Volo (Dieter Stein)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Volo (Dieter Stein)

Post autor: Furan »

Dieter Stein to jeden z nielicznych (ciągle tworzących i względnie młodych (patrz David Parlet, Fred Horn)) autorów gier logicznych, którzy nadal zaskakują (K. Burm po latach posuchy wydał Lyngka... i tyle).
Jego Tintas jest znakomity, ale moim zdaniem Volo, będące dziwnym połączeniem pomysłów z Hexa, Go, Puncta, Lines of action... i nie wiem czego jeszcze, daje poczucia grania w coś klasycznego, ale nowatorskiego zarazem (polecam testować na zapomnianym przez Boga i ludzi boardspejsie; można też grać na planszy do Yinsha).

Link do profilu gry na BGG
Strona gry w serwisie autora

Autor zaprezentował kiedyś świetnie wyglądający prototyp . Nestorgames nie ma już tego w magazynie. Czy ktoś ma namiary na firmę mogącą wykonać taką drewnianą, porządną planszetkę w sensownej cenie?

Swoją drogą - mogłoby się jakieś wydawnictwo pochylić nad grami od Clemensa Gerhardsa i wydać je taniej, w tekturze, bez drewnianych plansz...
Ostatnio zmieniony 15 mar 2024, 22:57 przez Furan, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Volo (Dieter Stein)

Post autor: WRS »

Furan pisze: 13 mar 2022, 22:44Swoją drogą - mogłoby się jakieś wydawnictwo pochylić nad grami od Clemensa Gerhardsa i wydać je taniej, w tekturze, bez drewnianych plansz...
Mam wątpliwości czy coś takiego jest możliwe.
Od lat śledzę te tytuły i ceny są wysokie, a jakość zawsze adekwatna (i w drewnie).
Gdyby był na to inny pomysł, to chyba już dawno byłby tańsze zamienniki...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Volo (Dieter Stein)

Post autor: Furan »

Głośno myślę o tych Gerhardsach. :)

Volo też mogłoby być wydane w wersji innej niż nestorgamesowej. Skoro klasyki ze starej serii skórzanej Jactalea mogły częściowo pojawić się jako tytuły z tematem - Owce na wypasie/Kang (swoją drogą - nie jestem pewien czy im to ,,zrobiło dobrze", to dodanie infantylnych tematów; Kamon, Mana i Khan Tsin też się doczekały reedycji, ale abstrakcyjnych), to czemu nie Volo? :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Volo (Dieter Stein)

Post autor: WRS »

głosuję za ręcyma i nogyma...

ale rozum mówi, że serce się myli w tym przypadku...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ