Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Ranaghar pisze: 01 mar 2022, 13:37 Zamierzam kupić dodatek do Diuna Imperium. Do tej pory graliśmy w podstawkę bez koszulek i większość kart jest starta na brzegach. Chcę dokupić koszulki, żeby ochronić karty, ale na ten moment będzie widoczna różnica pomiędzy zużyciem kart z podstawki a tych z dodatku. Dlatego myślę o kupnie koszulek "ciemnych" z jednej strony. Co polecacie w takim razie? Warto brać oficjalne koszulki do Diuna Imperium od Lucky Duck Games?
Zaznaczę jeszcze, że chodzi mi karty imperium (te duże), a nie karty intrygi.
Ciekawe zdjęcie z BGG oryginalnych koszulek Dire Wolf - zakładam, że to te same co u LDG. https://boardgamegeek.com/image/6723459/xangxa

Poza polecanymi powyżej, z "kolorowych" koszulek polecam Gamegenic - można kupić w necie już za 16-18 zł za 100 szt.
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sajmonella »

Dzień dobry, jak to jest z tym Gloomhaven podobno, że nie opłaca się koszulkować wszystkich kart ? Doczytałem że powinno się zakoszulkować nastepujące rodzaje kart: karty zdolności potworów, karty modyfikatorów ataku, karty zdolności postaci których gramy (te które mamy w rękach), karty celów bitewnych. Czy ktoś posiada grę i jest w stanie mniej więcej powiedzieć jakie ilości koszulek trzeba zakupić ? I czy rebele premium dają radę ? Czytam i czytam różne wątki i co każda osoba to inne opinie, nie chcę kupować najtańszych, ale też nie mam zamiaru kupować najdroższych, interesuję mnie dobra jakość w dobrej cenie :D. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

Sajmonella pisze: 06 mar 2022, 09:19 Dzień dobry, jak to jest z tym Gloomhaven podobno, że nie opłaca się koszulkować wszystkich kart ? Doczytałem że powinno się zakoszulkować nastepujące rodzaje kart: karty zdolności potworów, karty modyfikatorów ataku, karty zdolności postaci których gramy (te które mamy w rękach), karty celów bitewnych. Czy ktoś posiada grę i jest w stanie mniej więcej powiedzieć jakie ilości koszulek trzeba zakupić ? I czy rebele premium dają radę ? Czytam i czytam różne wątki i co każda osoba to inne opinie, nie chcę kupować najtańszych, ale też nie mam zamiaru kupować najdroższych, interesuję mnie dobra jakość w dobrej cenie :D. Pozdrawiam
Polecam ten poradnik.
Jeżeli chodzi o producenta koszulek to ja jestem fanem Paladina, ale je najkorzystniej kupować w ramach wspieraczek. Nie przepadam za Rebelami Premium, ale są chyba właśnie idealnie przeciętne, w cenie i jakości. Miałem też pozytywne doświadczenia ze Sloycą, gdzieś mi mignęło niedawno, że się popsuły, czego nie miałem okazji zweryfikować.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Sajmonella »

Dzięki za odpowiedź, a czy ma się jeszcze odbyć jakaś akcja wspieraczkowa od Paladina? Albo czy jest jakiś inny sposób na zakup dużej ilości koszulek w dobrej cenie ( Np. Rebel ) ? Interesuję się planszówkami od kilku miesięcy, ale moja kolekcja bardzo szybko urosła, kupuję bardziej na przyszłość, bo mój obecny tryb życia nie pozwala na granie i wszystko czeka jeszcze w folii na swój moment :D
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Po zachwytach ludzi nad paladinami, sam postanowiłem je przetestować. Zamówiłem około 40 paczek i w końcu doszło do koszylkowania kart. 4 paczki poszły i ogromnie się zawiodłem gdy w każdej z tych paczek percivali koszylki nie trzymały swojej szerokości. Jest tu duże narzekanie na rebela, że nie trzyma rozmiarów (sam używałem wcześniej rebeli) i jak pomiędzy poszczególnymi partiami zdarzały mi się problemy z rozmiarem, tak w jednej paczce przytrafiło mi się to tylko raz, a po skontaktowaniu się z rebelem dosłali mi cała paczkę koszulek z równym rozmiarem. Zobaczymy jak te paladiny sprawdzą się podczas gry (przyklejanie, rysowanie, matowienie) bo jak narazie nie jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Rykas pisze: 07 mar 2022, 10:52 (...) postanowiłem je przetestować. Zamówiłem około 40 paczek (...)
No to ładny test :wink:
Jak chcę sprawdzić jakieś koszulki to kupuję paczkę, dwie – tyle żeby zakoszulkować jakąś jedną, najlepiej niedużą grę.

Rozumiem, że to koszulki z najnowszej partii? Z KS?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Jiloo pisze: 07 mar 2022, 13:04
Rykas pisze: 07 mar 2022, 10:52 (...) postanowiłem je przetestować. Zamówiłem około 40 paczek (...)
No to ładny test :wink:
Jak chcę sprawdzić jakieś koszulki to kupuję paczkę, dwie – tyle żeby zakoszulkować jakąś jedną, najlepiej niedużą grę.

Rozumiem, że to koszulki z najnowszej partii? Z KS?
Gdyby nie dużo komentarzy, że to najlepsze koszulki i słaba dostępność później, też bym kupil mniej. Ale zachęcony komentarzami, że są super i w najgorszym wypadku będzie takie jak rebel, stwierdziłem, że nic nie ryzykuje. Tak z KS ze zbiórki tutaj z forum.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Rykas pisze: 07 mar 2022, 13:10 Gdyby nie dużo komentarzy, że to najlepsze koszulki i słaba dostępność później, też bym kupil mniej. Ale zachęcony komentarzami, że są super i w najgorszym wypadku będzie takie jak rebel, stwierdziłem, że nic nie ryzykuje. Tak z KS ze zbiórki tutaj z forum.
Pamietaj, najlepiej nie ufać komentarzom, posłuchać, przyjąć do wiadomości i sprawdzić samemu.
Ja sam jestem wielkim fanem Paladin co nie raz pisałem. Do tej pory trzymały rozmiar, nie miałem z tym żadnych problemów. Koszulek z najnowszej partii nie miałem okazji używać, ale jestem zaniepokojony. Jakie to są różnice, możesz wrzucić jakieś foto?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Jiloo pisze: 07 mar 2022, 13:35 Pamietaj, najlepiej nie ufać komentarzom, posłuchać, przyjąć do wiadomości i sprawdzić samemu.
Ja sam jestem wielkim fanem Paladin co nie raz pisałem. Do tej pory trzymały rozmiar, nie miałem z tym żadnych problemów. Koszulek z najnowszej partii nie miałem okazji używać, ale jestem zaniepokojony. Jakie to są różnice, możesz wrzucić jakieś foto?
Wyglada to tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

Jiloo pisze: 07 mar 2022, 13:35
Rykas pisze: 07 mar 2022, 13:10 Gdyby nie dużo komentarzy, że to najlepsze koszulki i słaba dostępność później, też bym kupil mniej. Ale zachęcony komentarzami, że są super i w najgorszym wypadku będzie takie jak rebel, stwierdziłem, że nic nie ryzykuje. Tak z KS ze zbiórki tutaj z forum.
Pamietaj, najlepiej nie ufać komentarzom, posłuchać, przyjąć do wiadomości i sprawdzić samemu.
Ja sam jestem wielkim fanem Paladin co nie raz pisałem. Do tej pory trzymały rozmiar, nie miałem z tym żadnych problemów. Koszulek z najnowszej partii nie miałem okazji używać, ale jestem zaniepokojony. Jakie to są różnice, możesz wrzucić jakieś foto?
Ja mam tak samo.
Do tej pory nie miałem żadnych rozbieżności. I wszędzie chwale paladyni. Jestem wielkim fanem. Co pokazuje meidzy innymi moja kolekcja :)
Spoiler:
Nowego sezonu nie wytestowałem jeszcze. ale jak przyjdzie ( w końcu) TG to bede koszulkował.
Natomiast trzymanie rozmiaru było jednym z waznych aspektów inwestowania w paladiny. Ale dla mnie ich wywazony poslizg, nie za ostre rogi i goólny komfort dalej nawet mimo ewentualnych różnic jak u rebela czy sloyi zostawi je na szcczycie. Chociaz nie jestem szcczesliwy, jesli tak ma cała seria.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Rykas pisze: 07 mar 2022, 13:46 Wyglada to tak:
Obrazek
Straszna losowość w tych szerokościach, nie wygląda to dobrze.
Zaraz wejdę na KS poczytam czy ludzie coś komentują.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: michal2310 »

Cześć - jakiej firmy koszulki rekomendujecie do mniejszych kart w grze REAVERS OF MIDGARD? Strona sleeve your game mówi mini european. Kupiłem z rebela (premium) i są za małe :(.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

michal2310 pisze: 09 mar 2022, 10:31 Cześć - jakiej firmy koszulki rekomendujecie do mniejszych kart w grze REAVERS OF MIDGARD? Strona sleeve your game mówi mini european. Kupiłem z rebela (premium) i są za małe :(.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Na BGG jest uwaga, że niektóre kopie gry mają trochę za duże karty i niektóre koszulki są za ciasne.
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... tem7010752
Piszą, że w Paladyny wchodzą.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

michal2310 pisze: 09 mar 2022, 10:31 Cześć - jakiej firmy koszulki rekomendujecie do mniejszych kart w grze REAVERS OF MIDGARD? Strona sleeve your game mówi mini european. Kupiłem z rebela (premium) i są za małe :(.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Ja mam w Paladinach - mogę Ci zrobić foty wieczorem jak to wygląda. Wrzucę tu w poście zdjęcie później.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 mar 2022, 19:42 przez nidhog, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 29 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: michal2310 »

Dzięki Panowie za szybką odpowiedź -chętnie zobaczę zdjęcie w koszulkach palladin
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Golem (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: 8janek8 »

Jaki rozmiar i liczba kart jest w polskiej edycji?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Golem (Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani)

Post autor: planszufka »

8janek8 pisze: 16 mar 2022, 16:49 Jaki rozmiar i liczba kart jest w polskiej edycji?
bez zmian w stosunku do angielskiej
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Kondzio167 »

W jakie koszulki ubieracie trylogie Zachodniego Królestwa? (Chodzi mi o duże karty)

Na niektórych stronach znajduje informacje, że Standard American (56x87mm) na innych, że mniejsze jakieś mnie popularne.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: RUNner »

sin pisze: 06 mar 2022, 09:38 Miałem też pozytywne doświadczenia ze Sloycą, gdzieś mi mignęło niedawno, że się popsuły, czego nie miałem okazji zweryfikować.
Niestety muszę to potwierdzić. Więcej "mleka" zauważam ;]
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kulka »

RUNner pisze: 18 mar 2022, 10:15
sin pisze: 06 mar 2022, 09:38 Miałem też pozytywne doświadczenia ze Sloycą, gdzieś mi mignęło niedawno, że się popsuły, czego nie miałem okazji zweryfikować.
Niestety muszę to potwierdzić. Więcej "mleka" zauważam ;]
Niedawno kupiłem w rozmiarze mini-european i właśnie będę się ich pozbywał. Jak ktoś lubi takie mleczne, wpadające w matowe to polecam. Dla mnie karta w takich koszulkach jest znacznie mniej czytelna.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: RUNner »

Jaka zatem alternatywa dla Sloyca? Głównie zależy mi na rozmiarze standard CCG.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
kulka
Posty: 150
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kulka »

Cały czas używałem Rebela premium bez zastrzeżeń. Nie rwą się, karty są czytelne i bardzo dopasowane (ja np. nie lubię gdy koszulka wystaje poza obrys karty).
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: doczek »

Kondzio167 pisze: 18 mar 2022, 10:08 W jakie koszulki ubieracie trylogie Zachodniego Królestwa? (Chodzi mi o duże karty)

Na niektórych stronach znajduje informacje, że Standard American (56x87mm) na innych, że mniejsze jakieś mnie popularne.
Ja mam całą serie w tych:
https://planszostrefa.pl/pl/p/Koszulki- ... szt./11250
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

Kondzio167 pisze: 18 mar 2022, 10:08 W jakie koszulki ubieracie trylogie Zachodniego Królestwa? (Chodzi mi o duże karty)

Na niektórych stronach znajduje informacje, że Standard American (56x87mm) na innych, że mniejsze jakieś mnie popularne.
ja używam takich: Swan Panasia 54x85 mm
Kupiłem w https://mepel.pl/
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 384 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kuleczka91 »

Kondzio167 pisze: 18 mar 2022, 10:08 W jakie koszulki ubieracie trylogie Zachodniego Królestwa? (Chodzi mi o duże karty)

Na niektórych stronach znajduje informacje, że Standard American (56x87mm) na innych, że mniejsze jakieś mnie popularne.
Całe Zachodnie królestwo mam ubrane w Paladin Ragnar. W kosztach nie wyszło tak nisko, bo paczka ma tylko 55 koszulek, ale są idealnie spasowane. Te 56x87 mają luzy, bo sprawdzałam przed zakupem jak karty w nich wyglądają ;)
ODPOWIEDZ