Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

Z ciekawości - dlaczego poaiadajac te konkretna gre nie jestescie zainteresowani kupnem dodatkow? Szczegolnie Branch and Claw? :-P
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: seki »

japanczyk pisze: 29 gru 2021, 00:17 Z ciekawości - dlaczego poaiadajac te konkretna gre nie jestescie zainteresowani kupnem dodatkow? Szczegolnie Branch and Claw? :-P
Ja dość krótko odpowiem. Nie chcę inwestować w grę, która mi się nie podoba. Doceniam pewne jej elementy ale nie pałam sympatią i nie będę w nią grał na tyle dużo by potrzebować do niej dodatku.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: brazylianwisnia »

trixon pisze: 28 gru 2021, 22:27
seki pisze: 28 gru 2021, 21:19
trixon pisze: 28 gru 2021, 12:24 Zastanawia mnie tylko jaki jest sens takiej ankiety.
-Tylko część osób, która kupiła grę weźmie w niej udział
-W ankiecie wezmą udział głównie entuzjaści, którzy chcą kupić dodatek

Niezależnie jaki by nie był wynik ankiety, jedyną informacją jaką Lacerta otrzyma jest minimalna ilość osób zainteresowana dodatkami. Moim zdaniem to za mało aby zaplanować sensowną ilość druku.
Niemniej życzę powodzenia, tym bardziej, że dziewczyny z wydawnictwa wkładają sporo wysiłku w rozwój tego tytułu w Polsce.
Myślę, że im bardziej chodzi o rozkład procentowy odpowiedzi. Na podstawie procentów oszacują sobie, którym dodatkiem ludzie są bardziej zainteresowani i jaki procent osób odpowiedziało, że dodatków nie kupi. Będą mogli to z bardzo dużym przybliżeniem przenieść na wartości liczbowe. Ja odpowiedziałem w obu przypadkach, że dodatków nie kupię.
Dlatego wciąż uważam, że równie dobrze można rzucić 2 x k10,wyciągnąć średnią i przemnożyć przez sumę sprzedanych druków spirit island. Ja czy ty posiadamy podstawkę i mimo, że nie kupimy dodatków to udział wzięliśmy w ankiecie. Obstawiam jednak, ze jesteśmy wyjątkiem od reguły, bo większość osób niezainteresowanych dodatkiem ankietę po prostu oleje. Przez co procentowy rozkład odpowiedzi będzie zawyżony na korzyść osób zainteresowanych zakupem. Wyciąganie na bazie tego proporcjonalnych wyników i wniosków jest po prostu nierozsądne.
Może najistotniejszym elementem danych jest tutaj ilość kliknięć w ankiete a nie same odpowiedzi? Na podstawie danych można wyciągnąć bardzo dokładne szacunki. Nie pamiętam dokładnych liczb ale bardziej chodzi o idee:
Jedna z polskich firm opracowała algorytm oceniający ryzyko udzielenia pożyczki kredytobiorcy. W danych uwzględnili kilkadziesiąt parametrow, w tym nawet bardzo odległe - ile zakupów klient robi na allegro po 22 itd. Stworzyli algorytm na podstawie tych danych który został przetestowany na przeszłych danych. Okazało się że na podstawie statystyki prognozy były kilkanaście razy bardziej skuteczne niż oceny ekspertów bankowych.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: trixon »

japanczyk pisze: 29 gru 2021, 00:17 Z ciekawości - dlaczego poaiadajac te konkretna gre nie jestescie zainteresowani kupnem dodatkow? Szczegolnie Branch and Claw? :-P
Grę mam rok - zagrałem 2 razy. Gra mi się podoba, ale ze względu na roczne dziecko, brak czasu i dziesiątki kilogramów innych gier na półkach nie ląduje na stole tak często jakbym chciał :(
Na chwilę obecną wystarczą mi tylko duchy promo.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: EsperanzaDMV »

Nie wiem, czy to jeszcze wątek wydawniczy Lacerty czy dyskusja o dodatkach do Spirit Island (super by było, gdyby jakiś moderator to ogarnął), ale ja zmienię temat:
Drogie Wydawnictwo Lacerta, mnie to nie przeszkadza, ale mimo wszystko jeśli planujecie dodruk Patchwork: Polski Folklor (a mam nadzieję, że tak, bo to świetna i piękna gra!), to może tym razem bez takiego babola na pudełku ;) Jeśli ktoś do tej pory jeszcze tego nie zauważył, to NIE KLIKAJCIE W SPOILER - tego nie da się odzobaczyć ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beskid »

lacerta pisze: 02 lis 2021, 12:41 niestety premiera nowej edycji GWT przesunęła się na początek przyszłego roku.
coś już konkretniej poproszę
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: rand »

Beskid pisze: 07 sty 2022, 00:10
lacerta pisze: 02 lis 2021, 12:41 niestety premiera nowej edycji GWT przesunęła się na początek przyszłego roku.
coś już konkretniej poproszę
Boonelake przypadkiem nie miało być jakoś na początku roku też? Kojarzę że miało być nawet szybciej niż GWT wiadomo coś w tym temacie?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

Lacerta wyda po polsku Loco Momo (https://boardgamegeek.com/boardgame/317299/loco-momo) polski tytuł: Pstryk!.

Źródło: Strona Lacerty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

Trochę informacji z rozmowy z Planszowymi Newsami (Źródło: youtube):

- Spirit Island - potwierdzono wydanie dwóch dodatków na raz (drugi dodatek nie jest jeszcze przetłumaczony) - przy okazji zostaną dodrukowane oba promo packi.
- Dodatki fanowskie do SI - Lacerta rozważa.
- Fani Spirit Island mogą zgłaszać się do wspierania tłumaczeniu dodatku (https://youtu.be/aZqm8DZP72c?t=2557)

- Agricola: Torfowisko - plany produkcyjne na marzec, szansa na premierę w kwietniu.

- Hallertau i Nusfjord nie będzie (w każdym razie w tym roku).

- Drobne przecieki o nowej ciężkiej grze od Uwe Rosenberga - bardziej 2023
- W sklepie Lacerty ma się pojawić trochę dodatków:
-- Dodatek do Grand Austria Hotel (tłumaczenie instrukcji, nie pełne wydanie).
-- Mapy do Wysokiego Napięcia (instrukcje w PDF).
-- Dodatki do Pracowni Snów.
-- Lacerta zabiega o sprowadzenie kafelków kolekcjonerskich do Azula.

Ma pojawić się tłumaczenie zasad dla jednego gracza dla Grand Austria Hotel.

Le Havre - ostatni druk najprawdopodobniej na zawsze zostanie ostatnim. Sprzedaje się bez rewelacji, i raczej nie będzie wznowień.

Edit:
Ruszyły przedsprzedaże:
- GWT 245 => 177,95.
- Azul: Ogród Królowe 229,95 => 166,95.
- Boonlake 229,95 => 166,95.

W dobie inflacji i galopujących cen wyglądają całkiem ok. Może w końcu przetestuję GWT :)

Edit2:
Banan2 podpowiada, że np. GWT można kupić jeszcze taniej (jak ma się rabaty w odpowiednich sklepach) :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: jozef.k »

Czy wydawnictwo Lacerta planuje kiedykolwiek (czytaj - powiedzmy w ciągu najbliższego roku) dodruk Uczty dla Odyna?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: sliff »

jozef.k pisze: 24 sty 2022, 15:33 Czy wydawnictwo Lacerta planuje kiedykolwiek (czytaj - powiedzmy w ciągu najbliższego roku) dodruk Uczty dla Odyna?
z tego co pamiętam kilka razy padło twarde nie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

jozef.k pisze: 24 sty 2022, 15:33 Czy wydawnictwo Lacerta planuje kiedykolwiek (czytaj - powiedzmy w ciągu najbliższego roku) dodruk Uczty dla Odyna?
Zdecydowanie nie.
Ostatnio robili dodruk Le Havre, i też nie sprzedaje się jakoś rewelacyjnie, a Uczta jest grą jeszcze droższą która stosunkowo długo zalegała w sklepach.

Także ewentualnych dodruków Le Havre (jak się już skończy), Ora et Labora, Uczty dla Odyna czy też Szklanego Szlaku nie spodziewałbym się ani w tym roku, ani w kolejnych.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: jozef.k »

Będę płakał bo ceny na rynku wtórnym są dość kosmiczne w porównaniu z tym po ile można było ją kupić :?
wicherek
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2020, 20:55
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: wicherek »

Cóż, pozostaje liczyć, że ktoś inny schyli się na któryś z tych reprintów w przyszłości, jak i relatywnie "nowych" Hallertau i Nusfjord
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: brazylianwisnia »

jozef.k pisze: 24 sty 2022, 16:49 Będę płakał bo ceny na rynku wtórnym są dość kosmiczne w porównaniu z tym po ile można było ją kupić :?
Poczekaj. W tym roku bankowo będzie Uczta Dunczycy. Moze wyda to Lacerta albo ktoś inny a jak nie to jest szansa że cena podstawek spadnie bo Dunczycy to będzie dodatek standalone. Norwegowie mocno ulepszyli Ucztę a Dunczycy idą jeszcze krok naprzód. Taka Uczta 2.0 tyle że można trochę komponentow z podstawki i Norwegię dodać dla roznorodnosci(wyspy, domki, szare kafle i żarcie).
Ostatnio zmieniony 25 sty 2022, 11:03 przez brazylianwisnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: kruker »

EsperanzaDMV pisze: 04 sty 2022, 10:57 NIE KLIKAJCIE W SPOILER - tego nie da się odzobaczyć ;)
Bo to jest nowoczesna odmiana neutralna genderowo :wink:
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: rogal »

Mogliby spróbować zrobić zbiórkę chętnych nawet na gamefoundzie czy wspieram to. Cena wyszłaby może nizsza niż dziś za używkę a może by nie uzbierali chętnych i mielibyśmy prawdziwy ogląd czy jest zapotrzebowanie na ucztę czy to tylko głos 20 osób


W live mówiła że nusford w tym roku się niedodrukowuje u oryginalnego wydawcy.

Ja szukam hallertau eng do kupienia jeszcze w starej cenie 300 ale nie ma xd
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: AntBehindLeaf »

rogal pisze: 25 sty 2022, 12:01 Mogliby spróbować zrobić zbiórkę chętnych nawet na gamefoundzie czy wspieram to. Cena wyszłaby może nizsza niż dziś za używkę a może by nie uzbierali chętnych i mielibyśmy prawdziwy ogląd czy jest zapotrzebowanie na ucztę czy to tylko głos 20 osób


W live mówiła że nusford w tym roku się niedodrukowuje u oryginalnego wydawcy.

Ja szukam hallertau eng do kupienia jeszcze w starej cenie 300 ale nie ma xd
Wydaje mi się, że nawet mniej niż 20 osób. Uczta dla Odyna to brzydka gra, która się zestarzała i jest nieczytelna. Jest o niej głośno bo jej nie ma. Ale to tylko moja kontrowersyjna opinia :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

22 miejsce na BGG potwierdza Twoją diagnozę :wink:

Historia rankingu uczty na bgg:
https://boardgamegeek.com/boardgame/177 ... objectid=1
Ostatnio zmieniony 25 sty 2022, 13:21 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: brazylianwisnia »

AntBehindLeaf pisze: 25 sty 2022, 12:33
rogal pisze: 25 sty 2022, 12:01 Mogliby spróbować zrobić zbiórkę chętnych nawet na gamefoundzie czy wspieram to. Cena wyszłaby może nizsza niż dziś za używkę a może by nie uzbierali chętnych i mielibyśmy prawdziwy ogląd czy jest zapotrzebowanie na ucztę czy to tylko głos 20 osób


W live mówiła że nusford w tym roku się niedodrukowuje u oryginalnego wydawcy.

Ja szukam hallertau eng do kupienia jeszcze w starej cenie 300 ale nie ma xd
Wydaje mi się, że nawet mniej niż 20 osób. Uczta dla Odyna to brzydka gra, która się zestarzała i jest nieczytelna. Jest o niej głośno bo jej nie ma. Ale to tylko moja kontrowersyjna opinia :)
Jednocześnie jest to najlepszy worker placement jaki istnieje, opus magnum Uwe Rosenberga, wiele dróg do zwycięstwa i bardzo przyjemna rozgrywka. Co do starzenia się to obserwowałem Ucztę na BGG i bardzo dużo osób dopiero oceniło 3-5 lat po premierze więc chyba nie jest tak źle skoro oceny bardzo dobre.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: AntBehindLeaf »

Jest bardzo dobra, ale jest też brzydka. Bardziej niż dodruk przydałaby się jej odświeżona wersja.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

AntBehindLeaf pisze: 25 sty 2022, 12:33 Uczta dla Odyna to brzydka gra, która się zestarzała i jest nieczytelna.
AntBehindLeaf pisze: 25 sty 2022, 13:35 Jest bardzo dobra, ale jest też brzydka. Bardziej niż dodruk przydałaby się jej odświeżona wersja.
To ja powiem, że Uczta specjalnie wizualnie się nie zestarzała - ona zawsze była brzydka (i piszę to jako osoba której podoba się pierwsze wydanie Agricoli, Concordia, czy pierwsze polskie Puerto Rico) 2016 rok to premiery między innymi: Scythe, Arkham Horror: LCG, rok wcześniej wyszli Najeźdźcy z północy (piszę cały czas o premierach światowych) - gdzie Uczcie do nich...

Natomiast mechanicznie to dalej wyśmienita gra patrząc na BGG => 22 miejsca za wygląd na pewno nie ma... to nie Everdell ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: jozef.k »

Na stronie Lacerty pojawił się komunikat, że 2 edycja GWT pojawi się nie w marcu, a kwietniu. Czy Lacerta może się wypowiedzieć w tej kwestii? Czy to może będzie początek kwietnia czy może bardziej koniec, a może Bóg jeden wie?
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mecenas »

jozef.k pisze: 09 mar 2022, 14:38 Na stronie Lacerty pojawił się komunikat, że 2 edycja GWT pojawi się nie w marcu, a kwietniu. Czy Lacerta może się wypowiedzieć w tej kwestii? Czy to może będzie początek kwietnia czy może bardziej koniec, a może Bóg jeden wie?
Z facebook'a wydawcy:
"Z przykrością informujemy o opóźnieniu statku, na którego pokładzie płynie do Polski nakład drugiej edycji Great Western Trail oraz Azula Ogrodu Królowej, a także dodruki Azula Witraży Sintry oraz Azula Letniego Pawilonu.
Otrzymaliśmy wiadomość, że z powodu złych warunków pogodowych statek dopiero 17 marca dopłynie do Hamburga (pierwotnie już w okolicach 15 marca gry miały być w Polsce), a stamtąd nasze gry zostaną przeładowane na statek do Polski. Jesteśmy zmuszeni przesunąć premierę obu gier na kwiecień. Będziemy informować Was o kolejnych aktualizacjach."
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Cyel »

Mr_Fisq pisze: 22 sty 2022, 13:28

- Agricola: Torfowisko - plany produkcyjne na marzec, szansa na premierę w kwietniu.

Najpierw się ucieszyłem bo od dawna czekam na możliwość grania w Agri od Lacerty w pełnym składzie osobowym (6 osób) a tu czytam teraz że z tym dodatkiem liczba graczy bez zmian :( To z którym dostatkiem będzie wreszcie można zagrać w więcej niż zaledwie 4 graczy i kiedy można się go spodziewać?

Mam wrażenie, że była o nim mowa już dawno (wkrótce po premierze nowej wersji) ale słuch o nim zaginął. A może wyszedł już dawno tylko go przegapiłem?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ