Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Diserve »

Pytanie do tych, którzy z grą się już zapoznali, czy waszym zdaniem warto brać przedsprzedaż w Portalu dla Pestuchosa? Rożnica vs inne sklepy to około stówki za tego jednego guardiana.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Jeśli chodzi o samą wartość gameplayową to nie wiem czy dałbym 100zł, raczej nie. Tak jak pisałem, daje ciekawe opcje, ale 100zł to sporo.
Z drugiej strony, dla mniej to jedna z najfajniejszych figurek w Ankh.
Z trzeciej strony, taniej raczej nie będzie :)
Tapczanodan
Posty: 43
Rejestracja: 30 mar 2020, 12:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Tapczanodan »

sasquach pisze: 12 mar 2022, 18:22 Jeśli chodzi o samą wartość gameplayową to nie wiem czy dałbym 100zł, raczej nie. Tak jak pisałem, daje ciekawe opcje, ale 100zł to sporo.
Z drugiej strony, dla mniej to jedna z najfajniejszych figurek w Ankh.
Z trzeciej strony, taniej raczej nie będzie :)
Podpisuję się pod tym. Ogólnie ta figurka działa inaczej, bo dostaje ją po fazie konfliktów najsłabszy aktualnie gracz, daje ona sporego kopa ale jest na tyle wyważona, że trzeba ją dobrze wykorzystać by to dało jeszcze efekty. Ciekawa mała mechanika, niczego nie przeważa, a dodaje kolejną fajną warstwę i zawsze jej używamy ;) Ale zgodzę się, że 100 zł to stosunkowo dużo, Tomb of Wonders można z drugiej ręki za 400-450 zł dorwać, a ta figurka to tylko ułamek jego zawartości.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

sasquach pisze: 12 mar 2022, 18:22 Jeśli chodzi o samą wartość gameplayową to nie wiem czy dałbym 100zł, raczej nie. Tak jak pisałem, daje ciekawe opcje, ale 100zł to sporo.
Z drugiej strony, dla mniej to jedna z najfajniejszych figurek w Ankh.
Z trzeciej strony, taniej raczej nie będzie :)
Kolega wyczerpał temat. Osobiście szukałbym na szybko Tomb of Wonders póki cen nie wywaliło za bardzo. Szczególnie, że ludzie sprzedają je kolo 400 zł, podstawke ang koło 250 i to już dobry deal.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Tomb of Wonder nie okazało się drugim Daimyo Box, na co po cichu liczyła duża część graczy, którzy podchodzili do Ankh jako do inwestycji a nie tylko gry, stąd duża ilość tego dodatku na rynku wtórnym. Niestety dla Ankh, Daimyo będzie raczej zawsze w konfiguracji: Daimyo>Tomb of Wonders. Spowodowane jest to nie tylko niedostępnością tego pierwszego ale także ilością dobrego, jakie ten dodatek dodaje do podstawowej gry. W moim odczuciu Tomb od Wonders dodaje dużo zmian kosmetycznych oraz tych zwiększających różnorodność samych Guardianów ale nie zmienia gry aż tak bardzo, jak robi to Daimyo. Co innego dodatek Pharaoh, aczkolwiek na chwilę obecną jest to tylko zasłyszana opinia. Muszę go koniecznie przetestować :)

Ktoś kto ograł dodatki do Ankh, może powiedzieć nieco więcej?
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

lukkk pisze: 12 mar 2022, 22:34 Tomb of Wonder nie okazało się drugim Daimyo Box, na co po cichu liczyła duża część graczy, którzy podchodzili do Ankh jako do inwestycji a nie tylko gry, stąd duża ilość tego dodatku na rynku wtórnym.
Spokojnie, spokojnie, jak Ankh wyjdzie w wersji PL, to zacznie się branie i na Tomb of Wonders, bo będą go szukać ci, którym Ankh podejdzie. Teraz jest tanio, bo w chwili obecnej ilość egzemplarzy podstawki jest równa ilości Tomb of Wondres, bo wszystko jest z kickstartera,w tym egzemplarze kupione na handel. Jak dojdą egzemplarze od Portalu, to się zrobi nierównowaga
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: addekk »

lukkk pisze: 12 mar 2022, 22:34 Tomb of Wonder nie okazało się drugim Daimyo Box, na co po cichu liczyła duża część graczy, którzy podchodzili do Ankh jako do inwestycji a nie tylko gry, stąd duża ilość tego dodatku na rynku wtórnym. Niestety dla Ankh, Daimyo będzie raczej zawsze w konfiguracji: Daimyo>Tomb of Wonders. Spowodowane jest to nie tylko niedostępnością tego pierwszego ale także ilością dobrego, jakie ten dodatek dodaje do podstawowej gry. W moim odczuciu Tomb od Wonders dodaje dużo zmian kosmetycznych oraz tych zwiększających różnorodność samych Guardianów ale nie zmienia gry aż tak bardzo, jak robi to Daimyo. Co innego dodatek Pharaoh, aczkolwiek na chwilę obecną jest to tylko zasłyszana opinia. Muszę go koniecznie przetestować :)

Ktoś kto ograł dodatki do Ankh, może powiedzieć nieco więcej?
Jak nie jest drugim Daymio, jak ma takie ceny albo nawet wyższe niż Daymio 3-4 lata temu.
Weźże chodźże grać BGG
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

lukkk pisze: 12 mar 2022, 22:34 Tomb of Wonder nie okazało się drugim Daimyo Box, na co po cichu liczyła duża część graczy, którzy podchodzili do Ankh jako do inwestycji a nie tylko gry, stąd duża ilość tego dodatku na rynku wtórnym. Niestety dla Ankh, Daimyo będzie raczej zawsze w konfiguracji: Daimyo>Tomb of Wonders. Spowodowane jest to nie tylko niedostępnością tego pierwszego ale także ilością dobrego, jakie ten dodatek dodaje do podstawowej gry. W moim odczuciu Tomb od Wonders dodaje dużo zmian kosmetycznych oraz tych zwiększających różnorodność samych Guardianów ale nie zmienia gry aż tak bardzo, jak robi to Daimyo. Co innego dodatek Pharaoh, aczkolwiek na chwilę obecną jest to tylko zasłyszana opinia. Muszę go koniecznie przetestować :)

Ktoś kto ograł dodatki do Ankh, może powiedzieć nieco więcej?
Zacznijmy od tego, że kompletnie pominąłeś dwóch, ciekawych bogów zawartych w Tomb of Wonders. To raz.
Dwa, guardianów w ToW jest więcej niż w podstawce i dodatku razem wziętych, czyli oferują ogromną regrywalność. Z czego dodatek zawiera całkiem sporo takich którzy mocno wpływają na grę.
Trzy, "kosmetyka" to istotna część obu boxów. Zarówno plastikowe strongoldy z Rising Sun, jak i figurki budynków z Ankh nie tylko poprawiają estetykę*, ale również ułatwiają zorientowanie się na planszy. Tokeny niestety giną wśród figurek i łatwo przeoczyć coś ważnego.
Cztery, dobre, popularne gry w wersji KS z czasem tylko zyskują na cenie, bo jest coraz mniej sztuka na rynku.

*) oczywiście, dla części graczy. Miejmy z góry to za sobą zanim się zlecą bad assy co to im wystarczy piktogram z skrawku serwetki zamiast figurki.
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Michałku »

Zaczynam się łamać czy nie kupić Ankh... jakie dodatki warto dokupić / czy są jakieś absolutnie niezbędne?
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Tyrek »

Najwięcej w samej grze zmienia Faraon - pomimo moich obaw w trakcie kampanii KS i odpuszczeniu go, po poznaniu gry polowałem na niego na rynku wtórnym.

Generalnie sama gra podstawowa nie jest przesadnie skomplikowana i po kilku partiach miałem wrażenie, że brakuje mi możliwości reagowania na sytuację w grze. Zapoznałem się z instrukcją do Faraona i doszedłem do wniosku, że ten element, który on wprowadza (karty polityki) to jest coś, co powinno być w tej grze od samego początku. Oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać. Gra bez Faraona jest również fajna, ale z nimi wydaje mi się taka pełniejsza. Karty polityki pozwalają w znaczny sposób wpłynąć na sytuację na stole oraz na układ punktów. Sfinksy dodają dodatkowy wymiar kombinowania z monumentami (to na początku może przytłaczać). Tak czy siak, warto pograć w podstawkę, a po kilku grach i oswojeniu się z systemem dodać Faraona.

Pozostałe dodatki zwiększają różnorodność kombinacji (bogowie, strażnicy). Czy warto, moim zdaniem tak, bo więcej różnorodności z gry na grę, tym więcej frajdy, a nowi bogowie są fajni :). Przy czym ja strażników sobie podarowałem bo mam Tomb of Wonders z KS'a i ta ilość potencjalnych kombinacji potworów jest i tak nie do ogrania dla mnie w tym życiu :)

Generalnie samą podstawką również dobrze pograsz i wystarczy Ci na początek - więcej głębi dodasz Faraonem, a potem pozostałymi więcej różnorodności bez wpływania na zasady gry.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Nilis »

Łał, Portal to jednak porządną firma, wydał Ankh i nawet dodatki do niego, kciuk w górę.

Co do pytania czy warto iść w dodatki to powiem tak: zależy ile będziesz grał w Ankh.
Jeżeli grasz dwa razy w ciągu roku w Ankh, Blood Rage , Nemesis czy inny Rising Sun to weź samą podstawkę. Nie warto wtedy iść w dodatki ALE jeżeli chcesz grać w Ankh ze stałą grupą co kilka tygodni to najbardziej polecam dokupić Guardianów. W podstawce jest ich tylko kilku więc w kółko będziesz grał tymi samymi. Nawet te kilka sztuk z dodatku zrobi różnicę a majątku nie kosztują
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: lou »

Nie do końca bym się zgodził. Według mnie dużo lepsze jest urozmaicenie bogów (Tomb of wonders- kosztuje sporo, ale i sporo zawiera bądź Pantheon) lub rozgrywki (Pharaon). Natomiast Guardians uważam, podobnie jak Tyrek, za najmniej ciekawy dodatek.
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: poxi »

Psikus z dodatkami polega właśnie na tym, że zostały wydzielone, tak, by chciało mieć się je wszystkie.
Faraon - moim zdaniem integralna część gry, powinien być w podstawce, ale nie ma na niego miejsca w tym pudle. Zawiera figurki dla bogów z Panteonu, więc kupując bez niego płacisz za 15 'bezużytecznych' figurek.
Panteon - drugie tyle bogów, co w podstawce. To z czego słynie CMON - piękne figsy, zwłaszcza Horus.
Strażnicy - 'prawie' drugie tyle strażników, co w podstawce (5). Kluczowe jest to, 6 typów strażników z podstawki jest podzielonych na trzy poziomy, po dwa na każdy. W każdej rozgrywce biorą udział 3 typy strażników, po jednym z tych dwóch dla każdego poziomu, przez co ilość kombinacji jest istotnie mniejsza i faktycznie potrafią się szybko opatrzeć.

Oceniając dodatki dla podstawki:
a) pod względem gameplayowym
Faraon > Strażnicy > Panteon

b) pod względem modelarsko-malarskim
Panteon > Strażnicy > Faraon

c) jeżeli posiadasz Tomb of Wonders z KS
Faraon >> Panteon >> Strażnicy
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Nilis »

Ogólnie to ja też polecam Tomb od Wonders bo tam jest dużo wszystkiego ale zależy ile się będzie grało i jakie pieniądze gracz ma zamiar wydać.
Dla graczy grających około 2-5 razy w roku polecam podstawkę plus Guardianów z tego względu że w podstawce jest 5 bogów czyli grając niewiele można każdą rozgrywkę grać innym bogiem i kupując strażników mieć bardziej różnorodny set. W ten sposób nie wyda się dużo pieniędzy.

Jeżeli ktoś chce grać około co 3 tygodnie albo i częściej to niech śmiało inwestuje w ToW.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Rience
Posty: 42
Rejestracja: 14 sty 2020, 18:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Rience »

To ja dodam od siebie na temat Faraona - to czy ten dodatek jest wart zakupu moim zdaniem zależy w 100% od tego, czego oczekuje się po grze. Bez niego nie ma elementu losowości, gra jest bardziej strategiczna, choć jak część zauważyła - potem ciężej reagować jak się popełniło błędy w początkowej fazie. Z dodatkiem Ankh przybliża się trochę do Blood Rage i Rising Sun - nie próbujesz już tylko przechytrzyć strategicznie (i nad stołem) przeciwników, ale musisz reagować na to jakie karty doszły (podobne odczucia: draft BR, rozkazy RS) i będą one determinowały często konkretne ruchy.

Teraz jak mam siadać do partii w Ankh to zazwyczaj wyciągnę podstawkę - bo jest to dla mnie zupełnie inna kategoria myślenia w trakcie gry niż BR i RS. Faraon wjeżdża tylko dla odmiany po X partiach. Ale właśnie dlatego moim zdaniem jest też dużo opinii, że Faraon to integralna część - bo wtedy ten nazwijmy to "rdzeń" decyzyjności jest podobny dla wszystkich trzech gier Langa.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Mam dzikie wrażenie, że wielu tutaj poleca Tomb of Wonders bardziej dlatego, że masa jest jego ofert na olx i podobnych. Mam wręcz wrażenie, że wielu inwestując w kampanię KS pokupowało kilka zestawów, mając nadzieję na szybki i duży zarobek ( Daimyo Box do Rising Sun osiąga zawrotne kwoty ), jednak popyt był mniejszy niż podaż. Oczywiście to mocno subiektywna i prywatna opinia.

W mojej ocenie najfajniejsze co ma Tomb of Wonders to Pentsuchos ( teraz Portal go oferuje w ramach preorderu podstawki ) oraz monumenty (aczkolwiek dla mnie nawet te tekturowe monumenty w podstawce wyglądały o niebo lepiej / widoczniej niż analogiczne tekturowe warownie w Rising Sun; oczywiście jest to elementy wyłącznie upiększający).

Oczywiście można powiedzieć, że dodatkowi strażnicy ( jest ich tak dużo a dobrych gier tak wiele, że podejrzewam, że tylko niewielki % graczy ogra ich wszystkie kombinacje ) oraz dodatkowi bogowie są także wielkim plusem. Aczkolwiek ten, kto będzie miał za mało strażników bądź bóstw, może kupić odpowiedni dodatek w retail.

Podsumowując mów wywód, uważam, że Tomb of Wonders daje po prostu więcej do samej podstawowej gry, upiększając ją bardziej (aby nie powiedzieć, że wypychając plastikiem). Jeżeli ktoś gra średnio 2 razy w miesiącu w Ankh i nie planuje przestać prze kolejne pół roku/ rok to Tomb of Wonders na pewno mu się przyda. Może nawet dodatkowi bogowie z Pantheon ( Set rules ). Dodatek z dodatkowymi potworami ( Guardians set ) jest dobry dla tych, którzy Tomb of Wonders nie mają a chcą mieć więcej strażników do zabawy.

Zostaje jeszcze dodatek Faraon. Wydaje się on być najbardziej sensownym z dodatków. Być może przekona do Ankh tych, do tej pory nie przekonanych. A może po prostu rozbuduje grę w fajny sposób. W razie czego, zawsze można wrócić do gołej ( i wesołej) podstawki.

Oczywiście moje opinie są czysto subiektywne i można się z nimi nie zgadzać :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

lukkk pisze: 06 kwie 2022, 08:16 Mam wręcz wrażenie, że wielu inwestując w kampanię KS pokupowało kilka zestawów, mając nadzieję na szybki i duży zarobek ( Daimyo Box do Rising Sun osiąga zawrotne kwoty ),
DB osiaga zawrotne kwoty x lat po premierze - zaraz po dostarczeniu też było zdecydowanie taniej + popyt generuje polska wersja, a tej Ankh się nie doczekał
Tak samo było z Bloodborne - chwile po KSie schodził za 800 zł, a ze 2-3 miesiace po premierze ledwo znajdował sie zainteresowany zeby nabyć gre za 600. Teraz maty Ankh leżą po 200 zł - jak myslisz, jak dlugo sie taka sytuacja utrzyma? ;-)
lukkk pisze: 06 kwie 2022, 08:16 W mojej ocenie najfajniejsze co ma Tomb of Wonders to Pentsuchos ( teraz Portal go oferuje w ramach preorderu podstawki ) oraz monumenty (aczkolwiek dla mnie nawet te tekturowe monumenty w podstawce wyglądały o niebo lepiej / widoczniej niż analogiczne tekturowe warownie w Rising Sun; oczywiście jest to elementy wyłącznie upiększający).
Ja z Pestuchosem grałem raz - spoko opcja, ale zdecydowanie wiekszy wybór guardianow jest dla mnie ciekawszy.
Oczywiście można powiedzieć, że dodatkowi strażnicy ( jest ich tak dużo a dobrych gier tak wiele, że podejrzewam, że tylko niewielki % graczy ogra ich wszystkie kombinacje )
Jelsi dobrze licze to 5814 kombinacji - no ciężko bedzie ograc wszystkie ;D (podstawka + ToB)

Ja bym brał w pierwszej kolejności Pharaoh - bo to jednak inny wariant rozgrywki, a później ToB (bo plastik lepszy niz żetony) i Pantheon + Guardians
Co nie zmienia faktu, ze wymienilem sobie całość Ankh na polska wersje i zostawiłem ToB ;P
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

lukkk pisze: 06 kwie 2022, 08:16 Mam dzikie wrażenie, że wielu tutaj poleca Tomb of Wonders bardziej dlatego, że masa jest jego ofert na olx i podobnych. Mam wręcz wrażenie, że wielu inwestując w kampanię KS pokupowało kilka zestawów, mając nadzieję na szybki i duży zarobek ( Daimyo Box do Rising Sun osiąga zawrotne kwoty ), jednak popyt był mniejszy niż podaż. Oczywiście to mocno subiektywna i prywatna opinia.
Słabe jest zarzucanie ludziom, że nie przedstawiają uczciwej opinii tylko liczą na sprzedaż swojego towaru. Rozumiem, że masz na to dowody i nie gadasz po próżnicy.
lukkk pisze: 06 kwie 2022, 08:16 monumenty (aczkolwiek dla mnie nawet te tekturowe monumenty w podstawce wyglądały o niebo lepiej / widoczniej niż analogiczne tekturowe warownie w Rising Sun; oczywiście jest to elementy wyłącznie upiększający).
Nie do końca zgodzę się, że to tylko kwestia upiększenia. Plastikowe monumenty są po prostu lepiej widoczne wśród figurek, dzięki czemu łatwiej ogarnia się sytuację na planszy. Mniej czasu schodzi na analizę sytuacji na planszy i rzadziej trafiają się sytuacje gdzie ktoś czego nie zauważy np. świątyni i przegra przez to walkę. Ale tutaj nie trzeba od razu ToW, wystarczy druk 3d.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

Tomb of wonders jest super. Bogowie, Strażnicy, 3d monumenty. Dla mnie najlepsze pudełko. Wszystko zależy w jakiej cenie miałby ktoś to kupić. 500zl z olx to trochę jednak przegięcie. Z tego jednak co przyszło w all-in pudełko z SG najbardziej mi się podoba.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

brazylianwisnia pisze: 06 kwie 2022, 11:00 Tomb of wonders jest super. Bogowie, Strażnicy, 3d monumenty. Dla mnie najlepsze pudełko. Wszystko zależy w jakiej cenie miałby ktoś to kupić. 500zl z olx to trochę jednak przegięcie. Z tego jednak co przyszło w all-in pudełko z SG najbardziej mi się podoba.
Taniej to raczej nie będzie. Chyba, że polska edycja Ankh się nie przyjmie w co wątpię.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

brazylianwisnia pisze: 06 kwie 2022, 11:00 Tomb of wonders jest super. Bogowie, Strażnicy, 3d monumenty. Dla mnie najlepsze pudełko. Wszystko zależy w jakiej cenie miałby ktoś to kupić. 500zl z olx to trochę jednak przegięcie. Z tego jednak co przyszło w all-in pudełko z SG najbardziej mi się podoba.
Taniej nie będzie. 500 to i tak spoko cena, bo często sprzedawano po więcej.

Pytanie tylko, czy tej grze potrzeba aż tyle plastiku? W obecnych czasach średnia ilość gier to jeden tytuł to około 10 partii ( uogólniam ). Więc jak ktoś ocenia Ankh na 10/10 to warto brać wszystko co wyjdzie. Jak na 8/10 to raczej warto brać dodatki z głową. Jak poniżej to chyba oznacza, że Ankh nie jest grą na którą warto poświęcać więcej środków.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

sasquach pisze: 06 kwie 2022, 11:02
brazylianwisnia pisze: 06 kwie 2022, 11:00 Tomb of wonders jest super. Bogowie, Strażnicy, 3d monumenty. Dla mnie najlepsze pudełko. Wszystko zależy w jakiej cenie miałby ktoś to kupić. 500zl z olx to trochę jednak przegięcie. Z tego jednak co przyszło w all-in pudełko z SG najbardziej mi się podoba.
Taniej to raczej nie będzie. Chyba, że polska edycja Ankh się nie przyjmie w co wątpię.
Jest zawsze taka opcja zwłaszcza, że kto chciał zagrać w Ankha to już dawno to zrobił. Jednak liczne recenzje, które będą teraz się pojawiać jak grzyby po deszczu, ponownie nakręcą ludzi na ten tytuł ( i ewentualne dodatki ) więc pewnie się dobrze sprzeda.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

lukkk pisze: 06 kwie 2022, 12:07 Pytanie tylko, czy tej grze potrzeba aż tyle plastiku? W obecnych czasach średnia ilość gier to jeden tytuł to około 10 partii ( uogólniam ).
Z ciekawości - po czym wnosisz? :P
Ja średnią il. gier mam w okolicy 3, bo gram w duzo nowości czesto jednokrotnie, ale w tytuly, które lubie mam po 20-30 partii, wiec...? :P
lukkk pisze: 06 kwie 2022, 12:09 Jest zawsze taka opcja zwłaszcza, że kto chciał zagrać w Ankha to już dawno to zrobił. Jednak liczne recenzje, które będą teraz się pojawiać jak grzyby po deszczu, ponownie nakręcą ludzi na ten tytuł ( i ewentualne dodatki ) więc pewnie się dobrze sprzeda.
Niestety, ale wciaz spora czesc ludzi nie gra w gry, ktore sa w obcym jezyku + niedostepne w sklepie, wiec dalej ejst sporo osob, ktore czekaly na ANkha po polsku :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

lukkk pisze: 06 kwie 2022, 12:07
brazylianwisnia pisze: 06 kwie 2022, 11:00 Tomb of wonders jest super. Bogowie, Strażnicy, 3d monumenty. Dla mnie najlepsze pudełko. Wszystko zależy w jakiej cenie miałby ktoś to kupić. 500zl z olx to trochę jednak przegięcie. Z tego jednak co przyszło w all-in pudełko z SG najbardziej mi się podoba.
Taniej nie będzie. 500 to i tak spoko cena, bo często sprzedawano po więcej.

Pytanie tylko, czy tej grze potrzeba aż tyle plastiku? W obecnych czasach średnia ilość gier to jeden tytuł to około 10 partii ( uogólniam ). Więc jak ktoś ocenia Ankh na 10/10 to warto brać wszystko co wyjdzie. Jak na 8/10 to raczej warto brać dodatki z głową. Jak poniżej to chyba oznacza, że Ankh nie jest grą na którą warto poświęcać więcej środków.
Trochę patrzę na to w inny sposób. To prawda że większość gier nie przebija 10 partii ale nie zakładam że ciągle kupowanie bedzie trwać aż mnie będą nieść na rękach. Mam wrażenie że branża mocno oberwie. Czasy są trudne a będzie gorzej. Słaby PLN, drogi transport, produkcja w Chinach coraz droższa. Do tego wydaje mi się że świeżych pomysłów jest i będzie coraz mniej bo dużo juz zostało wymyślone a w przeciwieństwie do gier wideo czy filmów strona techniczna gry nie ma za dużo do ulepszenia względem tego co jest no i w innych mediach dochodzi historia. Zakładam że sprzedaż mocno siadzie, wielu wydawców może się zwinąć bo naroslo ich w złotych czasach jak grzyby po deszczu. Dlatego gry które ogralem <10x, chciałbym więcej ale brak mi czasu będę ogrywał częściej w niedalekiej przyszłości bo wątpię bym chciał kupić super drogie kolejne dudes on map jak mam Blood Rage, Ankh I coś tam jeszcze kupione taniej, sprawdzone.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

Dokładnie. To forum i planszówkowego geeki na nim to obecnie dużo węższa grupa ludzi niż kiedyś. Dla wielu ludzi zapowiedź Portalu to była pierwsza informacja o tym tytule z jaką się zetknęli, a kolejna grupa dowie się o nim dopiero jak trafi do sklepów. Plus pamiętajcie, że do hobby wchodzą ciągle nowi ludzie.
ODPOWIEDZ