Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: rattkin »

Nie grałem jeszcze z dodatkiem, ale te nowe jokery brzmią dużo bardziej sensownie, niż te z pierwszego dodatku, które z już łatwej gry czyniły grę przesadnie łatwą.

Nowy dyspenser ma w dupce szufladkę, w której można trzymać kulki. Trochę ciężko chodzi i trudno się otwiera, ale ogólnie dobrze się sprawdza.
Awatar użytkownika
rebuzus
Posty: 138
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 21 times

Re: Wybuchowa mieszanka

Post autor: rebuzus »

Dorzucę od siebie kilka słów o Wybuchowej mieszance:
🔮 👉 https://youtu.be/a8QPhzx5Xs0
Zapraszam na kanał Po prostu planszówki - Twoje pięć minut z grami planszowymi
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: bobule »

Chmm, ktoś mi wyjaśni czemu Wybuchowa mieszanka nie jest aż takim hitem jak chociażby Azule i Sagrady?

Choć w planszówki gram regularnie od 2018, to dopiero w tym roku usłyszałem o Wybuchowej mieszance, a to dzięki temu, że ma ona aplikację do grania online (raczej martwą :P ). Udało mi się zakupić wersję fizyczną i jestem mega zaskoczony na plus. Gra jest mega ładna (no może poza tym, że kulki "tracą" swój kolor), pozwala robić bardzo fajne combosy i zmusza nas też do odrobiny główkowania. No jedyny minus jaki widzę to to, że jak ktoś jest mega wyjadaczem i dobrze potrafi wykorzystać swoje eliksiry plus pomoc profesora, to osoba, która gra bardziej "familijnie" to nie ma szans z taką osobą ;)

Szkoda tylko, że nie ma się nawet co łudzić, że będzie dodruk :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: rattkin »

bobule pisze: 21 cze 2020, 09:36 Chmm, ktoś mi wyjaśni czemu Wybuchowa mieszanka nie jest aż takim hitem jak chociażby Azule i Sagrady?
Myślę, że stosunkowo łatwo na to odpowiedzieć. W segmencie gier szrotowo-popowych, wygrywają (popularność) przede wszystkim nie te, które po prostu ładnie się prezentują, ale te, które mają możliwie "dorosły" temat i brak czegokolwiek, co mogłoby infantylizować skojarzenia i w konsekwencji projektować je na grających. Azul, azulejos, płytki, Portugalia, sztuka. Sagrada - Sagrada Familia, kościół, Katalonia, sztuka. Potion Explosion - "infantylny" temat, kolorowe kuleczki, magiczne eliksiry. Rachunek prosty.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: Paskuder »

Czy drugi dodatek został w ogóle u nas wydany?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: Neysmeey »

Paskuder pisze: 21 cze 2020, 21:47 Czy drugi dodatek został w ogóle u nas wydany?
Nie
Profil na: Boardgamegeek
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: Hh453 »

Witam, czym się różni pierwsza edycja od drugiej edycji?
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: Neysmeey »

Hh453 pisze: 06 mar 2022, 15:09 Witam, czym się różni pierwsza edycja od drugiej edycji?
Główna różnica to dyspenser, w pierwszej edycji tekturowy, a w drugiej plastikowy.
Profil na: Boardgamegeek
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: Hh453 »

Neysmeey pisze: 06 mar 2022, 16:31
Hh453 pisze: 06 mar 2022, 15:09 Witam, czym się różni pierwsza edycja od drugiej edycji?
Główna różnica to dyspenser, w pierwszej edycji tekturowy, a w drugiej plastikowy.
A kulki czymś się różnią ?
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: Neysmeey »

Hh453 pisze: 06 mar 2022, 17:04
Neysmeey pisze: 06 mar 2022, 16:31
Hh453 pisze: 06 mar 2022, 15:09 Witam, czym się różni pierwsza edycja od drugiej edycji?
Główna różnica to dyspenser, w pierwszej edycji tekturowy, a w drugiej plastikowy.
A kulki czymś się różnią ?
Nadal są szklane, w jakości też różnic nie było.
Profil na: Boardgamegeek
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Potion Explosion / Wybuchowa Mieszanka (S. Castelli, A. Crespi, L. Silva)

Post autor: Death4ever »

Hh453 pisze: 06 mar 2022, 17:04 A kulki czymś się różnią ?
Jest jeszcze "trzecia" edycja (po prostu dodruk drugiej). W tym dodruku kulki są minimalnie mniejsze (niż w pierwszym druku), co sprawia, że nadliczbowe kulki na jednym z torów głębiej wpadają do podajnika i nie idzie je uchwycić, żeby wyciągnąć. Czasami to doprowadza do szału. Ja nie mam dużych rąk bądź palców, ale mam z tym masakryczne problemy (jak i każdy w rodzinie). Ostatecznie teść wygrzebał pincetę, bez której nie da się grać...

Dołączam zdjęcie, żeby wizualizować o co mi chodzi. Na dwóch skrajnych torach dwie kulki wbiły jako "nadliczbowe". Z drugą nie ma problemu, ale ta, co już w połowie "leży" w podajniku już gorzej. A takie coś zdarza się niemal za każdym razem, jak ktoś musi wrzucić kulki do podajnika.
Spoiler:
P.S.
Ogólnie to wyboru chyba nie masz, co do edycji, bo w sklepach są dostępne tylko te wersje gry, co było w ostatnim dodruku
ODPOWIEDZ