w praniu. Nowego wydania mapy nie ma, to nieistniejąca wersja :D
Przy próbie grania w 3 osoby na 'normalnych' mapach większość licytacji kończy się szybkimi pasami, bo różnica w kolejności między pierwszym a trzecim zazwyczaj nie jest aż tak istotna, ten zapis wymusza jakąś interakcję. Tory rządowe dodatkowo zapełniają mapę, żeby nie dało się łatwo bunkrować na swoich pozycjach (co też dzieje się przy próbie grania w 3 osoby na standardowych mapach). Ogólnie mapa jest miła ale też dobrze zrealizowana.

Do wersji deluxe właśnie wyszła paczka map przeznaczonych na 3 osoby (Szwajcaria / Pittsburg), nie grałem w żadną ale jako miłośnik krwi, potu i łez zamówiłem i nie mogę się doczekać rozgrywki.
Nas wczoraj mapa pokonała :) 2 graczy zaczęło się kopać w południowo-zachodniej części miasta i w 7 rundzie padł bankrut. Bardzo ciekawa mapa ale uważam że trudna. Żeby brać udział w licytacji ciągle musisz brać pożyczki. Bardzo podoba mi się wspieranie się rządowymi trasami czy to budując je pod siebie czy po prostu puszczając.Na pewno będą kolejne podejścia.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: Galatolol »

vinnichi pisze: 12 wrz 2020, 09:46 Żeby brać udział w licytacji ciągle musisz brać pożyczki.
Mi to brzmi jak normalny AoS :twisted:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: vinnichi »

U nas jednak pożyczki idą w pierwszych rundach później już każdy oszczędza bo jest i dochód. Tutaj ciężko było się rozkręcić. A czasem są rundy w których nie musisz być pierwszy i nie spinasz się na licytacji to tutaj jednak żeby nie stracić całej rundy chcesz czy nie musisz w nią wejść
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: Galatolol »

vinnichi pisze: 12 wrz 2020, 12:42 U nas jednak pożyczki idą w pierwszych rundach później już każdy oszczędza bo jest i dochód.
Nie grałem dużo w AoS i nie jestem jego wielkim fanem, więc mogę się mylić, ale myślę, że w takiej sytuacji osoba, która się wyłamie i będzie brała pożyczki, by wygrywać licytacje (i zapewne zgarniać co turę darmowe ulepszenie lokomotyw), będzie w uprzywilejowanej pozycji.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: siepu »

Galatolol pisze: 12 wrz 2020, 15:19
vinnichi pisze: 12 wrz 2020, 12:42 U nas jednak pożyczki idą w pierwszych rundach później już każdy oszczędza bo jest i dochód.
Nie grałem dużo w AoS i nie jestem jego wielkim fanem, więc mogę się mylić, ale myślę, że w takiej sytuacji osoba, która się wyłamie i będzie brała pożyczki, by wygrywać licytacje (i zapewne zgarniać co turę darmowe ulepszenie lokomotyw), będzie w uprzywilejowanej pozycji.
Dokładnie, na żadnej mapie nie da się licytować nie biorąc pożyczek. Ba, zależnie od sytuacji / mapy / planu bez pożyczek nie da się grać i pasując. W większości partii większość graczy będzie albo na 15 długach, albo przynajmniej w ich pobliżu.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: trance-atlantic »

Czy ktoś z Was "przesiadał" się ze starszej wersji na nową? Mam wydanie z 2008 roku, ale zastanawiam sie nad inwestycją AoS Deluxe.

Do starego wydania jest jeszcze trochę dostępnych map + wydrukowałem sobie kilka fanowskich. Materiału do grania jest więc sporo, ale też wszystkie nowe rozszerzenia (i zapewne jakieś reprinty) będą wychodziły w nowej szacie graficznej i nie ukrywam, że ciekawsze mapy, szczególnie na mniejszą liczbę graczy, chętnie bym przygarnął. Czy zatem jest to tylko kwesta estetyczna, czy może nowe wydanie ma jeszcze jakieś inne walory, którymi przewyższa to stare? (pomijam pieniądze, bo można używać poker chips no i wizualną spójność dodatków).
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: kmd2000 »

Dokładnie ta sama gra + nowe komponenty i szata graficzna.
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: kmd2000 »

Polecam tacki od chłopaków z railsonboards.com

Obrazek
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: vinnichi »

Wrzucam linki do map w nowym designie. Można pobierać zanim OTool każe skasować:

boardgamegeek.com/filepage/234888
boardgamegeek.com/filepage/234887
boardgamegeek.com/filepage/234886
boardgamegeek.com/filepage/234885
boardgamegeek.com/filepage/234884

Skandynawia, Korea, Montreal metro, Zombie x2, Portugalia
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: siepu »

Bardzo dobry wybór map, tylko szkoda, że wszystkie je mam (zombie i Montreal ściągałem samoróbki od projektanta).
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: kmd2000 »

There will be a release of 13 new maps this year for Age of Steam Deluxe. We are still working out if this will be a crowdfunding campaign in Q2 of this year or if it will be a direct pre-order from Eagle-gryphon Games. Once we have that decided, we will make an announcement in the Eagle-Gryphon Games newsletter. Out of these 13 maps, some will be reprints of rare out of print Age of Steam maps and some will be brand new maps that have never been published.
Obrazek
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: kmd2000 »

Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: AndreV »

Czy możecie napisać które dodatkowe mapy(np france/poland) sa „must have”- o ile je znajde…?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: vinnichi »

Z mapami do aos jak z pokemonami chcesz złapać wszystkie ale przy wszystkich bawisz się świetnie. Pewnie są jakieś zepsute mapy ale ja narazie na żadną taką nie trafiłem. Kwestia tylko dobrania mapy do ilości graczy. W jedną mapę można tłuc wieeeele razy
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
mrozigor
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 20:29
Has thanked: 109 times
Been thanked: 35 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: mrozigor »

Na Discordzie dostałem kiedyś link do listy map i określeniem przydatności do spożycia ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... eq9fY/edit
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: siepu »

Arkusz raczej stara się zebrać jakie mapy istnieją (z powodu dużej ilości samoróbek / domowych druków to nie jest proste). Informacje o jakości / ilości graczy poza najpopularniejszymi mapami to raczej sugestie, większość map ma nakład typu 150 egzemplarzy, więc brakuje danych.

Dopóki grasz w standardowych składach (4+) to map jest mnóstwo, większość jest przynajmniej dobra. Jak masz nowe wydanie to śmiało możesz kupować, co jest wypuszczane, spokojnie wystarczy na dziesiątki partii.
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: SoloGram »

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć jak samemu można pobawić się w pociągi, zapraszam na pełną rozgrywkę solo w Age of Steam na mapie Barbados.
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: XLR8 »

Jak tam się trzyma u Was AoS? My ciągle szukamy gry z pociągami, która by nas zachwyciła. 18xx są kompletnie nie dla nas, Steam był tylko ok, a teraz ogrywamy RotW, który jest niestety zbyt płytki i karty nie robią takiej roboty żeby zachwycić.

Myślałem o AoS, jednak gralem lata temu i ten rynek kostek wydawał się być zbyt losowy.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Age of Steam (Martin Wallace)

Post autor: pwoloszun »

XLR8 pisze: 19 wrz 2022, 16:59 Jak tam się trzyma u Was AoS? My ciągle szukamy gry z pociągami, która by nas zachwyciła. 18xx są kompletnie nie dla nas, Steam był tylko ok, a teraz ogrywamy RotW, który jest niestety zbyt płytki i karty nie robią takiej roboty żeby zachwycić.

Myślałem o AoS, jednak gralem lata temu i ten rynek kostek wydawał się być zbyt losowy.
W Steam graliscie z licytacja czy tzw wariant podstawowy (chyba) z kolejnoscia graczy i draftem?
Jesli z licytacja, zaryzykuje stwierdzenie, ze Steam i AoS sa bardzo podobne i szkoda pieniedzy.
Ew. problemem mogla byc mapa - wiekszosc map ma rekomendowana ilosc graczy.
Podcast dżentelmeni przy stole:
ODPOWIEDZ