Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: pioter123 »

Ogromne dzieki za odpowiedz :mrgreen:
sasquach pisze: 03 wrz 2021, 15:44 Leader Box było dostępne na pierwszym KS. To było takie same pudło jak ze starej podstawki, ale dodatkowo miało okładkę z wybraną frakcją oraz Exosuit Commander Pack od razu w środku.
Infinity Box jest z drugiego KS, tego z dodatkiem Fractures of Time. Jest wielkie, mieści wszystko co wyszło do tej pory i zawiera świetny insert.
A czy miedzy pierwszym ks a drugim sa jakies roznice w zasadach? Albo poprawione bledy itp.? Pomijam zawartosc dodatkow, bo tu juz wiadomo co i jak :)
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: sasquach »

Nie mam pojęcia, ale tu masz erratę: https://boardgamegeek.com/thread/174902 ... ata/page/1
Plus na ks w inifinty box była zbiorcza instrukcja do podstawki i modułów do niej.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Abizaas »

Wiadomo może czy gra będzie kiedykolwiek dodrukowywana?

EDIT: Sam sobie odpowiem: raczej nie.

Za to na stronie https://mindclash-games-eu.myshopify.com/ wisi info o dodruku jeszcze w tym roku. Gra niezależna językowo więc będzie można zamówić.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: crazygandalf »

Gdyby ktoś się zastanawiał, co znajduje się w pudełku Inifinity Box i czy warto sobie zamówić od wydawcy, to opowiadamy o tym w naszym materiale:
https://youtu.be/b9vQfmp6oCU
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: XLR8 »

Abizaas pisze: 01 paź 2021, 15:44 Wiadomo może czy gra będzie kiedykolwiek dodrukowywana?

EDIT: Sam sobie odpowiem: raczej nie.

Za to na stronie https://mindclash-games-eu.myshopify.com/ wisi info o dodruku jeszcze w tym roku. Gra niezależna językowo więc będzie można zamówić.
Patrząc na Twój gust odradzam zakup anachrony. Po 4 partiach sprzedaliśmy (raz każdą frakcją). Żaden moduł też jej nie uratował.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mineralen »

Abizaas pisze: 01 paź 2021, 15:44 Wiadomo może czy gra będzie kiedykolwiek dodrukowywana?

EDIT: Sam sobie odpowiem: raczej nie.

Za to na stronie https://mindclash-games-eu.myshopify.com/ wisi info o dodruku jeszcze w tym roku. Gra niezależna językowo więc będzie można zamówić.
Twój link to stary sklep. Nieaktualny.

Tu jest do kupienia https://eu.mindclashwebshop.com/shop/an ... ry=1#attr=
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Abizaas »

Spoiler:
Taa myślę że masz rację, jak poczytałem więcej to odpuściłem.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: buhaj »

Abizaas pisze: 24 lut 2022, 20:16
Spoiler:
Taa myślę że masz rację, jak poczytałem więcej to odpuściłem.
Patrząc na Twoje Top 10 to bym polemizował.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Abizaas »

buhaj pisze: 25 lut 2022, 13:01
Abizaas pisze: 24 lut 2022, 20:16
Spoiler:
Taa myślę że masz rację, jak poczytałem więcej to odpuściłem.
Patrząc na Twoje Top 10 to bym polemizował.
Kurcze sam nie wiem, trzeba by było zagrać ale trochę mnie zniechęca cena + milion małych drogich ulepszeń.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Ardel12 »

Abizaas pisze: 25 lut 2022, 16:53 Kurcze sam nie wiem, trzeba by było zagrać ale trochę mnie zniechęca cena + milion małych drogich ulepszeń.
Spoiler:
Patrząc na Twoją top 5 to w sumie nie widzę Anachrony jako gry dla Ciebie. Reprezentuje jednak odmienny typ od tej 5. Z Twojej topki FCM i On Mars uwielbiam i Anachrony w porównaniu wypada blado. Dalej ją lubię i na razie nie zamierzam sprzedawać, ale biorąc pod uwagę Twój minimalizm to raczej wleci i wyleci. Spróbuj zagrać na mieście/u kogoś. Ja na razie zatrzymałem się na podstawce i modułów prawie nie tknąłem, więc nie wiem jak bardzo wpływają na odbiór.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: SetkiofRaptors »

Ja bardzo polecam moduł z przygodami, nie pamiętam jego nazwy, Explorers? Jest to naprawdę prosty mały moduł wprowadzający możliwość ulepszania mechów i wysyłania ich na misje - w których jest element losowy (liczymy siłe mecha + rzut kościa) który gracz może mocno ograniczyć inwestowaniem w mecha albo ew braniem misji z puli łatwiejszych. Nagrody są naprawdę przyjemne i potrafią dużo zmienić, nawet jeśli się nie uda to niepowodzenie jest takie słodko-gorzkie jeśli chodzi o konsekwencje. Jeśli ktoś lubi zaryzykować to można też to spokojnie traktować jako "push your luck" - brać misje z trudniejszej kupki i liczyć na szczęśliwy rzut kości. Moim zdaniem moduł super się sprawdza na 4 osoby gdzie jest już naprawdę ciasno i może służyć jako mechanizm pomagający tym którzy nie zdążyli na plansze główną i mają mechy które mogą się zmarnować.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: XLR8 »

SetkiofRaptors pisze: 25 lut 2022, 20:31 Ja bardzo polecam moduł z przygodami, nie pamiętam jego nazwy, Explorers? Jest to naprawdę prosty mały moduł wprowadzający możliwość ulepszania mechów i wysyłania ich na misje - w których jest element losowy (liczymy siłe mecha + rzut kościa) który gracz może mocno ograniczyć inwestowaniem w mecha albo ew braniem misji z puli łatwiejszych. Nagrody są naprawdę przyjemne i potrafią dużo zmienić, nawet jeśli się nie uda to niepowodzenie jest takie słodko-gorzkie jeśli chodzi o konsekwencje. Jeśli ktoś lubi zaryzykować to można też to spokojnie traktować jako "push your luck" - brać misje z trudniejszej kupki i liczyć na szczęśliwy rzut kości. Moim zdaniem moduł super się sprawdza na 4 osoby gdzie jest już naprawdę ciasno i może służyć jako mechanizm pomagający tym którzy nie zdążyli na plansze główną i mają mechy które mogą się zmarnować.
I zmienia euro, które jest ok w ameritrashowy moloch.
Anachrony to dobra gra, ale tyle. Każdy segment jaki testowaliśmy tylko popychał ją w segment ameri zamiast poprawiać mechanikę.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: buhaj »

XLR8 pisze: 26 lut 2022, 12:38
SetkiofRaptors pisze: 25 lut 2022, 20:31 Ja bardzo polecam moduł z przygodami, nie pamiętam jego nazwy, Explorers? Jest to naprawdę prosty mały moduł wprowadzający możliwość ulepszania mechów i wysyłania ich na misje - w których jest element losowy (liczymy siłe mecha + rzut kościa) który gracz może mocno ograniczyć inwestowaniem w mecha albo ew braniem misji z puli łatwiejszych. Nagrody są naprawdę przyjemne i potrafią dużo zmienić, nawet jeśli się nie uda to niepowodzenie jest takie słodko-gorzkie jeśli chodzi o konsekwencje. Jeśli ktoś lubi zaryzykować to można też to spokojnie traktować jako "push your luck" - brać misje z trudniejszej kupki i liczyć na szczęśliwy rzut kości. Moim zdaniem moduł super się sprawdza na 4 osoby gdzie jest już naprawdę ciasno i może służyć jako mechanizm pomagający tym którzy nie zdążyli na plansze główną i mają mechy które mogą się zmarnować.
I zmienia euro, które jest ok w ameritrashowy moloch.
Anachrony to dobra gra, ale tyle. Każdy segment jaki testowaliśmy tylko popychał ją w segment ameri zamiast poprawiać mechanikę.
Nie jest tak. Grałem we wszystkie moduły i robią dobrą robotę. Nie mają nic wspólnego z ameri. Ów przygodowy moduł, zresztą bardzo fajny, ma element losowy ale można go ograniczyć (przy odpowiednim przygotowaniu się) do premii, które się dostaje. To tak jak w ON Mars losuje się żetony eksploracji. Anachrony to dobre euro a z blinkiem to już w ogóle bardzo dobre. Nie tak dobre jak Food czy On Mars, nie mówiąc już o Gaji, Trickerionie, Dominancie czy Gallerist ale dobre. Trochę lżejsze od wyżej wymienionych. Największą wadą jest setup - baaaardzo długi zwłaszcza z modułami.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: SetkiofRaptors »

Przecież napisałem, że to na ile gracz chce się zdać na element losowy to tylko jego wybór - można temu przeciwdziałać biorąc łatwiejsze misje albo pakując w mecha. To Ameri bo jest kostka?
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: SetkiofRaptors »

Pytanie z innej paczki, co zrobili szczęśliwi posiadacze Infinity Box'a z pudełkiem z podstawki? Wyrzucali od razu czy ktoś może trzyma z forumowiczów.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Harwas
Posty: 230
Rejestracja: 04 lip 2016, 14:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Harwas »

SetkiofRaptors pisze: 11 mar 2022, 14:46 Pytanie z innej paczki, co zrobili szczęśliwi posiadacze Infinity Box'a z pudełkiem z podstawki? Wyrzucali od razu czy ktoś może trzyma z forumowiczów.
Ja trzymam tak samo jak pudełko od Expansion Pack
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: sasquach »

Poszło do śmieci. I tak nie będę sprzedawał na części, a miejsca brak.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Ardel12 »

SetkiofRaptors pisze: 11 mar 2022, 14:46 Pytanie z innej paczki, co zrobili szczęśliwi posiadacze Infinity Box'a z pudełkiem z podstawki? Wyrzucali od razu czy ktoś może trzyma z forumowiczów.
Użyłem jako pudło na karty do Legendary Marvel. Idealnie mieści trzy kolumny kart. AJakby nie to, to w śmietnik.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Ardel12 »

Finalnie komplet Anachrony sprzedałem. Gra po wielu latach półkowania i wyciągania od wielkiego dzwonu straciła całe moje zainteresowanie. Podstawka była ok, ale ostatnie partie nie miały już efektu WOW i w sumie bardziej czułem, że wykonałem jakąś tam pracę niż fajnie pograłem. Otworzyły mi się oczy po ograniu kilku euro o podobnej ciężkości w krótkim odstępie czasowym, gdzie na koniec partii po prostu się cieszyłem z właśnie zakończonej partii. W przypadku Anachrony to niestety gdzieś zaginęło.

Uważam, że Anachrony to rzemieślniczy tytuł. Pod każdym względem dobry, ale właśnie tylko dobry.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mineralen »

Ardel12 pisze: 13 mar 2022, 10:14 Finalnie komplet Anachrony sprzedałem. Gra po wielu latach półkowania i wyciągania od wielkiego dzwonu straciła całe moje zainteresowanie. Podstawka była ok, ale ostatnie partie nie miały już efektu WOW i w sumie bardziej czułem, że wykonałem jakąś tam pracę niż fajnie pograłem. Otworzyły mi się oczy po ograniu kilku euro o podobnej ciężkości w krótkim odstępie czasowym, gdzie na koniec partii po prostu się cieszyłem z właśnie zakończonej partii. W przypadku Anachrony to niestety gdzieś zaginęło.

Uważam, że Anachrony to rzemieślniczy tytuł. Pod każdym względem dobry, ale właśnie tylko dobry.
Jakie to euro?
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: bajbaj »

mineralen pisze: 13 mar 2022, 10:53
Ardel12 pisze: 13 mar 2022, 10:14 Finalnie komplet Anachrony sprzedałem. Gra po wielu latach półkowania i wyciągania od wielkiego dzwonu straciła całe moje zainteresowanie. Podstawka była ok, ale ostatnie partie nie miały już efektu WOW i w sumie bardziej czułem, że wykonałem jakąś tam pracę niż fajnie pograłem. Otworzyły mi się oczy po ograniu kilku euro o podobnej ciężkości w krótkim odstępie czasowym, gdzie na koniec partii po prostu się cieszyłem z właśnie zakończonej partii. W przypadku Anachrony to niestety gdzieś zaginęło.

Uważam, że Anachrony to rzemieślniczy tytuł. Pod każdym względem dobry, ale właśnie tylko dobry.
Jakie to euro?
Wedle twórców i wydawcy to gra strategiczna w stylu gier euro, czyli euro😎.

http://anachronyboardgame.com/#the-game
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: mineralen »

Pytałem o euro, które Ardelowi12 otworzyły oczy…
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: seki »

Tak naprawdę mechanicznie Anachrony jest dość przeciętnym euro. Nabywanie budynków, wystawianie workerow. Mamy to w wielu grach. Dla mnie Anachrony to rzeczywiście taki dobry rzemieślniczy tytuł euro, są lepsze i gorsze. Ale klimat ma zdecydowanie ponadprzeciętny i na próżno szukać euro z tak fajnym klimatem.
gawelkozak
Posty: 10
Rejestracja: 11 mar 2022, 19:47
Been thanked: 4 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: gawelkozak »

seki pisze: 13 mar 2022, 12:22 Tak naprawdę mechanicznie Anachrony jest dość przeciętnym euro. Nabywanie budynków, wystawianie workerow. Mamy to w wielu grach. Dla mnie Anachrony to rzeczywiście taki dobry rzemieślniczy tytuł euro, są lepsze i gorsze. Ale klimat ma zdecydowanie ponadprzeciętny i na próżno szukać euro z tak fajnym klimatem.
tak splycajac temat to mozna o kazdej grze napisac, przeciez nawet w wystawianiu workerow ma tu ciekawe pomysly zwiazane z exosuitami, rodzajem workerow itp.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: seki »

gawelkozak pisze: 13 mar 2022, 12:45
seki pisze: 13 mar 2022, 12:22 Tak naprawdę mechanicznie Anachrony jest dość przeciętnym euro. Nabywanie budynków, wystawianie workerow. Mamy to w wielu grach. Dla mnie Anachrony to rzeczywiście taki dobry rzemieślniczy tytuł euro, są lepsze i gorsze. Ale klimat ma zdecydowanie ponadprzeciętny i na próżno szukać euro z tak fajnym klimatem.
tak splycajac temat to mozna o kazdej grze napisac, przeciez nawet w wystawianiu workerow ma tu ciekawe pomysly zwiazane z exosuitami, rodzajem workerow itp.
Nie mam zamiaru niczego spłycać. Gra jest fajnym mixem znanych rozwiązań. Nie ma tu niczego innowacyjnego, jedne rozwiązania mechaniczne są gorsze, inne są lepsze. Dla mnie gra wyróżnia się klimatem i tyle. Akurat warunek wystawienia konkretnych rodzajów workerow na różne pola nie jest niczym niespotykanym, tak samo płacenie za ich wystawienie, a że opłacasz je exoszkieletem zamiast kasą, jedzeniem czy innym zasobem nic nie zmienia z punktu widzenia mechaniki. Dla mnie to wszystko buduje klimat a za najbardziej oryginalny pomysł uważam możliwość pożyczek z przyszłości i związane z nią przesuwnie się w czasie w celu spłaty, kary itd.
ODPOWIEDZ