Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: XLR8 »

Arachion pisze: 10 mar 2022, 18:12 Nam udało się na arnaka załapać dopiero w trzecim druku (albo dostawie) - istnieje prawdopodobienstwo, że nie starczy dla wszystkich?

Spieszyć się czy nie spieszyć - oto jest pytanie.
Zawsze warto się spieszyć. Im szybciej nabędziesz dodatek lub grę tym szybciej się zwróci.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: rav126 »

Ja zamówiłem, Arnak jest dla mnie jak Everdell - czegoś mi w nim brakuje. W Everdell pomógł dodatek Zimowy Szczyt, faktycznie jest więcej gry w grze :) Tu dzięki dodatkowi też liczę na ciut większą głębię. Sam dodatek ma bardzo przyjemną cenę, dlatego nawet się nie zastanawiałem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: eveni »

Również zamówiłam, cena dodatku bardziej fajna, hype na grę jest spory więc dodatek może się szybko rozejść.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: EsperanzaDMV »

Cena faktycznie przyjemna, ale jednak się zastanawiam czy nie poczekać na informację, czy w dodatku nie ma żadnych baboli. Za dużo gier niestety od Rebela mam, gdzie pierwszy druk miał błędy w druku, i dopiero w dodrukach poprawiali błędy (Zewnętrzne Rubieże, Res Arcana, Na skrzydłach, Podróże przez Śródziemie)... a właściciele pierwszych druków musieli obejść się smakiem i zostawali z wadliwymi egzemplarzami i erratami... Z drugiej strony i tak wiem, że ten dodatek będę musiał mieć, a Arnak to taki Evergreen że nie wierzę, że nie będzie dodruków dodatku. Jak się wyprzeda jeszcze w przedsprzedaży, to tym lepiej, bo większa pewność, że będzie dodruk.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Beskid »

Też mam podobne przemyślenia ale po drugiej stronie są duże wątpliwości czy kolejny dodruk utrzyma tak niską cenę :|
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 385 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: kuleczka91 »

Zamówiłam bez zastanawiania się. Cena dodatku ekstra, raczej stawiałam na koszt powyżej stówki. Wcale się nie zdziwię jak rozejdzie się jeszcze w przedsprzedaży, bo podstawki za każdym razem świetnie schodziły ;) No i miłe zaskoczenie, że już na kwiecień premiera, myślałam że w czerwcu :p
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: autopaga »

Dokładnie też się tego obawiałem i zamówiłem, dodruków podstawki było już kilka z tego co kojarzę, więc wolałem nie ryzykować.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: fitzroy »

kuleczka91 pisze: 11 mar 2022, 08:56 Zamówiłam bez zastanawiania się. Cena dodatku ekstra, raczej stawiałam na koszt powyżej stówki. Wcale się nie zdziwię jak rozejdzie się jeszcze w przedsprzedaży, bo podstawki za każdym razem świetnie schodziły ;) No i miłe zaskoczenie, że już na kwiecień premiera, myślałam że w czerwcu :p
Glen More II też miał być w kwietniu, zmówiłem go 2 dni przed premierą a dostałem każdy wie kiedy. Oczywiście trzymam kciuki za kwiecień, dodatek zamówiony.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 874 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: raj »

Podarujcie sobie te posty "ja też zamówiłem i na pewno wszyscy powinni o tym wiedzieć!" bo to niczego nie wnosi i spamujecie temat ludziom, którzy myślą, że ktoś napisał coś ciekawego o grze.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: REBEL.pl »

Arachion pisze: 10 mar 2022, 18:12 Nam udało się na arnaka załapać dopiero w trzecim druku (albo dostawie) - istnieje prawdopodobienstwo, że nie starczy dla wszystkich?

Spieszyć się czy nie spieszyć - oto jest pytanie.
Druk przyjedzie do nas w 2 transzach, więc możliwe, że pierwsza zejdzie bardzo szybko, a na drugą trzeba będzie poczekać pewnie ponad miesiąc. Nie wiemy czy to odpowiada na pytanie, ale jeśli komuś zależy na graniu tuż po premierze, a nie czekaniu na drugą część dostawy, to nie powinien zwlekać.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Atk »

raj pisze: 11 mar 2022, 12:03 Podarujcie sobie te posty "ja też zamówiłem i na pewno wszyscy powinni o tym wiedzieć!" bo to niczego nie wnosi i spamujecie temat ludziom, którzy myślą, że ktoś napisał coś ciekawego o grze.
Mi tam nie przeszkadzają tego typu posty, jeśli oczywiście jest dalsze rozwinięcie tego zdania i ludzie piszą swoją opinię z dostępnością, schodzeniem z półek itp. Nowe osoby dzięki temu szybciej mogą się dowiedzieć jak bardzo gra jest popularna, czy są robione dodruki i jak często i ogółem jak potrafi działać ta branża.
Jak się ograniczyć tylko i wyłącznie do pisania o samej rozgrywce, to szybko można uśmiercać tematy.

Ja czekam na więcej recenzji. Mnie gra nie porwała jak co niektórych, uważam ją za dobrą grę ale nic więcej. Taki zwykła gra o mieleniu surowców. Siadam do niej z przyjemnością, bo gra się luźno, na półce jeszcze stoi ale jak Everdell, brzdęk i kilka innych lekkich gier jak opuściła by kolekcje, nie płakał bym. Fakt cena za dodatek dobra, nie obciąża na tyle budżetu, żeby odmówić sobie innej gry, co jest na pewno mega plus.

Dzięki temu mogę poczekać na kolejne rzuty, które na pewno będą.
argali
Posty: 46
Rejestracja: 25 wrz 2013, 14:06
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: argali »

Generalnie gry CGE są bardzo atrakcyjnie wyceniane w stosunku do oferowanej zawartości.

Mi Arnak bardzo siadł m.in. dlatego, że nie miałem innej lekkiej i prostej do wytłumaczenia gry. Tytuł dobrze wypełnia lukę na półce, także bez zastanowienia wrzuciłem dodatek do koszyka.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

Zagrane każdą postacią i co tu dużo pisać. Wow. Już po przeczytaniu instrukcji czułem, że będzie dobrze ale jest bardzo dobrze. O takie dodatki nic nie robię! Regrywalność, która jak dla mnie nieco kulała w podstawce została podniesiona do ogromnej wartości. Każdą z 6 postaci, gra się zupełnie inaczej, a do tego mamy 2 nowe tory, które są tak samo zakręcone jak te postaci. Każda postać ma swoją własną talię. Koniec z nudnym rozpędzaniem silniczka bo karty startowe może nie są jakieś super mocne co raczej wrzucają Cię w trybiki swojej postaci i zaczynasz myśleć jak najszybciej korzystać z jej bonusów. Co do postaci to niektóre wyglądają na przegięte...no bo jak to 3 archeolog (a do tego dostają dodatkową opcję) albo kupiony przedmiot (+darmowe złoto) do ręki albo dofinansowanie do artefaktów (i do zakupu i do używania). Z drugiej strony mamy gościa co zbiera strachy jak głupi albo kogoś kto ma jednego archeologa. Niesprawiedliwie? A gdzie tam...strachy można odrzucać za naprawdę silne akcje, a ten jeden archeolog potrafi kicać po całej planszy podczas jednej rundy. W ogóle granie mistykiem to jakieś totalne zakręcenie. Po pierwszej rundzie miałem 7 strachów w talii. I jak tu grać? Da się i to najciekawsza postać wg mnie. Co do balansu postaci to za wcześnie na oceny ale widać, że każdą się da fajnie pograć.
Dodatkowo te 2 tory też są pokręcone. W jednym mamy potworka do ubicia (i jak go jedna osoba nie pokona to nikt nie pójdzie wyżej), a w drugim mocny artefakt do wykorzystania przez każdego za darmo. Są rozwidlenia tylko dla lupki albo tylko dla książki.
Generalnie jest więcej kombinowania i mam wrażenie choć nie porównywałem, że na torze jest drożej. Oczywiście klasycznie dołożono więcej kart, więcej ikonek z nowymi funkcjami (nie powiem ciekawe niektóre). Jest jeszcze nowa różdżka, która usuwa 2 karty ale tu nie mam zdania czy to lepsze. Większy przemiał ma swoje zady i walety.
Na koniec zamiast klasycznego podsumowanka to będzie pytanie, zagadka dla tych, którzy nie tykali instrukcji. Jedna karta i jeden asystent zostali podmienieni na nowe wersje. Które wg Was były przegięte?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Furan »

Teraz jeszcze bardziej czekam na dodatek. :(
I moim zdaniem wcale nie jest tak źle z regrywalnością podstawki. Mam za sobą sporo partii na żywo i koło 170 online... i jakoś nie mam dosyć.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Fojtu »

detrytusek pisze: 13 mar 2022, 19:13
Przegięty jest pewnie koleś dający 2/3 kasy, on dość mocno odstaje kod reszty jak się go uda złapać na początku. Kartę nie wiem co mogłoby się łapać, ja bym powiedział, że najlepszy jest kilof, ale pewnie wiele osób by się nie zgodziło.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

Fojtu pisze: 13 mar 2022, 21:26
detrytusek pisze: 13 mar 2022, 19:13
Przegięty jest pewnie koleś dający 2/3 kasy, on dość mocno odstaje kod reszty jak się go uda złapać na początku. Kartę nie wiem co mogłoby się łapać, ja bym powiedział, że najlepszy jest kilof, ale pewnie wiele osób by się nie zgodziło.
Brawo :).
Z kartą jeszcze nie zdradzę...podpowiem, że chodzi o artefakt.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: rav126 »

Czy to ten aktywujący stanowisko I / II? :wink:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

rav126 pisze: 13 mar 2022, 23:10 Czy to ten aktywujący stanowisko I / II? :wink:
To chyba nie są artefakty o ile pamiętam.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: addekk »

detrytusek pisze: 13 mar 2022, 23:24
rav126 pisze: 13 mar 2022, 23:10 Czy to ten aktywujący stanowisko I / II? :wink:
To chyba nie są artefakty o ile pamiętam.
Wiem jaka to karta bo sobie przypomniałem, że czytałem instrukcje, ale uważam, że to nie jedyna tak mocna karta.
I chyba tutaj dostała bardziej nerfa przez asymetryczność?
Weźże chodźże grać BGG
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: poxi »

https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... edycji.pdf

Kamienny klucz. Kosztuje jeden kompas więcej, ze względu na silniejsze, asymetryczne efekty pola bożka. Myślę, że nerf jest słuszny, patrząc na to nie trzeba już korzystać z pól bożków w kolejności od lewej do prawej.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: fitzroy »

Po lekturze instrukcji stwierdzam, że zapowiada się fajny, urozmaicający i pogłębiający rozgrywkę dodatek. Mam wrażenie jednak, że umiejętności niektórych przywódców są trochę przekombinowane np. badaczka. Mistyk za to wydaje się ciekawy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

fitzroy pisze: 14 mar 2022, 10:16 Po lekturze instrukcji stwierdzam, że zapowiada się fajny, urozmaicający i pogłębiający rozgrywkę dodatek. Mam wrażenie jednak, że umiejętności niektórych przywódców są trochę przekombinowane np. badaczka. Mistyk za to wydaje się ciekawy.
Umiejętności są rozrysowane wg prostego schematu. Każdy aspekt gry jest "podbity" umiejkami. Mamy skupienie się na przedmiotach, artefaktach, strachu, dwukrotnie na zwiększeniu podróżowania no i na koniec ta Pani z latającym flakonem( :) ), która będzie korzystać z jak największego uboju potworów. Nie wydaje mi się jakaś przekombinowana bo ubój jest podstawową cechą gry. Najbardziej dziwny jest mistyk, którym mi się chyba najprzyjemniej grało.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: fitzroy »

Na pewno mówmy o tej samej postaci? Badaczce, która ma tylko 1 workera po to żeby i tak robić nim tyle ruchów co reszta dzięki jakimś śmiesznym przekąskom? Gdzie masz u badaczki nastawienie na ubijanie potworów?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

fitzroy pisze: 14 mar 2022, 11:28 Na pewno mówmy o tej samej postaci? Badaczce, która ma tylko 1 workera po to żeby i tak robić nim tyle ruchów co reszta dzięki jakimś śmiesznym przekąskom? Gdzie masz u badaczki nastawienie na ubijanie potworów?
A to nie mówimy. Ja mówiłem o tej z ptakiem. Ta od żarełka też nie jest zła...odwiedzenie teoretycznie 3 miejsc w jednej rundzie to bardzo fajny wynik. W połączeniu z kartami ułatwiającymi podróż to może być bardzo mocne kombo. Przed podróżą jeszcze może przecież ubić potwora.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: fitzroy »

No nic na pewno są ciekawe te postacie ale coś mi się wydaje, że z dodatkiem to już nie będzie taki gateway+ jakim jest sama podstawka.
ODPOWIEDZ