(wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: Shodan »

Zgadzam się z przedmówcą. Pisałem zresztą to już wcześniej: niski nakład, wysoka marża.
Super gratulacje dla wydawcy, że jego model biznesowy się sprawdził, a sobie gratuluję, że za oszczędzone pieniądze kupiłem dwie inne gry. :mrgreen:
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: lazarro »

Czy ktoś próbował prostować kafle planszy? W trakcie gry 2 przestały przylegać do stołu, wygiely się samoistnie. Podobna sprawa z 1 planszą gracza... Mam S&S, descenta itp i tam podobnych bolączek nie uświadczyłem.
Darkon
Posty: 43
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: Darkon »

Tak u mnie po rozpakowaniu powyginały się, byłem mocno zdziwiony tym faktem ale ustawiłem je razem. Obciążyłem na noc paroma pudełkami od gier 😁 z 7/8 kilo myślę i są juz eleganckie.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: lazarro »

Podniosłeś mnie na duchu. Czyli będę mógł kontynuować dalszą rozgrywkę.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: aduko »

lazarro pisze: 02 mar 2022, 21:56 Czy ktoś próbował prostować kafle planszy? W trakcie gry 2 przestały przylegać do stołu, wygiely się samoistnie. Podobna sprawa z 1 planszą gracza... Mam S&S, descenta itp i tam podobnych bolączek nie uświadczyłem.
Z dzisiejszej rozgrywki (różnica 1,5h):

Obrazek



Obrazek

Nie mniej jednak, rozgrywki epickie :)
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: lazarro »

Spoiler:
Niestety :( przegięcie totalne. Oby dodruk im się udał bo mimo funu z gry, jakość jest spartalona. Dlatego odpuściłem sobie granie na czas prostowania kafli. Klimat z opisów, obrazków zapada w głowie. Ta gra zasługuje na wydanie Premium.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: pan_satyros »

Spoiler:
Niedosuszone, pospiesznie zafoliowane elementy vs. niska wilgotność w mieszkaniu :( (wygięcie to efekt zbyt szybkiego oddania wilgoci w warunkach domowych) znam to z gier CMON, stąd nim zagram przecinam folie kart i kafli, pakuję do pudełka sporo silica gel (kulek na wilgoć) i zostawiam na tydzień zamknięte, by się wyrównało trochę.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: lazarro »

pan_satyros pisze: 03 mar 2022, 09:38
Spoiler:
Niedosuszone, pospiesznie zafoliowane elementy vs. niska wilgotność w mieszkaniu :( (wygięcie to efekt zbyt szybkiego oddania wilgoci w warunkach domowych) znam to z gier CMON, stąd nim zagram przecinam folie kart i kafli, pakuję do pudełka sporo silica gel (kulek na wilgoć) i zostawiam na tydzień zamknięte, by się wyrównało trochę.
Masz rację ale zanim zagrałem, gra leżała ponad tydzień czasu odpakowana w szafie.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: tomp »

Mój sposób na "dosychanie" to biorę 2 solidne albumy (twarde okładki). Kafle wkładam między oba albumy, kładę to na stole gdzie mam słońce przez pół dnia. Dodatkowo z góry obciążam książkami. Co jakiś czas można obrócić tą "wieżę", aby słońce miało równomierny wpływ na kafle.
Po tygodniu takiej kuracji są w miarę płaskie.

Inny sposób - szybszy, ale trzeba obserwować schnięcie, ze względu na to już tego nie robię. Rozkładałem kafle na stole, jak schły i widziałem, że rogi się unoszą do góry to odwracałem kafle i tak kilka razy. Problemy był z tym dwojaki, po taki "dosychaniu" nie były super płaskie, w dobrym momencie trzeba było odwracać, jak za bardzo się odkształciły to po odwróceniu nie chciały "zmienić kierunku".
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: lazarro »

Dzisiaj spojrzałem na kafle, efekt był zadawalający i postanowiłem rozegrać partię od nowa. Teraz można grać. Po 4 godzinach gry, na wszelki wypadek postanowiłem dalej dociążyć mimo tego, że nie odginały się w trakcie rozgrywki.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: sirafin »

U mnie kafle też początkowo były trochę wygięte. Grałem sobie testowo, żeby oswoić się z zasadami i gra leżała rozłożona przez 2-3 dni. Teraz zerknąłem na kafle i są płaskie, zarówno te, które tworzą planszę, jak i te w stosie. Jak widać, gra może się naprawić sama nawet bez przygniatania czymkolwiek ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: (wydzielony) Machina Arcana - offtop o SCD, bo my, Polacy, lubimy niskie ceny.

Post autor: roadrunner »

Skoro rozne osoby wypowiedzialy sie krytycznie o sformulowaniu tego tematu, to co szkodzi go zmienic?
Spoiler:
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
ODPOWIEDZ