gry detektywistyczne-którą wybrać

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: Sandman »

Jeszcze przypomniał mi się Garibaldi. Zbliżony ponoć do FoD jeśli chodzi o mechanizm gry, ale w całkowicie innym klimacie. Chyba ciekawa alternatywa jak ktoś nie lubi przygodówek.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Hiszp_Inkwizycja
Posty: 72
Rejestracja: 17 paź 2007, 16:08
Lokalizacja: Wawa

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: Hiszp_Inkwizycja »

A Heimlich pewnie sie nie pojawił, bo der Name der Rose jest na pabrdzo podobnych zasadach (tak słyszałem, nie grałem w Heimlicha)
Hiszpan
Nikt sie nie spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji!

Moja kolekcja na BGG
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: puniek »

Hiszp_Inkwizycja pisze: MotA - bardzo lubię, co więcej podoba się mojej dziewczynie, co jest Jedynym Słusznym Argumentem:).


MotA faktycznie ma coś w sobie, że podoba się dziewczynom, ostatnio grałem z koleżankami w akademiku, ograły mnie i były zachwycone.:wink:
Hiszp_Inkwizycja pisze: Oczywiście, rozgrywkę może popsuć błąd któregoś z graczy, potem przekopiowany przez wszystkich

Ja właśnie dlatego zaznaczam inaczej mnichów, których widziałem od tych co sobie wydedukowałem, że są niewinni.
Hiszp_Inkwizycja pisze: Nie mam swojego egzemplarza, ale wiem, że kupię (tak puniek, to do Ciebie:>)
tiaaa.... chętnie tobie sprzedam gdyż wiem ,że zawsze później mogę od ciebie pożyczyć :D
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: nikozja_dg »

:) posiadam grę Cluedo - znajomym bardzo się podoba i zastanawiam się teraz nad Scotland Yard. Czytałam, że można w nią zagrać również w 2 osoby, a to byłoby też dużym atutem. Czy warto kupić tę grę, skoro już posiadamy Cluedo? Czy w tej wersji 2-osobowej gra jest podobna do Mr Jacka? Niestety ta gra nie podeszła nam ;/
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: Palmer »

Grając na dwóch detektyw kieruje ruchami kilku pionków, bo w potyczce 1 na 1 nie miałby żadnych szans.
Myślę, że tej gry nie da się przyrównać, ani do Mr Jacka, ani do Cluedo. Plansza z połączeniami, trzy środki lokomocji i 30 kolejek na dorwanie Mr X, który co jakiś czas ujawnia swoją pozycję.
Swego czasu spędzało się nad grą wiele czasu, jednak patrząc na nią przez pryzmat dzisiejszych gier jest przeciętniakiem. Duży plus za daszek dla Mr X :mrgreen:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: Veridiana »

SY jest bardzo fajną grą i dla mnie w zasadzie grywalną JEDYNIE na 2 osoby. kooperacjom mówimy bowiem stanowcze "nie" ;) jedna osoba ucieka, druga goni umówioną liczbą detektywów. nie musi przy tym zdradzać Mr X planów współpracy między detektywami co w grze na więcej osób jest nieuniknione.
Do Mr Jacka ma się to w zasadzie nijak. A jak pięknie jest SY wydany!
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: Pako »

Nikt nie wspomniał jeszcze o nowej grze MYSTERY EXPRESS. Niestety nie grałem ale z recenzji Toma Vasela w necie wynika, że to znacznie lepszy tytuł od Mystery of the Abbey. Zobacz sobie filmik z tą recenzją, wszystko fajnie wyjaśnione. ME to nowy tytuł więc pewnie dlatego jeszcze nie tak popularny. Ja osobiście też jakiś już czas zastanawiam się nad grą detektywistyczną i po dogłębnej analizie wiem, że zdecyduję się właśnie na Mystery Express. Z innych gier tego typu grałem tylko raz w Fury of Dracula, całkiem fajnie się grało, plus jest taki że ten tytuł jest chyba najbardziej elastyczny jeśli chodzi o liczbę graczy. Mr. Jack podobno dobry ale zniechęciły mnie opinie, że rozgrywka może przypominać partię szachów.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: garg »

Pako pisze:Nikt nie wspomniał jeszcze o nowej grze MYSTERY EXPRESS. Niestety nie grałem ale z recenzji Toma Vasela w necie wynika, że to znacznie lepszy tytuł od Mystery of the Abbey.
Grałem w ME kilka tygodni temu i była to z najbardziej traumatycznych rozgrywek w całym moim planszówkowym życiu :? Nuda, chaos i losowość w najgorszym wydaniu, ogromne downtime'y, a wyniki pomiędzy najlepszym i najgorszym graczem prawie się nie różniły. I to pomimo tego, że jedna osoba móżdżyła, a druga grała "na pałę". Partia była pięcioosobowa, ale przy mniejszej liczbie graczy wygląda to podobno mniej więcej tak samo :(
Pako pisze:Mr. Jack podobno dobry ale zniechęciły mnie opinie, że rozgrywka może przypominać partię szachów.
Jeśli piszesz o partii szachów mając na myśli to, że się dużo myśli i przewiduje posunięcia przeciwnika na kilka ruchów naprzód, to tak. Nie wiem tylko, czy to faktycznie zła cecha planszówki :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Pako
Posty: 211
Rejestracja: 04 sie 2006, 06:42
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 32 times
Been thanked: 2 times

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: Pako »

garg pisze: Grałem w ME kilka tygodni temu i była to z najbardziej traumatycznych rozgrywek w całym moim planszówkowym życiu
Jak pisałem, swoją opinię opieram tylko na recenzji Toma Vasela. Tutaj na forum nie ma za wiele o tej grze. Dobrze, że opisałeś swoje odczucia, może się jeszcze zastanowię.
garg pisze: Jeśli piszesz o partii szachów mając na myśli to, że się dużo myśli i przewiduje posunięcia przeciwnika na kilka ruchów naprzód, to tak. Nie wiem tylko, czy to faktycznie zła cech planszówki :lol:
Mam na myśli mózgożerność zabijającą klimat gry. I tak, uważam, że czasem potrafi to być złą cechą. Ale również jak pisałem wcześniej, tylko spotkałem się z takimi opiniami, sam tego jeszcze nie sprawdziłem przy tym tytule.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: garg »

Pako pisze:
garg pisze: Grałem w ME kilka tygodni temu i była to z najbardziej traumatycznych rozgrywek w całym moim planszówkowym życiu
Jak pisałem, swoją opinię opieram tylko na recenzji Toma Vasela. Tutaj na forum nie ma za wiele o tej grze. Dobrze, że opisałeś swoje odczucia, może się jeszcze zastanowię.
Nie zniechęcaj się wyłącznie moją opinią - niektórym się podoba :)
Pako pisze:
garg pisze: Jeśli piszesz o partii szachów mając na myśli to, że się dużo myśli i przewiduje posunięcia przeciwnika na kilka ruchów naprzód, to tak. Nie wiem tylko, czy to faktycznie zła cech planszówki :lol:
Mam na myśli mózgożerność zabijającą klimat gry. I tak, uważam, że czasem potrafi to być złą cechą. Ale również jak pisałem wcześniej, tylko spotkałem się z takimi opiniami, sam tego jeszcze nie sprawdziłem przy tym tytule.
Moim zdaniem klimat w tej grze tak gęsty, że można go krajać nożem, ale to też jest moja subiektywna opinia :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: Targowo.Istore »

Zanim przeczytałem ten temat,każdemu mógłbym polecić MYSTERY EXPRESS,ale z Waszych opinii wynika że to bardzo nudna i chaotyczna rozgrywka. Takie gry to nie mój klimat,wiec nie moge sie do tego odnieść.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: gry detektywistyczne-którą wybrać

Post autor: mst »

Czyli zanim przeczytałeś ten temat chciałeś polecać/polecałeś Mystery Express nie zagrawszy w nią?
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ