Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kozz84 »

Nowe karty są zaimplementowane na dominion.games i można grać za darmo.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

Wiki

Dzisiejsze nowe karty: (Student, Conjurer, Sorcerer, Lich), Merchant Camp, Highwayman, Island Folk i Order of Masons.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

I ostatnia porcja kart: Importer, Courier, Royal Galley, Family of Inventors i Gang of Pickpockets.

Ta ostatnia to nowość - gra sama atakuje graczy ;-)

Nowe karty będą dostępne na dominion.games jeszcze przez weeken, potem znikną na parę dni i pojawią się znowu - ale tym razem już w całości, jako dodatek do kupienia.

Donald X. zapowiada przy tym, że być może pod koniec kwietnia wypuści jakieś informacje o drugiej edycji Seaside.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kozz84 »

Trochę pograłem nowymi kartami. Ogólnie jestem na +

Merchant Camp - fajna karta, jeżeli na stole nie ma innych kart dających +2 akcje.
Underlings + League of Bankers - w jednej partii na koniec gry dostawałem + 10 pieniędzy :)
Swap jest ciekawy ponieważ karty wchodzą na rękę.
Royal galley, taki tańszy Captain.

Karty sprzymierzeńców oraz żetony przysług ciekawie zmieniają rozgrywkę.

Natomiast kupki split (rotate) :? Nie wiem co o nich sądzić. Na pewno nie są dla graczy początkujących, ponieważ należy pamiętać ich kolejność oraz koszty, żeby efektywnie nimi grać. Do tego każda nie wiąże się mechanicznie z poprzednią. O ile w przypadku kart traveller nie drażniło mnie to aż tak, ponieważ nie było istotne co robią pierwsze trzy. Każdy je kupuje, żeby dobić się do Champion i Teacher. Tych jeszcze nie wyczułem ,która jest najlepsza. Na pierwszy rzut oka kupka Odyssey wydaję się być najmocniejsza. Old map jest dobrym otwarciem a voyage może dawać 2,3... dodatkowe tury.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

Przecież stosy (oprócz Knights i Ruins) można przeglądać, nie trzeba pamiętać co w nich jest :)

Edit: Tzn. według reguł można, nie wiem jak to jest zaimplementowane online.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kozz84 »

Można przeglądać.

Problem, że liczba kart do ogarnięcia rośnie z 10 do 13. Nie chcę nawet myśleć o grach, w których będą dwie takie stosy naraz.
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Vulturius »

Tego się nie spodziewałem :) Iuvi wyda nową edycję Dominiona wraz z dodatkami.
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... 147214932/
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: tomuch »

Hoho, na bogato będzie, mają wydać wszystkie dodatki. Dobrze, że nie kupowałem insertów/skrzyni, bo mogłyby być nieaktualne :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: tomb »

Super informacja. Fajnie, że wśród zapowiedzi jest zupełnie nowe pudło. Do pełni szczęścia brakuje wydania upradepacków.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Acererak »

Vulturius pisze: 08 mar 2022, 22:53 Tego się nie spodziewałem :) Iuvi wyda nową edycję Dominiona wraz z dodatkami.
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... 147214932/
Ale numer. Do trzech razy sztuka, jak to mówią. Mam nadzieję, że o upgrade packu pomyślą i że graficznie rewersy będą zgodne. Minimum wezmę Pieśń Nocy z pierwszego rzutu (jak pewnie większość, skoro to nowe pudło) i poważnie rozważę sprzedaż pozostałych dwóch w wersji ENG, bo te pudełka są kapitalne.


Obrazek
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: tomuch »

Coś czuję, że Pieśń Nocy zejdzie jeszcze w przedsprzedaży...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Acererak »

Jak ktoś jest ciekaw, to tu jest unboxing - widać, że rewersy kart będą kompatybilne ze starymi edycjami!

edit: Intryga w tej edycji nie będzie samodzielnym dodatkiem, gdyby ktoś planował od niej zacząć zakup.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2022, 23:35 przez Acererak, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Miszon »

SENSACYJNA wiadomość, ależ się jaram!!!
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Furan »

Złoty wiek - to będzie Prosperity, si?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Miszon »

Furan pisze: 09 mar 2022, 00:29 Złoty wiek - to będzie Prosperity, si?
Tak. Taką nazwę nosił ten dodatek w wersji GFP i zapewne chcą zachować zgodność kart i dodatków ze starymi wydaniami.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Misiek1977
Posty: 91
Rejestracja: 26 kwie 2021, 13:54
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 11 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Misiek1977 »

No wczoraj mnie zatkało. Ze szczęścia (chyba). Jakby sprzedawali to pewnie naraziłbym się żonie i kupił wszystko co by proponowali. Do tej pory kupiłem tylko podstawkę, Złoty Wiek oraz Imperium bo ceny były/są chore. Złoty Wiek i Imperium leżakują nadal w folii bo jeszcze podstawką się nie nagraliśmy. I tu przejdę do sedna mojej wypowiedzi. Jak pisałem wyżej - w pierwszym odruchu kupowałbym jak leci. Potem spojrzałem na półkę i widzę 2 dodatki wciąż w folii. Z jednej strony chcę mieć (i pewnie kupię) nową wersję. Z drugiej - jak jeszcze nic dodatkowego nie rozpakowałem to czy z nowego wydania rozpakuję? Ale chciałem mieć jak nie było, albo było w kosmicznych cenach. A teraz się zastanawiam? O co tu chodzi? Czy odczuwam właśnie to słynne FOMO? A może jestem po prostu niezdecydowany?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

Acererak pisze: 08 mar 2022, 23:14 Jak ktoś jest ciekaw, to tu jest unboxing - widać, że rewersy kart będą kompatybilne ze starymi edycjami!

edit: Intryga w tej edycji nie będzie samodzielnym dodatkiem, gdyby ktoś planował od niej zacząć zakup.
Rewersy nie mogą być niekompatybilne, bo wszystko (wszystkie wersje językowe) drukuje RioGrandeGames, zbiorczo, w tej samej drukarni (mieli raz fakap z drukowaniem w USA przy Adventures, ale wrócili do drukowania w Niemczech).
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Szewa »

Co brać na początek z tego co IUVI zaoferowało?

I proszę nie pisać "wszystko", bo nie dam rady :lol:
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: seki »

Szewa pisze: 09 mar 2022, 07:44 Co brać na początek z tego co IUVI zaoferowało?

I proszę nie pisać "wszystko", bo nie dam rady :lol:
Weź podstawkę i dowolny dodatek. Dodatki są bardzo dobre. Wziął bym Złoty wiek, ale sam nie wiem czemu bo Przystań też bardzo lubię. Dwa pudła dadzą Ci już sporą różnorodność.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Miszon »

Przystań i Złoty Wiek chyba powszechnie uznawane są za najlepsze dodatki (ten drugi chyba dopiero rok czy dwa lata temu wypadł z Top10 BGG, jeśli wliczać do niego także dodatki). Przy czym Złoty Wiek bardziej pasowałby by, gdybyś miał Intrygę (w tej wersji standalone) lub podstawkę i inne dodatki. Do samej podstawki wziąłbym jednak Przystań, bo ZW jeszcze większy nacisk stawia na zbieranie kasy, czyli to samo co jest najistotniejsze w podstawce, a co zmieniają dodatki. Także miałbyś trochę więcej w miarę tego samego, Przystań da większą różnorodność, głównie przez pomarańczowe karty.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kozz84 »

Pieśń nocy to jest nocturne? Dziwny wybór dodatku na pierwszy rzut :?

Szkoda, że wydają Przystań teraz, jak niedługo ma wyjść wersja 2.0 z nowymi kartami.

PS. Ale okładki są niczego sobie.
memlak
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2020, 11:13
Has thanked: 111 times
Been thanked: 7 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: memlak »

kozz84 pisze: 09 mar 2022, 09:03 Szkoda, że wydają Przystań teraz, jak niedługo ma wyjść wersja 2.0 z nowymi kartami.
Z tego co widzę na grafice na planszowych newsach, to polska edycja będzie wersją 2.0.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kozz84 »

memlak pisze: 09 mar 2022, 09:12
kozz84 pisze: 09 mar 2022, 09:03 Szkoda, że wydają Przystań teraz, jak niedługo ma wyjść wersja 2.0 z nowymi kartami.
Z tego co widzę na grafice na planszowych newsach, to polska edycja będzie wersją 2.0.
A rzeczywiście na okładce przystani jest 2.0 :D
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Miszon »

Oo, 2.0 - to jeszcze lepiej!

ale Nocturne to faktycznie dziwny wybór. O ile to on.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Michito »

kozz84 pisze: 09 mar 2022, 09:17
memlak pisze: 09 mar 2022, 09:12
kozz84 pisze: 09 mar 2022, 09:03 Szkoda, że wydają Przystań teraz, jak niedługo ma wyjść wersja 2.0 z nowymi kartami.
Z tego co widzę na grafice na planszowych newsach, to polska edycja będzie wersją 2.0.
A rzeczywiście na okładce przystani jest 2.0 :D
Mnie za to smuci, że pomimo że Rio Grande oferuje upgrade pack do 2ed, to IUVI ponoć podczas transmisji poinformowało, że nie postąpi analogicznie z 2ed. W takim razie zostanę sobie ze swoją podstawką i Przystanią z 1ed.
ODPOWIEDZ