Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: stary gracz »

Moja jest mało używana więc nie ma takich oznak.
Generalnie polecam matę kwadratową bo na prostokątnej wszystko się nie mieści i trzeba mieć przynajmniej dwie.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2022, 14:33 przez stary gracz, łącznie zmieniany 1 raz.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: pridebowl »

Spoiler:
Można jeszcze to gdzieś zakupić ?
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: stary gracz »

Wątpię ale...

1. Jest nowa podstawka to może pojawi się mata przy okazji.
2. Zapytaj tam gdzie robią maty czy takiej nie zrobią.
3. Zadaj pytanie na rynku wtórnym.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomb »

Ja używam maty dedykowanej grze Podróże przez Śródziemie.
Obrazek

Zalety:
- jednorodne, nierozpraszające tło,
- olbrzymia, wszystko się mieści,
Wady:
- olbrzymia, potrzeba wielkiego stołu, żeby nie zwisała z boków.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

To nie mata, to monstrum ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Erhord
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2021, 12:20

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Erhord »

Używam dokładnie ten samej. Kupiliśmy pod nią stół 90x90 i jest teraz najczęściej używanym stołem do gier. ;) Polecam.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: khuba »

Zapowiedziano pierwszy z przepakowanych cykli:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... eawakened/
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Dhel »

Szybko wydają!, dla mnie super jako ich nowy narybek przy okazji tych reedycji, jedynie co mnie zdziwiło, że teraz wydają Lost realm, a nie np. Dwarrowdelf.
I kurczę teraz chyba się wstrzymam z kupnem starego wydania haradrim, bo za mną mocno chodzi, ale te wydania kompletu są o wieeeele lepsze.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: eltadziko »

Super :D Czekałem właśnie kiedy w końcu będzie jakaś informacja o przepakowanych dodatkach.
Fajnie, że nie zaczęli standardowo od pierwszych, tylko od któregoś dalszego. I akurat takiego, którego w ogóle nie mam :D
Wczoraj sobie uzupełniłem na Mepelu brakujące dodatki z trzeciego cyklu, więc mam trzy kompletne cykle i w takim razie czekam na dalsze przepakowane dodatki (którymi mam nadzieję też będą dalsze cykle :)).
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomuch »

A ja właśnie skompletowałem cały cykl Angmar Awakened po angielsku. W samą porę, bo pewnie teraz będzie trudniej dorwać pojedyncze Adventure Packi - albo ktoś będzie sprzedawać cały cykl, albo będzie można dostać nowy w dwóch paczkach.
Gorzej, że nie mam w całości skompetowanych cykli Dream-chaser i Ered Mithrin, ale może nie będą następne... Za to nie pogardziłbym The Vengeance of Mordor w nowym cyklu, bo póki co sobie to całkowicie odpuściłem.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: eltadziko »

tomuch pisze: 17 mar 2022, 20:19 A ja właśnie skompletowałem cały cykl Angmar Awakened po angielsku. W samą porę, bo pewnie teraz będzie trudniej dorwać pojedyncze Adventure Packi - albo ktoś będzie sprzedawać cały cykl, albo będzie można dostać nowy w dwóch paczkach.
Ja właśnie z tego powodu kompletowałem sobie cykl Against the Shadow, jak tylko pojawiły się paczki w Meplu, bo też miałem już deluxe'a i dwie pierwsze paczki i bałem się, że wydadzą to w nowym formacie i będę miał problem ;P Ale jak widać to pominęli.
tomuch pisze: 17 mar 2022, 20:19 Gorzej, że nie mam w całości skompetowanych cykli Dream-chaser i Ered Mithrin, ale może nie będą następne... Za to nie pogardziłbym The Vengeance of Mordor w nowym cyklu, bo póki co sobie to całkowicie odpuściłem.
Według opinii na BGG własnie Dream-chaser i Ered Mithrin mają największą szansę na nowe wydanie ;) Niby Caleb Grace mówił o starter packach, że mogą być podpowiedzą jakie cykle zostaną wydane w nowym formacie, bo starał się te starter packi tak układać, by się karty nie powtarzały. No i w starter packach nie ma praktycznie kart z Angmar Awakened, Dream-chaser i Ered Mithrin ;)

Coś też czuję, że Ring-maker nie zostanie wydany w nowym formacie, a z tego akurat niczego nie mam :( Może jako substytut skuszę się jednak tylko na starter deck z elfami.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomuch »

eltadziko pisze: 17 mar 2022, 21:30
tomuch pisze: 17 mar 2022, 20:19 Gorzej, że nie mam w całości skompetowanych cykli Dream-chaser i Ered Mithrin, ale może nie będą następne... Za to nie pogardziłbym The Vengeance of Mordor w nowym cyklu, bo póki co sobie to całkowicie odpuściłem.
Według opinii na BGG własnie Dream-chaser i Ered Mithrin mają największą szansę na nowe wydanie ;)
Na szybkości poszukałem i mam już cały Dream-chaser :lol:
Jeszcze tylko Fire in the Night i będę miał też cały Ered Mithrin :)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Dhel »

Wiecie może czy była gdzieś informacja co FFG planuje wydać po nowemu?, to ma być wszystko czy tylko niektóre cykle?

Jaka ta gra jest dobra!, ale naprawdę trudna, widzę że mój ulubiony sposób gry to jednak z dodatkowym zasobem na początek (taki łatwiejszy normal) bym się jednak czuł jak drużyna bohaterów a nie żebraków :D
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: khuba »

Dhel pisze: 18 mar 2022, 09:53 Wiecie może czy była gdzieś informacja co FFG planuje wydać po nowemu?, to ma być wszystko czy tylko niektóre cykle?

Jaka ta gra jest dobra!, ale naprawdę trudna, widzę że mój ulubiony sposób gry to jednak z dodatkowym zasobem na początek (taki łatwiejszy normal) bym się jednak czuł jak drużyna bohaterów a nie żebraków :D
Nie zadeklarowali się jak na razie na ponowne wydanie wszystkiego, pewnie sami nie wiedzą i monitorują popyt.
Sam na razie kupiłem to co ma mniejsze (wg przypadkowych ludzi z internetu) szanse na wydanie - Sage Expansions + dokończenie cyklu Shadows of Mirkwood
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Caleb wspomniał w którymś wywiadzie/rozmowie, że startowe talie zostały skonstruowane w ten sposób, żeby można było je uzupełniać najbliższymi cyklami wydanymi w wersji revised.

Poniżej zestawienie:
Obrazek

Czyli obstawiamy w następnej kolejności Dream-Chaser i Ered Mithrin :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

khuba pisze: 18 mar 2022, 10:19 ...
Nie zadeklarowali się jak na razie na ponowne wydanie wszystkiego, pewnie sami nie wiedzą i monitorują popyt.
...
Najprawdopodobniej repack starej zawartości to nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Pamiętam, że "coś nowego" do LotRa było zapowiadane co najmniej 3 lata temu. Biorąc pod uwagę, że wydawcy jest łatwiej sprzedać LCGa w nowym formacie to pewnie będą się pojawiać kolejne repacki ale zbyt szybko ich bym się nie spodziewał. Na całość może zejść nawet tyle czasu ile zajęło wydawanie oryginalnej serii.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Trochę dziwna polityka wydawcy, że nie próbuje wydać wszystkiego po kolei. Do kogo ta oferta jest skierowana? Nie widzę targetu, a już na pewno nie na dużą skalę. Byłem pewien, że nowe wydanie celuje w nowych graczy, a teraz sam już nie wiem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Mienki »

Mam kilka pytań odnośnie nowego wydanie. Wybaczcie jeśli odpowiedzi gdzieś się już pojawiły, ale przejrzałem na szybko i nie mogę znaleźć nigdzie potwierdzenia.

Czy instrukcja się zmieniła w jakiś sposób czy jest identyczna? Jeśli się zmieniła to jest ona dostępna do pobrania gdzieś? Rozmiar kart się chyba nie zmieniła i dalej mamy 63,5x88?

Z góry dziękuję za odpowiedź :D
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Dhel »

Instrukcja na pewno się zmieniła, ponieważ są dopisane zasady kampanii, tak naprawdę nie potrzebne to w instrukcji, ponieważ przy przygotowaniu gry z kart kampanii wszystko można odczytać.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Haloon »

No i machina ruszyła:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... eawakened/

"Return to one of the earlier cycles of content for The Lord of the Rings LCG with the Angmar Awakened Hero Expansion and Angmar Awakened Campaign Expansion. These two products combine all of the content from The Lost Realm and the corresponding Angmar Awakened cycle. All of the player cards from those expansions can be found in the Hero Expansion while all the scenario-related cards can be found in the Campaign Expansion, along with some new campaign cards that weren’t part of the original release."


Dodatki są na etapie produkcji. Ostatnia aktualizacja była z 17.03.2022. Premiera lato 2022.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Ojj, mam dylemat. Mam sobie te pare pudełek w pl (prawie całe kompletne 4 cykle + cała saga) i z jednej strony to jest tak mnóstwo contentu, a w dodatku teraz się bawie w MC lcg, że niby totalnie nie czuje potrzeby posiadania więcej. Nie ma szans, bym wogóle przeleciał kółeczko wszystkich scenariuszy w czasie 1 roku, z 2giej strony raz na jakiś czas odświeżenie puli kart, nowe rzeczy do testowania zawsze na propsie. Z trzeciej strony jestem mocno leniwy więc pewnie nie będzie mi się chciało zabawiać w podmienianie. Ja wiem, że pewnie z wymianą na ang bym nie miał za bardzo problemów, czy nawet łączenie wersji to i tak się kart po czasie nie czyta, więc nie widziałbym różnicy, no ale...

Tak czy siak szkoda, że nie zrobili jednak większych zmian. Systematycznie mi się zdarza pykać jeszcze w LOTRa, może nie tak często jak kiedyś, ale zawsze. I grając czuć, że jednak gra się mocno zestarzała. Tzn, nie żeby się źle grało - absolutnie, ale czuć, że FFG z obecnym doświadczeniem i nauką na błędach w kooperacyjnych LCGach byłaby wstanie zrobić tą gierkę duuuużo lepiej.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ArnhemHorror »

Ayaram pisze: 09 kwie 2022, 13:06 Tak czy siak szkoda, że nie zrobili jednak większych zmian. Systematycznie mi się zdarza pykać jeszcze w LOTRa, może nie tak często jak kiedyś, ale zawsze. I grając czuć, że jednak gra się mocno zestarzała. Tzn, nie żeby się źle grało - absolutnie, ale czuć, że FFG z obecnym doświadczeniem i nauką na błędach w kooperacyjnych LCGach byłaby wstanie zrobić tą gierkę duuuużo lepiej.
Ja się bardzo cieszę, że nie wykręcili numeru z drugą edycją z większymi zmianami, która rzuciłaby cień na moją kolekcję. Z ciekawości: co ty byś zmienił w tej grze?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Haloon »

Ayaram pisze: 09 kwie 2022, 13:06 Tak czy siak szkoda, że nie zrobili jednak większych zmian. Systematycznie mi się zdarza pykać jeszcze w LOTRa, może nie tak często jak kiedyś, ale zawsze. I grając czuć, że jednak gra się mocno zestarzała. Tzn, nie żeby się źle grało - absolutnie, ale czuć, że FFG z obecnym doświadczeniem i nauką na błędach w kooperacyjnych LCGach byłaby wstanie zrobić tą gierkę duuuużo lepiej.
A moim zdaniem tu nie chodzi o finezyjne ulepszenie gry tylko wyciśnięcie z lotra ile się da i tyle. Gra ma już wiele lat na karku. Część obecnie zainteresowanych w czasie premiery pierwszej edycji robiło pod siebie. Teraz ciężko było im nadrobić całą kolekcję. A tak wydawane jest wszystko od nowa, nie trzeba szukać po Ebayach czy innych geekmarketach... FFG też się nie namęczy bo po co zmieniać coś co działa, a jeszcze taniej teraz im wyjdzie i mniej będzie pierdzielenia z dodatkami wydawanymi w układzie all in. Nie będą mieli śmieci na magazynie w postaci minidodatków z każdego cyklu. A i nieprzekonani do LCG mają prościej dostając gotowe talie bez przymusu kombinowania lub kupowania większej ilości pudełek.
Także nie wydaje mi się, żeby było to wznowienie skierowane w starszych fanów gry, więc ich marudzenie im po prostu wisi... Tutaj chodzi o pompowanie kasy aż do upadłego najtańszym kosztem. Kasa musi się zgadzać, jak w każdym biznesie.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Evokenx »

Myślicie, że jest szansa że FFG wyda hobbitów i całą 6-cześciową sagę? Myślę, żeby wejść w końcu w tę karciankę, ale chciałbym mieć możliwość do rozegrania jak najwięcej scenariuszy :) Jak na razie są tylko 3 scenariusze z podstawki bo te 4 zestawy taliowe to tylko karty gracza :x Na szczęście ma wejść nowy cykl z angmar awakened, no ale wolałbym więcej ^^
ODPOWIEDZ